Przerywnik w sesji wyjazdowej

2 maja 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku nadal nie potrafią wygrać II-ligowego meczu na Narodowym Stadionie Rugby. Dzisiaj zrobili do niego trzeciego podejście i skończyło się drugą porażką. Gdynianie przegrali z Polonią Słubice 0:1 (0:1). Co gorsza dla biało-niebieskich był to jedynie przerywnik w sesji wyjazdowej, bo trzy poprzednie i dwa kolejne spotkania rozgrywają u przeciwników. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z obiektu przy ul. Górskiego.

Bramka:
Haftkowski 34

BAŁTYK: Grubba - Siezieniewski (46 Wasielewski), Król, Martyniuk, Benkowski - Drzymała, Trochim (77 Pietrzyk), Granosik, Adamus - Michałek (46 Kudyba), Nadolny.

POLONIA: Laskowski - Ailton (40 Pietrzak), Steinke, Gaca, Marcinkowski - Ninković, Charzewski, Marcelo, Mascarenhas, Haftkowski - Sikora (81 Posmyk).

Sędzia: Rasmus (Toruń). Żółte kartki: Benkowski, Nadolny (Bałtyk), Marcelo, Haftkowski, Sikora, Posmyk (Polonia). Widzów: 800.

Bałtyk przegrał 0:1 i został przez Polonię zepchnięty na 12. miejsce w tabeli. "Tak to my się nie utrzymamy" - krzyczeli kibice do schodzących z boiska piłkarzy Bałtyku.

90+5 ostatnia szansa dla Bałtyku. Kudyba strzelił głową tuż nad poprzeczką. Sędzia nie pozwolił już wznowić gry

90+4 teraz już wiemy dlaczego De Paula nie gra w "11". Brazylijczyk miał trzecią okazję, jeszcze lepszą niż poprzednio, ale teraz zwlekał ze strzałem na pustą bramkę i stracił piłkę!

90+3 żółta kartka dla Posmyka. Sędzia zareagował na krzyk Martyniuka, którego atakował napastnik gości

90+1 De Paula w jeszcze lepszej sytuacji. Tym razem z 5 metrów strzelił obok słupka

90' sędzia doliczył trzy minuty

90' szybka kontra Polonii. W dobrej sytuacji Da Paula uderzył obok słupka.

89' zmiana w Polonii na zyskanie czasu. Za Charzewskiego kolejny Brazylijczyk - De Paula

88' Bałtyk atakuje, ale wiele jest niedokładności i stąd niewiele wynika z tych akcji

84' strzał Posmyka zablokowany, a dobitka Marcelo wysoko nad poprzeczką

81' żółta kartka dla Sikory, który opóźniał swoje zejście z boiska. Za niego do gry wszedł Posmyk

80' błąd bramkarza Polonii, który minął się z piłką, Nadolny wyłożył piłkę Kudybie, ale ten za długo zwlekał z oddaniem strzału i szansa na gola przepadła

77' zmiana w Bałtyku. Za Trochima wszedł Pietrzyk

76' Marcinkowski wrzucił piłkę w pole karne z myślą, że ktoś ją trąci, a niewiele brakowało, że nikt nie przeciął piłki i przeleciała ona tuż obok słupka

75' Żółta kartka dla Nadolnego za faul na Mascarenhasie

74' kolejny raz obroną Bałtyku "zakręcił" Haftkowski i wyłożył piłkę do niepilnowanego Charzewskiego. Ni to strzał, ni dośrodkowanie tego drugiego wypiąstkował Grubba.

73' strzał Marcelo z około 30 metrów niecelny

72' Nadolny dobrze podał do Drzymały, ale strzał Michała zablokowany, który to już raz dzisiaj w ten sposób słubiczanie zażegnali niebezpieczeństwo.

71' Żółta kartka dla Haftkowskiego, który powiedział najwyraźniej kilka mocnych słów bocznemu sędziemu, gdy ten pokazał wrzut autu dla Bałtyku

68' Adamus dopadł do bezpańskiej piłki 17 metrów od bramki Polonii. Niestety strzał Błażej tuż nad poprzeczką

63' dobry przerzut Trochima do Adamusa, ale Błażej "zaplątał" się w dryblingu i wyszedł z piłką poza końcową linię boiska

60' "Walczyć Bałtyk, walczyć" - skandowanie z trybun

59' składna akcja Polonii. Haftkowski podał do Sikory, a ten z okolic "16" strzelił nieznacznie obok słupka

58' Bałtyk gra teraz często z pominięciem drugiej linii, długą piłką z własnej połowy. Póki co w ten sposób łatwiej zdobywa teren i jest groźniejszy niż przed przerwą

56' po dośrodkowaniu z rogu przed polem karnym zablokowany został strzał Trochima

55' wielkie szczęście przy Polonii. Strzał Nadolnego zablokował obrońca, ale piłka spadła siedem metrów od bramki pod nogi Kudyby. Darek nie zdążył złożyć się do strzału, gdyż wślizgiem wybił mu piłkę Steinke

53' Bałtyk gra z większą agresywnością. Dzięki temu np. Benkowski wywalczył róg, ale dośrodkowanie z rogu boiska było już nieudane

51' żółta kartka dla Marcelo za faul na Królu

50' dobra, długa piłka z własnej połowy Trochima do Kudyby. Darek zamiast wchodzić w pole karne i strzelać szukał podania do Nadolnego i piłka padła łupem obrońców gości

46' zmiana zaszła w ustawieniu gdyńskiej defensywy. Król przeszedł na lewą, a Benkowski na prawą obronę

46' rozpoczęła się druga połowa. W Bałtyku dwie zmiany zaszły w przerwie. Na boisko weszli napastnik Kudyba i stoper Wasielewski, a w szatni zostali Michałek i Siezieniewski

