Legia ograła Lechię na Letnicy

31 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Piłkarze Lechii Gdańsk przegrali na własnym stadionie z Legią Warszawa 1:3 (0:1). Biało-zielonym nie udało się przedłużyć serii czterech spotkań bez porażki, ani zrewanżować wicemistrzom kraju za porażkę w Pucharze Polski. Arbiter sobotniego spotkania pokazał aż osiem żółtych kartek, w tym dla Sebastiana Mili, którego czeka pauza w kolejnym meczu. Honorową bramkę dla gospodarzy, a zarazem debiutancką w ekstraklasie zdobył Serb Aleksandar Kovacević.

50 Marić - 23 Wojtkowiak, 2 Janicki, 35 Gerson, 3 Wawrzyniak - 16 Borysiuk, 4 Kovacević - 9 Mak, 11 Makuszewski, 21 Peszko - 30 Kuświk
Sędziowie: Przybył oraz Siejka, Hankiewicz, Radkiewicz (Łódź)
Widzów: 19285
12 Kuciak - 28 Broź, 25 Reźniczak, 4 Lewczuk, 17 Brzyski - 2 Pazdan, 3 Jodłowiec - 18 Kucharczyk, 8 Duda, 6 Guilherme - 11 Nikolić
  • 71' Mak Zmiany Krasić
  • 80' Borysiuk Zmiany Mila
  • 87' Kuświka Zmiany Nazario
  • 70' Duda Zmiany Vranjes
  • 78' Nikolić Zmiany Saganowski
  • 81' Guilherme Zmiany Bereszyński
  • 54' 4 Kovacević
  • 31' Guilherme
  • 50' Nikolić
  • 59' Jodłowiec
  • 22' Borysiuk
  • 53' Peszko
  • 82' Kuświk
  • 89' 6 Mila
  • 28' Duda
  • 42' Pazdan
  • 43' Brzyski
  • 89' Saganowski

TU PRZECZYTASZ POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW OBU DRUŻYN

Gdańszczanie liczą na to, że spotkanie z Legią przyciągnie na trybuny liczną widownię. Klub zachęcał kibiców do przybycia licznymi promocjami i konkursami.

MILOS KRASIĆ: MARZY MI SIĘ PEŁNY STADION
Przypomnijmy, że ze składu Lechii wypadł Adam Buksa, którego czeka operacja stawu skokowego. Na treningu urazu nabawił się ponadto Daniel Łukasik. Do gry wraca za to rekonwalescent Michał Mak.
Zdaniem byłego trenera Lechii Bogusława Kaczmarka ewentualne zwycięstwo nad Legią może podziałać na gdańskich piłkarzy jak katapulta, która wstrzeli ich w czołówkę ekstraklasy i napędzi do dalszej walki o pierwszą trójkę w tabeli.

BOGUSŁAW KACZMAREK: MECZ Z LEGIĄ JAK KATAPULTA DLA LECHII
Peszko (LECHIA) doczekał się powrotu do "11". Reprezentacyjny skrzydłowy już przed meczem mówił nam, że na to liczy i na czym polegał jego dotychczasowy kłopot w Lechii

SŁAWOMIR PESZKO: TRENER ODUCZA MNIE NAWYKÓW

w porównaniu z "11", która wyszła na Termalicę, są trzy zmiany w składzie. Poza Peszko (LECHIA) do wyjściowego zestawienia wrócili Kovacević (LECHIA) i Mak (LECHIA)

KONTUZJE ZNÓW ZMIENIAJĄ SKŁAD LECHII. NA LEGIĘ WRACA MAK. NIE BĘDZIE ŁUKASIKA I BUKSY

Wbrew zapowiedziom trenera von Heesena Łukasik nie jest wyłączony z gry przeciwko swojemu klubowi. Zajął miejsce na ławce rezerwowych. Natomiast nawet w "18" nie ma Chrapka, który w poprzedniej kolejce grał w "11"
W meczowej osiemnastce znalazł się jednak Łukasik. Jego uraz nie okazał się tak groźny, jak pierwotnie się wydawało.
Ławka rezerwowych Lechii: Bąk - Mila, Krasić, Łukasik, Nazario, Maloca, Stolarski
rezerwa Lechii: 24 Bąk, 6 Mila, 7 Krasić, 8 Łukasik, 10 Nazario, 22 Maloca, 41 Stolarski
Ławka rezerwowych Legii: Malarz - Saganowski, Piech, Berszyński, Trickovski, Vranjes, Furman
na ławce Legii Stojan Vranjes, który sezon zaczynał w Lechii.

Pełny skład rezerwy gości: 1 Malarz, 9 Saganowski, 13 Piech, 19 Bereszyński, 20 Trickovski, 23 Vranjes, 37 Furman

Spiker wyczytuje imiona zawodników Lechii, kibice tradycyjnie pomagają z nazwiskami.
Na 5 minut przed rozpoczęciem meczu nie zanosi się na rekordową frekwencję, jednak zdaje się, że piłkarze będą mogli liczyć na głośny doping. Spora grupa fanów Legii przyjechała z Warszawy. Oficjalną frekwencję poznamy w przerwie.

LECHIA WALCZY O POPRAWĘ FREKWENCJI

Kibice Lechii w ruszyli z dopingiem. W dość niewybredny sposób zaśpiewali piłkarzom biało-zielonych co mają dziś zrobić z rywalem.
1'
Od środka mecz rozpoczęli piłkarze Lechii
1'
Z trybun głośne "Tylko Lechia!"
2'
Przy piłce goście, ale atak prawą stroną skończył się autem dla Lechii.
4'
Groźna akcja gospodarzy prawym skrzydłem, ale obrońcy gości poradzili sobie w polu karnym ze strzałem Kuświka.
6'
Próba po stronie Legii, ale piłkę łapie Marić (LECHIA), chwilę wcześniej obrońcy Legii zablokowali strzał Makuszewskiego.
7'
Legioniści nie forsują tempa i spokojnie budują atak. Fatalnie piłkę do przodu wypuścił jednak Pazdan (LEGIA).
9'
Guilherme (LEGIA) i Broź (LEGIA) próbowali przebić się prawym skrzydłem, ale lechiści skasowali ten atak.
10'
Faulowany szarżujący lewą stroną Mak (LECHIA).
10'
Złe wyprowadzenie piłki przez Wawrzyniaka (LECHIA), który nastrzelił Brozia (LEGIA), ale piłka wciąż po stroni gospodarzy
12'
Na strzał z dystansu zdecydował się Peszko (LECHIA), ale nad bramką Kuciaka (LEGIA)
13'
Kuświk (LECHIA) pomagał sobie ręką przyjmując piłkę
15'
Atak Legii w polu karnym przerywa Gerson (LECHIA). Od bramki wznowi grę Marić (LECHIA)
16'
Po wrzutce z prawej strony głową na bramkę uderzał Mak (LECHIA). Nieznacznie nad poprzeczką
17'
Wojtkowiak (LECHIA) zatrzymał akcję legionistów lewą storną
18'
Lechia broni się pod polem karnym. Gwizdy z trybun, gdy Legia przy piłce
19'
Niecenzuralne przyśpiewki z trybun w stronę legionistów.
19'
Wszyscy zawodnicy na połowie Lechii
20'
Dalekie prostopadłe podanie do Nikolicia (LEGIA). Mogło być groźne, ale był przy nim Gerson (LECHIA). Napastnik nie zdołał dojść do nieco za mocno wypuszczonej piłki.
21'
W polu karnym Legii po kontakcie z rywalem upadł Kuświk (LECHIA), który był bliski wykończenia groźnej kontry. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego.
22'
Żółtą kartką został ukarany Borysiuk (LECHIA) za faul na Guilherme.
24'
Gra się zaostrza. Tym razem faulowany w środku boiska Duda (LEGIA).
25'
Spiker apeluje o kulturalny doping. Nieskutecznie.
25'
Rzut rożny dla Lechii, choć protestuje Marić (LECHIA)
26'
Po wrzutce Brzyskiego (LEGIA) znakomicie jedną ręką piłkę piąstkował Marić (LECHIA). Kontrę gdańszczan zatrzymali jednak legioniści
27'
Groźna akcja gdańszczan prawą stroną w wykonaniu Wojtkowiaka i Borysiuka. W polu karnym Makuszewskiego (LECHIA) minimalnie uprzedził jednak Kuciak (LEGIA)!
28'
Żółtą kartką został ukarany Duda (LEGIA) za faul na Maku.
30'
Sprytne zagranie Guilherme (LEGIA) do Brozia (LEGIA), ale ten uderza wzdłuż bramki. Zbyt wysoko, by któryś z legionistów zamknął tą akcję.
31'
[0:1] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Guilherme. Świetna wymiana aktywnego dziś pomocnika Legii z Nikoliciem i zejście do środka zakończone strzałem, który nie dał szans Mariciowi. Akcję dość nieoczekiwanym zagraniem piętą uruchomił Jodłowiec.
33'
Lechia rusza z atakiem, ale zablokowane zostało uderzenie Wawrzyniaka (LECHIA)
36'
Kuświk (LECHIA) faulowany przez Brozia (LEGIA) w środku pola.
37'
Kolejna daleka piłka adresowana do Nikolicia (LEGIA), ale ponownie w asyście Gersona (LECHIA), napastnik Legii nie zdążył do niej
38'
Guilherme (LEGIA) faulowany na wysokości pola karnego Lechii. Rzut wolny dla Legii
39'
Nieudany stały fragment legionistów. Od bramki wznawia Marić (LECHIA)
41'
Gerson (LECHIA) blokuje wrzutkę Nikolicia (LEGIA).
42'
Żółtą kartką został ukarany Pazdan (LEGIA) za faul na Kuświku.
43'
Trochę paniczna, ale skuteczna interwencja obrońców Legii przy górnej piłce w polu karnym
43'
Żółtą kartką został ukarany Brzyski (LEGIA) po faulu na Maku
43'
Po rzucie wolnym groźnie uderzał Kuświk (LECHIA). Rzut rożny dla Lechii
45'
Za daleka wrzutka. Walkę podjął jeszcze Mak (LECHIA), ale ostatecznie piłka dla legionistów.
45'
Gerson (LECHIA) skutecznie zastawił Dudę (LEGIA) przed dojściem do piłki na granicy linii końcowej. Od bramki Marić (LECHIA)
45+1
Koniec I połowy. Legia prowadzi z Lechią 1:0
Przez pierwsze 45 minut obserwowaliśmy na stadionie w Letnicy wymianę ciosów. Akcje przenosiły się z jednego pola karnego w drugie i obie drużyny miały szansę na zdobycie bramki. Bardziej precyzyjni okazali się goście po znakomitej wymianie piłek Guilherme (LEGIA) z Nikoliciem (LEGIA). Węgierski napastnik, do którego "przykleił" się Gerson (LECHIA), ma dziś problem z dojściem do sytuacji strzeleckiej. Skoro tak, popisał się w roli asystenta. Lechia najbliżej zdobycia gola była po strzałach Maka i Kuświka (LECHIA). Na pewno żałować można sytuacji z 27. minuty, gdy po akcji Wojtkowiaka (LECHIA) i Borysiuka (LECHIA) minimalnie Makuszewskiego (LECHIA) uprzedził Kuciak (LEGIA). Nogi nie odstawia nikt, ale sędzia tonuje zapędy piłkarzy do ostrej gry. Do przerwy trzy żółte kartki obejrzeli legioniści, a po stronie gospodarzy ukarany został w ten sposób Borysiuk.
W przerwie konkurs dla kibiców. Strzały fanów broni Mateusz Bąk.
Frekwencja na meczu podana przez spikera wynosi 19285 widzów.
Piłkarze obu ekip meldują się na boisku.
46'
Grę od środka wznowili goście.
46'
Z gdańskich sektorów "Lechijko, tylko zwycięstwo"
48'
Wszyscy lechiści na połowie rywali, ale gdańszczanie spokojnie rozgrywają piłkę
50'
[0:2] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nikolić. Katastrofalny błąd Maricia. Gerson zagrał do bramkarza, a temu piłka odbiła się od kolana wprost pod nogi Nikolicia. Reszty nie trzeba dodawać. Węgier do asysty dopisał bramkę.
53'
Żółtą kartką został ukarany Peszko (LECHIA).
54'
[1:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kovacević. Serb dopadł do piłki przed polem karnym, minął obrońcę i strzałem od słupka zaskoczył Kuciaka. To jego pierwsza bramka w ekstraklasie!
57'
Groźne w polu karnym główkował Pazdan (LEGIA), ale obok bramki.
59'
[1:3] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jodłowiec. Ależ sypnęło golami! Nieupilnowany w polu karnym po podaniu Dudy pomocnik Legii mocnym strzałem w długi róg nie dał szans Mariciowi.
60'
Makuszewski (LECHIA) uderzył obok słupka.
63'
Prawą stroną z piłką pognał Peszko (LECHIA), ale po drodze faulował Rzeźniczaka.
64'
To powinien być gol dla Legii. Lechia kompletnie pogubiła się w obronie i doszło do zamieszania w polu karnym. Gerson (LECHIA) musiał ratować gdańszczan po kolejnej niepewnej interwencji Maricia (LECHIA). Nieczyste uderzenia gości przyniosły im tylko rzut rożny.
