Riviera przegrała także w Rybniku

9 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Małgorzata Misiuk nie była w stanie w pojedynkę skutecznie walczyć z Basketem ROW. Małgorzata Misiuk nie była w stanie w pojedynkę skutecznie walczyć z Basketem ROW.

Koszykarki Riviery Gdynia przegrały na zakończenie pierwszej rundy Basket Ligi Kobiet w Rybniku. Basket ROW zaprezentował bardziej zespołową i skuteczną koszykówkę i wygrał 67:52 (15:11, 18:14, 17:9, 17:18). Mecze rewanżowe pierwszego etapu zmagań Riviera rozpocznie z przedostatniej pozycji.

Basket ROW: Velinović 20 (9 zb.), Harris 14 (5 zb.), Walker 12 (8 zb.), Kuncewicz 6 (5 zb.), Gajda 2 (6 as.) oraz Morawiec 6, Kędzia 3, Kułaga 2, Zielonka 2, Łabuz 0, Stelmach 0

RIVIERA: Misiuk 23 (3x3, 7 zb.), Wilson 7 (12 zb.), Jakubiuk 6 (5 zb.), Matsko 4 (1x3), Johnson 2 oraz Małaszewska 8, Miłoszewska 2, Baryło 0, Szymczak-Górzyńska 0

Koszykarki Riviery jechały do Rybnika z zamiarem odwrócenia złej passy. W ostatnich dwóch meczach, pomimo walki, przytrafiały się im minimalne porażki. Najpierw z Widzewem Łódź, a następnie z KSSSE AZS PWSZ Gorzowem Wielkopolskim. Mecz ten był o tyle ważny, że mógł gdyniankom pozwolić zachować kontakt z szóstką, która w drugiej rundzie powalczy o play-off. Właśnie ostatnie z tych miejsc, przed sobotnim starciem zajmował ROW.

Spotkanie rozpoczęło się jednak od dwóch złych akcji gdynianek. Najpierw w ataku spudłowała Małgorzata Misiuk, następnie rywalki mogły ponowić akcję po ofensywnej zbiórce. Jelena Velinović dobiła celnie, do tego była faulowana i wykorzystała rzut wolny (3:0). Właśnie taka przewaga utrzymywała się przez długość pierwszej kwarty. Gdynianki miały ogromne problemy ze skutecznością. Dochodziły do rzutów, ale nie potrafiły umieścić piłki w koszu. W sumie, w pierwszych 10 minutach oddały aż 23 rzuty! Niestety trafiły tylko cztery z nich.

Na szczęście dla nich rywalki nie potrafiły tego skrzętnie wykorzystać. W drugiej kwarcie było w tym elemencie trochę lepiej - 5/13, ale i Basket ROW podkręcił tempo. Celne rzuty za dwa punkty Agnieszki Kułagi, Aldony Morawiec, Markeli Walker oraz ponownie Morawiec sprawiły, że w 15. min. koszykarki z Rybnika prowadziły 25:14. Gdynianki w grze utrzymywały się dzięki dwóm zawodniczkom. Misiuk i Danielle Wilson robiły co mogły, aby Riviera w drugiej połowie miała wreszcie szanse na skuteczną pogoń. Pierwsza zajęła się trafianiem do kosza. Do przerwy rzuciła niemal połowę punktów Riviery - 12. Natomiast Wilson wspomagała ją na deskach zbierając w pierwszej połowie 7 piłek. Rywalki, pomimo iż do 20 min. nie trafiły ani razu zza linii 6,75 m (0/9 w całym meczu), to i tak były bardziej wszechstronne, a to zapewniło im utrzymanie prowadzenia (33:25).

Niestety zmiana stron nie wpłynęła na grę gdynianek. W zespole z Rybnika uaktywniła się natomiast liderka Rebecca Harris. Amerykanka szybko zdobyła 4 pkt, a ROW powiększył prowadzenie do 43:25. Wynik Rivierze otworzyła w drugiej połowie oczywiście Misiuk. Pierwszy raz trafiła w 24. min, ale zdobyła pięć kolejnych punktów (43:30). Dało to niewiele. Gdynianki dalej nie grzeszyły skutecznością. Drugą zawodniczką, która trafiła do kosza w trzeciej kwarcie, ubraną w koszulkę Riviery została w 27 min. Krystyna Matsko (47:31). Przy takiej dyspozycji można było jedynie spuścić głowy.

