Przy Traugutta mogła być "dwucyfrówka"!

jag. Marta
25 września 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłka w siatce Górnika! Taki widok kibice Lechii oglądali w sobotę pięciokrotnie. Piłka w siatce Górnika! Taki widok kibice Lechii oglądali w sobotę pięciokrotnie.

Piłkarze Lechii po raz drugi w tym tygodniu pokonali Górnika Zabrze. Po triumfie w Pucharze Polski przyszło okazałe zwycięstwo w ekstraklasie. Gdańszczanie wygrali aż 5:1 (2:1), a mogli bramek zdobyć nawet dwa razy więcej! Gospodarze na bramkę rywali oddali ponad 20 strzałów, z których trzynaście było celnych. Tak wysoko przy Traugutta biało-zieloni nie wygrywali od sezonu 2006/07, gdy właśnie po 5:1 w II lidze zwyciężali Kmitę Zabierzów i Unię Janikowo.

Traore 17, Bajić 32, Buzała 61, Traore 75, Sazankow 79 - Wodecki 26

LECHIA: Kapsa - Deleu, Bąk, Kożans, Wołąkiewicz - Bajić 85 Pietrowski), Surma, Nowak (82 Popielarz) - Lukjanovs, Buzała (76 Sazankow), Traore.

GÓRNIK: Stachowiak - Bemben (78. Danch), Jop, Banaś, Magiera - Bonin, Przybylski, Kwiek, Wodecki (76. Sobczak) - Sikorski (59. Świątek) - Zahorski.

Sędzia: Raczkowski (Warszawa). Widzów: 6255
Zółte Kartki: Bajić, Wołąkiewicz (Lechia). Zahorski, Banaś (Górnik)

90+3' Koniec meczu. Gdańszczanie odnieśli jedno z najwyższych zwycięstw w ekstraklasie, pokonując Górnika Zabrze 5:1.

90+2' Żółta kartka dla Zahorskiego.

90' Sędzia doliczył 3 minuty gry.

89' Lechia atakuje do ostatnich minut spotkania.

85' Zmiana w Lechii za Bajicia wszedł Pietrowski.

82' Zmiana w Lechii za Nowaka wszedł Popielarz.

79' Kapitalny debiut Sazankowa na boisku w Gdańsku, juz cztery minuty po wejściu na murawę Białorusin strzelił gola. Najpierw Bąk uderzył w słupek, piłka trafiła do Białorusina a ten tym razem się nie pomylił.

78' Zmiana w Górniku za Bembena wszedl Danch

77' Tuż po wejściu na boisko minimalnie niecelny strzał oddał Sazankow.

76' Zmiana w Górniku za Wodeckiego wszedł Sobczak.

76' Zmiana w Lechii za Buzałę wszedł Sazankow.

75' Prawą stroną boiska pod pole karne gości pociągnął Buzała, po kilku dryblingach oddał do Deleu, Brazylijczyk zagrał w poprzek pola karnego do nadbiegającego Traore, który strzelił swoja druga bramke w meczu.

71' Traore z siedmiu metrów strzelał ale prosto w bramkarza gości.

69' Żółta kartką ukarany został Wołąkiewicz

61' Buzała wyszedł na kolejną sytuację sam na sam z bramkarzem Górnika i tym razem jej nie zmarnował, uderzył nad golkiperem gości i choć piłka odbiła się jeszcze od rękawic Stachowiaka, to wpadła do siatki.

59' Zmiana w Górniku za Sikorskiego wchodzi Świątek.

57' Buzała naciskał na Jopa ale były obrońca reprezentacji spokojnie oddał piłkę Stachowiakowi.

55' Lechia w dalszym ciągu nie zwalnia tempa, tym razem strzelał Lukjanovs ale bez efektu w postaci bramki.

52' Piłkarz z Wybrzeża Kośći Słoniowej nie odniósł na szczęście żadnego urazu i po kilkudziesięciu sekundach uderzył na bramkę Górnika. Niestety piłka uderzyła w poprzeczkę choć Traore miał po podaniu Buzały sporo czasu i miejsca w polu karnym.

50' Na boisko pada Traore sędzia dopiero po chwili przerywa grę.

48' Buzała wyszedł sam na sam z bramkarzem gości ale nie pokonał go.

47' Magiera wybija na róg, krótkie rozegranie kornera przez Nowaka i Górnik zażegnal niebezpieczeństwo.

