Rugbiści Lechii w finale Pucharu Polski

1 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Jurij Buchajło zdobył dla Lechii 12 punktów w Łodzi po rzutach karnych. Jurij Buchajło zdobył dla Lechii 12 punktów w Łodzi po rzutach karnych.

Niewiele brakowało, aby mecz półfinałowy Pucharu Polski nie doszedł do skutku. Nim rugbiści Master Pharm Budowlanych i Lechii wyszli do gry w Łodzi, czekali ponad godzinę aż skończy się burza. Gdy aura zlitowała się i można było podjąć walkę, gdańszczanie po raz kolejny udowodnili wyższość nad rywalami. Tym razem podopieczni Pawła Lipkowskiego i Marka Płonki wygrali 22:17 (11:3).

Punkty:
Sokhadze 7, Ignaczak 5, Rydzyński 5 - Buchajło 12, Bryce 5, Wenta 5

LECHIA: Kaszuba, Wenta, Witoszyński (Zieliński) - Nowak, Wantoch-Rekowski - Timoteo, Hedesz (Buczek), Wójcik - Piszczek - Buchajło - Kwiatkowski, Wilczuk, Bryce (Lademan), Rokicki (Klusek) - Jurkowski

Obie drużyny musiały grać bez kadrowiczów. -Z tego powodu mieliśmy duże kłopoty ze skompletowaniem składu zwłaszcza w młynie. W drugiej połowie w tej formacji czyniliśmy kolejne przetasowania - mówi Paweł Lipkowski.

ZOBACZ LISTĘ KADROWICZÓW Z TRÓJMIASTA

Rozpoczęcie meczu opóźniło się o około 70 minut. Arbiter po długim wahania zdecydował, że po burzy boisku nadaje się do gry.

-Widzieliśmy, że łodzianom zależy na przełożeniu spotkania. My chcieliśmy grać, gdyż ponieśliśmy koszty, aby przyjechać na mecz z noclegiem. Ponadto widziałem dużo gorsze murawy, na których spotkania były rozgrywane. Łódzkie boisko miało dobry drenaż i wraz z trwaniem gry, kałuże znikały - ocenia szkoleniowiec Lechii.

Gdańszczanie doskonale rozpoczęli mecz. Już inauguracyjna akcja przyniosła przyłożenie. Po składnej akcji całego zespołu piłkę na pole punktowe miejscowych zaniósł Henry Bryce.

-Można powiedzieć, że cały czas kontrolowaliśmy grę. Buchajło kopnął co miał kopnąć, a na początku drugiej połowy przepchnęliśmy rywali maulem. Łodzianie zaatakowali mocniej dopiero na kwadrans przed końcem. Straciliśmy dwa przyłożenia w ciągu 5-7 minut, ale w nie daliśmy sobie odebrać wygranej - relacjonuje trener Lipkowski.

Dzięki wygranej w Łodzi Lechia wzięła rewanż na Budowlanych za przegraną przed rokiem w finale Pucharu Polski w Gdańsku. Przeciwnikiem gdańszczan w pojedynku o tegoroczne trofeum będzie zwycięzca meczu Arka Gdynia - Pogoń-Awenta Siedlce. Drugi półfinał zaplanowano na 23 czerwca.

BUDOWLANI Z PUCHAREM POLSKI 2012

1 czerwca 2013, godz. 17:00
Master Pharm Budowlani Łódź

30% 74 typowania Master Pharm Budowlani Łódź
1% 2 typowania REMIS
69% 167 typowań LECHIA Gdańsk

Natomiast złe informacje dla całego polskiego rugby napłynęły ze Szwecji. Biało-czerwoni nie tylko zmarnowali szansę na ukończenie rozgrywek pierwszej rundy dywizji 1B jako wiceliderzy, ale po wyjazdowej porażce z Trzema Koronami 11:19 (6:16) spadli w tabeli na czwarte miejsce.

• Gratulacje!!!!!!

Mistrz Polski łapie wiatr w żagle.Mistrz to Mistrz !!!!!,Jest Lwi Pazur!!!!

• 23 2

• na YT

BUNT STADIONÓW oryginalny cały film

• 3 3

• Panie Putra

Marny z pana trener i polityk pora podziękować i odejść niestety pana przemyślenia g...o dały.

• 13 1

• Żóraw - zacznij się leczyć u psychoanalityka, bo to co wyprawiasz na meczach to przechodzi ludzkie pojęcie.

• 12 1

• Brawo p.Marku

musisz mieć z Lechia dublet !

• 3 7

• Trochę wiedzy n.t. dziedziny sportu o której się pisze. (1)

Jurij Buchajło zdobył 12 punktów Z RZUTÓW KARNYCH. To jest rugby a nie tzw. piłka nożna.

• 0 4

• ale o co ci chodzi koles?

masz problemy z czytaniem czy rozumieniem?

Jurij Buchajło zdobył dla Lechii 12 punktów w Łodzi po rzutach karnych.

• 3 0

• jak miło czytać o wyrywajacej Lechii (1)

bez zadecia - szyku i elegancji

• 7 0

• ja was prosze

przestancie z tym szykiem i elegancja

• 0 4

• Cała kadra słabo

Dobrze,że trenerzy Lechii przejrzeli na oczy i Jura powrócił na dziesiątkę, Popławski na 10 w kadrze znowu beznadzieja,słabe kopy z gry, zgubił piłkę w kontakcie 3 metry od pola,,,Po co ściągać takiego gościa i jeszcze mu płacić ?

• 14 0

• (2)

Czytając niektóre posty wyżej do za chwile Lechia wgra TOP14-takie podniecenie panuje.Ale zapomnieliście ze macie jeszcze Arke przed sobą w finale !!!!
    Ograliście 2 razy słabiutką Łódź a tu już TOP14.Dobre dobrze...myślcie tak dalej.

• 3 17

• jak nie bedzie czerwonych kartek z kapelusza

to powinno byc dobrze w finale, a z ta "slabiutka" Lodzia to sami ledwo wygraliscie w kwietniu

• 7 1

• bo

trzeba odróżnić napinkę od radości ;) poza tym bez wiary na nic puchary ;) wyluzuj i podpisz się..będzie raźniej

• 9 0

• kto to pisze

Arbiter po długim wahania zdecydował, że po burzy boisku nadaje się do gry.

9 Budowlani WizjaMed Łódź 11 0 0 11 68:679 0
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio. Najsłabsza drużyna ma zagrać baraż z mistrzem I ligi o prawo gry w ekstralidze 2024/25.