6 drużyn z Trójmiasta awansowało w Pucharze Polski. Piłkarze nie tylko w weekend

Damian Konwent
13 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
aktualizacja: godz. 23:06 (14 września 2022)
Stowarzyszenie Sędziów Pomorskiego ZPN zaliczyło historyczny awans do IV rundy Pucharu Polski na Pomorzu. Stowarzyszenie Sędziów Pomorskiego ZPN zaliczyło historyczny awans do IV rundy Pucharu Polski na Pomorzu.

Stowarzyszenie Sędziów Pomorskiego ZPN, Portowiec Gdańsk, Pomorzanin Gdynia, Gedania II, Bałtyk II Gdynia i Stoczniowiec Gdańsk, czyli w sumie sześć z dziewięciu trójmiejskich zespołów awansowało do IV rundy Pucharu Polski na Pomorzu. Teraz przed nami kolejne zmagania ligowe. Sprawdź, gdzie w najbliższych dniach warto wybrać się na mecz.

Najbliższe mecze trójmiejskich zespołów niższych klas rozgrywkowych i Centralnej Ligi Juniorów:

SOPOCKA AKADEMIA PIŁKARSKA - AP KP II GDYNIA, sobota, godz. 11, ul. 23 Marca 95
POMERANIA GDAŃSK - Czarni II Pruszcz Gdański, niedziela, godz. 10:45, ul. Smoleńska 6
MORENA GDAŃSK - Sokół II Ełganowo, sobota, godz. 19, ul. Budowlanych 49
Wisła Steblewo - STOCZNIOWIEC II GDAŃSK, sobota, godz. 17
GTS Rokitnica - UKS KLUKOWO, niedziela, godz. 14
TERMINARZ I TABELA B KLASY, GRUPY I
TERMINARZ I TABELA B KLASY, GRUPY II

Aktualizacja, 14.09, godz. 23:06

Sześć zespołów z Trójmiasta awansowało do IV rundy Pucharu Polski na Pomorzu. Dalej grają: Stowarzyszenie Sędziów Pomorskiego ZPN, Portowiec Gdańsk, Pomorzanin Gdynia, Gedania II, Bałtyk II Gdynia i Stoczniowiec Gdańsk. Natomiast odpali: Pomerania Gdańsk, KP Gdynia i Jaguar II Gdańsk.

Natomiast już w weekend wrócimy do zmagań ligowych. Poniżej prezentujemy również harmonogram wszystkich spotkań.

Najniższe ligi piłkarskie. Sprawdź, o czym pisaliśmy we wcześniejszych artykułach

Puchar Polski na Pomorzu. III runda:

STOWARZYSZENIE SĘDZIÓW POMORSKIEGO ZPN - Zatoka Puck 4:0
POMERANIA GDAŃSK - PORTOWIEC GDAŃSK 1:6
KP GDYNIA- GTS Mokry Dwór 2:4
POMORZANIN GDYNIA - Orzeł Trąbki Wielkie 5:1
Czarni II Pruszcz Gdański - GEDANIA II 1:7
JAGUAR II GDAŃSK - BAŁTYK II GDYNIA 3:3 (k. 1:4)
MKP Szlachta - Wietcisa Skarszewy 1:4

III runda Pucharu Polski na Pomorzu odbędzie się z udziałem 9 zespołów z Trójmiasta. Z 14 występujących w II rundzie dalej awansowało 9, z czego jeden to Bałtyk II Gdynia, który otrzymał wolny los.

W kolejnych fazach dołączą zespoły z IV i III ligi. Zwycięzca wojewódzkich rozgrywek zdobędzie prawo gry na szczeblu ogólnopolskim w edycji Pucharu Polski 2022/23 oraz 40 tys. zł. Drużyna, która przegra w finale otrzyma z kolei 10 tys. zł

Na razie rywalizacja na Pomorzu toczy się w trzech okręgach: gdańskim, malborskim i słupskim. Mecze tej fazy zaplanowano na wtorek i środę, 13-14 września.

Bałtyk Gdynia wygrał poprzednią edycję Pucharu Polski na Pomorzu. Przypomnij sobie relację

Przypomnijmy, że tak jak do tej pory, o awansie decydować będzie tylko jedno spotkanie. Jeśli po 90 minutach będzie remis, wówczas dochodzi do dogrywki i ewentualnie serii rzutów karnych.

Wiadomo już, że z rywalizacji odpadną przynajmniej 2 trójmiejskie zespoły. To dlatego, że dojdzie do dwóch derbowych pojedynków. B-klasowa Pomerania Gdańsk zagra z A-klasowym Portowcem Gdańsk. Natomiast V-ligowy Jaguar II Gdańsk zmierzy się z występującym na tym samym poziomie Bałtykiem II.

Jaguar Gdańsk wytransferował 16-latka do Włoch

Bardzo ciekawe zapowiada się też spotkanie Stowarzyszenie Sędziów Pomorskiego ZPN z A-klasowym Zatoka 95 Puck. Ci pierwsi bronią honoru trójmiejskich drużyn niezrzeszonych, bo wcześniej z pucharową przygodą pożegnały się: Marynarka Wojenna RP Gdynia, EX Siedlce i Go Ropes Gdańsk.

Co więcej, pomorscy arbitrzy stoją przed szansą historycznego awansu. Spotkanie to zostanie rozegrane w we wtorek, o godz. 17:30, na boisku przy ul. Zamenhofa 17 w Gdyni. Wstęp darmowy.

- Zatoka to ostatni zespół A klasy, ale to wciąż drużyna grająca o dwie ligi wyżej od nas. Do spotkania podchodzimy jednak natchnieni ostatnim, wysokim zwycięstwem 7:1 z Wisłą Steblewo. Gdzie to nas zaprowadzi? Mamy nadzieję, że na sam Stadion Narodowy. A mówiąc tak całkiem serio, to chcemy zajść jak najdalej. Wszystko zależy od jednego spotkania, a przecież puchar zawsze rządzi się swoimi prawami. Chcemy pokazać, że też potrafimy kopać w piłkę, a nie tylko przeszkadzać na boisku, jak to często słyszymy. Co roku zbieramy się, żeby zwyczajnie się zintegrować, a przy okazji pograć w piłkę. Chętnych do gry było wielu, ale musieliśmy wybrać tylko "18". Opieramy się głównie na miejscowych sędziach, choć jeśli będzie taka chęć, to sięgniemy również po innych z województwa - mówi nam Łukasz Kofluk, reprezentujący drużynę.

Sopocka Akademia Piłkarska. Miała być ekstraklasa, są porażki w B klasie

Opinie (3)

• Brawo Bałtyk II (2)

0:3 do przerwy .
    Druga połowa 3:3 dogrywka karne i awans do kolejnej rundy. Pierwsza drużyna powinna się uczyć od nich.