Dziura w lodzie. Przerwany mecz hokeistów Polska - Dania

9 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 00:03 (10 listopada 2018)
Z dziurą w lodzie próbowano sobie poradzić m.in. gaśnicą śniegową. Nie podziałało. Z dziurą w lodzie próbowano sobie poradzić m.in. gaśnicą śniegową. Nie podziałało.

Mecz hokeistów reprezentacji Polski z Danią w ramach turnieju EIHC w hali Olivia został przerwany przy stanie 1:0 (1:0, 0:0) dla biało-czerwonych. Na początku trzeciej tercji na lodzie pojawiła się dziura, przez którą sędziowie wstrzymali grę. Następnie rozegrano zaledwie jedną tercję meczu Austria - Norwegia, po której Austriacy prowadzili 1:0. Sobotnie mecze zaplanowano na godz. 14 i 17:30, natomiast te z piątku zostaną anulowane. Ich wyniki uwzględnione będą jedynie w wypadku, gdy po dwóch meczach dane drużyny będą na równi w tabeli turnieju z taką samą liczbą punktów i bilansem bramek.

1:0 Dominik Paś as. Bartłomiej Jeziorski - Mateusz Gościński 12:03 5 na 4

POLSKA: Murray; Raszka; Gimiński, Michałowski - Paś, R.Nalewajka, Bepierszcz; Ziółkowski, Jaśkiewicz - Michalski, Neupauer, Ł.Nalewajka; Kostek, Bychawski - Przygodzki, Krężołek, Marzec; Paszek, Radzieńciak - Gościński, Jarosz, Jeziorski

Dania: Galibraith; Sorensen; Lyo, Bruggisser - Korsgaard, Jakobsen, Spelling; Lassen, Larsen - Meyer, Jensen, From; Knudsen, Krogsgaard - Olesen, Nielsen, Hojbjerg; Bergholt, Rondbjerg - Jensen, Christensen, Poulsen

Polacy rozpoczęli turniej w dość trudnych okolicznościach. Do Gdańska nie przyjechali czołowi reprezentanci kraju, którzy zaprotestowali oczekując wypłaty zaległych pieniędzy za poprzednie zgrupowania. Do tego podczas czwartkowego treningu Noureddin Bettahar został trafiony krążkiem w głowę i trafił do szpitala.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O PROTEŚCIE HOKEISTÓW

Duńczycy narzucili wysokie tempo w hali "Olivia", ale od początku skutecznie polskiej bramki strzegł John Murray. Mimo przewagi gości, biało-czerwoni wybronili się dwukrotnie w osłabieniu, a sami wykorzystali przewagę, gdy z bliska golkipera gości pokonał Dominik Paś. Duńczycy mieli przynajmniej dwie dogodne okazje do wyrównania, ale najpierw obok bramki krążek posłał Jeppe Jul Korsgaard, a już w drugiej tercji w słupek trafił Nicolai Meyer. W końcówce partii to Polacy przycisnęli rywali, ale nie zdołali podwyższyć prowadzenia.

Na początku ostatniej odsłony doszło do kuriozalnej sytuacji. Sędziowie przerwali grę po zaledwie trzech minutach. Na jednej z umieszczonych pod lodem reklam zrobiła się wyrwa i zaczęła wystawać siatka, na której umieszczono logotyp. To oczywiście zagrażało bezpieczeństwu hokeistów.

17:30 Polska - Austria

Obsługa techniczna próbowała ratować sytuację wycinając kawałek siatki i zmrażając powierzchnię gaśnicą śniegową, ale mecz został przerwany. Kibice czekali godzinę zanim ogłoszono decyzję, że mecz zostanie dokończony drugiego dnia turnieju, w sobotę. Godziny jeszcze nie wyznaczono.

Co ciekawe, po przerwaniu spotkania zdecydowano się popracować jeszcze nad taflą i... rozpocząć mecz Norwegii z Austrią. To spotkanie miało pierwotnie rozpocząć się o godz. 14, a więc przed meczem Polaków, ale zostało przełożone na godz. 20:30, gdyż sprzęt Austriaków doleciał do Gdańska z opóźnieniem.

Skończyło się na jednej tercji. Austriacy prowadzili 1:0, gdy schodzić z tafli zaczęła czerwona linia. Mecz również przerwano.

