Przegrana inauguracja w Pucharze Zdobywców Pucharów

1 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

-Do lepszego wyniku zabrakło zimnej głowy w końcówce, jednego, dwóch lepszych podań, innych decyzji - mówiła słusznie Karolina Siódmiak. Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu, mimo dzielnej postawy przegrały w pierwszym meczu drugiej rundy Pucharu Zdobywców Pucharów z HC Lipsk 25:28 (11:13). Rewanż odbędzie się 9 października o godzinie 15.00 w Niemczech. -U siebie będziemy mocniejsze, bo dziś grałyśmy katastrofalnie. Brakowało koncentracji - oceniła koleżanki klubowe kontuzjowana Karolina Kudłacz. Przyjezdnym do tego stopnia spodobało się w Gdyni, że jeszcze trzy godziny przed spotkaniem niektóre z nich były na miejskiej plaży.

Mikszto, - Sulżycka 1 bramka, Duran, Głowińska 3, Kulwińska 5, Siódmiak 5, Szwed 3, Białek 1, Koniuszaniec 3, Królikowska, Jędrzejczyk 3, Mateescu 1.
Sędziowie: Mykolaitis, Sniurevicius (Litwa)
Widzów: 500
Schuelke - Visser 5, Lyksborg 7, Augsburg 5, Mueller 2, Schulze 3, Roesler 3, Lang 1, Hubinger 2

mecz drugiej rundy Pucharu Zdobywców Pucharów poprzedziła minuta ciszy ku czci Leona Walleranda, legendarnego trenera piłki ręcznej w Gdańsku, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek na cmentarzu Srebrzysko
1'
mecz rozpoczął Vistal Łączpol, gospodynie dzisiaj na czerwono-czarno, gdyż rywalki grają na żółto
1'
Augsburg rzuciła w słupek
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
3'
rzut karny wywalczyła Kulwińska, upomnienie dla Schulze
3'
[2:0] Bramkę z karnego zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL)
4'
[2:1] Bramkę zdobywa Lyksborg (HC LIPSK).
6'
kilka szybkich ataków z obu stron, które kończyły się niedokładnymi podaniami
6'
delegat EHF - Kazinieks upomina Orneborga, szkoleniowiec Vistalu Łączpolu poza swoją strefą próbował przekazywać uwagi podopiecznym
7'
[3:1] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
8'
[3:2] Bramkę zdobywa Hubinger (HC LIPSK).
9'
Schuelke w pojedynku sam na sam obroniła rzut Kulwińskiej
9'
[4:2] po ponowieniu ataku bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
10'
[4:3] Bramkę zdobywa Hubinger (HC LIPSK).
11'
[4:4] Bramkę zdobywa po szybkiej kontrze Lyksborg (HC LIPSK).
11'
Mikszto broni rzut Schulze i nadal rywalki jeszcze nie prowadziły w tym meczu
12'
Głowińska przeniosła piłkę nad poprzeczką przy rzucie karnym!
13'
błąd kroków przyjezdnych w ataku
13'
[5:4] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL), która za przestrzelonego karnego zrehabilitowała się w kontrze
14'
bardzo szybkie tempo tego meczu, przy każdej nadarzającej się okazji drużyny grają kontrę
14'
Mikszto broni rzut Augsburg
14'
ponownie faulowana Kulwińska i będzie karny dla gospodyń
wykluczenie
14'
Hubinger (HC LIPSK) ukarana dwuminutową karą.
14'
niestety z karnego Siódmiak rzuciła nad bramką!
15'
[6:4] Na szczęście w kontrach wiedzie się gdyniankom lepiej niż przy rzutach karnych. Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
16'
na blok złapany rzut Lang
16'
[7:4] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po kolejnej udanej kontrze
16'
Lipsk w komplecie
17'
Lyksborg przebiegła z piłką całe boisko prawym skrzydłem, ale w pojedynku sam na sam jej rzut obroniła Mikszto
czas
18'
CZAS DLA TRENERA LIPSKA - Stefana Madsena
18'
kolejna bardzo dobra interwencja Mikszto, tym razem bramkarka odbiła rzut z drugiej linii Visser
18'
[8:4] Bramkę zdobywa Białek (VISTAL ŁĄCZPOL), mimo faulu rywalki
wykluczenie
18'
Visser (HC LIPSK) ukarana dwuminutową karą za faul na Białek
19'
[8:5] Bramkę zdobywa Schulze (HC LIPSK), mimo liczebnego osłabienia przyjezdnych
19'
rzut Duran w słupek
20'
Mikszto broni rzut Hubinger
20'
[9:5] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
20'
rywalki w komplecie
21'
[9:6] Bramkę zdobywa Schulze (HC LIPSK), która ponownie sforsowała gdyńską defensywę z koła
21'
[9:7] Bramkę zdobywa Visser (HC LIPSK) po kontrze
czas
21'
CZAS DLA VISTALU ŁĄCZPOLU i trenera Thomasa Orneborga
22'
[10:7] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL).
23'
[10:8] Bramkę zdobywa Augsburg (HC LIPSK), mimo ofiarnej interwencji Szwed w obronie, która niemal została staranowana
23'
trener Orenborg domagał się anulowania bramki i ukarania Niemki, która jego zdaniem faulowała Szwed. Trener Vistalu ukarany żółtą kartką
24'
[10:9] Bramkę zdobywa Augsburg (HC LIPSK) po kontrze
25'
[10:10] Bramkę zdobywa Lyksborg (VISTAL ŁĄCZPOL), która sama przebiegła ponad pół boiska i tym razem nie pomyliła się przy rzucie
26'
pomocy medycznej wymaga Duran, która upadła na parkiet po starciu z Visser
26'
Duran może kontynuować grę
27'
niecelne podanie Siódmiak do koła do Białek
27'
[10:11] Bramkę zdobywa Lyksborg (HC LIPSK), która uciekła gdyniankom i otrzymała bezpośredniej od swojej bramkarki Schuelke
28'
[10:12] Bramkę zdobywa Lang (HC LIPSK), która pobiegła do szybkiej kontrze po rzucie Sulżyckiej w słupek
29'
szczęście przy Vistalu Łączpolu, Visser w poprzeczkę, a dobitka Mueller w słupek
30'
[11:12] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) po podaniu Szwed, wreszcie przerwana fatalna passa gdynianek, które straciły pięć bramek z rzędu
30'
[11:13] Bramkę zdobywa Augsburg (VISTAL ŁĄCZPOL) niemal równo z końcową syreną pierwszej połowy
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL ŁĄCZPOL PRZEGRYWA 11:13
gdynianki nie wytrzymały narzuconego przez siebie tempa. Oba zespoły zagrały bardzo szybko, w Vistalowi Łączpolowi jakby odcięto "prąd" w 22. minucie. Nieco wcześniej dostrzegł to już gdyński szkoleniowiec, ale podczas przerwy na żądanie nie był w stanie zmobilizować drużyny, aby uniknęła strat
31'
drugą połowę rozpoczęły przyjezdne, przy ławce rezerwowych Lipska siedzi Karolina Kudłacz. Reprezentantka Polski nie może grać, gdyż sześć tygodni temu przeszła operację ścięgnna Achillesa, to treningów ma wrócić na miesiąc, na razie jej lewa noga jest w specjalnym bucie ortopedycznym
31'
[11:14] Bramkę zdobywa Augsburg (HC LIPSK).
32'
[11:15] Bramkę zdobywa Augsburg (HC LIPSK). To już piąte trafienie lewoskrzydłowej przyjezdnych, w tej chwili jest najskuteczniejsza w zespole
