Przez Kosit do Moskwy

23 stycznia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Koszykarki Lotosu PKO BP nie zawiodły. Gdynianki wygrały w grupie C Euroligi po raz trzeci z rzędu i tym samym eliminacje ukończyły z trzecią lokatą. Dziś podopieczne Romana Skrzecza pokonały na własnym parkiecie Kosit 2013 Koszyce 78:60 (28:15, 16:16, 20:15, 14:14). W 1/8 finału rywalem wicemistrzyń Polski będzie Dynamo Moskwa.

LOTOS PKO BP: Holdsclaw 19, Canty 13, Breitreiner 12 (2x3), Maksimović 9, Leciejewska 8 oraz Snytsina 15 (1), Zarytska 2, Waligórska 0, Bibrzycka 0, Gulak 0, Jujka 0.

KOSIT: McCarville 13, Jalcova 10 (2), Kovacova 6, Kostaki 5 (1), Cikosova 0 oraz Michulkova 12, Gearlds 6 (2), Jurcenkova 5, Mincikova 3 (1).

Stawka pojedynku została jednoznacznie określona przed pierwszym gwizdkiem. Wygrana Spartaka Moskwa nad US Valenciennes Olimpic 96:62 otworzyła miejscowym drogę do trzeciego miejsca w grupie. Porażka zaś była równoznaczna z piątą lokatą i z pożegnaniem się z europejską elitą.

Gdynianki dobrze weszły w mecz. Co prawda straciły pierwsze cztery punkty, ale szybko wyszły na prowadzenie 17:9. Wówczas miał miejsce lekki przestój. Rywalki zdobyły cztery punkty z rzędu i były jeszcze w posiadaniu piłki. Bliżej nie doszły. Końcówka inauguracyjnej kwarty należała już do Lotosu. Klasą dla siebie w tej odsłonie była Dominique Canty, gdyż zdobyła w niej jedenaście punktów.

W drugiej kwarcie historia znów się powtórzyła. Gospodynie odskoczyły na 32:18 i pozwoliły... wykazać się rywalkom. Kosit odpowiedział siedmioma punktami z rzędu. Gdynianki do ponownej walki pobudził trener Skrzecz. Po przerwie na jego żądanie Lotos potrafił na przerwę zejść z przewagą wypracowaną w pierwszych dziesięciu minutach.

Po zmianie stron już nikt nie miał wątpliwości, kto tego dnia będzie zwycięzcą. Przed ostatnią odsłoną było już 64:46. - Chwilami nie mogliśmy chwilami nawiązać walki przeciwko dobrze usposobionej drużynie miejscowej - przyznał Vladimir Karnay, szkoleniowiec słowackiej drużyny. - W drugiej mogliśmy już sobie pozwolić sobie na spokojną grę. Nie jesteśmy wprawdzie automatem i mogą zdarzać się słabsze momenty, ale generalnie gra drużyny jest coraz lepsza - cieszył się trener Skrzecz. Jego podopieczne zdeklasowały rywalki głównie pod koszami. Zbiórki wygrały 41:18!

6. Dexia Namur 11 10 1 9 626:807

Do 1/8 finału z każdej z czterech grup awansowały po cztery najlepsze drużyny. Dalej gra się systemem pucharowym. Do ćwierćfinału awansują te zespoły, które wygrają dwa razy. Pierwsze i ewentualnie trzecie spotkanie odbędzie się na parkiecie teamów, które zajęły pierwsze i drugie miejsca. Terminy to 5, 8 i ewentualnie 13 lutego. Przeciwnik Lotosu PKO BP to zdobywca Pucharu Europy w minionym sezonie. - Wygraliśmy z mistrzem Euroligi Spartakiem Moskwa, to oznaczy, że z każdym innym zespołem możemy powalczyć - dodaje trener Skrzecz.

Pozostałe pary 1/8 finału Euroligi:
(w nawiasach miejsce w rozgrywkach grupowych):

Fenerbahce Stambuł (A2) - Wisła Can Pack Kraków (B3)
CSKA Moskwa (A1) - Halcon Avenida Salamanca (B4)
UMMC Jekaterynburg (B1) - ESB Villeneuve D'Ascq Lille (A4)
CJM Bourges (B2) - Euroleasing Sopron (A3)
Spartak Moskwa Region (C1) - TEO Wilno (D4)
Ros Casares Walencja (D1) - Olympic Valenciennes (C4)
Gambrinus Brno (C2) - MiZo Pecsi Pecs (D3)

Opinie (5)

• AWANSOWALISMY,PIĘKNA SPRAWA,DZIEWCZYNY DZIEKUJE ZA NIEZAPOMNIANE EMOCJE.ZAWSZE TAM GDZIE TY...

• 0 0

• BRAWO NASZA GDYNIA WSPANIALA

BRAWO GDYNIANKI JEST SUUPER.....A co z gdanskiem????