70'
Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Makuszewskiego (LECHIA) nad poprzeczką.
70'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Duda, w jego miejsce wchodzi Vranjes. Byłego piłkarza Lechii powitały głośne gwizdy
71'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mak, w jego miejsce wchodzi Krasić.
73'
Lechia atakuje prawą stroną. Do środka złamał akcję Krasić (LECHIA), ale nastrzelił obrońcę
74'
Guilherme (LEGIA) miał dużo swobody atakując prawą stroną. Jego podanie w pole karne ostatecznie nie doszło jednak do Nikolicia (LEGIA).
76'
Fatalna wymiana lechistów w środku boiska. Piłkę przechwycił Vranjes (LEGIA), ale na szczęście nie zaowocowało to groźnym atakiem gości
78'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nikolić, w jego miejsce wchodzi Saganowski.
79'
Lechia atakuje skrzydłami i ma spore problemy z wejście w pole karne Legii.
79'
Guilherme (LEGIA) wbiegał z piłką prawą stroną w pole karne, niemal bez opieki, ale... poślizgnął się.
80'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Borysiuk, w jego miejsce wchodzi Mila.
81'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Guilherme, w jego miejsce wchodzi Bereszyński.
82'
Żółtą kartką został ukarany Kuświk (LECHIA).
83'
Jodłowiec (LEGIA) wywalczył rzut rożny dla gości
84'
Zablokowany strzał Krasicia (LECHIA) w polu karnym. Chwilę później po zagraniu Kovacevicia (LECHIA) piłkę na rzut rożny wybijają legioniści
85'
Od bramki grę wznawia Kuciak (LEGIA)
86'
Kuświk (LECHIA) urwał się obrońcom Lechii i z rywalem "na plecach" uderzył z 10 metra na bramkę, ale prosto w Kuciaka (LEGIA), który odbił piłkę
87'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuświka, w jego miejsce wchodzi Nazario.
87'
Zamieszanie pod bramką Legii po rzucie wolnym. Korner dla Lechii
87'
Kuciak (LEGIA) pewnie wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu
88'
Część kibiców opuszcza stadion.
89'
Żółtą kartką został ukarany Mila (LECHIA). Dla Sebastiana oznacza to pauzę w kolejnym spotkaniu, gdyż to jego czwarta kartka.
89'
Żółtą kartką został ukarany Saganowski (LEGIA), który "pogadał" sobie z Milą. Arbiter ukarał obu graczy.
90'
Arbiter doliczył 4 minuty gry.
90+3
Lechia atakuje, ale nie może przebić się przez obronę gości.
90+4
Koniec meczu. Legia wygrywa w Gdańsku 3:1. Choć biało-zieloni strzelili bramkę po przerwie, gra układała im się gorzej niż do przerwy. Gospodarze przegrali pierwszy ligowy mecz od 19 września.

16 Górnik Zabrze 14 1 7 6 15:23 9

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Tabela wprowadzona: 2015-11-02

Wyniki 14 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Legia Warszawa 1:3 (0:1)
  • Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)
  • Górnik Łęczna - Cracovia 1:0 (1:0)
  • Wisła Kraków - Ruch Chorzów 0:0
  • Śląsk Wrocław - Lech Poznań 1:1 (1:0)
  • Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
  • Korona Kielce - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)

Opinie (309) ponad 20 zablokowanych

• Sędzia Przybył i ...... (1)

i wydrukował oczywiście , że Lechia grała padake ale ten hu..k mocno dołożył swoje 5 groszy !!!!!!!!!!!!!!

• 14 3

• jak zwykle porażce naszej drużyny winny jest sędzia

• 2 1

• Świetny wynik :) (1)

Dobry wynik, porażka nadętych bufonów. Ha, ha..