Przegrany mecz i złoty set w Baku

9 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Te miny mówią wszystko o rezultacie wyprawy Atomu Trefla do Baku. Na parkiecie leżą Ewelina Sieczka (nr 14) i Alisha Glass, w tle libero Paulina Maj, Megan Hodge i trener Alessandro Chiappini. Te miny mówią wszystko o rezultacie wyprawy Atomu Trefla do Baku. Na parkiecie leżą Ewelina Sieczka (nr 14) i Alisha Glass, w tle libero Paulina Maj, Megan Hodge i trener Alessandro Chiappini.

Siatkarki Atomu Trefla w pierwszym secie rewanżowego meczu Ligi Mistrzyń narobiły apetytu sobie i nam na awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Niestety, potem Rabita Baku wyłączyła z sopockiego ataku Megan Hodge, ponadto brakowało dobrego rozegrania i bloku, a Alessadro Chiappini nie podjął ryzyka ze zmianami. Tym samym wicemistrzynie Polski przegrały najpierw pojedynek 1:3 (25:22, 14:25, 20:25, 20:25), a następnie również rozstrzygającego, złotego seta 6:15. To była jedyna para w 1/8 finału, w której grano dodatkową partię.

Spicer 2, Starović 13, Krsmanović 15, Mammadowa 24, Osmokrović 20, Golubović 7, Popović (libero)
Sędziowie: Kondakow (Ukraina), Bakunowicz (Białoruś)
Widzów: 2800
A.Glass, Hodge, Dziękiewicz, Kożuch, Sieczka, Ssuschke-Voigt, Maj (libero) oraz Saad, Konieczna, Bełcik, Tokarska
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
RABITA 21 25 25 25 15 3
ATOM TREFL 25 14 20 20 6 1

Atom Trefl broni polskiego honoru żeńskiej siatkówki w Lidze Mistrzyń, wczoraj z rozgrywkami pożegnała się Muszynianka
szóstka Atomu Trefla bez niespodzianek, miejsce Fernandez, która grała w ostatni czwartek zajęła Dziękiewicz
w Rabicie dwie zmiany w porównaniu ze składem z pierwszego meczu, na rozegraniu Amerykanka Spicer, a na libero Popović
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. Kibice gospodarzy przywitały sopocianki gwizdami!
punkt
1:0
zepsuta zagrywka Sieczki na początek
punkt
1:1
udany atak Hodge, jest ona najskuteczniejszą sopocianką w Lidze Mistrzyń. To jej już 111 punkt
2:4
czwarty punkt sopocianek po trzecim udanym ataku Hodge!
4:6
nerwy z obu stron, co widać po prostych błędach, w ataku pomyliła się Hodge, a Starović wyrzuciła zagrywkę w aut
5:8
Pierwsza przerwa techniczna po ataku Sieczki. Atom Trefl prowadzi pewnie. To sopocianki dyktują warunki gry, a punkty zdobywają na razie i dla siebie i dla... rywalek. Psują zagrywki, ale to cena tego, że w polu serwisowym podejmują ryzyko, aby odrzucić rywalki od siatki, zmusić je do atakowania tam, gdzie ustawiany jest blok naszej drużyny
7:10
po dobrym serwisie Sieczki (Atom Trefl ) od razu z piłki przechodzącej mogła atakować Kożuch (Atom Trefl )
9:12
uruchomiony atak ze środka po raz pierwszy dzisiaj, punktuje Sssuchke-Voigt (Atom Trefl )
punkt
10:12
punkt
11:12
sporna piłka, Ssuschke (Atom Trefl ) trafiła w boisko, ale sędziowie uznali, że piłka jest autowa, niestety ostrzegaliśmy przed gospodarskim sędziowanie, gdy zobaczyliśmy obsadę arbitrów, niestety to się chyba zaczyna potwierdzać
punkt
11:13
punkt
12:13
punkt z zagrywki
13:13
Mammadowa (RABITA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
13:14
Blok Sieczki (Atom Trefl ) na Golubović (Rabita)
16:15
Druga przerwa techniczna. Prowadzą gospodynie po ataku w siatkę Kożuch (Atom Trefl ). Rywalki wzmocniły zagrywkę i teraz piłki za darmo wracają na ich stronę
blok
17:15
Blok Krsmanović (Rabita) na próbującej kiwać Kożuch (Atom Trefl )
punkt
17:16
punkt
17:17
najdłuższa wymiana tego meczu, kończy Kożuch (Atom Trefl )
18:19
Dziękiewicz (ATOM TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
18:20
Dziękiewicz (ATOM TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Drugi raz to samo. Piłka spada w ostatni metr boiska!
