Przez Pruszków na Wisłę

20 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Klaudia Sosnowska pod koszem Klaudia Sosnowska pod koszem

Koszykarki Lotosu, mimo kłopotów zdrowotnych i wąskiego składu, już po dwóch meczach potrafiły zapewnić sobie awans do półfinałów play-off. W niedzielę gdynianki pokonały na wyjeździe zespół Matizol Lider Pruszków 58:48 (6:13, 18:14, 9:11, 25:10). Kolejnym rywalem mistrzyń Polski będzie Wisła Can-Pack. Pierwsze mecze w rywalizacji do trzech zwycięstw odbędą się 26 i 27 marca w Krakowie.

MATIZOL: Mosby 13, Ross 7 (2x3), Koc 6, Denson 6, Bednarek oraz Skorek 9 (1), Hughes 4, Chomać 2, Bednarczyk 1, Pułtorak, Cymmer

LOTOS: Bjelica 14 (2), Babkina 11, Wright 9, Krawczyk 6 (1), Tomiałowicz 2 - Swanier 14 (1), Misiuk 2

Pierwszy mecz gdynianki wygrały tylko 71:68. Na rewanż pojechały w zaledwie 10-osobowym składzie, gdyż w domu pozostały kontuzjowane Magdalena Kaczmarska i Marta Jujka. Ponadto cały mecz na ławce rezerwowych przesiedziała również nie będąca w pełni sił Daria Mieloszyńska.

Jednak nic nie tłumaczy kiepskiej dyspozycji rzutowej mistrzyń Polski w inauguracyjnej odsłonie. W pierwszych 10 minutach gdynianki trafiły z gry 2 z 14 prób! Od 4:4 straciły dziewięć punktów z rzędu i przegrywały 4:13.

Koleżanki do walki poderwała dopiero Naketia Swanier. Po jej akcjach na początku drugiej kwarty straty zostały zniwelowane do 10:13. Po chwili Małgorzata Misiuk zdobyła kontaktowy punkt.

Po kwadransie od rozpoczęcia meczu, gdy do zakończenia akcji pozostawała sekunda, Swanier zdecydowała się na rzut z około 8 metrów. Piłka znalazła się w koszu, a Lotos znów zbliżył się na jedno oczko różnicy (17:18).

W 17. minucie pierwszego tego dnia prowadzenie Lotosowi dały pierwsze punkty w meczu Moniki Wright. Jednak nasza drużyna rezultatu 21:20 nie poszanowała. Niemal natychmiast została zaskoczona "trójką" przez Adrianne Ross.

W ostatnich sekundach tej kwarty z rywalkami walczyła już tylko Elina Babkina. To po jej akcji był ostatni remis (23:23). Ostatecznie tę odsłonę po rzucie Martyny Koc Lider wygrał 27:24.

Wydawało się, że gospodynie będą miały kłopoty, bo z czterema faulami w drugą połowę weszła Ross. Mimo to straty gdynianek zamiast maleć, nieznacznie wzrosły. W 25. minucie nasza drużyna przegrywała 28:33 po udanej akcji Jareiki Hughes i wolnych Magdaleny Skorek.

Napór miejscowych zatrzymała nieco "trójka" Milki Bjelicy, która trafiła przy 30:36. Szkoda, że przed końcem trzeciej kwarty zdążyła odpowiedzieć Bernice Mosby, bo po pół godzinie gry rywalki prowadziły 38:33.

O zwycięstwie gdynianek przesądziło doskonałe otwarcie czwartej kwarty. Lotos rozpoczął ją wynikiem 11:2! Doskonale grały Swanier, Babkina i Bjelica. Każda z nich miała wówczas na koncie po 11 punktów.

Ostatecznie nadziei na sukces pozbawiła miejscowe Bjelica, którą "trójką" podwyższyła wynik w 38. minucie na 51:44. W ostatnich sekundach korzystnego rezultatami celnymi rzutami z wolnych pilnowały Wright i Swanier. Gdynianki wytrzymały mecz, mimo że trener George Dikaioulakos zdecydował się grać zaledwie 7 zawodniczkami!

W półfinale Lotos czeka starcie z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego do trzech zwycięstw. Dwa pierwsze dwa mecze odbędą się 26 i 27 marca (sobota i niedziela) w Krakowie. Trzeci mecz zaplanowany jest w Gdyni 1 kwietnia (piątek). Gdy będzie potrzeba koszykarki zagrają również 2 kwietnia (sobota) w Gdyni i 5 kwietnia (wtorek) w Krakowie.