46' Górnik rozpoczął drugą połowę, obie drużyny bez zmiana

Po pierwszej połowy Lechia prowadzi 2:1. Można nawet powiedzieć, że jest to zbyt skromny wynik jak na liczbę wybornych sytuacji strzeleckich, które wprowadzili gospodarze

45+1' żółte kartki dla Banasia i Bajicia za niesportowe zachowanie

45' strzał Przybylskiego wysoko nad poprzeczką

44' sędzia doliczył jedną minutę

43' trwa oblężenie bramki Górnika, Stachowiak na róg wybił strzał Nowaka, a po rogu Bajić mocno nad poprzeczką

41' Buzała ograł Przybylskiego i wyłożył piłkę Traore, ten uderzył po nodze obrońcy i był tylko róg

39' po rzucie rożnym głową strzelał Banaś, za słabo i niecelnie, aby było groźnie pod bramką Lechii. Przy tym uderzeniu kapitan Górniaka nabawił się jeszcze urazu oka, jest opatrywany poza linią boczną

38' znów strzelał Traore, tym razem obok słupka

34' trwa napór Lechii, Stachowiak z trudem broni strzały Lukjanovsa i Traore, który zwodami potrafi minąć nawet trzech rywali

32' LECHIA PROWADZI 2:1! Filmowa akcja gospodarzy, Buzała płasko dośrodkował w pole karne, Lukjanovs przepuścił piłkę, a zamykający akcję Bajić wpakował futbolówkę do siatki

31' po wrzutce Bonina w dobrej sytuacji strzelał Sikorski, który gra w specjalnej masce chroniącej kontuzjowaną twarz. Uderzenie piłkarza, który latem oblał testy w Gdańsku nad bramką

26' GÓRNIK WYRÓWNAŁ! Lechia została zaskoczona po szybko rozegranym wrzucie z autu, w polu karnym Wodecki uciekł dwóm obrońcom Lechii i strzelił nad Kapsą do siatki

24' ładna akcja Lechii, włączył się do niej Deleu, ale dośrodkowanie Brazylijczykowi nie wyszło

19' blisko podwyższenia rezultatu Lukjanovs, ale strzał głową Łotysza obronił Stachowiak

17' GOL DLA LECHII TRAORE. Skrzydłowy Lechii przebiegł kilkanaście metrów, a że nikt go nie atakował uderzył z około 20 metrów, piłka poleciała w dolny róg bramki Górnika, Stachowiak miał piłkę na rękawicach, ale puścił ją do siatki!

15' strzał z wolnego Banasia, ale nad poprzeczką

12' pierwsza groźniejsza akcja, Bajić zagrał prostopadłe podanie do Buzały, napastnik Lechii dobrze blokowany i szybszy okazał się bramkarz Górnika

6' pomocy masażystów wymagał Bajić, który do Lechii przeszedł właśnie z Górnika

2' strzał z wolnego Traore mocno niecelny

1' mecz rozpoczęła Lechia

0' kontuzje nie pozwoliły na grę Andriuskieviciusowi i Buvalowi. Na lewą obronę wszedł Wołąkiewicz, a do środka ataku Buzała. na środku defensywy, podobnie jak w środę w Zabrzu gra zaś Kożans

Cracovia - Arka Gdynia 2:0 (1:0)
, Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:1 (0:0), Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 (1:1), Polonia Warszawa - Polonia Bytom 2:2 (2:2), Ruch Chorzów - Widzew Łódź 1:1 (0:1), PGE GKS Bełchatów - Wisła Kraków 1:1 (0:0), Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (0:0).
jag. Marta

Opinie (291) ponad 50 zablokowanych

• DOPING

Piłkarze Lechii grają SUPER...co bardzo cieszy!!! za to doping zorganizowany- to DNO !!

• 1 1

• porażająca jest ilość kibiców na Lechii

prawie połowa tego co na lechii było ostatnio na II ligowym Bałtyku który jak wiadomo ma bardzo skromną rzeszę kibiców :)))

• 0 0

• 1-0 dla Niepokonanej !!! (1)

• 27 6

• baravo arka

• 0 0

• No trudno bramkarz Zabrza wbił samobója masakra (4)

Ale frekwencja szalona 5 może 6tys. zarąbiście!!! Ciekawe czy zmówiliście już 40tys manekinów na BA....????

• 19 67

• Te Śledziu

A ty zamów już sobie dobre miejsce na nowym stadione Bałtyku, bo słupy podtrzymujące konstrukcje już wbijają w konstrukcje.