czas
18:20
Przerwa na żądanie (RABITA).
punkt
18:21
Hodge (Atom Trefl ) doskonale w ataku, a wcześniej kilka ładnych obron sopocianek
punkt
19:21
Dziękiewicz (Atom Trefl ) zepsuła zagrywkę, ale nie można do niej mieć pretensji, bo wcześniej serwowała świetnie
punkt
19:22
znów ataku atak Hodge (Atom Trefl )
punkt
19:23
Hodge (Atom Trefl ) się nie myli w kontrze!
czas
19:23
Druga i ostatnia w tym secie przerwa na żądanie trenera Gajicia (RABITA).
19:23
zmiana powrotna w Atomie Trefla, wróciła Sieczka (Atom Trefl )
punkt
19:24
Hodge (Atom Trefl ) zdobyła piłkę setową!
punkt
20:24
Starović (Rabita) przedłuża grę
punkt
21:24
Glass wpadła w siatkę, próbując wystawić piłkę źle przyjętą przez Maj (Atom Trefl )
czas
21:24
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL ). Trzeba uspokoić drużynę. Tego seta trzeba wygrać. Jest nadal duża przewaga
punkt
21:25
Hodge (Atom Trefl ) pokazała kto w tym secie jest najlepszy na parkiecie. Amerykanka daje wygraną Atomowi Treflowi!
koniec seta
21:25
Koniec pierwszego seta. Atom Trefl prowadzi 1-0. Jeszcze dwie partie potrzebne są do awansu
  • 25
Przypomnijmy zasady gry. Do 1/4 finału Ligi Mistrzyń Atom Trefl awansuje, jeśli wygra w Baku bez względu, w jakim wymiarze setów. Natomiast, jeśli wygrają gospodynie, to o awansie zdecyduje tzw. złoty set. Obie drużyny rozpoczną od zera, a grać będą według zasad tie-breaka do 15 lub wyżej do osiągnięcia dwupunktowej przewagi
Rozpoczynamy drugiego seta. Obie drużyny bez zmian w składach
punkt
0:1
pierwszy punkt tej partii należy do Kożuch (Atom Trefl )
punkt
1:1
punkt
2:1
punkt
2:2
na razie z naszej strony punktuje tylko Kożuch (Atom Trefl )
punkt
3:2
4:2
Krsmanović (RABITA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
7:3
autowe zbicie Ssuschke (Atom Trefl ) -Voigt (Atom Trefl )
czas
7:3
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL ). Sopocianki mają problemy w ataku, dlatego wysoko przegrywają
punkt
7:4
tym razem Ssuschke (Atom Trefl ) -Voigt (Atom Trefl ) skutecznie
punkt
8:4
8:4
Pierwsza przerwa techniczna. Sopocka zagrywka nie robi krzywdy rywalkom, a zatem mogą grać to co lubią, ataki z wysokich piłek na skrzydłach, natomiast nasza drużyna ma kłopoty w ofensywie, wyłączona z ataku została Hodge (Atom Trefl ), która była najlepszą siatkarka pierwszego seta
punkt
9:4
Sieczka (Atom Trefl ) w aut w ataku
punkt
9:5
długa kontra, dobrze zakończona przez Sieczkę (Atom Trefl )
punkt
10:5
punkt
11:5
wydawało się, że było autowe zbicie Mammadowej (Rabita), ale sędziowie uznali, że dobra piłka i punkt dla gospodyń
13:6
Druga przerwa na żądanie (ATOM TREFL ). Trener Chiappini ma trudną sytuację, zupełnie nie funkcjonuje atak, rywalki znalazły receptę na serwisy sopocianek i na razie w tej partii niepodzielnie panują na parkiecie
punkt
14:6
Mammadowa (Rabita) rozkręca się z każdą piłką
punkt
15:6
wszystko wchodzi Rabicie, teraz z drugiej linii Osmokrović (Rabita)
punkt
15:7
Kożuch (Atom Trefl ) przerywa niemoc sopocianek w ataku
punkt
16:7
16:7
