Rugbiści Ogniwa nie zdobyli Pucharu Polski

11 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Ogniwo Sopot

Rugbistom Ogniwa Sopot nie udało się utrzymać w finale Pucharu Polski korzystnego wyniku, który mieli po pierwszej połowie. Na zdjęciu od prawej Adam Piotrowski i Robert Rogowski. Rugbistom Ogniwa Sopot nie udało się utrzymać w finale Pucharu Polski korzystnego wyniku, który mieli po pierwszej połowie. Na zdjęciu od prawej Adam Piotrowski i Robert Rogowski.

Rugbistom Ogniwa Sopot nie udało się po raz 10. w historii zdobyć Pucharu Polski. W meczu finałowym w Łodzi przegrali z tamtejszymi Budowlanymi 6:17 (6:3). Grę kontuzjami okupili: Piotr ZeszutekMarek Przychocki. O zwycięstwie gospodarzy przesądziły dwa przyłożenia gospodarzy w drugiej połowie spotkania.

Punkty
Budowlani:
Reksulak 7, Mchedlidze 5, Kubalewski 5
Ogniwo: Piotrowicz 6

OGNIWO: Wojtkuński (60 Gruza), Rau (41 Karol), Wilczuk - Mokrewcow, A.Piotrowski - Rogowski, Przychocki (70 Irla), Zeszutek (60 Nitschke) - Plichta - Piotrowicz - Czasowski, Szablewski, Szczepański, Mrowca (72 Hodura) - Żuk

Po raz 40. odbył się finał Pucharu Polski. Jak informowaliśmy impreza została reaktywowana po 3-letniej przerwie, aby wypełnić półrocze wolne od rozgrywek ligowych. Od przyszłego roku na krajowych boiskach rugby obowiązywać będzie system wiosna-jesień.

Szósty raz z głównego trofeum cieszą się Budowlani z Łodzi. Poprzednio byli najlepsi w latach: 1992, 2003, 2009 oraz 2011-12. Mistrzowie Polski najpierw w rozgrywkach grupowych zdobyli największą liczbę punktów, co pozwoliło im zorganizować finał u siebie. Natomiast w decydującej rozgrywce byli jedyną ekipą, która potrafiła zdobywać przyłożenia. I to było kluczowe do zwycięstwa.

Przed przerwą trwał pojedynek na kopy. Ogniwo postawiło na Wojciecha Piotrowicza, który rozgrywał pierwszy mecz od złamania ręki. Łącznik ataku z karnych dał sopocianom prowadzenie 3:0, a potem także korzystny wynik na przerwę 6:3.

O ile powrót tego rekonwalescenta Karol Czyż awizował, to zaskoczył grą Marka Przychockiego, a jeszcze bardziej pozycją dla niedawnego centra reprezentacji Polski. Tym razem zawodnik, który na co dzień przebywa w Norwegii, zagrał w 3. linii młyna.

- Marek już na rozgrzewce złamał nos. Chwała mu za to, że na boisku wytrzymał potem godzinę. W 60 minucie z powodu kontuzji musiał zejść także kapitan - Piotr Zeszutek - mówi Karol Czyż, trener sopocian.

Po zmianie stron Ogniwu nadal nie udawało się przedrzeć na pole punktowe rywali. Co gorsza Piotrowicz znów dwukrotnie próbował szczęścia z karnych, ale za każdym razem pudłował.

Tym samym sopocianie straciło szansę na sięgnięcie po raz 10. w historii klubu po to trofeum. Natomiast Budowlani po każdym z dwóch przyłożeń celnie kopali również z podwyższeń.

Ciekawostką finału była rywalizacja braci Plichtów. Obaj zagrali na pozycji łącznika młyna: Mateusz w Ogniwie, Dawid w Budowlanych.

- W pierwszej połowie bardzo dobrze zagraliśmy w obronie. W zarodku tłumiliśmy ataki rywali. Sami niestety mieliśmy za dużo niedokładności w formacji autowej. Dlatego, choć kilka razy byliśmy blisko pola punktowego, to nie udało się tak dograć piłki, by zdobyć przyłożenie. Natomiast w drugiej połowie wzięła górą większa siła fizyczna rywali. Zaczęli nas pchać w młynach dyktowanych. To przełożyło się na jedno wypracowane, a drugie dość przypadkowe przyłożenie, przy którym może był nawet faul. Generalnie, mimo że przegraliśmy, to dziękuję swojej drużynie za ten mecz. Dała z siebie 100 procent. Nie dała rady wygrać, gdyż popełniła więcej błędów od Budowlanych - ocenił Karol Czyż.

• masz rację!

Niech Czyżu się zwolni, a Ty go zastąpisz i w przyszłym sezonie złoto nasze. Dzięki za poświęcenie dobry,acz zakompleksiony człowieczku ;)

• 15 1

• (3)

chłopaki i tak jesteście najlepsi w trójmieście.

• 25 6

• (1)

chyba na Sopocie bo tam razem z ekipą ze Śliwki potrafią dać czadu

• 12 5

• ty masz ksywę "śliwka w kompocie" ciociu.

• 8 2

• czego chcecie od czyża co rok mamy lepsze wyniki.

• 17 2

• chlopaki do gory glowy ,jestesmy z wami.ogniwo!!!

• 27 4

• brawo Ogniwo!

Brawo za serce i grę dla Chłopaków oraz za głowę dla Czyża. Jesteśmy coraz bliżej!

• 22 2

• Trójmiasto zmień tytuł art. na bardziej z sercem!

• 9 0

• Szacunek za doping (2)

Brawo dla Ogniwa za najlepszy doping. !

• 28 0

• (1)

Doping byl Super...Ogniwo Najlepsze !!!!

• 10 3

• Zawodnik

Brawa dla kibiców za wsparcie

• 11 0

• Brawo! (2)

Brawo Ogniwo! Wielki Szacun! A ten co ciągle pisze o 'śliwce niech się przedstawi! To zrobię mu śliwkę ale pod okiem!