• 0 0

• Ty sie lepiej martw o ten stadionik (2)

z za krótkim dachem i słupami w trybunach hahahahahahahah :)
      Cala Polska się z was śmieje, wykładowca na Politechnice Warszawskiej na budownictwie pokazuje wasz stadion jako największy bubel wśród stadionów :)

• 45 12

• my przynajmniej mamy swój stadion :))))

• 0 0

• I co, minus bo prawda boli:>

• 22 9

• piękny mecz ale cała prawda o Lechii wyjdzie w stolicy...

oby nie przegrac zbyt wysoko....

• 1 3

• Kibice

Piłkarze Lechii nie przynoszą nam wstydu...co bardzo cieszy!!! Wiec i my kibice powinniśmy się skupić na kibicowaniu (normalnemu !!!) naszej drużynie,a nie jakieś wyzwiska itp. itd. Pozdro dla Normalnych.

• 6 0

• DOPING (1)

Zgadzam się doping masakra.Kibice górnika prawie przez cały mecz walili w bęben i krzyczeli łoł a ich doping był o wiele ciekawszy niż wyzwiska kibiców lechi.
    Myślę,że lwy skoro dostają kasę na oprawę powinni załatwic jakiegoś bębniarza i porządny megafon.
    Dodatkowo klub lub lwy powinni ogłosic konkurs na nowy hymn lechi (tekst + muzykę)
    Fajnie było by na BA zamiast wyzywac rywali skupic sie na dopingowaniu swojej drużyny(hymn+fajne hasła)
    Mam wielu znajomych,którzy przyszli by ze swoimi dziecmi na mecz ale ze wzgledu na ciagłe wyzwiska tego nie robia.

• 7 0

• w 100% popieram!!!

• 5 0

• Problem z zakupem biletu (5)

Przed meczem godzinę stania po bilet było za mało, niesamowicie długa oobsługa jednej osoby - wiele osób odeszła od kasy po kilkudzięsieciu minutach stania, także to chyba dobrze ze wiecej ludzi sie nie wybralo

• 11 7

• Po to masz kochany możliwośc zakupu przez internet, masz możliwośc wcześniejszego kupna w kasach (3)

Ale zawsze w dzień meczu oni muszą kupować jakby nie dało się wcześniej. Jak to mówią kto nie ma w głowie stoi i ma w nogach :)

• 4 4

• (2)

tak winny jest ten co chciał kupić a nie organizator...

• 2 1

• By było 10 zl drożej jak przed protestem to byś kupił wcześniej... Tak to wygląda :) (1)

Mało jes tkas, zawsze było i jak ktoś ma mózg to o tym myśli wcześniej i nie robi z siebie łosia tylko kupuje bilet przez internet, albo przyjeżdza dwie godzinki wcześniej kupuje bilet i idzie na piwko. Zawsze można także kupić w inny dzień, więc te narzekanie jest po prostu śmieszne. Nie mówie, że nie masz powodów, ale to każdy wie jak jest, więc albo kupujesz wcześniej, albo stoisz. Na tą chwilę tak sytuacja wyglądą.

• 1 2

• tylko pomyśl

że ktoś chciał zaprosić znajomych z zagranicy aby zobaczyli Lechię i zdecydowali się przez meczem, dramat, komuna , burdel , juz więcej nie idę ..., a tak by wpadło 500 pln, do kasy Lechii

• 0 0

• kris

ktoś powinien beknąć za ten numer z biletami, ja też zrezygnowałem

• 9 1

• Wulgarny doping - przecież to żenada jakaś jest. Na co tak wyzywać?

Dla mnie to śmieszna napinka. Przyjezdni siedzą w klatce a reszta stadionu ich wyzywa. To przypomina ujadanie psa na łańcuchu.
    Ignorować. Po prostu ignorować i zająć się dopingiem dla Lechii.
    Chcesz coś powiedzieć mocnego prosto w oczy? zgraj się z kolesiami na ustawkę będziesz mógł pokazać czy jesteś kozakiem.

• 10 1

• BUZALA WYPRACOWAL KILKA SYTUACJII I GO NIE POZNAJĘ.PRZED SEZONEM MIALEM O NIM ZLE ZDANIE-SORKI (1)

• 16 0

• Czasami taka krytyka wychodzi na dobre jak widać to po Pawle. Dla jednych jest metoda marchewki dla innych kija. Oby grał tak dalej to będzie git. Dostało mu się za bardzo słabą wiosnę chyba mocno popracował i są tego wyniki.