Druga przerwa techniczna po autowej zagrywce Dziękiewicz (Atom Trefl ), która próbowała powtórzyć swój wyczyn z końcówki pierwszego seta, kiedy posłała dwa asy serwisowe
blok
17:7
Blok na Ssuschke (Atom Trefl ) -Voigt (Atom Trefl )
blok
18:7
Blok na Kożuch (Atom Trefl ), wydaje się, że set jest przegrany, warto, aby Chiappini zaczął oszczędzać siły podstawowych zawodniczek, dając pograć rezerwowym
punkt
18:8
18:8
no i wywołaliśmy zmiany, weszła Konieczna, za chwilę powinna być na parkiecie też Bełcik
22:11
aplauz publiczności, gdyż teraz kapitalne obrony, które w pierwszym secie były po sopockiej stronie, tym razem są domeną Rabity, a kończy Mammadowa (Rabita) w ataku
punkt
22:12
punkt
22:13
dwa punkty z z rzędu po akacjach Koniecznej (Atom Trefl ) i Dziękiewicz (Atom Trefl )
punkt
23:13
Konieczna (Atom Trefl ) zepsuła zagrywkę
23:13
zmiany powrotne w Atomie Treflu, trochę dziwna decyzja, raczej mogliśmy oczekiwać, że szanse otrzymają kolejne rezerwowe, a na ławce pozostały Tokarska i Saad (Atom Trefl )
25:14
Koniec drugiego seta. Atom Trefl remisuje w Baku 1-1. Sopociankom nadal potrzeba dwóch wygranych partii, aby awansować, a gospodynie potrzebują dwóch setów, aby doprowadzić do złotego seta
  • 25
Rozpoczynamy trzeciego seta. W obu zespołach wyjściowej "6" z początku spotkania
punkt
0:1
blok
1:1
szkoda, bo zablokowana z drugiej linii Sieczka (Atom Trefl )
2:4
po raz drugi w tym secie udany atak Kożuch (Atom Trefl )
czas
2:4
bardzo szybko przerwa na żądanie (RABITA). Jednak, aby spokojnie grać z Rabitą sopocianki muszą odbudować w ataku Hodge (Atom Trefl ), która ma kłopoty z kończeniem zbić
4:6
kapitalne obrony Maj (Atom Trefl ) i wreszcie Hodge (Atom Trefl ), za drugim razem w tej akcji przebiła się z drugiej linii
punkt
5:6
punkt
6:6
kolejna sporna piłka zakwalifikowana na korzyść Rabity, tym razem punkt powinien być dla Glass, a jest dla gospodyń
8:7
Pierwsza przerwa techniczna z nieznaczną przewagą Rabity. Sopocianki walczą jak równy z równym. Przydałoby się, aby dołożyły blok, bo rywalki mają za dużo swobody w ataku
punkt
8:8
punkt
8:9
udana kiwka Kożuch (Atom Trefl ), a Sieczka (Atom Trefl ) nic nie robiła sobie z gwizdów widowni i mocno zaserwowała
punkt
9:9
punkt
10:9
drugi z rzędu udany atak ze środka w kontrze Krsmanović (Rabita)
12:11
Hodge (Atom Trefl ) przypomniała się w ataku, Amerykance ciężko jest przejść do ofensywy, bo niemal wszystkie zagrywki Rabity są kierowane na nią
punkt
13:11
Hodge (Atom Trefl ) nie skończyła ataku, a po chwili jej ręce obiła Starović (Rabita)
punkt
13:12
punkt
14:12
z drugiej linii rywalki są groźniejsze niż z pierwszej, Mammadowa (Rabita) znów się nie myli, zbijając nawet z czwartego metra
punkt
15:12
zupełnie nieudany atak Sieczki (Atom Trefl )
czas
15:12
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL ). Znów przegrywamy, bo zarysowała się przewaga rywalek w ataku, nie ma tego dnia zupełnie bloku sopocianek, przynajmniej bloku punktowego, bo wybloki się zdarzają
punkt
16:12
16:12
Druga przerwa techniczna po autowym ataku Sssuchke-Voigt (Atom Trefl )
22:17
ostatnia w tym secie przerwa na żądanie (ATOM TREFL ).