Taki stan rzeczy chyba za bardzo rozluźnił oba zespoły. Wyszło to jednak na korzyść Riviery. Co prawda czwarta kwarta rozpoczęła się od wolnych Velinović (52:34), ale później, choć przez chwilę, oglądaliśmy koncert gry gdynianek. Sygnał do ataku dała Dominika Miłoszewska w 32 min. Za jej przykładem poszły Misiuk, Anna Jakubiuk, Natalia Małaszewska i Wilson. Po punktach tej ostatniej gdynianki przegrywały tylko 46:54. Do końca kwarty pozostawały jedynie 4 min, ale Riviera nie zdołała zrobić już nic więcej.

Wyniki 9 kolejki

• Basket ROW Rybnik - RIVIERA Gdynia 67:52 (15:11, 18:14, 17:9, 17:18)
  • Wisła Can-Pack Kraków - CCC Polkowice 70:53 (13:17, 21:7, 19:20, 17:9)
  • Widzew Łódź - King Wilki Morskie Szczecin 55:60 (21:16, 10:20, 11:11, 13:13)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MKS MOS Konin 91:73 (25:16, 26:26, 27:16, 13:15)
  • Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 73:81 (26:19, 22:21, 7:21, 18:20)

Opinie (15) 1 zablokowana

• (2)

i tak szczerze mówiac większość zawodniczek nadaje się do tego, by z nimi rozwiązac kontrakty... Ten zespół to popłuczyny po dawnej sławie...

• 21 3

• a tak szczerze pisząc to z powodu stanu kasy większość zawodniczek nie ma motywacji ....Ten skład zaciężnych nijak ma się do gwiazd sprzed lat ale jest w oczywistej symetrii do budżetu.

• 1 2

• UWAGA

Nie rozwiązywać kontraktów tylko rozwiązać tą spółkę!

• 5 1

• A Miecio czuje się dobrze

• 8 4

• Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że nareszcie jest to klub z prawidłową hierarchią zarobków

Najwięcej zarabia prezes, za nim trener a dopiero potem koszykarki. Nie tak jak dawniej bywało.

• 11 0

• ??

Tu jest jakiś trener?

• 8 0

• Ta drużyna ma pseudotrenera

i jak tak dalej pójdzie to sobie spadnie po prostu i jej już nie będzie.

• 4 3

• Ten zespół jest bardzo cieniuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuutki

i chyba czas zakończyć jego męki oraz rozwiązać pseudoklub.

• 5 0

• Do tych co uważają, że bez kasy nie ma gry: (1)

Budżety klubów z Łodzi czy Gorzowa są takie same jak klubu z Gdyni. Więc nie brak pieniędzy jest przyczyną tego "osiągnięcia" w postaci 9 miejsca w tabeli.

• 7 1

• a skąd wiesz? a może mają trochę więcej?

• 0 0

• co się dzieje?

konieczne zmiany

• 4 0

• (1)

Powinni rozpędzić to tałatajstwo, które psuje sławę wielkiego klubu z przed kilku lat! Te nieudacznice nie powinny mieć prawa zakładać koszulek tego niegdyś wielkiego klubu! One po prostu nie zasługują na to. Nie nadawałyby się nawet do sznurowania i czyszczenia butów zawodniczkom, które przynosiły nam tyle radości zdobywając z tego co pamiętam 11 lub 12 tytułów mistrzyń Polski, 2 vice mistrzostwa Euroligi i klubowe vice mistrzostwo Świata! Jestem kibicem, który jeździł przez 10 lat za zespołem po Polsce i większości miast w Europie i teraz żal mi na to wszystko patrzyć...
    Pozdrowienia dla Sweterka, Bąbla, Rysia, Ani i wielu innych.