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Słabo grający Bałtyk przegrywa 0:1, choć Polonia poza kilkoma składnymi akcjami też wielkiego nie pokazała w Gdyni

45+3' o mały włos nie byłoby gola do szatni. Do strzału głową po dośrodkowaniu z wolnego Ninkovicia doszedł mierzący równo dwa metry Haftkowski, ale "główkował" obok słupka

45+2 strzał Michałka z około 25 metrów dobrze zablokowany przez obrońców

45+1' szybko rozegrany aut przez Marcinkowskiego i Sikorę około 30 metrów od bramki Bałtyku. Ten drugi posłał w "ciemno" piłkę w pole karne, ale tam był tylko Grubba, który pewnie złapał piłkę

45' sędzia doliczył trzy minuty

44' Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie pierwszej bramy" - śpiewa klub kibica Bałtyku, ale gdynianie na razie nie stwarzają większego zagrożenia pod bramką rywali

43' strzał z 40 metrów Gacy. Wysoko nad poprzeczką piłka

40' pierwsza zmiana w Polonii. Z powodu kontuzji z boiska zszedł Ailton, a zastąpił go Pietrzak. Tym samym wraz z bramkarzem gościom zostało już tylko czterech rezerwowych.

34' Błyskawiczna odpowiedź Polonii. Charzewski skopiował akcję Trochima, z tym że on oddał celny strzał. Grubba odbił piłkę przed pole karne. Około 25 metrów od bramki dopadł do niej Haftowski. Piłkarz, który ma za sobą jeden występ w ekstraklasie w barwach Ruchu Chorzów, precyzyjnym strzałem tuż przy prawym słupku bramki Bałtyku dał gościom prowadzenie.

34' solowa akcja Trochima. Wojtek minął dwóch obrońców, wyszedł sam na sam z bramkarzem i kopnął piłkę nad poprzeczką!

33' Adamus nawołuje kolegów, aby bliżej podeszli do rywali i utrudnili im wybicie piłki już z własnej połowy

31' dośrodkowanie z lewego skrzydła Adamusa, Nadolny ani dwaj obrońcy nie sięgnęli piłki, dopadł do niej Drzymała, szkoda, że strzał Michała został zablokowany

29' seria rzutów rożnych Polonii. Benkowski ratuje Bałtyk przed strzałem Haftkowskiego, wybijając mu piłkę spod nóg w polu bramkowym.

25' kolejna wrzutka na Nadolnego, ale napastnik Bałtyku nie ma prawa wygrać z mierzącym aż 191 centymetrów pojedynku główkowego z Gacą. Łukasz jest niż o blisko 10 centymetrów. Raczej gdynianie powinni szukać podań do napastnika po ziemi.

24' ładny rajd prawym skrzydłem Drzymały. Po jego dośrodkowaniu obrońcy Polonii wybili piłkę na 30. metr od własnej brami. Od razu strzelał Benkowski, ale wysoko nad poprzeczką.

23' strzał Sikory w mur, a poprawka Charzewskiego obok słupka

22' Marcelo faulowany około 25 metrów od bramki gdynian. Benkowski ukarany żółtą kartką

21' szybka odpowiedź Bałtyku, ale wychodzący sam na sam z bramkarzem Nadaolny był na spalony

20' pierwsza składna akcja w tym meczu Polonii. Kilkoma podaniami przeprowadzili piłkarze gości przeprowadzili piłkę z własnej połowy w pole karne Bałtyku. Sikora był sam na sam z Grubbą. Próbował umieścić piłkę w "krótki róg", ale posłał ją obok słupka

19' na boisku niewiele się dzieje, najwięcej czasu zajmują piłkarzom wysiłki zmierzające do dobrego przyjęcia piłki, bo z tym mają olbrzymie kłopoty. Futbolówka odskakuje od nogi i najczęściej pada łupem przeciwnika.

15' po dośrodkowaniu z wolnego Adamusa bramkarz Polonii zbyt krótko wypiąstkował piłkę, od razu strzelał Nadolny, ale piłka przeszła obok słupka

14' "Co wy gracie, do przodu" - zachęcają okrzykami kibice gospodarzy do odważniejszej gry

10' jeszcze nie było żadnego strzału na bramkę z obu strony, gra toczy się od pola karnego, do pola karnego

6' dobre wyjście do dośrodkowania Grubby, bo na piątym metrze od bramki Bałtyku do strzału składał się Sikora

3' rzut wolny dla Bałtyku, ale Michałek wprost w nogi obrońców

1' w Polonii aż czterech zagranicznych piłkarzy, w tym trzech Brazylijczyków. Prawy obrońca - Ailton przed sezonem był na testach m.in. w Arce Gdynia

1' rozpoczął Bałtyk. Dzisiaj w zmienionej obronie niż poprzednio. Od początku gra na prawej obronie młodzieżowiec Siezieniewski, a Król został przekwalifikowany na stopera. Były obawy o stan zdrowia napastników, ale obaj są do dyspozycji Rzepki. Michałek zaczął w "11", a Kudyba pozostaje w rezerwie.

Wyniki sobotnich meczów:
Lechia Zielona Góra - Nielba Wągrowiec 2:1 (1:1), Zagłębie Sosnowiec - Jarota Jarocin 2:0 (1:0), Górnik Polkowice - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (1:1), Olimpia Grudziądz - Elana Toruń 1:0 (1:0), Ruch Radzionków - Raków Częstochowa 1:1 (0:0), Miedź Legnica - GKS Tychy 1:1 (1:0), Unia Janikowo - Czarni Żagań 4:1 (2:1), Tur Turek - Ślęza Wrocław 1:2 (1:1).