Wiadomości

stat

Puchar Europy w rugby siedmioosobowym

Reprezentacja Polski w rugby siedmioosobowym odleciała na Majorkę. Wśród wybrańców Andrzeja Kopyta jest trzech trójmiejskich zawodników: Łukasz Szostek, Mariusz Wilczuk, Rafał Sajur oraz... masażysta sopocian Robert Cajzer. W piątek i w sobotę biało-czerwoni walczyć będą z piętnastoma ekipami o Puchar Europy. Siedem najlepszych drużyn zdobędzie przepustkę do przyszłorocznych finałów Pucharu Świata, które odbędą się w Hongkongu.

Uczestnicy turnieju na Majorce rekrutują się z sześciu turniejów eliminacyjnych. Każda z 30 drużyn, która przystąpiła do rywalizacji, zaprezentowała się w dwóch turniejach. Polacy zajęli trzecie miejsce w Sopocie oraz czwarte w Splicie. Ten bilans dał biało-czerwonym 20 punktów rankingowych. W końcowej klasyfikacji równało się to 10. pozycji.

Kolejność:
1. Włochy 32,
2. Portugalia 28,
3. Irlandia 28,
4. Gruzja 28,
5. Szkocja 22,
6. Francja 22,
7. Rosja 22,
8. Hiszpania 22,
9. Rumunia 20,
10. POLSKA 20,
11. Niemcy 20,
12. Mołdawia 18,
13. Ukraina 18,
14. Litwa 14,
15. Czechy 14,
16. Chorwacja 14.

- Nie stawialiśmy przed reprezentacją konkretnego zadania wynikowego. Zostało tylko powiedziane, że jeśli zdobędą awans do Pucharu Świata, to zadbamy o nagrodę. Na pewno zdobycie jednego z pierwszych siedmiu miejsc jest zadaniem trudnym, ale w siódemki są na tyle specyficzne, że wiele teoretycznie nieprzewidywalnych rzeczy może się zdarzyć - ocenia Grzegorz Borkowski, sekretarz generalny PZR.

Puchar Europy Polacy rozpoczną od meczów grupy B z Portugalią, Rosją i Czechami. Trener Kopyt przygotowywał kadrowiczów od 10 do 13 lipca na stadionie AZS Warszawa. Powołania wysłał do 16 zawodników. Ostatecznie zdecydował się na następującą dziesiątkę: Wilczuk, Szostek (Porta Ogniwo Sopot), Sajur (Lechia Gdańsk), Piotr Jurkowski, Konrad Jarosz (obaj Budowlani Lublin), Łukasz Miśkiewicz (Folc AZS Warszawa), Marcin Danieluk, Wojciech Łukasiewicz (Skra Warszawa), Konrad Pisarek (Orkan Sochaczew) i Michael Gawroński (Lille).

Skład pozostałych grup
A:

Włochy, Hiszpania, Rumunia, Chorwacja;
C:
Irlandia, Francja, Niemcy, Litwa;
D:
Gruzja, Szkocja, Mołdawia, Ukraina.

Opinie (38)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2018

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane