Przegrane Lechii i Arki

jag., Marta
29 maja 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Rugbiści z Łodzi zapewnili sobie pierwsze miejsce do play-off. W meczu na szczycie ekstraligi, na wyjeździe z Budowlanymi przegrała Lechia Gdańsk 16:18. Arka najwyraźniej nie wierzyła, że mogła poprawić trzecią pozycję i na mecz do Sochaczewa w dużej mierze wysłała rezerwowych, co skończyło się przegraną 15:34. W 13. kolejce na wysokości zadania z trójmiejskich zespołów stanęło tylko Ogniwo Sopot, wygrywając u siebie z Juvenią Kraków 18:10.

Przedostatnia kolejka sezonu zasadniczego dała najważniejsze odpowiedzi w kontekście półfinałów play-off dla trójmiejskich drużyn. Już wiadomo, że dojdzie do meczu Lechii z Arką w Gdańsku. Natomiast łodzianie czekać będą na przeciwnika do ostatniej kolejki, gdyż o prawo gry z Budowlanymi walczą Orkan i Bemowo AZS AWF.

W drugiej połowie tabeli jedyna niewiadoma, to kto - Ogniwo czy Juvenia przystąpił do play-out z wyższej pozycji. Póki co sopocianie awansowali na szóste miejsce.

Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków 18:10 (8:0)
Punkty: Piotr Zeszutek 5, Robert Graban 5, Adam Pogorzelski 5, Paweł Schulte-Noelle 3 - Jerzy Głowacki 5, Kontrad Jarosz 5.

OGNIWO: Szamborski (Rycewicz), D.Plich (Łopuski), M.Plich - Kamil Węgierski, Anuszkiewicz - Zeszutek, Graban, A.Pogorzelski - Kurdelski (Elend) - Hodura, Kowalczyk (Olszewski), Iwańczuk, Przychocki, Krause - Schulte-Noelle (Karaś).

Dla obu był to bardzo ważny mecz. Już wiadomo, że zagrają one ze sobą o uniknięcie gry pojedynku o utrzymanie. Ogniwo wygrywając dzisiaj zwiększyło swoje szanse, aby rywalizację w play-out z Juvenią rozegrać u siebie.

- Myślałem, że wygrana przyjdzie nam łatwiej. Jednak stawka mecz trochę sparaliżowała drużynę. Ja też jej nie pomogłem jej tak jak zamierzałem, gdyż grałem z kontuzją nogi. Tym zwycięstwem zrobiliśmy to co do nas należało. Teraz liczymy, że także w innych meczach nie będzie niespodzianek niekorzystnych dla nas - ocenił Jarosław Hodura, trener Ogniwa, który zagrał jako łącznik ataku.

Sopocianie rozpoczęli bardzo dobrze. Po 25 minutach prowadzili 8:0. Jednak w ostatnim kwadransie oddali inicjatywę rywalom. Dopisało im szczęście, gdyż Jaroslav Tomcik nie wykorzystał żadnego z dwóch karnych. Po pierwszym z nich, z około 15 metrów na wprost celu, piłka trafiła w słupek.

Pierwsza połowa trwała aż 50 minut, gdyż wielokrotnie musieli interweniować masażyści, a nawet obsługa karetki pogotowia. Do szpitala trafili Dariusz Plichta i Szymon Szczepański.

Po zmianie stron grano wedle tego samego scenariusza. Przez większą część tej odsłony dominowało Ogniwo, a końcówka należała do Juvenii. Już w 61. minucie gospodarze zdobyli trzecie przyłożenie, ale zamiast podążyć po punkt bonusowy, niewiele brakowało, aby zainkasowali go goście. W 75. minucie Juvenia zbliżyła się na 18:10, a w ostatniej minucie Tomcik kopał jeszcze z karnego, ale znów przestrzelił.

Stadion przy ul. Jana z Kolna żyje nie tylko ekstraligą. Przed spotkaniem rugbistów stowarzyszenie Biało-Zieloni Sopot zorganizowało pierwszy festyn charytatywny z okazji Dnia Dziecka. Natomiast w niedzielę o godzinie 10.30 rozpoczną się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. Na starcie stanie siedem drużyn.

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Ogniwo Sopot

Arka Rugby

Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 18:16 (12:8)
Punkty: Tomasz Stępień 12, Tomasz Grodecki 6 - Jurij Buchajło 6, Mateusz Zajkowski 5, Antony Cros 5.

LECHIA: Odoliński (64 Zieliński), Janiec, Kaszuba - Coletta, Krużycki - Hedesz, Doroszkiewicz (55 Wantoch-Rekowski), Cros - Piszczek - Buchajło, Buczek, Wilczuk, Jurkowski, Zajkowski - Narwojsz.

Gdańscy rugbiści przegrali ze świetnie dysponowanymi w sobotę kopaczami zespołu z Łodzi. Budowlanych zagrzewał do boju również komplet miejscowej publiczności. Gdańszczanom nie pomogło dwóch Francuzów z Brive, choć jeden z nich popisał się przyłożeniem.

- Ledwie rozpoczął się mecz a my już przegrywaliśmy 0:3 po drop-golu. Później odrobiliśmy straty ale znów łodzianie zaaplikowali nam punkty po kopie. Tak było przez cały mecz, my nadrabialiśmy dystans, oni skutecznie kontrowali i kopali punkt - powiedział po meczu drugi trener gdańszczan Marek Płonka

Szkoleniowiec dodał również, ze w gdańskiej ekipie ogromnego pecha miał Jurij Buchajło, po kopnięciach którego piłka czterokrotnie odbijała się od słupa. - Teraz przed nami czas na regenerację sił i przygotowania do środowego meczu z Arką - zaznaczył Marek Płonka.

Orkan Sochaczew - Arka Gdynia 34:15 (21:8)
Punkty dla Arki: Marcin Macoń 7, Paweł Dąbrowski 5, Stanisław Krieczun 3.

ARKA: Bartkowiak, Wojaczek, Kwiatkowski - Skindel, Dąbrowski - Mikołajczyk, Kałduński, Moroz - Zembroń - Krieczun, Motyl, Chromiński, Malochwy, Plichta - Macoń oraz Zdunek, Andrzejczuk, Szczepiński, Jendraszewski, Idzi, Czubinidze.

Lechia dopiero zamierza się regenerować przed meczem zaplanowanym na 2 czerwca w Gdyni (początek godzina 18.00), gdy Arka już zaczęła oszczędne gospodarowanie siłami. "Buldogi" optymalny skład szykują na pojedynek o finał Pucharu Polski z Lechią, a do Sochaczewa wysłali w dużej mierze rezerwistów. Tym samym zrezygnowali z walki o drugie miejsce do play-off, równoznaczne z grą u siebie o finał, choć teoretycznie mogli wyprzedzić Lechię.

- Mieliśmy kilku kontuzjowanych graczy. Na blokadach mogliby zagrać, ale nie chcieliśmy ryzykować poważniejszymi kontuzjami - przyznaje Arkadiusz Suska, kierownik drużyny żółto-niebieskich.

Przed przerwą Arce udało się nawet objąć prowadzenie 8:7. - Niestety, w ciągu trzech minut straciliśmy 14 punktów i już po tym się nie pozbieraliśmy. Ponadto szanse gry otrzymali nawet juniorzy - dodaje kierownik Suska.

Istny chrzest w seniorach przeszli Adam Idzi, Damian Jendraszewski i Filip Szczepiński. Ten ostatni zagrał całą drugą połowę. - Cieszę się, że zagrało tak wielu młodych chłopaków. To dla nich bezcenne doświadczenie, które zaprocentuje na przyszłość - ocenił Maciej Stachura, trener Arki.

Tabela wprowadzona: 2011-05-07

W ostatni meczu 13. kolejki Bemowo AZS AWF Warszawa pokonał Posnanię Poznań 18:13 (8:6). Zaległy mecz z 11. kolejki: Budowlani Łódź - Posnania 73:0 (40:0).
jag., Marta

Opinie (83) 5 zablokowanych

• arka (6)

arka - rugby to nie pilka nozna , a zwyczaje maja z sekcji pilki noznej , pzrugby - powtorka meczu albo obustronny walkower i spadek do II ligi , ustawiaczom mowimy w rugby - NIE !!!!

• 5 21

• A co Arka ma z przegranej?

• 9 1

• ale o co chodzi?

• 5 0

• Arka grała rezerwami, bo w środę gra Derby z Lechią.
      I tak w lidze ma trzecie miejsce więc nie rozumiem .

• 13 0

• o co chodzi?

arka gra derby z lechią i trener nie chciał zeby się porozbijali, to dość normalne. Wypisywaniu głupot na internecie - mówimy NIE!

• 14 2

• masz rację... (1)

ale niestety Twoja inteligentna wypowiedź nie spotkała się ze zrozumieniem... więc tłumaczę... Orkan przez to że wygrał zajmuje obecnie 4 miejsce które jest premiowane grą w półfinale dającą szanse gry o medale

• 1 0

• co jest ?? bo nie rozumiem :)

• 0 0

• (5)

z ciężkim sercem to pisze ale należało im się to za te kombinowanie z sprowadzaniem zagranicznych zawodników
    Kacała i Płonka myśleli że są takie cwane że przejdą sobie lajtowo przez główny sezon a końcówkę za kasę najemników zatrudnią i mistrzostwo w kieszeni
    prawda jest taka że szkoleniowo to Łódź jest potęga i w seniorach i młodzieży
    wystarczy popatrzeć kto jest powoływany do różnych kadr młodzieżowych
    czasami ktoś z Lechii się znajdzie
    szkolenie następców seniorów moim zdaniem całkowicie leży i to jest główny powód porażek Lechii

• 9 13

• Za kasę to są zawodnicy z sezonu zasadniczego i g.. pokazali z Arką. (4)

Francuzi i Długi grają całkowicie za free - przejazd i ubezpieczenia mieli zapewniony przez Brive. A Długi przyszedł, bo chciał grać w normalniejszym klubie.