Jak poinformował PZHL: "Przerwane z powodu problemów z lodowiskiem piątkowe mecze turnieju EIHC w Gdańsku zostały decyzją Dyrektoriatu zawodów uznane za nierozegrane. Wszystkie cztery zespoły do sobotnich spotkań przystąpią z zerowym dorobkiem punktowym i bramkowym. Wyniki niedokończonych pojedynków będą miały znaczenie dla ustalenia kolejności końcowej jedynie przy równej ilości punktów i różnicy bramek zespołów grających ze sobą w piątek. Harmonogram turnieju na sobotę i niedzielę został zachowany."

9 listopada 2018, godz. 17:30

11% 28 typowań POLSKA
1% 1 typowanie REMIS
88% 216 typowań Dania

Opinie (188) ponad 20 zablokowanych

• Drodzy Koledzy Kibice Hokeja. (2)

To co zdarzyło sie podczas wczorajszego wieczoru w hali Olivia woła o pomstę do nieba.Kto był - ten widział.Nie pozostawmy tej sytuacji bez naszej reakcji.
    W dniu dzisiejszym dzwoniąc do siedziby organizatora - GKS Stoczniowiec uzyskałem informację,że aby uzyskać zwrot kosztów za bilety należy zwrócić sie drogą e-mailową na adres :
    bilety@stoczniowiec.org.pl i złożyć reklamacje.
    Apeluję do wszystkich by to uczynić.Niech każdy z Was znajdzie chwilę czasu by to zrobić.Nie chodzi o kasę lecz o formę protestu przeciwko takiemu traktowaniu nas - kibiców.Nie wolno nam w trosce o dobro hokeja i polskiego i gdańskiego pozostawić tego wszystkiego bez wyrażenia naszej opinii.Ja swoją reklamację napisałem jak poniżej :

Proszę w ramach reklamacji o zwrot kosztów zakupionych w dniu 09.11.2018 biletów na mecz Polska -Dania,który został przerwany z winy organizatora (żle przygotowana tafla) i wg stanowiska Dyrektoriatu Turnieju uznany za nie rozegrany.
    Koszt zakupionych biletów : 3 x bilet normalny 25 PLN + 1 x bilet ulgowy 15 PLN = 90 PLN. Blankiety biletów posiadam do zwrotu.
    Prosze o odpowiedź mailem lub poprzez zamieszczenie ogłoszenie w mediach w jakim miejscu i terminie moge odebrać zwrot.
    Zakup biletu w siedzibie organizatora na imprezę sportową jest umową zawartą na piśmie w której organizator zobowiazuje sie do zapewnienia organizacji imprezy na odpowiednim poziomie i dołożenia wszelkich starań dla jej prawidłowego przebiegu.W tym przypadku organizator nie dopełnił p o d s t a w o w y c h obowiązków ,co doprowadziło do przerwania meczu.
    W przypadku braku pozytywnego rozpatrzenia mojej reklamacji skieruję razem z innymi pokrzywdzonymi pozew zbiorowy przeciwko organizatorowi,domagając sie w nim zwrotu kosztów biletów.

• (1)

No i jeszcze należy się też zwrot kosztów za mecz Austria - Norwegia: 10 złotych!!

• (1)

loda zrobic nie umiom dziury wyszorowac nie potrafiom...

• 0 0

• M nie potrafiom!

• 0 0

• pacan z pacanowa

Tak to jest jak ktoś nie odróżnia lodu od loda. Przecież to męska drużyna to niby komu mieli go zrobić ? No chyba, ze mówisz o lodach do jedzenia.

• 22 1

• Gdybys był chodz trochę na bierząco z hokejem, wiedział byś ze to normalna praktyka. Znasz coś zimniejszego niż azot ? Co na dodatek jest pod ręka. Zreszta, ten sam dzień eihc w Budapeszcie, ta sama sytuacja - tez dziura, tez latanie gaśnica. Znawca, tfu.

• 0 0

• Dobrze że pożar nie wybuchł, bo pewnie na hali wszystkie gaśnice są stare. Ale w papierach z pewnością się wszystko gra.

• 15 1

• A flaga?

Tylko czy przypadkiem nasz flaga nie jest do góry nogami?