Przymiarka Spójni Gdynia do Superligi

20 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Piłkarze ręczni Spójni mają szansę, aby w ciągu 2 najbliższych tygodni dwukrotnie zmierzyć się z drużynami PGNiG Superligi. Piłkarze ręczni Spójni mają szansę, aby w ciągu 2 najbliższych tygodni dwukrotnie zmierzyć się z drużynami PGNiG Superligi.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia przymierzą się do PGNiG Superligi. W sobotę o godzinie 17 w hali GCS przy ul. Olimpijskiej ugoszczą drużynę Meble Wójcik Elbląg. Dla kibiców wstęp bezpłatny. Stawką spotkania jest awans do 1/8 finału Pucharu Polski, w której to rundzie czeka już zespół Azotów Puławy.

SPÓJNIA ZAKOŃCZYŁA ROK JAKO LIDER GRUPY A I LIGI

Celem piłkarzy ręcznych Spójni Gdynia w tym sezonie jest awans do PGNiG Superligi. Są na dobrej drodze do jego realizacji. Po 13. kolejkach liderują grupie A I ligi z przewagą już 3 punktów nad najgroźniejszymi rywalami.

Jednak już teraz przed podopiecznymi Marcina Markuszewskiego otwiera się szansa, by przymierzyć się do drużyn krajowej elity. Taką możliwość daje Puchar Polski, w którym gdynianie przebili się na szczebel centralny po wygranej rywalizacji w województwie pomorskim. Mecze 1/16 finału zostały rozłożone aż na 1,5 miesiąca. W grudniu Spójnia poszła na rękę ekipie z Elbląga, która poprosiła o opóźnienie spotkania z uwagi na liczne kontuzje.

- Forma daleka jest od optymalnej, ale ciężko pracujemy zarówno w kontekście meczu pucharowego jak i drugiej części sezonu ligowego. W trakcie przerwy w rozgrywkach rozegraliśmy dwa mecze kontrolne: z SMS Gdańsk i Sokołem Kościerzyna. Oba wygraliśmy. Jednak wynik był dla mnie sprawą drugorzędną. Najważniejsze było, aby każdy zawodnik zagrał w równym wymiarze czasowym i nikt nie odniósł urazu - mówi trener Markuszewski.

SPÓJNIA NAJLEPSZA W PUCHAROWYCH BOJACH NA POMORZU

Spójnia po raz ostatni w oficjalnym spotkaniu grała 7 grudnia. W sobotę zmierzy się z grającym w PGNiG Superlidze zespołem z Elbląga. Patrząc tylko na statystyki sezonu szansa na zwycięstwo na pewno jest. Meble Wójcik w elicie z 15 meczów wygrały tylko jeden i zamykają tabele swojej grupy.

- Inne zespoły I-ligowe już pokazały, że można walczyć z wyżej notowanymi zespołami. Także my mamy szanse na awans, choć wiemy, że jeszcze do Superligi nam trochę brakuje. Podejdziemy do sobotniego meczu bez żadnych kompleksów - zapewnia trener Markuszewski.
TAK RELACJONOWALIŚMY AWANS WYBRZEŻA GDAŃSK DO 1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI

Pozostałe wyniki meczów 1/16 finału Pucharu Polski
MKS Wieluń - WYBRZEŻE GDAŃSK 26:35 (14:13
Real Astromal Leszno - Piotrkowianin po dogrywce 26:27 (12:11, 22:22)
Olimp Grodków - Zagłębie Lubin 20:29 (7:15)
Bestios Białystok - Warmia Traveland Olsztyn 22:27 (9:12)
MKS Kalisz - Olimpia Piekary Śląskie 33:20 (17:8)
Czuwaj Przemyśl - Górnik Zabrze 35:34 (18:18)
KSSPR Końskie - Azoty Puławy 26:34 (17:18)
Moto-Jelcz Oława - Gwardia Opole 25:31 (14:13)
Gwardia Koszalin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:39 (12:19)
Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - Chrobry Głogów po dogrywce 36:35 (12:11, 27:27)
AZS UW Warszawa - MMTS Kwidzyn 29:34 (12:17)
SPR PWSZ Tarnów - Stal Mielec (przełożony na 28.01)
AZS AWF Biała Podlaska - KPR Legionowo (przełożony na 1.02)

KONTUZJOWANY BRAMKARZ SPÓJNI POTRZEBUJE 20 TYS. ZŁ NA KOLEJNĄ OPERACJĘ. ZBIERA PIENIĄDZE W INTERNECIE

Mecz musi wyłonić zwycięzcę. Gdyby nie było go po 60 minutach, sędziowie zarządzą dogrywkę. Wygrany znajdzie się w 1/8 finału i będzie w tej fazie rywalizacji gospodarzem. Ugości Azoty Puławy. Wstępny termin tego spotkania to 4 lutego.