Przerwana passa

12 września 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Arka Rugby

Trzydzieści razy z kolei grali rugbiści Arki Gdynia bez porażki w ekstraklasie. Czwartej dziesiątki tej wspaniałej passy nie rozpoczęli. W sobotę podopieczni Dariusza Komisarczuka i Macieja Stachury przegrali na wyjeździe z Folc AZS Warszawa 25:26 (5:7).

Punkty: Patryk Szwarc 10, Maciej Miśkiewicz 5, Tomasz Gołąb 5, Krzysztof Betko 4, Adam Pałyska 2 - Siegiej Garkawyj 15, Łukasz Szostek 5, Dariusz Olejniczak 5.

ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Kaszubowski - Dąbrowski, Szczypior - D. Olejniczak, Raszpunda, Nowak - Komisarczuk, Gajewski, Skindel, Szwichtenberg, Chromiński, Szostek - Garkawyj.

Pojedynek w Warszawie przypominał horror. Gospodarze, którzy świetowali półwiecze istnienia sekcji rugby w akademickim klubie, rozpoczęli od prowadzenia 14:5. Jednak kolejne dwadzieścia punktów zapisała na swoje konto Arka i osiągnęła przewagę 25:14. Szkoda, że gdynianie po godzinie gry zakończyli zdobywanie punktów, choć jeszcze w doliczonych czasie gry mieli szansę na przyłożenie. Ostatecznie "Buldogi" stracili wygraną na dwie minuty przed końcem. Odpowiedzialność za przegraną Komisarczuk wziął na swoje barki.

- O naszym niepowodzeniu zadecydowały błędne decyzje. To ja, gdy mieliśmy przewagę, decydowałem, że gramy karne ręką, usiłując zdobywać przyłożenia. Gdybyśmy w tych dobrych pozycjach zgłaszali próby kopów, to zapewne byśmy wygrali. Tego dnia Garkawyj był bowiem dobrze dysponowany - przyznał trener i łacznik gdyńskiego młyna.

4 października 2003 roku Arka przegrał u siebie z Ogniwem Sopot 8:10. Do 10 września 2005 roku była to ostatnia porażka "Buldogów" w ekstraklasie! Byli niepokonani blisko dwa lata! Początej tej świetnej passie dał jeszcze Sailosi Naiteque. Na pożegnanie z Arką szkoleniowiec z Fidżi wygrał na wyjeździe z Posnanią 39:7. Potem zespół przejęli Komisarczuk i Stachura. Ten duet zawodniczo-trenerski doprowadził Arkę do dwóch tytułów mistrzowski, a po drodze wygrał 29 spotkań i jedno zremisował (4 czerwca tego roku w Łodzi z Budowlanymi 6:6). Ogółem Arka miała na koncie w I lidze 24 zwycięstwa z rzędu!

Kto i kiedy zmierzy się z tymi rekordami?

Pozostałe wyniki czwartej kolejki: Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków 67:14 (38:8), Ogniwo Sopot - Pogoń Siedlce 58:17 (45:7), Orkan Sochaczew - Posnania Poznań 6:28 (3:15), Budowlani Lublin - Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 6:15 (6:10).

• CZARNI PRUSZCZ - ARKA GDYNIA II

Pojedynek Czarnych z Arką był tak naprawdę walką ambicji z dynamiką. Wynik tej konfrontacji mógł być tylko jeden - zwycięstwo młodych i głodnych sukcesów Arkowców, którymi dowodził "profesor" Arkadiusz Skrzyński.

