Szczypiorniści Wybrzeża śrubują passę

Rafał Sumowski
1 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Obchodzący imieniny w dniu meczu z Grunwaldem, Andrzej Rakowski był najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem Wybrzeża. Obchodzący imieniny w dniu meczu z Grunwaldem, Andrzej Rakowski był najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem Wybrzeża.

Wciąż niepokonani w I lidze piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk wygrali we własnej hali z Grunwaldem Poznań 32:22 (16:8). Tym samym mają już na koncie jedenaście kolejnych zwycięstw i są o krok od wyrównania serii z ubiegłego sezonu. Z kolei remisem po nerwowej końcówce w Kościerzynie przełamała się po trzech porażkach Kar-Do Spójnia Gdynia. Niestety, siódmej kolejnej przegranej doznali w Wolsztynie licealiści z gdańskiej SMS.

Wybrzeże Gdańsk - Grunwald Poznań 32:22 (16:8)
WYBRZEŻE: Sokołowski, Chmieliński, Głębocki - Rakowski 7, Nilsson 5, Kondratiuk 5, Mogielnicki 3, Papaj 3, Rogulski 3, Abram 2, Jasowicz 2, Prymlewicz 2 oraz Kornecki, Sulej, Wiak.

GRUNWALD: Kulczyński, Pietrowski, Biernat - Fogler 9, Martyński 5, Westfal 3, Meissner 2, Staniek 2, Guraj 1 oraz Dutkiewicz, Koligat, Kurek, Nieradko, Staniek, Wachowiak.

Wybrzeże nie miało najmniejszych problemów z Grunwaldem, który choć do Gdańska przyjechał mając na koncie serię trzech wygranych z rzędu, bardzo szybko stracił nadzieję na korzystny wynik w hali AWFiS. Gospodarze rozpoczęli mecz od prowadzenia 6:1 po rzucie Andrzeja Rakowskiego.

Goście wprawdzie podjęli rękawicę i do 23 minuty zdołali zmniejszyć straty do trzech bramek, między innymi dzięki dobrej grze Roberta Foglera, znanego gdańskim kibicom z występów w AZS AWFiS Gdańsk. Gospodarze odgryźli się jednak bardzo szybko i do przerwy mieli już dwa razy tyle trafień co goście.

W drugiej połowie Wybrzeże dwukrotnie traciło po trzy bramki z rzędu, ale o utracie kontroli nad wynikiem nie było mowy. Pod koniec spotkania sami zanotowali serię czterech trafień, przypieczętowując jedenastą ligową wygraną z kolei. Podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka są zatem o krok od wyrównania serii z poprzednich rozgrywek, kiedy od 3 lutego do 4 maja wygrali 12 kolejnych spotkań (w tym walkowerem z GSPR Gorzów Wlkp.).

Vetrex Sokół Kościerzyna - Kar-Do Spójnia Gdynia 24:24 (14:12)
VETREX SOKÓŁ: Pieńczewski, Kasperek - Lisiewicz 6, M.Reichel 5, Gryczka 4, J.Reichel 3, Ringwelski 3, Bronk 1, Kulczyński 1, Szala 1 oraz Żynda.

KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Gębala 7, Szlinger 7, Wróbel 4, Bronk 3, Dorsz 1, Dziemian 1, Pacholarz 1 oraz Bielec, Borzymowski

Niemoc po trzech kolejnych porażkach przełamali wreszcie szczypiorniści Kar-Do Spójni Gdynia. Podopieczni trenera Leszka Elbickiego po pierwszych 10 minutach gry i bramce Łukasza Szlingera prowadzili z Vetrex Sokołem 6:3. Gospodarze zdołali jednak odbić prowadzenie, a jeszcze przed przerwą, gdy Mateusza Zimankowskiego pokonał Maciej Reichel, wyśrubowali je na 14:9. Gdynianie odpowiedzieli trzema trafieniami pod rząd i zniwelowali straty do dwóch bramek.

Początek drugiej części spotkania znów należał do Spójni, która otworzyła ją serią 3:0 i po bramce Szlingera ponownie objęła prowadzenie (15:14). Gdynianie nie wykorzystali jednak aż trzech rzutów karnych, a pojedynek bramka za bramkę doprowadził do remisu 22:22 w 54 minucie.

Na 120 sekund przed końcem meczu bramkę na 24:23 zdobył Stanisław Gębala. Wyrównał jednak Andrzej Gryczka i o wyniku spotkania miały rozstrzygnąć ostatnie akcje. Niestety, prosto w poprzeczkę rzucił Maciej Borzymowski i na 30 sekund przed końcem meczu piłkę mieli gospodarze.

Wynik nie uległ jednak zmianie, za to protokół meczowy wzbogacił się o zapis dwóch czerwonych kartek. Ukarani zostali nimi Adam LisiewiczAleksander Bronk. Lisiewicz nieprzepisowo powstrzymał Bronka, a ten nie pozostał mu dłużny, w efekcie czego wywiązała się między nimi bójka (wcześniej, w 56 minucie na skutek gradacji kar z boiska usunięty został Łukasz Pacholarz).

- Po trzech porażkach na pewno wolelibyśmy odnieść zwycięstwo, ale remis to także przełamanie. Mam nadzieję, że będzie to jakiś punkt zwrotny. W swoim drugim meczu po raz kolejny czołowym strzelcem był Łukasz Szlinger, ale tutaj nie ma mowy o żadnej niespodziance. Dobrze wiedziałem kogo i po co ściągam do drużyny - podsumował trener Elbicki.

Wolsztyniak Wolsztyn - SMS Gdańsk 29:22 (14:10)
WOLSZTYNIAK: Kapela, Płóciniczak - Kaczmarek 10, Raczkowiak 6, Wajs 5, Rogoziński 2, P. Szutta 2, Podleśny 2, Nowak 1, Horowski 1 oraz Chrapa, Czekałowski, Głowacki, Pietruszka, Wasilek.

SMS: Glabik, Dyszer - Szopa 6, Bąk 3, Gąsiorek 3, Pedryc 3, Chyła 2, Czarnecki 1, Grzegorek 1, Kowalczyk 1, Matuszak 1, Potoczny 1 oraz Gasin.

Siódmej kolejnej porażki doznali za to zawodnicy SMS Gdańsk. Licealiści w wyjazdowym spotkaniu z Wolsztyniakiem w pierwszej połowie dzielnie powstrzymywali ataki gospodarzy - jeszcze po 20 minutach gry było 7:7. Jeszcze przed przerwą wolsztynianie zdołali jednak odskoczyć podopiecznym Dariusza Tomaszewskiego na cztery trafienia.

Przewaga ta pozwoliła miejscowej drużynie na swobodne prowadzenie gry, z czego zresztą zespół trenera Marcina Pietruszki skrupulatnie korzystał. Gospodarze powiększyli prowadzenie do siedmiu bramek i nie pozwolili gościom na choćby zmniejszenie straty, do końca kontrolując przebieg spotkania. Dla Wolsztyniaka wygrana nad gdańskimi licealistami była pierwszą po trzech porażkach z rzędu i dopiero drugą w tym sezonie we własnej hali.

Wyniki 11 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Grunwald Poznań 32:22 (16:8)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 24:24 (14:12)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - SMS GDAŃSK 29:22 (14:10)
  • Nielba Wągrowiec - Meble Wójcik Elbląg 33:23 (18:11)
  • AZS UW Warszawa - Polski Cukier Pomezania Malbork 27:29 (13:12)
  • MKS Poznań - MKS Real-Astromal Leszno 34:34 (19:15)
  • Warmia Traveland Olsztyn - KU AZS UKW Bydgoszcz - niedziela godz. 15.00

Opinie (12) 1 zablokowana

• dopingu z młyna brakowało na meczu

• 7 0

• młyn (1)

Czy ktoś wie dlaczego na meczu GKS cicho siedział KK,czy brak dopingu to jakiś protest? A może to jakaś akcja.wszak sam prezes T. paradował bez szalika.

• 6 1

• Nie ma żadnego Klubu Kibica, to nie siatkówka, czy koszykówka. Pewnie jak by było więcej osób do dopingu i przychodziło na młyn, doping by był.

• 6 2

• to nie solenizant

na zdjęciu Piotr Papaj a mecz z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork

• 6 1

• ciekawe kto sędziował w Kościerzynie? na SF Gryczka mówi o .............. tutaj Elbicki juz nie chce się wychylać ,28 minut kar z czego 18 Gdynia!
    Tak warto zobaczyć mecz przed osądem,Lisiewicz zasługuje na czerwień a le Bronk stojąc pasywnie-dlaczego! Zresztą ta para a szczególnie Kamrowski to żenada! ale jaki obserwator tacy sędziowie!

• 6 0

• No ale co ty porównujesz (1)

Delikatną i nie kontaktową siatkówkę czy też koszykówkę, gdzie każde dotknięcie ręki zawodnika to faul z piłką ręczną? Przecież to nieporozumienie. Poza tym to każdy kibic sam wybierze na co chce chodzić. Ja wybieram piłkę ręczną i to zdecydowanie. także zdecydowanie wolę aby Wybrzeże grało w hali AWFiS czy też ewentualnie na Olivii. No bo co z tego, że siatkarze czy koszykarze grają na Ergo, jak więcej niż 2.000 kibiców wchodzi tam od święta i to przy marketingowej "nagonce", dziesiątkach promocji, biletach za 1 zł dla dzieci i młodzieży ze szkół itd. itp. Na Wybrzeżu nikt nigdy sztucznie nie naganiał publiki, jak też nie zawyżał jej liczb.