Trefl zdmuchnął Siarkę w drugiej połowie

13 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Ater Majok popisał się w środę zdobyczą double double: 16 pkt i 11 zbiórek. Ater Majok popisał się w środę zdobyczą double double: 16 pkt i 11 zbiórek.

W zaległym meczu 7. kolejki Trefl Sopot po dobrej drugiej połowie pokonał Siarkę Tarnobrzeg 72:53 (16:19, 17:17, 16:5, 23:12). Zespół Zorana Marticia wreszcie potrafił wykorzystać słabe punkty przeciwnika, a do tego doprowadzić go do rozpaczy w trzeciej kwarcie swoją defensywą. Tym samym przerwał serię czterech meczów bez zwycięstwa.

TREFL: Majok 16 (11 zb.,7 bl.), Bilinovać 13 (2x3, 6 zb.), Dzierżak 8, Kulka 6 (8 zb.), Dutkiewicz 2 oraz Duren 12 (5 zb.), Śmigielski 10 (5 zb.), Kolenda 3 (1x3), Motylewski 2, Stefanik 0, Sikora 0

Siarka: Bell 18 (2x3), Miller 8 (2x3), Strzelecki 7 (1x3), Patoka 7 (8 zb.), Robbins 6 (9 zb.) oraz Młynarski 6 , Zalewski 1, Pandura 0

W Sopocie spotkały się drużyny, która sąsiadują ze sobą w tabeli, a do tego nie wspominają dobrze ostatnich kolejek Tauron Basket Ligi. Trefl przegrał cztery poprzednie mecz. Goście z Tarnobrzega wypadali jednak w tej statystyce gorzej - nie wygrali w sześciu ostatnich starciach. Dlatego też można było stwierdzić, że obie drużyny potrzebują zwycięstwa jak tlenu.

Tak Trefl, jak i Siarka był blisko przełamania złej passy w miniony weekend. Sopocianie przegrali po dogrywce z PGE Turowem Zgorzelec 77:81, a tarnobrzeżanie, także u siebie z Asseco Gdynia 78:80.

W środowe starcie lepiej weszli koszykarze Zbigniewa Pyszniaka. Na boisku górował nad pozostałymi koszykarzami mierzący oficjalnie... 170 cm Josh Miller. Ogrywał w łatwy sposób Pawła Dzierżaka i szybko zdobył 5 pkt. Już po 1,5 minuty gry trener Trefla Zoran Martić prosił o czas, aby ustawić przeciwko niemu defensywę. Po nim Miller trafił jednak za trzy (3:10).

Po meczu przerwy, która była związana z grypą żołądkową, do składu Trefla wrócił Tyreek Duren. Amerykanin jest podstawowym rozgrywającym żółto-czarnych, ale mecz z Siarką rozpoczął na ławce rezerwowych. Szybko jednak zastąpił Dzierżaka. Niestety w pierwszej kwarcie nie udało się mu zmienić jej losów. Choć na koniec wszedł pod kosz, trafił z faulem i dorzucił wolnego. Dzięki temu przewaga gości zmalała do 16:19.

W drugiej kwarcie kluczowym koszykarzem Trefla okazał się Ater Majok. Choć na początku trener Martić często łapał się za głowę po zagraniach swoich koszykarz, a Siarka prowadziła 29:20. W ostatnich 2 min. Majok wziął sprawy w swoje ręce. Zaczął skutecznie upychać się w polu trzech sekund, trafiać kolejne rzuty, a kwartę zakończył wsadem (33:36).

Mecz nie był jednak popisem gry w ataku. Ten, kto spodziewał się, że będzie lepiej po przerwie mógł być zadowolony - ale tylko z postawy Trefla. Goście zdobyli w trzeciej kwarcie zaledwie 5 pkt. Przeszkadzali im nie tylko dobrze poruszający się w defensywie koszykarze Trefla, ale także piłka. Pudłowali rzut za rzutem. A sopocianie ich punktowali. Dobrze funkcjonowała para Majok-Dzierżak. Wreszcie uaktywnił się Josip Bilinovać. Po jego dwóch wolnych w 28. min. Trefl prowadził 46:37. Kwartę żółto-czarni zakończyli z prowadzeniem 49:41.

Przeciwnika dobili w ostatniej odsłonie meczu. Na grę jeden na jednego z Millerem zdecydował się Duren. Rozgrywający Trefla miał przewagę wzrostu i siły, które potrafił wykorzystać w odpowiedni sposób. Do tego z obrony rywali nie robił sobie nic Piotr Śmigielski - z drugiej strony trudno pisać o jakiejkolwiek defensywie Siarki. Po jego punktach w 38. min. sopocianie prowadzili 69:51 i pewnie zmierzali po wygraną.

Wyniki 15 kolejki

• TREFL SOPOT - PGE Turów Zgorzelec 77:81 (19:13, 20:18, 17:27, 16:14, d. 5:9)
  • Siarka Tarnobrzeg - ASSECO GDYNIA 78:80 (22:17, 19:24, 18:26, 19:13)
  • Polpharma Starogard Gdański - King Wilki Morskie Szczecin 90:68 (23:17, 22:28, 20:8, 25:15)
  • Start Lublin - Anwil Włocławek 62:97 (13:22, 20:23, 9:24, 20:28)
  • Polfarmex Kutno - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 74:68 (19:15, 15:17, 12:9, 12:17, d. 16:10)
  • Stelmet BC Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 93:77 (28:19, 25:21, 25:21, 15:16)
  • Polpharma Starogard Gdański - Śląsk Wrocław 78:63 (19:18, 18:15, 18:11, 23:19)
  • Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 62:76 (16:20, 21:13, 15:19, 10:24)
  • Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 81:62 (19:15, 21:19, 26:13, 15:15)
  • Zaległy mecz 7. kolejki
  • TREFL SOPOT - Siarka Tarnobrzeg 72:53 (16:19, 17:17, 16:5, 23:12)

Opinie (20)

• wreszcie przekonujące zwycięstwo! (1)

• 5 6

• Flawless Victory jak w Mortal Combat.

• 0 0

• Trener

Nie potrzebnie ten trener taki nerwowy i ciagle krzyczał w drugiej części przestał i chłopaki od razu zaczęli grać

• 6 0

• Hej Trefl (1)

Dobre zwycięstwo, ale dlaczego spiker był bez marynarki?

• 6 3

• bo mógł.

• 4 1

• Hej Trefl

W końcu wygrali! Z tego wynika, że spiker nie może mieć marynarki na meczu!

• (4)

Zwyciestwo Trefla to fakt ale styl to padaka!Majok i Josiph a reszta do wymiany takze taka prawda!Siara to dwoch czarnych strzelcow i koniec!Na trybunach trenerzy Asseco i trener Polpharmy!Konieczne wzmocnienia i to now!Z Kwiatkie jako "fachowcem"transferowym to czarno to widze!Co ma w sobie ten Kwiatek,ze go trzyma Wierzbicki bo to antypracus i znawca i wkolo sie o tym mowi a ten caly czas w Treflu!Pogonic i tyleca kase dolozyc do transferu!

• 16 3

• Brawa za optymizm Panie Kolego!!! (2)

Trzeba sie zgodzić ze co poniektórzy do wymiany-począwszy od Kwiatka który nie ma pojęcia żadnego o koszykówce! Jak siedzi na treningach chłopaków to ciagle w tel a potem mowi ze wie wszystko,a jedyne co widzi wszystko to klawiaturę;/ trener nerwowy i rotacja dzis bez pojęcia (Sławek wejście na 7sek potem zmiana,Zielony dzis krótko, Kreft nie powąchał parkietu,rzuty na sile Śmigła), reszta wszystko gra! Chłopaki walczą i sie starają! To noe ich wina ze nie ma zasad i gra wyglada od pierwszego meczu na szarpane-bez pomysłu,daj pilke Tyreekowi i niech klepie 24sek gdzie reszta stoi i patrzy;/
      Jedyna rzecz kolego,to wymień swoje nastawienie i nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia-dziura budżetowa była/jest mega-skład jest jaki jest,a Ty ciagle narzekasz i obwiniasz-nie chcesz tego ogladac to siedź w domu;p Czesc! Hey Trefl!!!

• 3 7

• Kto chce zagrac w barwach Trefla to zapraszamy na trening w piatek g 10 hala 100 lecia.Trzeba poskladac ekipe na derby!

• 7 1

• Kolego!ludzie co prawda garstka placi za te wyczyny i wymagacsolidnego podejscia do zawodu takze nie gadaj bzdur!Dlugi byly w tym klubie zawsze i beda!Brak walki o sponsora,ludzi to nie interesuje a jak maja dawac takie plamy jak wczoraj na parkiecie to lepiej niech nie graja,sytuacje typu 100% pod koszem to zenada,patrz ostatnia akcja meczu Kulki!Smiglo,Sikora do wymiany!To parodia a nie normalna koszykowka!Coraz mniej ludzi a KK to juz historia!Najlepszy to dowod na te dziecinade!

• 8 0

• Może to nie było mistrzostwo świata, ale wygrana cieszy.

I nie zgodzę się, że tylko Majok i Bilinowac. Zaangażowanie widać było u wszystkich, a Dzierżak grał super. Świetne przechwyty, kilka bardzo ładnych akcji z Majokiem i skuteczność 75% z gry. Widać było, że chłopak daje z siebie wszystko.
      I ciągle będę twierdzić, że tych graczy stać na wiele, ale... z innym trenerem. Wystarczy popatrzeć, co zrobił Budzinauskas w Polfarmie. A wymienił tylko jednego zawodnika.

• 3 0

• Teraz trudne zadanie w Gdyni. Kaplanowicz, Kobylińskij i Konopatzki mogą nas zatrzymać
    Trzeba mieć nadzieję
    Hej

• 4 4

• O gdynia pogołosowała już oceniając nie swoich zawodników .....:)

• 3 4

• Ważne, że jest wygrana. Gorzej, że faktycznie wielkiej poprawy stylu nie ma.

Jak dla mnie dalej za długo kombinują na obwodzie. A jeśli już są jakieś penetracje to najczęściej też bez próby podania tylko kończone przez penetrującego.
    Za mało jest takich akcji jak np dzisiaj czwartej kwarcie gdy wyszła piękna trójkowa akcje w wyniku, której Duren znalazł się pod koszem i zdobył punkty (wcześniej podawali sobie Majok i chyba Kulka). Proste ale skuteczne i jakaś odmiana zamiast powtarzających się rajdów Durena albo Śmigła z obwodu pod kosz. Tego mi właśnie brakuje w tym sezonie - asyst.
    Nie ma się co zbytnio napinać, bo jednak siarka to nie potentat a poza tym ten ich nowy nabytek to tak na oko z 10 kg nadwagi miał chyba (ale i tak był momentami za szybki). Dobrze że szybko spuchł i łapał faule w obronie bo nie nadążał, w ataku też już nie wyrabiał kondycyjnie.
    Ogólnie to trochę słabo jak na zbliżające się derby w Gdyni ale co zrobić - gramy w sobotę o zwycięstwo !!!