Przekazywanie kompleksów

Krzysztof Klinkosz
23 stycznia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)
Patrycja Kulwińska (żółta koszulka) była najskuteczniejszą szczypiornistką Vistalu Łączpolu w Koszalinie. Patrycja Kulwińska (żółta koszulka) była najskuteczniejszą szczypiornistką Vistalu Łączpolu w Koszalinie.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu Gdynie pewnie zmierzają w górę tabeli. W sobotę zwyciężyły w Koszalinie tamtejszą drużynę AZS Politechnika 35:30 (19:16). Tym razem sił wystarczyło gospodyniom na 20 minut, później inicjatywę przejęły podopieczne Jerzego Cieplińskiego. W gdyńskim zespole zadebiutowała Mołdawianka Mihaela Alexa.

POLITECHNIKA: Kwiecień, Morawiec - Łabul 7, Janaczek 7, Zaniewska 6, Dworzaczyk 5, Leśkiewicz 3, Olek 1, Blaszczyk 1, Szostakowska 0, Tarczyńska 0, Borowska 0.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Brzezińska - Kulwińska 7, Głowińska 6, Jędrzejczyk 6, Szwed 5, Stachowska 4, Koniuszaniec 4, Kotowa 3, Sulżycka 0, Białek 0, Szott 0, Alexa 0, Lipska 0.

Gdynianki na trzy mecze wyjazdowe z rzędu w ekstraklasie wzmocniły skład. W Koszalinie zadeniutowała Alexa, a za tydzień w Elblągu spodziewany jest pierwszy występ Katarzyny Duran.

Mimo to początek dzisiejszego meczu zdawał się potwierdzać tezę, że akademiczki z Koszalina posiadają "patent" na szczypiornistki Vistalu Łączpolu. Gospodynie wyszły na prowadzenie już od pierwszych minut meczu.

Najpierw było 3:1, później 5:3. Gdyniankom udało się nieco zniwelować straty i po 10 minutach koszalinianki prowadziły tylko 6:5 jednak w kolejnych minutach ekipa AZS Politechniki była skuteczniejsza i prowadziła w 16 min. już 11:7.

Gospodynie prowadziły jeszcze w 20 minucie meczu 12:11, za minutę był już jednak remis a po kolejnych kilkudziesięciu sekundach gdynianki wyszły na prowadzenie 13:12. Do przerwy zdołały powiększyć różnicę dzielącą ich od gospodyń do trzech bramek (19:16).

Początek drugiej połowy był jednak nieco lepszy w wykonaniu zespołu z Koszalina, który w 42 minucie wyrównał stan rywalizacji na 23:23.

Koszalinianki wyrównały, jednak "siódemka" z Gdyni nie pozwoliła im wyjść na prowadzenie. Ostatni kwadrans gry to już zdecydowana przewaga na parkiecie zespołu Jerzego Cieplińskiego.

Teraz to one mogą śmiało przeprawić Politechnikę o kompleks, gdyż koszalinianki ograły również w ubiegłorocznym ćwierćfinale play-off, wygrywając w decydującym meczu na wyjeździe.

Pozostałe wyniki 16 kolejki ekstraklasy szczypiornistek:
Start Elbląg - Zgoda Ruda Śląska 25:29 (11:16), KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 26:20 (15:12), Ruch Chorzów - KSS Kielce 28:22 (14:9), Piotrcovia - SPR Lublin MKS Piotrcovia - SPR Lublin 26:26 (13:13).

Opinie (26) 3 zablokowane

• Gratulacje (1)

Oby tak dalej ;)
    Czekam teraz na glosy krytykow, ktorzy nigdy nie mieli nic wspolnego z czynnym uprawianiem sportu i wola siedziec w domu :]
    1/4 Challenge Cup nasza, jesli nie lepiej

• 21 7

• Konstruktywna krytyka nie jest zła!!!!