Pszczółka Lublin - DGT AZS Politechnika Gdańska 83:73. Przesądziła druga kwarta

25 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Jazmine Davis rzuciła 27 pkt, zebrała 6 piłek i rozdała 6 asyst, ale nie zdołała poprowadzić Politechniki do zwycięstwa nad Pszczółką. Jazmine Davis rzuciła 27 pkt, zebrała 6 piłek i rozdała 6 asyst, ale nie zdołała poprowadzić Politechniki do zwycięstwa nad Pszczółką.

Koszykarki DGT AZS Politechnika Gdańska przegrały na wyjeździe z zespołem Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 73:83 (23:24, 15:25, 17:15, 18:19). Spotkanie z dorobkiem 27 pkt zakończyła Jazmine Davis, ale podopiecznie Wojciecha Szawarskiego nie zdołały odrobić strat z drugiej kwarty.

Pszczółka: Bertsch 27 pkt (2x3), O'Neill 20 (3x3, 7 zb.), Pavel 10 (7 zb.), Fassina 9 (1x3), Milazzo 7 (1x3, 5 as.) oraz Sklepowicz 7 (1x3), Niedźwiedzka 3, Poboży 0

POLITECHNIKA: Davis 27 (5x3, 6 as., 6zb.), Rymarenko 17 (2x3), Hamblin 7 (11 zb.), Bujniak 6, Pyka 4 (1x3) oraz Koc 6, Ossowska 6, Strzelczyk 0

Koszykarki Politechniki po spóźnionej inauguracji i ograniu GTK Gdynia, stanęły przed trudniejszym zadaniem. Pszczółka "pożądliła" już w pierwszych minutach trafiając dwie trójki i obejmując prowadzenie 8:0. Morgan Bertsch po zaledwie 3,5 minuty gry miała już na koncie 7 pkt.

GTK Gdynia - CCC Polkowice 39:102. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerce

Do walki pociągnęła gdański zespół Jazmine Davis, która w ostatnich sekundach premierowej kwarty trafiła dwie trójki z rzędu i zmniejszyła stratę do zaledwie punktu.

Przyjezdne na początku drugiej kwarty odbiły prowadzenie po akcji dwa plus jeden Ruth Hamblin i prowadziły nawet 29:24, ale lublinianki napędzane przez skuteczną Bertsch odpowiedziały serią 10:2.

Na przerwę Politechnika zeszła ze stratą 11 pkt, a na otwarcie drugiej połowy straciły kolejnych 5 (54:38 po rzucie Jennifer O'Neill). Drużynę poderwały Kateryna Rymarenko do spółki z Davis notując serię 8:0, ale Pszczółka utrzymała bezpieczną przewagę.

Energa Toruń - VBW Arka Gdynia 52:106. Relacja, możliwość wystawienia ocen trenerowi i koszykarkom

Ukrainka i Amerykanka w ostatniej partii zdołały swoimi trafieniami zbić stratę do 64:69, ale na tym koniec. Gospodynie trafiły kilka ważnych rzutów i ostatecznie w drugiej części meczu straciły tylko punkt z przewagi wypracowanej po 20 minutach gry. Dla Pszczółki, która grała trzeci mecz, to pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie.

Wyniki 5 kolejki

• Energa Toruń - VBW ARKA GDYNIA 52:106 (12:29, 16:24, 8:33, 16:20)
  • GTK GDYNIA - CCC Polkowice 39:102 (5:30, 12:26, 17:26, 5:20)
  • Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 83:73 (24:23, 25:15, 15:17, 19:18)
  • Ślęza Wrocław - Enea AZS Poznań 84:79 (24:18, 25:16, 17:27, 18:18)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów (przełożony na 9.12)
  • pauzuje: Basket Bydgoszcz