Puchar Polski kadetów we florecie.

7 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Konrad Pietrusiak zajął drugie miejsce w trzeciej eliminacji Pucharu Polski kadetów we florecie. W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał inny zawodnik Sietom AZS AWF Gdańsk, Andrzej Witkowski, który w Rybniku zadowolił się szóstym miejscem.

Witkowski, zwycięzca dwóch poprzednich zawodów, tym razem przegrał w bratobójczym pojedynku w ćwierćfinale. Pietrusiak wygrał z nim 15:7. Młodszy brat wicemistrza świata w tej kategorii wiekowej, Krzysztofa, najwyraźniej tego dnia miał patent na gdańszczan. W półfinale z jego ręki padł Karol Naruszewicz (15:14), który podzielił trzecią pozycję z Tomaszem Skupio (Warta Poznań). Triumfalny marsz podopiecznego Longina Szmita przerwał dopiero w finale Stanisław de Bezelaire. Florecista AZS AWF Warszawa wygrał 15:10. Startowało 73 zawodników.

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski: 1. Witkowski 104 punkty, 2. de Bezelaire 74, 6. Pietrusiak 65, 7. Naruszewicz 58.