stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Przybij Piątkę - bieg charytatywny (1 opinia)

  • sobota, 8 czerwca,
    godz. 11:00
  • Straszyn, Piaskowa 10
  • 20

Już 08.06.2019r. o godz. 13:00 wystartuje Bieg Charytatywny Przybij Piątkę. Linia startu znajduje się przy ul. Piaskowej 10 w Straszynie, koło Pruszcza Gdańskiego.

Bieg na Piątkę 2019

lis 17

niedziela, godz. 9:00

Gdańsk,
bilety 34-69 zł

Piątka od serca - bieg charytatywny

gru 1

niedziela, godz. 10:00 - 14:00

Gdańsk, skrzyżowanie ul. Kurzej i...
bilety 39 zł
Cele imprezy to:
1. Charytatywna forma Biegu, tj. zbieranie pieniędzy na leczenie Kacperka chorującego na mukopolisacharydozę
2. Zwiększenie świadomości nt. 5 dziecięcych niepełnosprawności:
a. Autyzm - rozpoznajemy przed 3 rokiem życia. Charakterystyczne są m.in. trudności w relacjach międzyludzkich, czy nieumiejętność "zwykłej" zabawy. Dzieci mają ponadprzeciętne zdolności, np. matematyczne, techniczne.
b. Zespół Aspergera - zaburzenie w spektrum autyzmu. Widoczne jest nietypowa komunikacja z otoczeniem, czy zamiłowanie do porządku. Osoby z tym zaburzeniem zaskakują inteligencją i ciekawymi umiejętnościami, np. zapamiętywaniem dat lub liczb.
c. Niepełnosprawność ruchowa - może dotyczyć całego ciała lub poszczególnych jego części. Jej powody mogą być zarówno wrodzone, jak również wynikać z chorób, wypadków etc. Występują obniżone możliwości motoryczne ciała, które często można minimalizować odpowiednimi zajęciami.
d. Niepełnosprawność intelektualna - zaburzenie rozwojowe występujące przed 18 rokiem życia. Powoduje trudności w wykonywaniu czynności, które ze swobodą wykonują rówieśnicy. Potencjał osób z niepełnosprawnością intelektualną może wzrastać, osiągając maksimum umiejętności, o ile jest wspierany w odpowiedni sposób.
e. Niedosłuch - jest kojarzony głównie z osobami starszymi, jednak występuje również u Dzieci. Ma ogromny wpływ na psychikę i jakość życia. Często prowadzi do izolacji społecznej. Leczenie odbywa się operacyjnie lub poprzez protezy słuchu

Bieg ma charakter koleżeński. Piątkę przybijamy dosłownie z każdym, niezależnie od wieku, płci, czy wykonywanego zawodu. Atmosfera imprezy jest niepowtarzalna. Jak podkreśla organizator - Integracyjny Punkt Przedszkolny Tuptusie, nie biegamy tylko dla medali, choć te czekają na każdego Uczestnika. Każdy stawia sobie własną poprzeczkę - niektórzy walczą o "życiówkę", inni chcą po prostu dobiec do mety. Są również ci, którzy zwartą grupą będą maszerować. Każdego łączy fakt, że rywalizuje zgodnie z duchem fair play. Popularyzujemy w ten sposób najprostszą i bardzo przyjemną formę czynnego wypoczynku i ruchowej rekreacji - bieganie. Zdrowy wypoczynek i dobra zabawa to filary tego wydarzenia, a uśmiech i pozytywne nastawienie to jego skutki uboczne.

Trasa Biegu jest bardzo malownicza. Biegnie przez obrzeża miasta, przez tereny zielone oraz wzdłuż rzeki Radunia. Trasa ma zmienną nawierzchnię. Dystans wynosi 5 km. O bezpieczeństwo będą dbać funkcjonariusze odpowiednich służb oraz ratownicy medyczni. Dodatkowym smaczkiem imprezy jest Loteria. Sponsorzy Biegu przeznaczają vouchery na darmowe lub objęte rabatem produkty lub usługi ich firm. Te mogą cały czas zgłaszać się do Organizatora i zwiększać pulę nagród.

Harmonogram imprezy:
11:10 otwarcie biura zawodów, odbiór numerów startowych
12:40 wspólna rozgrzewka
13:00 start Biegu
13:20 spodziewamy się poznać zwycięzcę Biegu
14:30 wręczenie pucharów
16:00 zamknięcie trasy Biegu
16:01 loteria


Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/3767/strona.html.
Szczegółowe informacje: www.facebook.com/BiegCharytatywnyPrzybijPiatke.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

13.11 g.20.30
Asseco Resovia
13.11 g.20.45
Unicaja Malaga
15.11 g.18.30
GKS Katowice
16.11 g.17.00
Kotwica Kołobrzeg
12.11 g.18.30
Comarch Cracovia
10.11 g.17.30
Pogoń Szczecin
10.11 g.13.00
POLSKA
Węgry
09.11 g.20.00
Wisła Kraków