Przegrali mecz w cztery minuty!

8 maja 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Arka fatalnie rozegrała ostatnie minuty meczu w Bytomiu i przegrała z Polonią 1:2 (0:0). Gdynianie zeszli z boiska pokonani po raz siódmy w ekstraklasie tej wiosny, mimo że przez 26 minut prowadzili! Dla gospodarzy to zwycięstwo jest niemal na sto procent równe z utrzymanie. Żółto-niebiescy są w coraz gorszym położeniu.

Klepczyński 84, Zieliński 87 - Żuraw (karny) 58.

POLONIA: Pesković - Hrićko, Klepczyński, Killar, Sokolenko - Grzyb, Brzęczek (46 Gikiewicz), Trzeciak, Tomasik (69 Jaromin) - Bażik - Zieliński (90 Basta).

ARKA: Bledzewski - Wilczyński, Żuraw, Łabędzki, Sokołowski - Zakrzewski (82 Trytko), Scherfchen, Ława, Wachowicz (71 Budziński) - Ljubenow (90 Moskalewicz) - Niciński.

Sędzia: Borski (Warszawa). Żółte kartki: Brzęczek, Klepczyński, Hrićko, Gikiewicz (Polonia), Sokołowski (Arka).

Marek Chojnacki zdecydował się na przemeblowanie defensywy. Pierwszy raz w tym sezonie w lidze do bramki wszedł Andrzej Bledzewski, a debiut w ekstraklasie zaliczył Wojciech Wilczyński. Ten ostatni został ustawiony na prawej obronie, a na lewą stronę defensywy przeszedł Tomasz Sokołowski.

Jednak już na początku meczu gdynianie pokazali, że nie przyjechali się do Bytomia bronić. Już w 5. minucie dobrze strzelił Ljubomir Ljubenow, a chwilę później dyspozycję Michala Peskovicia sprawdził Grzegorz Niciński. Inauguracyjny kwadrans zakończyło uderzenie w boczną siatkę gdyńskiego Bułgara.

W 27. minucie powinno być prowadzenie dla Arki. Marcin Wachowicz był z piłką pięć metrów od celu, ale strzelił zbyt lekko! Nim dobiegła końca pierwsza połowa jeszcze obok słupka główkował Zbigniew Zakrzewski, a na uderzenie z dystansu zdecydował się nawet debiutujący Wilczyński.

Obie drużyny domagały się też po jedynym karnym. Jerzy Brzęczek sygnalizował rękę w "16" Dariusza Żurawia, a po przeciwnej stronie boiska za koszulkę przytrzymywany był Wachowicz. Ostatecznie sędzia zdecydował się wskazać na "wapno", ale w 56. minucie. Tym razem Marcin Borski zauważył przewinienie Petera Hrićko na Wachowiczu. Pewnym egzekutorem karnego był Żuraw.

Arka miała przewagę. Dobry strzał Macieja Scherfchena z kłopotami obronił Pesković, Wachowicz zmusił także do interwencji bramkarza, a niewiele zabrakło do szczęścia wprowadzonemu z ławki Marcinowi Budzińskiemu, którego uderzenie nieznacznie minęło słupek.

Trudno zrozumieć, co stało się w ostatnich minutach. Gdynianie nie dostrzegli sygnału ostrzegawczego, jakim była akcja Jacka Trzeciaka, po której na kwadrans przed końcem główkował Michał Zieliński. Wówczas jeszcze niecelnie. Po chwili Bledzewski musiał bronić strzał Huberta Jaromina z dystansu.

Początek końca to 84. minuta. Gdynianie pozwoli rozegrać składną akcję rywalom. Rafał Grzyb przerzucił piłkę nad obroną Arki, a gola zdobył pozostawiony bez żadnej opieki Adrian Klepczyński. Niespełna cztery minuty później uciekł nawet jeden punkt. Bledzewski odbił strzał z wolnego Marka Bażika, a celną dobitką z kilku metrów popisał się Zieliński!

Tabela wprowadzona: 2009-05-10

Pozostałe wyniki 27. kolejki Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 3:1 (2:1), Polonia Warszawa - GKS Bełchatów 1:0 (0:0), ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 2:0 (1:0), Odra Wodzisław - Cracovia 2:1 (1:0), Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:2 (0:1), Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:0, Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:0 (1:0).

czy wygrywasz czy nie, ja i tak kocham Cie
    w moim sercu Areczka i na dobre i na zle!
    a teraz na Monciak na balety do Mandarynki!

• 17 98

• Brauniarz !!! z Chyloni, odstaw to !!

Po twoich wypowiedziach widac ze zółto niebieskie jest jedynie niebo a nie sopot.

• 16 3

• Biało-Zielony Sopot

Tylko kanałami śmierdzielu, bo Monciak po wsze czasy do Lechii należy.

• 17 5

• Balety...

Na balety to do 69 hihihi

• 9 1

• Jak Ty tak kochasz ten klub to nie powinno Cie byc w Bytomiu??
      aaa pewnie sprawy zawodowe nie pozwolily:D

• 9 1

• (1)

ciekawe dlaczego nigdy na brodwinie i kamionce nie widzialem nikogo w barwach drukarki... juz wiem, taka osoba przeszlaby max 15 metrow

• (1)

tak cie to cieszy? na pilce sie nie znasz.
        Ktory mecz lepszy: Lechia-Wisła? czy Lechia-Arka? zastanow sie chlopie...

• to proste- sprzedając go;)

niezorientowani w temacie myślą, że Arka w ostatnich 15 latach tylko kupowała mecze, a prawda jest taka, że większość sprzedawała! Wystarczyło aby jakiś piłkarzyk dał pieniądze swojej dziewczynie lub innej podstawionej osobie a ta w 80 minucie do bet&win i obstawiając na żywo można było sporo zarobić;)

• 0 0

• SLASK SLASK WKS !!

szczerze to najlepszy bylby remis

• 40 6

• HAHAHAHHAHAH

ogladalem mecz i powiem tylko tyle, zalosny zespol, chodzilem na Arke ale jak widze co Ci ludzie wyprawiaja to po prostu hahahahhahaha, stoja jak cioty a przeciewnik strzela bramke z 5 metrów hahaha

• 57 7

• Tczew wierny Arce po zycia kres (5)

Szkoda tych straconych punktow. Do straty pierwszej bramki grali jak rowny z rownym, a nawet przewazali. No coz. Wiara czyni cuda, a my tczewiacy wierzymy, ze sie uda!

• 15 72

• ty tczew (2)

przestan pieprzyc bo jestem z Gdanska czesto jezdze po tym tczewie zawsze barwy Lechii sa na miejscu i widze ze szacun wielki tczewiakow
      wiec nie pier ...

• 9 8

• Na miejscu czyli na dupie ewentualnie obwiazane wokół nogi wtedy rzeczywiście szacun u Tczewiaków zaliczysz... (1)

TCZEW Zawsze POLSKI, Miasto zakochane w ARCE

• 3 12

• Tczew Arka Fan Klub- tczewska patologia....

• 0 2

• hej śledzie

i już nadchodzi spadek ale nie płaczcie ak już jest

• 5 0

• czef siara buraki

• 1 0

• no to lecimy. Ale i tak ARKA GDYNIA ARKA!!!