Goście tak bardzo palili się do gry, że po kopie z rozpoczęcia wszyscy zaatakowali z pozycji spalonej. Później już nie popełniali takich błędów i w ciągu kwadransa trzykrotnie meldowali się na polu punktowym gospodarzy. W szeregach Czarnych postrach siali dynamicznymi wejściami Piotr Olejniczak i Sebastian Głuszek, ale punkty zdobywali Michał Pruński, Karol Zakaszewski i Krzysztof Korbolewski.
    Następne 25 minut było prawdziwym bojem, w którym Arka po raz kolejny chciała sforsować obronę, a Czarni ofiarnie i bardzo skutecznie zaczęli się bronić. Walki tej nie wytrzymali Zbigniew Rybak i Karol Klas, którzy przedwcześnie musieli opuścić boisko. Ich poświęcenie nie poszło jednak na marne i tuż przed końcem pierwszej połowie po akcji Michała Rogowskiego Arka ustaliła wynik na 26:0.
    Tak jak pierwsza połowa należała do młyna Arki, tak w drugiej przeważali prowadzeni przez grającego jak profesor Arkadiusza Skrzyńskiego gracze ataku, czego efektem były dwa kolejne przyłożenia, doskonale wchodzącego w luki w linii obrony gospodarzy Krzysztofa Korbolewskiego. Swoje punkty dorzucił Głuszek i na 5 minut przed końcem było 43:0.
    Taki obrót akcji podziałał na podopiecznych Pawła Lipkowskiego jak płachta na byka. W ostatnich minutach rzucili się do zdecydowanych ataków. Goście bronili się ofiarnie, ale niezgodnie z przepisami, za co byli karani karnymi. Kapitan Czarnych - Wojciech Wójcik – nie decydował się na próby zdobycia 3 punktów kopem na bramkę lecz konsekwentnie dążył do zdobycia honorowego przyłożenia. Ich wysiłek został nagrodzony, gdy w ostatniej minucie gospodarze wepchnęli młyn Arki na pole punktowe a 5 punktów na swoim koncie zapisał wyróżniający się gracz Czarnych - Wojciech Dębski.
    Generalnie mecz mógł się podobać kibicom. Był szybki, obfitował w grę ręką i dynamiczne rajdy zawodników, spośród których na szczególnie wyróżnienie zasługiwali dzielący piłki pomiędzy swoich kolegów 19-letni Karol Zakaszewski i jego dotychczasowy trener Arkadiusz Skrzyński. Oni jak i grupa młodych zawodników w takiej formie już niedługo powinni otrzymać szansę trenerów pierwszej drużyny. Wśród walecznych gospodarzy na największe słowa uznania zasłużyli Wojciech Dębski i Daniel Skonieczny.

Składy zespołów
    CZARNI: Sienicki, Skonieczny, Wasilewski, Mazur, Górniewicz, Wenta, Dębski (5), Wójcik - Werszał, Ronowicz - Szkudlarek, Gendek, Bistram, M.Kiereński, K.Kiereński oraz Zaparty, Borowiec, Bedynek
    ARKA: Rybak, Rybicki, Zdunek, Głuszek (5), Rogowski (5), Bartkowiak, Pruński (5), P.Olejniczak, - Maliszewski, Zakaszewski (7)- Kołakowski, Klas, Skrzyński, Madajewski, Korbolewski (21) oraz Ciepliński, Borzyszkowski, Kiersznowski, Rose, Wnuk, Szadurski
    Sędziował: Tomasz Jarowicz
    Żółte Kartki: M.Kiereński oraz K.Kiereński (obaj Czarni)
    Widzów ok. 100

• 0 0

• Czarni - Arka

Materiał z meczu na rugby.info

• 0 0

• prawda

PP to byl mecz arki rumia z bialo czarnymi nowy sacz w nowym saczu gdzie gospodarz wygral po zacietym spotkaniu bodajze 22-16. Sory za pomylke w pisaniu.

• 0 0

• Mecz arki II i Czarnych to nie byl PP tylko zalegly mecz 2 ligi.

• jest wielu zawistnych

jest tak wielu zawistnych typow, ktorzy rugby w Warszawie utopili by w lyżce wody, ale Warszawa walczy i to bardzo dobrze, jest praca z mlodymi,
    jak cofnac sie pamiecia do 2000 - 2001 to niebylo tak ciekawie ale praca i jeszcze raz praca przynosi efekty;
    brawo dla Folca oraz reszty pasjonatow z Warszawy

• 0 0

• I tak trzymać!!!!

• 0 0

• wiemy o tym i wcale nie popadamy w samozachwyt.wiemy ze mecze ktore nas czekaja same sie niewygraja-nikt sie przed nami nie polozy na boisku.ale wiemy jaka mamy szanse i zrobimy wszystko aby jej z rak nie wypuscic

• 0 0

• powtorka

a ja przypominam panu nie z wawy ze na tym forum zawodnicy sie zadko wypowiadaja tylko pseudo podnieceni kibice i ludzie niezwiazani z rugby !! wiec trzeba na komentarze wziasc duza poprawke !! pozdrawiam Gdynia !

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.