Pszczółka Start Lublin - Asseco Arka Gdynia 90:76. Przespana pierwsza kwarta

mip.
17 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Podopieczni Milosa Mitrovicia przespali pierwszą kwartę meczu w Lublinie i nie zanotowali trzeciej wygranej z rzędu. Podopieczni Milosa Mitrovicia przespali pierwszą kwartę meczu w Lublinie i nie zanotowali trzeciej wygranej z rzędu.

Asseco Arka Gdynia przegrała z Polskim Cukrem Pszczółką Startem Lublin 76:90 (13:31, 17:19, 21:22, 25:18) w wyjazdowym meczu 26. kolejki. Podopieczni Milosa Mitrovica przespali pierwszą kwartę, w której zupełnie nie nawiązali walki z gospodarzami i później nie potrafili dogonić lublinian.

Trefl Sopot - Arged BM Stal Ostrów 77:101. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Pszczółka Start: Melvin 28 pkt (4x3 pkt), Scott 28 (5x3), Wilson 10 (2x3), Taylor 6, Dziemba 5 (1x3, 7 zb., 5 as.) oraz Jeszke 7 (1x3), Kostrzewski 3 (1x3), Szymański 3, Walker 0, Pelczar 0, Ciechociński 0

ASSECO ARKA: Boykins 22 (4x3, 8 zb.), Hrycaniuk 14 (8 zb.), Wołoszyn 12 (2x3), Musić 4 (1x3), Tomaszewski 4 (1x3) oraz Dylewicz 8 (1x3), Bogucki 4, Wilczek 3 (1x3), Lis 3 (1x3), Durham 2, Czerapowicz 0

Gdynianie chcieli kontynuować passę zwycięstw w Energa Basket Lidze i przedłużyć ją do trzech z rzędu, co byłoby ich najwyższą serią od sezonu 2019/20. Mecz nie ułożył się jednak po ich myśli, bo już po nieco ponad dwóch minutach przegrywali 0:10. Co ciekawe, wszyscy koszykarze pierwszej "5" z Lublina miało już wtedy na koncie zdobycz punktową.

Trener Milos Mitrovic poprosił o czas, ale chwilę później było już 15:0. Żółto-niebieskim pomogło dopiero wejście na parkiet Filipa Dylewicza. Weteran polskich parkietów zdobył siedem punktów, w tym raz trafił zza łuku (20:7). Arka w pierwszej kwarcie miała ogromne problemy z grą zarówno w ataku, jak i obronie. Punkty oprócz Dylewicza zdobyli tylko dwaj inni weterani Bartłomiej WołoszynAdam Hrycaniuk.

Gospodarze walczący o utrzymanie po pierwszej kwarcie mieli 18 punktów przewagi (31:13) i zdecydowanie przewyższali gdynian w skuteczności rzutów. W drugiej odsłonie gra była bardziej wyrównana, a ciężar rozgrywania akcji wziąć na siebie Jacobi Boykins. Amerykanin zdobył 11 z 18 punktów Arki w tej kwarcie.

King Szczecin - Asseco Arka Gdynia 78:85. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Lepsza postawa gdynian nie przełożyła się jednak na poprawę wyniku i do przerwy żółto-niebiescy przegrywali 30:50. Drugą połowę Arka rozpoczęła z animuszem i zanotowała serię 7:0. Dobrą passę gości przerwał Cleveland Melvin, ale po chwili kolejne punkty dorzucili Hrycaniuk oraz Boykins i Arka przegrywała już różnicą 11 punktów. Szybko jednak Start przywrócił status quo, głównie za sprawą celnych "trójek".

Seria rzutów trzypunktowych gospodarzy była również kontynuowana w czwartej kwarcie, przez co różnica urosła do 29 "oczek" (83:54). Później jednak do głosu doszła Arka, którą stać było na istotne podreperowanie wyniku. Gdynianie wygrali tę kwartę 25:18. Ostatecznie żółto-niebiescy w Lublinie przegrali 76:90.

Patrząc po statystykach, oba zespoły zagrały niemal równo. Gdynianie mieli nawet lepszy procent rzutów zza łuku (45 do 42 proc.) Różnicę zrobiły jednak straty, szczególnie w pierwszej kwarcie. Arka miała ich na koncie aż 18 przy zaledwie 6 gospodarzy.

Wyniki 26 kolejki

• Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - ASSECO ARKA GDYNIA 90:76 (31:13, 19:17, 22:21, 18:25)
  • TREFL SOPOT - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 103:78 (37:16, 25:14, 19:17, 22:31)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - HydroTruck Radom 91:78 (22:15, 22:30, 31:15, 16:18)
  • GTK Gliwice - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 77:82 (16:18, 21:23, 20:18, 20:23)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - King Szczecin 77:90 (24:20, 18:30, 23:22, 12:18)
  • Anwil Włocławek - Legia Warszawa 94:81 (16:19, 27:20, 32:18, 19:24)
  • Twarde Pierniki Toruń - Śląsk Wrocław 86:95 (21:27, 24:26, 22:17, 19:25)
  • PGE Spójnia Stargard - Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 61:105 (20:34, 16:28, 16:26, 9:17)
  • Mecze zaległe z 22. kolejki:
  • TREFL - Arged BMSlam Stal 77:101 (21:20, 16:28, 23:27, 17:26)
  • Twarde Pierniki Toruń - Polski Cukier Pszczółka Start 81:55 (25:6, 16:14, 17:18, 23:17)
  • Mecz zaległy z 21. kolejki:
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - TREFL Sopot 91:66 (30:21, 24:18, 14:12, 23:15)
  • Mecz zaległy z 20. kolejki:
  • King - Arged BM Stal 77:118 (18:36, 23:29, 15:25, 23:28)
  • Mecz zaległy z 19. kolejki
  • PGE Spójnia - Legia 63:77 (16:24, 17:19, 10:17, 20:17)
mip.

Opinie (5)

• To co - po sezonie..... (1)

Jakie granie - takie zainteresowanie Waszymi meczami - czyli prawie żadne.

• 2 3

• i tak większe niż trefla

• 0 0

• Niedługo znów pojedynki Gdyni z Lublinem - tym razem u kobiet i o wyższą stawkę.

• 4 1

• Szkoda meczu, ale pozytyw taki, ze w koncowce walczyli. Adam dzis bardzo dobre zawody rozegral

• 3 0

• takie coś od czasu do czasu zdarza się każdemu - większa żenada była tylko chyba w domowym meczu z czarnymi. to wyglądało jakby postanowili pomóc odbić się startowi od gliwic i radomia już na dobre nie zważając jak to będzie wyglądało dla kibiców.