stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Puchar Prezydenta Gdańska - Memoriał Zbigniewa Podleckiego (8 opinii)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

W trakcie tegorocznej Majówki warto zarezerwować sobie czas na wizytę na stadionie żużlowym! 1 maja o godzinie 17.00 Speedwayevents.pl zaprasza na turniej par o Puchar Prezydenta Gdańska - Memoriał Zbigniewa Podleckiego. Na starcie nie zabraknie uczestników cyklu Grand Prix, a szczegółowa obsada zostanie podana wkrótce.

Puchar Prezydenta Gdańska to trofeum, które od lat towarzyszy gdańskiemu speedwayowi. Walczono o nie na torze przy ul. Zawodników w różnej formie, a na liście triumfatorów widnieje wiele znanych nazwisk.

Tegoroczny turniej będzie jednocześnie poświęcony pamięci legendarnego zawodnika Wybrzeża - Zbigniewa Podleckiego. Dwukrotny medalista, złoty (1965) i srebrny (1967), Drużynowych Mistrzostw Świata, a także Indywidualny Mistrz Europy (1964) - to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii gdańskiego klubu. Był wręcz uwielbiany przez kibiców za widowiskowy styl jazdy. Jego karierę przerwał wypadek drogowy, do którego doszło 19 sierpnia 1972 na ulicach Gdańska. W efekcie Podlecki doznał urazu kręgosłupa, został sparaliżowany od pasa w dół i resztę życia spędził na wózku inwalidzkim.

Był jednak częstym gościem na zawodach na gdańskim stadionie, zawsze oglądając mecze z wysokości szczytu pierwszego łuku, na górce ponad trybunami. Odszedł od nas, po ciężkiej chorobie, w 2009 roku. Kilka miesięcy później, na mocy uchwały Rady Miasta Gdańska, stadion żużlowy przy ul. Zawodników nosi imię Zbigniewa Podleckiego. Legenda Wybrzeża ma też tam swoją pamiątkową tablicę.

Tegoroczna impreza będzie miała charakter turnieju par, a jej formuła została skonsultowana zarówno z władzami miasta oraz rodziną Zbigniewa Podleckiego. Wystąpią w niej byli oraz obecni zawodnicy Wybrzeża, którzy reprezentowali gdański klub na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Obsada będzie godna rangi imprezy. Na torze nie zabraknie uczestników cyklu Grand Prix.

Gdański charakter imprezy z pewnością podkreśli fakt, że każdy duet pojedzie w barwach jednej z dzielnic miasta. Swoje teamy będą miały 1 maja na torze przy ul. Zawodników: Stogi, Przeróbka, Chełm, Śródmieście, Nowy Port, Brzeźno i Orunia.

- Chcemy, by Puchar Prezydenta Gdańska - Memoriał Zbigniewa Podleckiego był rozgrywany w takiej formule także w przyszłości. Dzielnic Gdańska jest ponad trzydzieści, a w zawodach par może pojechać siedem teamów.

Tegorocznego wyboru dokonaliśmy po konsultacji z władzami miasta oraz rodziną legendy Wybrzeża. Przyjęliśmy zasadę, że w tych zawodach zawsze będzie startował team Brzeźno, bo z tą dzielnicą związany był Zbigniew Podlecki. Pozostałe będą rokrocznie dobierane systemem rotacyjnym - tłumaczy Maciej Polny, prezes KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl.

Trwa już sprzedaż biletów online na Puchar Prezydenta Gdańska - Memoriał
Zbigniewa Podleckiego. Wejściówki są dostępne na stronie bilety.speedwayevents.pl.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15-30 zł
  • Bilet ulgowy
    1-10 zł
Szczegółowy cennik
Bilet Dziecięcy (do lat 6) – 1 zł
Bilet Ulgowy (upoważnia do wstępu na stadion osoby uczące się do 18. roku
życia, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej oraz emerytów i rencistów, po
okazaniu legitymacji emeryta/rencisty. Nie obowiązuje na Trybunie
Głównej/VIP) – 10 zł
Bilet Normalny – 15 zł
Bilet Trybuna Główna Ulgowy (upoważnia do wstępu na Trybunę Główną/VIP
osoby uczące się do 18. roku życia, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej
oraz emerytów i rencistów, po okazaniu legitymacji emeryta/rencisty) – 15 zł
Bilet Trybuna Główna Normalny – 30 zł
Program zawodów – 5 zł

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

15.10 g.18.30
Re-Plast Unia Oświęcim
15.10 g.18.30
PGE Vive Kielce
16.10 g.19.45
Budućnost Voli Podgorica
17.10 g.20.30
Famila Schio
18.10 g.18.30
Energa Toruń
13.10 g.18.00
Energa Toruń
13.10 g.18.00
CCC Polkowice
13.10 g.17.00
Widzew Łódź
13.10 g.17.00
GTK Gliwice
13.10 g.17.00
JKH GKS Jastrzębie