25:20
Koniec trzeciego seta. Atom Trefl przegra 1-2. Sopocianki nadal dwa sety od awansu, a gospodyniom potrzeba już tylko jednej partii, aby doprowadzić do złotego seta
  • 25
trener Chiappini musi teraz zdecydować, czy walczyć o zwycięstwo w meczu, czy też oszczędzić siły najlepszych zawodniczek i posłać je do gry dopiero na złotego seta, Rabita na razie bez żadnej zmiany
Rozpoczynamy czwartego seta. Rabita nadal bez zmian. Atom Trefl też w najsilniejszym składzie, jedynie na środku Tokarska zmieniła Dziękiewicz
2:1
kolejna sporna piłka, sopocianki cieszyły się, że był autowy atak, ale sędziowie dopatrzyli się dotknięcia piłki przez blok Atomu Trefla
7:3
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL ). W tym samym momencie trener Chiappini przerwał grę także w poprzedniej partii
punkt
7:4
pierwszy punkt Tokarskiej (Atom Trefl )
punkt
8:4
8:4
Pierwsza przerwa techniczna po ataku Starović (Rabita). Gospodynie mają przewagę w atakach ze skrzydeł i drugiej linii. To jest klucz do ich powodzenia w tym meczu
punkt
8:5
z kłopotami, ale punktuje Kożuch (Atom Trefl )
punkt
9:5
punkt
9:6
wreszcie pomyliła się Mammadowa (Rabita)
14:8
ostatnia przerwa w tym secie na żądanie (ATOM TREFL ).
16:10
druga przerwa techniczna po ataku Osmokrović (Rabita). Wszystko wskazuje na to, że sopocianki przegrają mecz 1-3 i będziemy mieli złotego seta. Zawodniczki Atomu Trefla nawet już nie próbują mocno atakować, często zagrywają kiwki, które nie mogą zaskoczyć rywali, bo bardzo dobrze asekurują one swój blok
19:11
sopocianki są teraz bezradne i to we wszystkich elementach, rośnie przewaga gospodyń
20:13
zmiany w sopockiej drużynie, Saad (Atom Trefl ) i Konieczna (Atom Trefl ) na boisku
punkt
21:13
21:13
weszła na rozegranie Bełcik (Atom Trefl )
punkt
21:14
punkt
22:14
punkt
23:14
nawet w prostych sytuacjach sopocianki nie potrafią skutecznie zaatakować, jak teraz Sssuchke-Voigt (Atom Trefl ) i Konieczna (Atom Trefl )
24:17
Konieczna (ATOM TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
24:18
udany atak Koniecznej (Atom Trefl ) "posadził" publiczność, która od pierwszej piłki meczowej wstała
25:20
była szansa na obronie i szóstej piłki setowej, ale Konieczna (Atom Trefl ) wyrzuciła piłkę w kontrze na aut
koniec seta
25:20
Koniec czwartego seta. Rabita wygrała ten mecz 3-1. Tym samym o awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń rozstrzygnie złoty set. Ta partia będzie rozgrywana wedle zasad tie-breaka
  • 25
Rozpoczynamy ZŁOTEGO SETA. Wszystko co było do tej pory nie ma znaczenia. Liczy się tylko wynik tie-breaka. Gramy do 15 punktów lub na osiągnięcie dwupunktowej przewagi powyżej tej granicy
0:0
Rabita bez zmian w składzie. Atom Trefl w zestawieniu z początku meczu, jedynie z Tokarską na środku, a szkoda, bo Bełcik w końcówce czwartego seta grała dużo lepiej niż Glass, zafunkcjonowała też w bloku