Wiadomości

Puchar Polski Florecistek.

Florecistki Sietom AZS AWF Gdańsk zajmują sześć z ośmiu pierwszych miejsce na liście rankingowej Pucharu Polski, która w przyszłym roku będzie podstawą wyłonienia reprezentacji narodowej na mistrzostwa świata. Do Turcji pojadą trzy najlepsze zawodniczki. W kolejnej eliminacji w Rybniku, która zgromadziła na starcie 82 zawodniczki, najlepsza okazała się Dorota Korycka.

Do ćwierćfinału awansowało pięć gdańszczanek, ale na podium stanęły tylko dwie. Na więcej nie pozwoliło pechowe rozstawienie. W 1/4 finału doszło do dwóch wewnętrznych walk. Korycka w tej fazie turnieju wyeliminowała Martę Matysik 15:10, a Joanna Sikora pokonała Annę Lidzbarską 15:14. W ćwierćfinale odpadła także trzecia gdańszczanka, Marta Kucińska.

W półfinale Korycka wygrała z Agatą Kantorską (Warta Poznań) 15:10, a w finale wzięła rewanż za Sikorę, która przegrała z Aliną Kujawą (Kusy Szczecin) 6:15.

W finale podopieczna Grzegorza Supła wygrała z liderką Pucharu Polski 15:10.

Klasyfikacja Pucharu Polski: 1. Kujawa 99 punktów, 2. Kantorska 95, 3. Agnieszka Kulczycka (w Rybniku na 9. miejscu) 75, 4. Sikora 72, 5. Matysik 66, 6. Lidzbarska 60, 7. Kucińska 56, 8. Korycka 52.

jag.Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »