Hokeiści MH Automatyki wygrali w Oświęcimiu. W niedzielę zapolują na Orlika

Rafał Sumowski
21 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Josef Vitek (na zdjęciu) zdobył w Oświęcimiu bramkę i dwie asysty. Josef Vitek (na zdjęciu) zdobył w Oświęcimiu bramkę i dwie asysty.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk pokonali na wyjeździe Unię Oświęcim 6:3 (1:1, 1:1, 4:1). Podopieczni Marka Ziętary odnieśli pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie dzięki znakomitej trzeciej tercji. Od 38. do 54. minuty zdobyli cztery bramki z rzędu. W niedzielę o godz. 17 w hali "Olivia" podejmą PGE Orlika Opole i mają szansę na kolejną wygraną.

3:6 Dolny as. Vitek - Stasiewicz 57:51

Unia: Fikrt; Jachym, Bezuska - S.Kowalówka, Danecek, Haas; Maciejewski, Gabryś - Themar, Gruszka, Tabacek; A.Kowalówka, Saur - Adamus, Paszek, Malicki; Gębczyk, Noworyta - Piotrowicz, Dudkiewicz, Wanat

MH AUTOMATYKA: Carogorodcew; Aleksiuk, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tesliukiewicz, Dolny - Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Leśniak - Rompkowski, Wróbel, Smal

- Pracowałem z Dariuszem Gruszką latami. Na pewno będzie dużym wzmocnieniem Unii - mówi nam przed meczem w Oświęcimiu Marek Ziętara.
Trener hokeistów MH Automatyki wiedział co mówi, bo to właśnie sprowadzony niedawno napastnik dał prowadzenie Unii nad gdańszczanami w 10. minucie meczu. Gospodarze wykorzystali osłabienie gości, a wcześniej sami poradzili sobie grając w osłabieniu po faulu Dawida Maciejewskiego. Były gracz przyjezdnych otrzymał karę 10 minut.

MAREK ZIĘTARA: SZCZĘŚCIE OMIJA NAS SZEROKIM ŁUKIEM

Po straconej bramce przeważający od pierwszych minut gdańszczanie, zaczęli ustępować pola miejscowym, a gra wyraźnie się zaostrzyła. Chwilę po objęciu prowadzenia przez Unię, karę meczu otrzymał Miroslaw Jachym. Szybka partia i wymiana cios za cios przyniosła wyrównanie tuż przed końcem. Wzdłuż bramki zagrał Jan Steber a formalności z bliska dopełnił Petr Polodna.

Pop przerwie gdańszczanie byli bliscy prowadzenia, ale po wrzutce Jakuba Stasiewicza na poprzeczkę skierował krążek Josef Vitek. Z dobrej strony pokazał się także bramkarz MH Automatyki Jewgenij Carogorodcew, który wygrał m.in. pojedynek sam na sam z Mateuszem Adamusem. Rosjanin nie miał jednak szans przy uderzeniu Petera Tabacka, który pokonał go po znakomitym dograniu Andreja Themara i trafił na 2:1.

W odpowiedzi ponownie bliski zdobycia bramki był Vitek, a także Filip Pesta, ale na drodze stawał im Michal Fikrt. Pod koniec tercji gdańszczanom upiekło się przy niefrasobliwym zagraniu Carogorodcewa, a po chwili - ponownie tuż przed końcem partii - doprowadzili do wyrównania. Celnym strzałem z backhandu popisał się tym razem Mateusz Danieluk.

Natomiast Vitek bramki doczekał się zaraz na początku trzeciej tercji i wtedy ruszyła lawina. Nie minęła minuta od pierwszego prowadzenia MH Automatyki, a podwyższył je Pesta, który posłał gumę w okienko bramki.

Trener gospodarzy Jiri Sejba poprosił o czas, ale nie powstrzymał gdańszczan. Podopieczni trenera Ziętary zdobyli czwartą bramkę - tym razem gumę do siatki skierował Jegor Rożkow. Błyskawicznie odpowiedział Jan Danecek, ale ostatnie słowo należało do MH Automatyki. Wynik spotkania ustalił Kamil Dolny, a drugą asystę dopisał do swojego dorobku Vitek.

12 Kadra PZHL 7 0 0 1 6 14:51 1
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-09-21

Wyniki 3 kolejki

• Unia Oświęcim - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
  • Tauron KH GKS Katowice - Kadra PZHL 12:0 (7:0, 2:0, 3:0)
  • JKH GKS Jastrzębie - Energa Toruń 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
  • TatrySki Podhale - GKS Tychy 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
  • Węglokoks Kraj Polonia Bytom - PGE Orlik Opole 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
  • Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
  • Awansem mecz 4. kolejki
  • Węglokoks Kraj Polonia Bytom - Kadra PZHL 7:2 (3:0, 1:2, 3:0)

Opinie (64) 4 zablokowane

• (2)

No i co niedowiarki???? Zatkało kakao??? Wiedziałem że będzie dobrze!!! Brawo chlopaki oby tak dalej!!!!!

• 47 3

• (1)

Super mecz chłopaki uwierzyli w swoje umiejętności brawo zaczynamy sezon

• 20 2

• chłopaki uwierzyły i co najważniejsze wygrały

• 12 1

• Szkoda tej przypadkowej bramki z Jastrzębiem, ale taki jest hokej. Liczę na kolejne punkty w niedzielę i we wtorek.