33'
[12:15] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
34'
[12:16] Bramkę zdobywa Roesler (HC LIPSK).
35'
Szwed obiła piłką słupek
36'
[13:16] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL), która zaskoczyła rywalki zbiegając na prawe skrzydło
36'
Lyksborg rzuciła w słupek
36'
[14:16] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po szybkiej kontrze
37'
Kulwińska zanotowała przechwyt, ale nie miała do kogo pdoać na kontrę i popełniła kroki
37'
[14:17] Bramkę zdobywa Lyksborg (HC LIPSK). To już piąte prawienie prawoskrzydłowej, czyli zrównała się dorobkiem z lipską lewoskrzydłową
38'
[15:17] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
38'
faul w ataku Roesle, szansa dla gdynianek na kontaktową bramkę
39'
niestety rzut Szwed obok słupka
39'
[15:18] Bramkę zdobywa Lyksborg (HC LIPSK) po kolejnej kontrze
39'
"Dziewczyny tylko zwycięstwo" - tym okrzykiem stara się podtrzymać na duchu gospodynie gdyński fan club kibica
40'
[16:18] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
40'
Lang rzuciła obok słupka, kolejna szansa na kontraktowe trafienie dla Vistalu Łączpolu
41'
próba dogrania Siódmiak do koła do Kulwińskiej i... strata piłki
41'
[16:19] Bramkę zdobywa Mueller (HC LIPSK) oczywiście po kontrze
41'
niemiecka drużyna jest bezwzględna, gdy zostawi się jej zawodniczek nawet "kawałek" wolnego parkietu od razu rozgrywają szybki atak
42'
[17:19] Bramkę zdobywa Jędrzejczyk (VISTAL ŁĄCZPOL), która chwilę wcześniej weszła do gry po raz pierwszy dzisiaj z ławki na prawe skrzydło
43'
[18:19] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL), tym razem to gdyńska kontra zaskoczyła rywalki
czas
43'
CZAS DLA HC LIPSK
43'
Hubinger rzuciła obok bramki, będzie szansa na akcję na remis dla gospodyń
44'
kapitalne podanie Siódmiak do Koniuszaniec, która przejęła piłkę będąc już w wyskoku, ale niestety rzut gdyńskiej prawoskrzydłowej obok słupka
44'
niemiecka bramkarka Schuelke umiejętnie zwalnia grę, poprosiła o wytarcie swojego koła, uciekła prawie minuta
44'
[19:19] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze i mamy remis
45'
[19:20] Bramkę zdobywa Visser (HC LIPSK), co wywołało wielką radość wśród rezerwowych, wszyscy wstali z ławki gości z rękoma uniesionymi do góry
45'
na całą szerokość jednego z sektorów rozpostarta została biało-czerwona flaga, która teraz jest przesuwana przez kibiców z dołu ku górze sektora
wykluczenie
46'
Białek (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą, po raz pierwszy w tym meczy gdynianki zagrają w osłabieniu
46'
[19:21] Bramkę zdobywa Visser natychmiast wykorzystując przewagę liczebną, na rozegranie udanej akcji 7 na 6 rywalki potrzebowały 14 sekund
47'
Mikszto broni rzut Hubnik
48'
kolejna udana interwencja Mikszto pozwoliła przetrwać gdyniankom osłabienie ze stratą tylko jednej bramki, Białek wróciła do gry
49'
Schulke dobrym wyjściem na 20. metr od własnej bramki ubiegła Koniuszaniec, która zmierzała do kontry
49'
jednak gdyniankom udało się wyprowadzić kolejną kontrę, niestety w pojedynku sam na sam z niemiecką bramkarką Kulwińska rzuciła obok słupka
51'
[20:21] Bramkę zdobywa Jędrzejczyk (VISTAL ŁĄCZPOL), która przerwała niemoc z obu stron w kilku zmarnowanych akcjach
52'
[20:22] Bramkę zdobywa Mueller (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
52'
Visser (HC LIPSK) ukarana dwuminutową karą.
53'
[21:22] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
53'
sędziowie sygnalizowali grę pasywną rywalkom, te zdecydowały się na wrzutkę, Augsburg niczym kilka minut wcześniej Koniuszaniec dobrze złapała piłkę w powietrzu, ale rzuciła obok słupska
54'
Lipsk w komplecie, Vistal Łączpol nie wykorzystał szansy, aby w liczebnej przewadze uzyskać choćby remis, Kulwińska w sytuacji sam na sam rzuciła w bramkarkę
54'
Kulwińska potrzebuje pomocy lekarskiej po ostrym wejściu rywalki, gdyńska kołowa ma zbicie uda, ale sygnalizuje, że będzie zdolna do gry
wykluczenie
54'
Lang (HC LIPSK) ukarana dwuminutową karą za faul na Kulwińskiej
54'
[22:22] Bramkę zdobywa Jędrzejczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) i mamy remis oraz jeszcze 1:45 przewagi liczebnej gdynianek
55'
[22:23] Bramkę zdobywa Visser (HC LIPSK), która wyspecjalizowała się w bramkach, gdy jej drużyna gra w osłabieniu
56'
[22:24] Bramkę zdobywa Roesler (HC LIPSK).
57'
57'
[23:24] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
57'
karny dla Lipska za obronę w kole gdynianek
57'
[23:25] Bramkę zdobywa Visser (HC LIPSK) z karnego
czas
57'
dokładnie na trzy minuty przed końcem czas dla Vistalu Łączpolu
58'
[24:25] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
58'
[24:26] Bramkę zdobywa Roesler (HC LIPSK).
59'
strata gdynianek w ataku
59'
[24:27] Bramkę zdobywa Lyksborg (HC LIPSK) oczywiście po kontrze, to już siódme jej trafienie
60'
[24:28] Bramkę zdobywa Schulze (HC LIPSK).
60'
[25:28] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
60'
KONIEC MECZU
VISTAL ŁĄCZPOL PRZEGRAŁ 25:28. Rewanż odbędzie się 9 października o godzinie 15.00 w Lipsku

• Kibicow 350 (2)

• 5 7

• To Ty byłeś na innym meczu albo liczyc nie umiesz (1)

• 1 1

• jak na moje oko 800 pękło. ale to i tak mało istotne. powinno być ze 2k

• 2 0

• trener do wymiany (1)

ten Duńczyk drze japę i zamiast bwprowadzać spokój jak każe grać na chaos to jeszcze dodatkowo denerwuje dziewczynyto że Duran zagrała na zero to właśnie jego wina to nie potrafi dziewczyn dowartościować wychodzi brak obycia jako pierwszego szkoda że u nas ma się dopiero uczyć

• 8 17

• Choroba Cię toczy. Spokojnie! Zastanów się najpierw, później coś napisz z sensem, a następnie zanim to "puścisz" na stronę to sprawdź pisownię. Wówczas będzie OK.

• 4 3

• z ta gra bedzie zloto! (2)

kibicow mysle ze zdecydowanie wiecej niz 500. Poczatek sezonu a dziewczyny walcza jak rowny z rownym z wicemistrzem niemiec! brawo a jak forma przyjdzie,,,

• 6 7

• nie z wicemistrzem Niemiec a z 3 drużyną

ponadto gra była beznadziejna w ataku pozycyjny znów zero rzutu!!!stanie Lubin i Lublin 6-0 nie będzie dograń do koła i Gdynia będzie bzeradnaw dwa ognie, czyli biegając na wariata do kontry nie można zdobyc mistrzostwa

• widzów 500

i tyle w temacie...Puchary tak na marginesie...

• 11 1

• Chłopcy z KK , trenerze ,dziewczyny!!!Kocham WAS, do boju Gdynio, jestem z Wami na dobre i na złe, jesteście chlubą naszego kochanego miasta, tylko Vistal Łączpol Gdynia.Dziewczyny fajne z Was laski,fajnie gracie, trenerze fajny z Pana gość, lubię jak w trakcie meczu żywiołowo Pan reaguje ,widać że jest Pan z dziewczynami , klub KK,dopingujcie dziewczyny tak jak dotąd, milo Was słuchać, pozdrawiam wiecznie narzekających tu na tym forum , ludzie skąd w was tyle zawiści

• 17 5

• szkoda... (3)

...przeciwnik w zasięgu, ale 2 nietrafione karne plus kilkakrotnie obite słupki i poprzeczka i brakło min 4 punktów. w sumie b. dobry mecz Siodmiak, Mikszto i Szwed, słaba duran (co sie dzieje?) pozostałe na +4 do 4. w rewanżu są szanse, trzeba poprawić skuteczność i pilnować kontr skrzydłowej Lyksborg. powodzenia.P.S. przydałby się jakiś bardziej zorganizowany doping. Czy emeryci z Lipska krzyczeli : "złodzieje" czy mi sie wydawało? możne jakiś dres pod...ł im jakiś bęben :-) ?

• zapraszam do KK

następny mecz, są i starsi i młodsi. Nie ma sie co bać. Najlepiej narzekać jak ten kilka postów wyżej zamiast pomóc. Seba jak chcesz to przysiądż się do nas i dopinguj z nami.

• 3 3

• (5)

Nie można wygrać meczu jeśli wpada min 8 bramek z kontry -nawet Mikszto dobrze dziś broniąca była bez szans.Widać było ,że Lipsk jest silniejszą,bardziej rozumiejacą się drużyną.Tak swoja drogą dziadki-kibice z Lipska totalnie zagłuszyli nasz mizerny młyn.

• 16 2

• wujek stefan (4)

rusz tyłek i dorzuć się na bębny byśmy mieli po 5 to też będziemy tacy głośni wujku. Jak zwykle malkontenci narzekają. Najlepiej by w gdyni zero dopingu było.

• 5 5

• (3)

Dziadków było 30 a Was 11 - oni przyjechali 600 km ,a Wy 10.Bębny wam pomogą tylko wtedy gdy będzie miał kto bębnić...

• 9 3

• Nie 11 a nieco ponad 20 osób (2)

nas było. Druga sprawa my nie używamy trąbek jak na małyszu sorry jak na martinie schmicie pod skocznią jak te helmuty co przyjechały do gdyni. Trzecie nie porównuj bogatych niemców, którzy mają kase do biednych polaków których nie stać na taki wyjazd za granice.4. Narzekaj dalej i tak mam cię głęboko w poważaniu tak jak ciebie i tobie podobnych dziewczyny mają głęboko w poważaniu bo na pewno nigdzie za nimi po polsce nie jeżdzisz w przeciwieństwie do kilku osób z KK. Więc sobie narzekaj. Zresztą my nie mamy nic, nie mamy bębnów, koszulek, flag, ta biało czerwona wielka sektorówka na meczu to też nie nasza i nie my to robiliśmy tylko helmuty. Narzekaj dalej cwaniaczku.

• 5 3

• (1)

Kibicowanie to nie sprawa pieniędzy , tylko organizacji...

• 8 3

• to się zorganizuj

i dopinguj a nie narzekaj samemu nic nie robiąc w kierunku polepszenia dopingu.

• 3 4

• szkoda!

• 4 2

• gk

Dziewczyny grały bardzo dobrze i bardzo ambitnie i za to należy się im uznanie.