Wiadomości

Przekładane zawody kolarskie i triathlonowe

Coraz więcej imprez kolarskich i triathlonowych jest odwoływanych lub przekładanych na jesień.
Coraz więcej imprez kolarskich i triathlonowych jest odwoływanych lub przekładanych na jesień. Szymon Gruchalski / cyklo.info

W związku z pandemią koronawirusa coraz więcej imprez sportowych, zaplanowanych na wiosnę i wczesne lato 2020 roku, jest odwoływanych lub przekładanych na jesień. Dotyczy to także imprez kolarskich i triathlonowych.

Czy impreza, w której chciałe(a)ś wystartować, została odwołana?

tak 74%
nie, ale spodziewam się, że będzie 9%
nie i sądzę, że odbędzie się w terminie 1%
nie planowałe(a)m startować w zawodach 16%
zakończona Łącznie głosów: 106

Wygląda na to, że szanse na sprawdzenie się w bezpośredniej rywalizacji sportowej wiosną 2020 roku maleją z każdym dniem. Organizatorzy kolejnych zawodów informują o konieczności przełożenia lub całkowitego odwołania tegorocznych imprez zaplanowanych na wiosnę i wczesne lato. Powód zawsze jest ten sam: koronawirus.

Sytuacja ta dotyczy w równym stopniu amatorów, jak i zawodowych sportowców. Odwoływane są także największe kolarskie i triathlonowe imprezy na świecie. Na polskim podwórku ten sam los spotyka znane i lubiane zawody, w których każdego roku ścigają się setki miłośników sportu.

Sprawdź, jak funkcjonują trójmiejskie sklepy rowerowePrzełożone zawody kolarskiePośród przekładanych imprez znajdują się między innymi szosowy wyścig Cyklo Lębork, planowany pierwotnie na koniec kwietnia - przenosi się na 27 września. Zamiast rozpoczęcia sezonu w tej lokalizacji rozegrany zostanie jego finał.

Wiosenny cykl zawodów kolarstwa górskiego Garmin MTB Series, w skład którego wchodzą etapy: w Kolbudach, w Gdańskuw Sopocie, zmienia terminy na jesienne. Dzięki temu między 19 września a 25 października odbędzie się aż sześć etapów serii. Będzie gdzie się pościgać!

Inauguracyjne zawody serii MTB Pomerania Maraton, które miały odbyć się 10 maja w Trąbkach Wielkich, zostały przeniesione na 2 sierpnia. Pozostałe terminy imprez serii pozostają obecnie bez zmian.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku zaplanowanych imprez triathlonowych. Triathlon o puchar rektora AWFiS, który co roku odbywał się w trakcie majówki i miał zostać rozegrany 30 kwietnia, został przesunięty na 20 września.

Czy bieganie i jazda na rowerze są dozwolone?Imprezy bez zmiany datyZ kolei Gran Fondo Gdynia 2020, zaplanowany na 20 maja, jak na razie nie zmienia terminu. Organizator informuje o tym za pośrednictwem swojej strony internetowej:

- Drodzy zawodnicy! Informujemy, że na dzisiaj nie zapadła żadna decyzja o przełożeniu lub odwołaniu wyścigu Gran Fondo Gdynia, zaplanowanego na 24 maja br. - czytamy na stronie organizatora. - Podobnie jak organizatorzy imprez sportowych na całym świecie z uwagą śledzimy rozwój sytuacji wokół pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 i związane z nią ograniczenia dotyczące życia codziennego oraz organizacji imprez o charakterze masowym. Rozważamy różne scenariusze, jednak w chwili obecnej nikt nie wie, kiedy będziemy mogli ponownie spotkać się na trasach wyścigów - nie tylko kolarskich, ale też biegowych czy triathlonowych. Zapewniamy jednak, że w przypadku konieczności przełożenia imprezy o stosownej decyzji poinformujemy was z dużym wyprzedzeniem. Przekładanie (bądź odwołanie) wyścigu w ostatniej chwili nie leży w interesie ani organizatora, ani zawodników. Tymczasem życzymy wam przede wszystkim zdrowia i rozwagi. Pracujemy też nad pomysłami, które pozwolą nam "spotkać się" przynajmniej w świecie wirtualnym. Śledźcie nasze kanały i trzymajcie się!

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje

Opinie (12)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane