Puchar Polski Florecistek.

14 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Florecistki Sietom AZS AWF Gdańsk zajmują sześć z ośmiu pierwszych miejsce na liście rankingowej Pucharu Polski, która w przyszłym roku będzie podstawą wyłonienia reprezentacji narodowej na mistrzostwa świata. Do Turcji pojadą trzy najlepsze zawodniczki. W kolejnej eliminacji w Rybniku, która zgromadziła na starcie 82 zawodniczki, najlepsza okazała się Dorota Korycka.

Do ćwierćfinału awansowało pięć gdańszczanek, ale na podium stanęły tylko dwie. Na więcej nie pozwoliło pechowe rozstawienie. W 1/4 finału doszło do dwóch wewnętrznych walk. Korycka w tej fazie turnieju wyeliminowała Martę Matysik 15:10, a Joanna Sikora pokonała Annę Lidzbarską 15:14. W ćwierćfinale odpadła także trzecia gdańszczanka, Marta Kucińska.

W półfinale Korycka wygrała z Agatą Kantorską (Warta Poznań) 15:10, a w finale wzięła rewanż za Sikorę, która przegrała z Aliną Kujawą (Kusy Szczecin) 6:15.

W finale podopieczna Grzegorza Supła wygrała z liderką Pucharu Polski 15:10.

Klasyfikacja Pucharu Polski: 1. Kujawa 99 punktów, 2. Kantorska 95, 3. Agnieszka Kulczycka (w Rybniku na 9. miejscu) 75, 4. Sikora 72, 5. Matysik 66, 6. Lidzbarska 60, 7. Kucińska 56, 8. Korycka 52.