Dziura w lodzie. Przerwany mecz hokeistów Polska - Dania

9 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 00:03 (10 listopada 2018)
Z dziurą w lodzie próbowano sobie poradzić m.in. gaśnicą śniegową. Nie podziałało. Z dziurą w lodzie próbowano sobie poradzić m.in. gaśnicą śniegową. Nie podziałało.

Mecz hokeistów reprezentacji Polski z Danią w ramach turnieju EIHC w hali Olivia został przerwany przy stanie 1:0 (1:0, 0:0) dla biało-czerwonych. Na początku trzeciej tercji na lodzie pojawiła się dziura, przez którą sędziowie wstrzymali grę. Następnie rozegrano zaledwie jedną tercję meczu Austria - Norwegia, po której Austriacy prowadzili 1:0. Sobotnie mecze zaplanowano na godz. 14 i 17:30, natomiast te z piątku zostaną anulowane. Ich wyniki uwzględnione będą jedynie w wypadku, gdy po dwóch meczach dane drużyny będą na równi w tabeli turnieju z taką samą liczbą punktów i bilansem bramek.

1:0 Dominik Paś as. Bartłomiej Jeziorski - Mateusz Gościński 12:03 5 na 4

POLSKA: Murray; Raszka; Gimiński, Michałowski - Paś, R.Nalewajka, Bepierszcz; Ziółkowski, Jaśkiewicz - Michalski, Neupauer, Ł.Nalewajka; Kostek, Bychawski - Przygodzki, Krężołek, Marzec; Paszek, Radzieńciak - Gościński, Jarosz, Jeziorski

Dania: Galibraith; Sorensen; Lyo, Bruggisser - Korsgaard, Jakobsen, Spelling; Lassen, Larsen - Meyer, Jensen, From; Knudsen, Krogsgaard - Olesen, Nielsen, Hojbjerg; Bergholt, Rondbjerg - Jensen, Christensen, Poulsen

Polacy rozpoczęli turniej w dość trudnych okolicznościach. Do Gdańska nie przyjechali czołowi reprezentanci kraju, którzy zaprotestowali oczekując wypłaty zaległych pieniędzy za poprzednie zgrupowania. Do tego podczas czwartkowego treningu Noureddin Bettahar został trafiony krążkiem w głowę i trafił do szpitala.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O PROTEŚCIE HOKEISTÓW

Duńczycy narzucili wysokie tempo w hali "Olivia", ale od początku skutecznie polskiej bramki strzegł John Murray. Mimo przewagi gości, biało-czerwoni wybronili się dwukrotnie w osłabieniu, a sami wykorzystali przewagę, gdy z bliska golkipera gości pokonał Dominik Paś. Duńczycy mieli przynajmniej dwie dogodne okazje do wyrównania, ale najpierw obok bramki krążek posłał Jeppe Jul Korsgaard, a już w drugiej tercji w słupek trafił Nicolai Meyer. W końcówce partii to Polacy przycisnęli rywali, ale nie zdołali podwyższyć prowadzenia.

Na początku ostatniej odsłony doszło do kuriozalnej sytuacji. Sędziowie przerwali grę po zaledwie trzech minutach. Na jednej z umieszczonych pod lodem reklam zrobiła się wyrwa i zaczęła wystawać siatka, na której umieszczono logotyp. To oczywiście zagrażało bezpieczeństwu hokeistów.

17:30 Polska - Austria

Obsługa techniczna próbowała ratować sytuację wycinając kawałek siatki i zmrażając powierzchnię gaśnicą śniegową, ale mecz został przerwany. Kibice czekali godzinę zanim ogłoszono decyzję, że mecz zostanie dokończony drugiego dnia turnieju, w sobotę. Godziny jeszcze nie wyznaczono.

Co ciekawe, po przerwaniu spotkania zdecydowano się popracować jeszcze nad taflą i... rozpocząć mecz Norwegii z Austrią. To spotkanie miało pierwotnie rozpocząć się o godz. 14, a więc przed meczem Polaków, ale zostało przełożone na godz. 20:30, gdyż sprzęt Austriaków doleciał do Gdańska z opóźnieniem.

Skończyło się na jednej tercji. Austriacy prowadzili 1:0, gdy schodzić z tafli zaczęła czerwona linia. Mecz również przerwano.

Jak poinformował PZHL: "Przerwane z powodu problemów z lodowiskiem piątkowe mecze turnieju EIHC w Gdańsku zostały decyzją Dyrektoriatu zawodów uznane za nierozegrane. Wszystkie cztery zespoły do sobotnich spotkań przystąpią z zerowym dorobkiem punktowym i bramkowym. Wyniki niedokończonych pojedynków będą miały znaczenie dla ustalenia kolejności końcowej jedynie przy równej ilości punktów i różnicy bramek zespołów grających ze sobą w piątek. Harmonogram turnieju na sobotę i niedzielę został zachowany."

• 22 1

• Dobrze że pożar nie wybuchł, bo pewnie na hali wszystkie gaśnice są stare. Ale w papierach z pewnością się wszystko gra.

• 15 1

• Gdybys był chodz trochę na bierząco z hokejem, wiedział byś ze to normalna praktyka. Znasz coś zimniejszego niż azot ? Co na dodatek jest pod ręka. Zreszta, ten sam dzień eihc w Budapeszcie, ta sama sytuacja - tez dziura, tez latanie gaśnica. Znawca, tfu.

skandal

strona PZHL to chyba od 2000r. nie zmieniana...

• A flaga?

Tylko czy przypadkiem nasz flaga nie jest do góry nogami?

• 24 1

• Dokładnie hajsu grubas bierze najwięcej w całej lidze a lód dziurawy i nierówny, obesrane przez gołębie szyby w pomieszczeniach komentatorów, WSTYD!!!

• 16 1

• najdrozszy lod w polsce i sie zapsul-moze jest za drogi

• 40 2

• (2)

Prezydent Adamowicz zapowiadał zmiany. Może w końcu czas na zmianę dzierżawcy hali "Olivia"?

• 39 3

• Człowieku ogarnij się , jakie zmiany , historię trzeba znać jak to z Olivią było ,spytaj się taty .

• 8 1

• To kibice powinni zgłosić problem na Radzie Miasta wtedy można coś zrobić bo Adamowicz będzie udawał ze nic nie wie

• 6 2

• (2)

tylko marek kostecki może uratować hokej tylko on -niech żyje ,!!!

• 18 0

• Pogrzebać chciałeś napisac

• 8 0

• Gdyby nie Kostek juz dawno by stal tam biurowiec albo jakieś bloki bo deweloper mial na to chrapkę.

• 1 0

• ta "ludzią" to napewno zabiorą ciekawe co to za stworzenia :))))))

• 3 1

• (8)

Brawo organizator - GKS Stoczniowiec! Brawo miasto Gdańsk, które wydzierżawiło na wiele lat GKS Stoczniowcowi halę "Olivia"! A te tłumy na trybunach (100 osób?)! Poważnie zaś, przy okazji takiego skandalu w normalnym kraju odpowiednie instytucje przyjrzałyby się w końcu patologicznej dzierżawie hali "Olivia".

• 115 4

• (6)

Halę Olivii Markowi wydzierżawił jego dobry kolega Adamowicz - za darmo ,też bym chciał . Trzeba było w wyborach pomyśleć jako kibice hokeja i nie głosować na budynia może byście odzyskali Olivię a teraz płacz i to na bardzo długo . Ja nie popierałem żadnego z kandydatów i czuję się z tym dobrze . Najdroższy lód w Polsce ,brawo wy .

• 18 18

• (5)

Nie pisz bzdur. Adamowicz nic kosteckiemu nie dierzawil. Umowę dzierżawy byla podpisana w 92 roku wtedy adamowicz jeszcze w pieluchy robił

• 18 5

• Umowa (3)

Umowy mają to do siebie że zawsze mozna je wypowiedzieć.Można uznać że powody są jak w tym przypadku i mozna to zrobić także bez powodu.Trzeba tylko chcieć.

• 10 3

• (2)

Halę w ostatniej chwili wydzierżawił Stoczniowcowi ustępujący poprzednik Adamowicza. Za to Adamowicz tę umowę przedłużał. Może czas, aby się tej umowie ponownie przyjrzał, bo to także kompromitacja miasta.

• 20 1

• Poprzednik u którego Budyń był szefem rady miasta (1)

A ten poprzednik na 3 lata więzienia był potem skazany?

Tak pisze w Wikipedii można sobie sprawdzić

• 8 1

• Odzyskacie Olivie jak posadzicie budynia do pudła a nie będziecie go witać oklaskami na meczu

• 6 6

• kolego ogarnij się ile lat budyn rządzi ,włącz myślenie

• 2 4

• Kostek jest nietykalny = związki z wsi ,agencja mienia wojskowego ,resztę sobie sami dopiszcie jak kto wie o co chodzi ,Olivia nie do odzyskania.

• 8 1

• Przecież mamy najlepszy lód w kraju (1)