Przypomniał się Wojciechowski

7 października 2006 (artykuł sprzed 17 lat)

Drugie zwycięstwo w tym sezonie II ligi na wyjeździe odnieśli piłkarze Lechii. Gdańszczanie w sobotę wygrali z Miedzią Legnicą. Gole dla biało-zielonych zdobyli: Sławomir Wojciechowski w 24. i Piotr Wiśniewski w 52. minucie. Rozmiary przegranej miejscowych na kwadrans przed końcem gry zmniejszył Damian Misan.

LECHIA: Bąk - Fechner (90 Szczepiński), Trzebiński, Manuszewski, Kosznik - Buzała (60 Rusinek), Pawlak, Wiśniewski, Wojciechowski, Piątek (86 Żuk) - Cetnarowicz.

Sędziował: Kowal (Bytom). Żółte kartki: Kret (Miedź), Piątek, Cetnarowicz, Bąk, Wiśniewski (Lechia).

Wojciechowski po raz pierwszy od niemal roku rozegrał cały mecz w II lidze. Efekt - gol oraz asysta. Pomocnik prowadzenie dla Lechii zdobył po strzale z rzutu wolnego z około dwudziestu metrów. W drugiej połowie "Wojciech" wrzucił piłkę z rogu w pole bramkowe, a z najbliższej odległości futbolówkę do siatki skierował Wiśniewski. Gdańszczanie później schowali się za podwojną gardą i bronili wyniku. Uratowali trzy punkty, bo w wysokiej formie był Mateusz Bąk oraz dopisało im szczęscie. W ostatniej minucie Sebastian Ziajka nie zdobył wyrównania, choć strzelał z... dwóch metrów. - Te nerwy w końcówce nie było potrzebne. Nie zmienia to faktu, że zagraliśmy dobry mecz. Wcześniej mieliśmy szanse na następne gole. Gdyby padły, tego horroru by nie było - przyznał Tomasz Borkowski, szkoleniowiec biało-zielonych

Pozostałe wyniki 12. kolejki: Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko- Biała 0:1 (0:0). Bramka: Marcin Józefowicz (58). Zawisza Bydgoszcz - Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0). Krzysztof Michalski (7, 73). KSZO Ostrowiec - Górnik Polkowice 5:0 (2:0). Tomasz Copik (15), Arkadiusz Sojka (22), Hubert Robaszek (50), Tomasz Salamoński (57-samobójcza), Maciej Rogalski (76-karny). Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 2:2 (1:1). Bramki: Tomasz Sosna (23), Remigiusz Sobociński (45) - Grzegorz Podstawek (68), Robert Speichler (72-karny). Kmita Zabierzów - Ruch Chorzów 1:2 (0:1). Marcin Kajda (90) - Wojciech Grzyb (3, 59). Zagłębie Sosnowiec - Polonia Warszawa 3:1 (0:0). Marcin Folc (71, 82), Jacek Berensztajn (90) - Daniel Mąka (90). ŁKS Łomża - Unia Janikowo 1:3 (1:2). Andrzej Rybski (17) - Krzysztof Kretkowski (6), Łukasz Kalinowski (43), Branko Rasic (85). Śląsk Wrocław - Odra Opole 0:0.

• TAK TRZYMAĆ !!!

Brawo,brawo,brawo.Czekamy na Lechię w OE.Tylko utrzymajcie kurs.

• 0 0

• najlepsza w polsce jest LECHIA! Tylko LECHIA!

• 0 0

• Zielono - Biało - Zieloni

I Liga I liga Lechia Gdańsk

• 0 0

• beka

ORANGE EXTRAKLASA !!!!!!!!!!!! POGON POKAZALA WAM GDZIE WASZE MIEJSCE.

• 0 0

• do AA

wam wczoraj pogon w sparingu tez pokazala gdzie wasze miejsce... taka sama przegrana 0:2 co lechia ... z mniejsza o wiele kasa klubowa :)

• 0 0

• BEKA

TO TYLKO SPARIN Z REZERWOWYM SKLADEM NASZEJ ARECZKI A POGON GRALA PIERWSZYM SKLADEM.TYLKO ARKA GDYNIA !!!!!!! WOJTEK STAWOWY NAJLEPSZY TRENER LIGOWY

• 1 0

• wazna liga

a moze pamietasz jaki wynik ARECZKA miala w lidze na wyjezdzie? wy przegraliscie u siebie 2:0 i to tylko w pucharze.TYLKO ARKA GDYNIA.

• 0 0

• Polska-Kazachstan

bez komentarza

• 0 0

• Jakoś mi się wydaje że to kibice Arki sie napinali przed sezonem ze ich areczka wygrywa sparingi.