Przerwana passa Lechii w Młodej Ekstraklasie

6 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Rafał Siemaszko dwukrotnie umieścił piłkę w bramce Widzewa. Rafał Siemaszko dwukrotnie umieścił piłkę w bramce Widzewa.

Do piątej wiosennej kolejki czekali na pierwsze zwycięstwo w tym roku w Młodej Ekstraklasie piłkarze Arki. Gdynia przełamali się u siebie, wygrywając z Widzem Łódź 3:0 (1:0). Natomiast przerwana została passa sukcesów Lechii w tym rozgrywkach. Gdańszczanie zostali pokonani w Bełchatowie 1:2 (0:1). Do walki o kolejne punkty trójmiejskie drużyny wyjdą 11 kwietnia, a obie drużyny zaprezentują się własnej publiczności

.

Arka Gdynia - Widzew Łódź 3:0 (1:0)
Rafał Siemaszko 44, 76, Duarte 90

ARKA: Zoch - Wilczyński, Żołnierewicz, Brodziński, Wojowski (65 Mokwa) - Czoska, Płotka, Szwoch (65 Słowiński), Duarte, Rysiewski - Siemaszko (88 Paprocki)

WIDZEW: Pytkowski - Bartkowski, Dybiec, Zalepa, D.Ceglarz - Radowicz, Mroziński (46 Wlazło), Zwoliński (77 Knera), Serwaciński (22 Duda), S.Ceglarz - Radzio (57 Wrażeń)

Żółto-niebiescy do tego spotkania przystępowali z wiosennym bilansem jeden remis i trzy porażki. Tego dnia siła drużyny wydatnie wzrosła, gdyż po raz pierwszy w tym sezonie do ekipy Dariusza Mierzejewskiego dołączyło aż siedmiu piłkarzy, którzy na co dzień trenują w pierwszej drużynie. Byli w tym gronie m.in. Michał Płotka, Giovanni DuarteKrystian Żołnierewicz, czyli zawodnicy, którzy w tej rundzie grali już w wyjściowej "11" w ekstraklasie.

Okazałe zwycięstwo gdynianie zawdzięczają nie doskonałej grze, gdyż mecz był dość wyrównały, ale temu czego brakowało wcześniej nie tylko im, ale i seniorom Arki, czyli skuteczności.

Przed przerwą praktycznie jedyny groźny atak gospodarzy przyniósł im prowadzenie, a w drugiej połowie, mimo że podbramkowych sytuacji było niewiele więcej, żółto-niebiescy dołożyli jeszcze dwa gole.

Do pięciu liczbę swoich bramek w Młodej Ekstraklasie podniósł Rafał Siemaszko, a Duarte zaliczył w tych rozgrywkach trzecie trafienie. Poprzednio obaj piłkę do siatki skierowali w rundzie jesiennej.

Co ciekawie w drużynie gości zaprezentowali się byli piłkarze Stali Mielec: Piotr Mroziński i Sebastian Duda, którzy zimą znajdowali się w kręgu zainteresowań Lechii. Ten drugi zdążył nawet w gdańskiej drużynie zaliczyć debiut w Młodej Ekstraklasie.

GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)
Łukasz Wroński 39, Błażej Wróbel 70 - Kacper Wrzask 89 (karny)

GKS: Paprocki - Sadziński, Wenger, Gadomski (46 Wróbel), Grzelak, Vinicius (74 M.Bartosiak), Zawieja (46 Kaczmarek), Słomian, Zawodziński (86 Gołuch), B.Bartosiak (67 Pieczara), Wroński, Zięba

LECHIA: Barczak - Żabko (46 Pujdak), Zbrzyzny, Gawroński, Przybylski - Kostrzewa, Gac (65 Majsak), Szamp (75 Drutel) - Kamiński (59 Wojciechowski), Kiełdanowicz, Wrzask.

Lechia w Bełchatowie nie podtrzymała dobrej passy, czyli trzech meczów z rzędu bez straconego gola oraz dwóch kolejnych zwycięstw. Trener Waldemar Krajczyk nie mógł wystawić do gry wszystkich najlepszych. Zabrakło m.in. najskuteczniejszego strzelca, Adama Dudy, a do drugiej linii wprowadzony został po przerwie 18-letni debiutant Michał Majsak.

Honorowego gola dla biało-zielonych strzelił z karnego Kacper Wrzask. Dla 18-letniego napastnika było to pierwsze trafienie w piątym występie w Młodej Ekstraklasie.

Pozostałe wyniki:
Cracovia - Górnik Zabrze 0:1 (0:0), Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 3:1 (2:0), Polonia Bytom - Zagłębie Lubin 1:1 (1:0), Polonia Warszawa - Korona Kielce 3:1 (2:0), Ruch Chorzów - Legia Warszawa 2:1 (0:0), Śląsk Wrocław - Lech Poznań 1:3 (1:0).

W kolejnej serii gier obie trójmiejskie drużyny zaprezentują się własnej publiczności 11 kwietnia. W najbliższy poniedziałek o godzinie 12.00 Lechia zmierzy się przy Traugutta z Cracovią, a o 15.00 na Narodowym Stadionie Rugby Arka zagra z Jagiellonią Białystok.