Pozostałe wyniki ćwierćfinałów play-off:
Super Pol Tęcza Leszno - Wisła Can-Pack Kraków 68:86 (17:29, 21:14, 14:25, 16:18), Energa Toruń - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 72:71 (19:19, 21:15, 19:15, 13:22), Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 65:90 (10:23, 16:31, 23:20, 16:16).

• Mietek to potrafi ! (6)

Super ! Bez Didi i Marty przeszły Lidera.Teraz Canpaczki dostaną bęcki.

• 20 7

• Z taką grą? (4)

Albo dziewczyny dostały chwilowej zadyszki albo... W każdym razie na Wisłę taka gra na pewno nie wystarczy.

• 8 3

• a Ty zawsze na nie! (3)

Gdynianin, trzeba cieszyć się ze zwycięstwa, skoro masz taki znaczący nick! Nie mamy Jujki, Mileocha i Kaczmarskiej, a i tak wygrywamy, a na zbiórce nie odstajemy! Zgadzam się, że na Wisłę to może mało, ale mamy tydzień, oby dziewczyny doszły do zdrowia i przynajmiej jeden mecz w Krkowie wygrać!! Super czwarta kwarta, Pruszków zmiażdzony, to nie jest przypadek..

• 7 5

• Właśnie,przynajmniej jeden mecz wygrać w Krakowie... (2)

... i nie przegrać nic u siebie.Ot,tak pstryk i będzie?Ile wg Ciebie kwart muszą zagrać jak ostatnią z Liderem żeby wywieźć zwycięstwo z Krakowa?Są w stanie zagrać mecz na takim poziomie? Bo ja po ostatnich meczach wątpię.A Marta,Daria i Magda to nie są takie asy żeby zrobić aż taką różnicę w Krakowie.Mówiąc brutalnie: w zespole aspirującym do lepszego miejsca w Eurolidze niż ostatnio nasze zajęły ŻADNA z nich nie nadawałaby się do pierwszej piątki; George by z tej całej - w sumie wartej swojej ceny - zbieraniny wycisnął może jeszcze 1-2 zwycięstwa w grupie; na więcej trzeba REALNYCH wzmocnień.Niestety,Mietkowi Grek trafił się teraz jak ślepej kurze ziarno i nie może to zamazać odpowiedzialności Krawczyka za resztę sezonu,a zwłaszcza za Euroligę.

• 4 5

• mecz w Pruszkowie (1)

Gdynianin, nie wiem czy oglądałeś mecz z Pruszkowa, ale George ani na chwilę się nie uniósł, robił zmiany, uspokajał zespół i jakby wiedział, że zaskoczy w którymś momencie. Wierzę, że właśnie przez jego całkowity profesjonalizm jesteśmy w stanie nawiązać walkę z Wisłą. To nie jest takie najtrudniejsze, gra się jak przeciwnik pozwala, i jestem zdania, że Pruszków o wiele lepiej broni niż Wisła, przez co powinniśmy mieć łatwiej w ataku. Niestety, jak mówisz i masz rację Wisła ma na papierze mocniejszy zespół i to stawia ją w roli faworyta!Sport jednak nie znosi nudy i szykują się świetne półfinaly! Wszyscy na halę dopingować Lotos w meczach z Wisłą!

• 5 4

• Jeśli dokładnie przyczytałeś mojego poprzedniego posta...

... to na pewno zauważyłeś,że to nie George'a uznaję za słaby punkt Lotosu (ba,on jest wręcz najmocniejszym... lub nawet jedynym naprawdę mocnym).
              Kiedy na początku sezonu (po skompletowaniu składu) pisałem że będzie cienko,to hurra-optymiści (jak np. la.k) od razu się na mnie rzucili pisząc,że na pewno jest inaczej i w lidze oraz w Eurolidze pokażą swoją siłę.No to pokazały: kompromitacja w Eurolidze (jedno,maksymalnie wymęczone zwycięstwo ze słabiutkim Gospiciem) i słabizna w lidze - i to ewidentnie idzie na konto Krawczyka!
              Jakie dno osiągnął wielki kiedyś klub,to najlepiej pokazuje ostatnia wspaniala seria,która pozwoliła zaledwie na przystąpienie do play-off z 4-go miejsca.
              Więc na razie Lotos pokazał w najważniejszych meczach że jest słaby; teraz,żeby pokazać że jest silny,musi wygrać ważną rywalizację.Innymi słowy: po tym, co pokazały do połowy sezonu,żeby ponownie je uznać za silną drużynę MUSZĄ WYELIMINOWAĆ WISŁĘ!