Przełamali się!

19 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Efektownie wypadł debiut Roberta Jończyka w roli samodzielnego szkoleniowca Arki. Gdynianie rozbili u siebie Stal Stalowa Wola 4:0 (2:0). To pierwszy sukces żółto-niebieskich od 8 marca. Na razie na wagę piątego miejsca w II lidze.
Portal trojmiasto.pl przeprowadził bezpośrednią transmisję z tego spotkania. Kliknij, aby zobaczyć jej zapis.

1'
W Arce aż sześć zmian w wyjściowym składzie w porównaniu z meczem we Wrocławiu.
3'
Salami strzelał, ale bardzo niecelnie
4'
Niciński pada na skraju pola karnego, ale sędzia nakazuje grać dalej.
6'
pierwszy rzut rożny dla Arki wywalczony przez Bastera. Dośrodkował Weinar, ale obrońcy wybili piłkę.
9'
GOL dla Arki Piotr Bazler! Akcję zainicjował Moskalewicz. Podał w pole karne do Ławy. Ten wyciągnął za sobą bramkarza i wycofał do Bazlera. Piotr przelobował obrońców i posłał piłkę w "okienko".
10'
pierwsza zmiana w Stali. Za Salamiego wszedł Hadzic.
13'
wrzutka Bazlera, Niciński pada w polu karnym, ale nic nie było
16'
Niciński strzela głową niecelnie, ale i tak był spalony
23'
po faulu sędzia ostro napomina Moskalewicza, ale obyło się bez kartki
27'
Witkowski wyłapuje dośrodkowanie, tempo spotkania spadło w porównaniu z początkiem gry
28'
drugi rzut rożny dla Arki
29'
Wachowicz wrzutka w pole karne. Nicińskiego ubiegł bramkarz
31'
GOL 2:0 Marcin Wachowicz! Drugi celny strzał i druga bramka gdynian. Kowalski zagrał wzdłuż prawego skrzydła do Wachowicza. Marcin uderzył po długim rogu z blisko 30 metrów!
35'
Niciński posyłała piłkę do siatki, ale wcześniej gwizdek. "Nitek" był na spalonym.
38'
dośrodkowanie Ławy, ale piłka nie doszła do Bazlera.
39'
trzeci róg dla Arki
42'
niecelny strzał Hadzica
44'
strzał Wachowicza. Broni bramkarz
45'
Koniec pierwszej połowy. Wielkiej gry w Gdyni nie ma, ale Arka jest wreszcie skuteczna. Goście ani razu nie zagrozili zaś bramce miejscowych
46'
na rozpoczęcie drugiej połowy Ława w dobrej sytuacji strzelił obok bramki
48'
strzelał Bazler, ale niecelnie
49'
zbyt krótkie podanie obrońcy do bramkarza i Ława bliski przejęcia piłki, ale Wietecha uratował się wślizgiem
51'
Wachowicz uderzył z dystansu blisko "okienka" bramki rywali.
52'
3:0 GOL Olgierd Moskalewicz! Składna zespołowa akcja. Ława do Wachowicza, a ten do niepilnowanego Moskalewicza. "Olo" pewnie i celnie zza pola karnego uderzył.
54'
bezpośrednio z rzutu rożnego strzelał Weinar. Bramkarz z trudem na następny róg
56'
po akcji Moskalewicza już ósmy róg dla Arki. Rywale nie mieli ani jednego!
61'
kapitalne dośrodkowanie Kowalskiego. Niciński głową tuż obok słupka
63'
po strzale Pałkusa pierwszy róg dla Stali
68'
zmiana w Arce. Schodzi strzelec pierwszego gola Bazler. W jego miejsce Nawrocik
72'
Niciński strzelił głową, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza.\
78'
pierwszy celny strzał Stali, a w odpowiedzi Ławy. Bramkarze bronią bez kłopotu.
79'
po akcji Nawrocika Niciński w dogodnej sytuacji nad poprzeczką
80'
sam na sam Ława. Bramkarz na róg
80'
druga zmiana w Stali. Zszedł Hadzic, wszedł Gilar
81'
główka Wachowicza po rogu, Iwanicki wybija z linii bramkowej
84'
trzecia zmiana w Stali. Za Stręciwilka wchodzi Drozd
88'
GOL 4:0 Moskalewicz! Lewą stroną uciekł Wachowicz i wyłożył na czystą pozycję Moskalewiczowi, który zdobył dziś drugiego gola.
90'
KONIEC MECZU. Arka wygrała 4:0!!! Udany debiut trenera Jończyka, który dziś obchodzi urodziny. Chóralne "Sto lat" z trybun.

Arka z powodzeniem mogła wygrać wyżej, ale poprzestała na wyrównaniu wyników z dwóch inauguracyjnych meczów II ligi. W sierpniu ubiegłego roku w Gdyni po 0:4 przegrywały Warta Poznań i Pelikan Łowicz. Jednak wydaje się, że właśnie Stal była najsłabszą drużyną spośród tych, które w tym sezonie gościły przy ul. Olimpijskiej.

- Ułatwiliśmy zadanie gospodarzom. Mecz ustawiły błędy, które popełnił bramkarz. Na usprawiedliwienie swojego zespołu mogę powiedzieć tylko to, że nie było tutaj z nami sześciu piłkarzy, a Salami już po dziesięciu minutach zgłosił kolejną kontuzję - mówił Władysław Łach, szkoleniowiec Stali, który dysponował tylko 16-osobową kadrą.

W porównaniu z rywalem w Gdyni był kłopot personalnego bogactwa. Z powodu kontuzji wyłączony był tylko Bartosz Karwan, który zapewne pauzować będzie i w następnym meczu. Decyzją nowego szkoleniowca do rezerwy zostali odesłani: Andrzej Bledzewski, Krzysztof Przytuła, Tomasz Sokołowski, Marcin Chmiest i Krzysztof Sobieraj, czyli piłkarze, od których Wojciech Stawowy rozpoczynał ustawianie składu. Natomiast Radosław Wróblewski, który przeciwko Wiśle w Krakowie wybiegł w pierwszej "11", teraz powędrował na trybuny.

- Na dziś tak wygląda pierwsza "11". Oczywiście będzie się ona zmienić, bo pewnie pojawią się kontuzje i kartki. Po dzisiejszym meczu nie mam do żadnego z piłkarzy zastrzeżeń. Jako, że grali po raz pierwszy w takim zestawieniu, nie chciałem robić zmian. Zejście Bazlera było jedyne wymuszone przez skurcze.
Zespół w 100-procentach wypełnił założenia taktyczne. Wykazał się dużą determinacją i wypełnił główne zadanie - do minimum ograniczył błędy własne.
Niciński i Ulanowski nie są już asystentami trenera. Do końca sezonu będę pracować sam. Gdyby zaszła potrzeba będę prosić o pomoc szkoleniowców z grup młodzieżowych. Oni też będą prowadzić obserwację naszych następnych rywali. Każdy kolejny mecz będzie dla nas kolejnym wyzwaniem
- podkreśla Robert Jończyk, którego debiut zbiegł się z 42. rocznicą urodzin.

Pozostałe wyniki 26. kolejki: ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0), Polonia Warszawa - Pelikan Łowicz 2:2 (2:1), GKS Jastrzębie - Kmita Zabierzów 2:2 (0:1), Tur Turek - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0), Motor Lublin - Warta Poznań 1:0 (0:0), Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:0), Piast Gliwice - Znicz Pruszków 0:1 (0:0), Wisła Płock - GKS Katowice 2:1 (1:1).

[tabela]

• Ruszyła lokomotywa...!!!

Teraz dopiero sie zacznie ! Drżyjcie wszyscy ! Tylko Arka Gdynia !

• 0 0

• Wielka Arka nadpływa !

nic dodac nic ujac....

• 0 0

• Przełamali się!!!!!!!

Może w końcu ten zlepek nazwisk zacznie tworzyć precyzyjnie
    działający zespól dojrzały , mądry , grający z polotem i ikrą-debiut nowego szkoleniowca bardzo dobry , oby oczyścił drużnę z chorych postaw- na razie BRAVO!!!!!!