Puchar Superligi nie dla Wybrzeża

Torus Wybrzeże Gdańsk

Szczypiorniści Wybrzeża sezon w Superlidze zakończyli na 7. miejscu, ale mieli jeszcze szansę na wygranie dodatkowego pucharu. O ten zagrają jednak Górnik Zabrze i Pogoń Szczecin. fot. Łukasz Głowala/trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 20:29 (8:16) i nie zdołali awansować do finału rozgrywek o Puchar PGNiG Superligi. Tym samym podopieczni Damiana WleklakaMarcina Lijewskiego zakończyli sezon. Przypomnijmy, że beniaminek Superligi wcześniej zapewnił sobie 7. lokatę w krajowej elicie.

GÓRNIK: Kornecki, Galia, Kicki - Głuch 2, Niedośpiał 1, Daćko 1, Tomczak 4, Piątek 1, Sluijters 4, Buszkow 2, Tatarincew 5, Gliński 4, Tokaj 2, Fąfara 1, Adamuszek 2

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Gauden, Oliveira 2, Podobas, Woźniak, Sulej, Rogulski 1, Prymlewicz 4, Kondratiuk 4, Wróbel 2, Abram 7

Przed poniedziałkowym meczem w Zabrzu nie było niedomówień. Zwycięstwo gwarantowało danej drużynie awans do finału rozgrywek dla zespołów, które nie awansowały do play-off lub odpadły na etapie ćwierćfinału.

Nękani urazami gdańszczanie wygrali pojedynki z Chrobrym Głogów i Gwardią Opole. Górnik, który spisał się tak samo, nie dał jednak Wybrzeżu szans w bezpośrednim starciu. Gospodarze rozpoczęli spotkanie od serii 5 bramek z rzędu.

Pierwsze trafienie Wybrzeże zdobyło dopiero w 10. minucie meczu za sprawą Patryka Abrama. Zabrzanie cały czas utrzymywali jednak bezpieczna, przynajmniej 3-bramkową przewagę.

Goście ponownie zacięli się w ofensywie w 21. minucie po rzucie Mateusza Wróbla na 6:10. Dali rzucić Górnikowi 4 kolejne bramki i przegrywali już 6:14. Tuż przed przerwą dwukrotnie przypomniał o sobie Abram, ale drugą połowę Wybrzeże rozpoczęło ze stratą 7 bramek.

Po zmianie stron skutecznie rzuty karne egzekwował Wojciech Prymlewicz, a gdańszczanie rozpoczęli od serii 3:1. To nie wybiło jednak zabrzan z rytmu - odpowiedzieli dwiema seriami po 3 trafienia i cały czas kontrolowali wynik.

Na uwagę zasługuje jednak skuteczność Abrama, który był czołowym strzelcem gdańskiej drużyny. Przypomnijmy, że skrzydłowy został "odkurzony" w trakcie sezonu po tym jak zdecydował się na zawieszenie kariery szczypiornisty.

Górnik o Puchar PGNiG Superligi zagra w czwartek z Sandrą Spa Pogonią Szczecin, zaś Wybrzeże kończy sezon. O mistrzostwo Superligi w finałowym dwumeczu zagrają Orlen Wisła Płock i Vive Tauron Kielce, zaś o brąz rywalizują MMTS Kwidzyn i Azoty-Puławy.

Opinie (7)

• Dziękujemy Panowie za cały sezon!!! (1)

• 21 0

• Dumni po zwycięstwie , wierni po porażce.

• 10 0

• Fajnie

• 6 0

• Brawa za walkę w całym sezonie.
    Mogło być lepiej, ale najważniejsze, że jest utrzymanie w Super Lidze.
    A mecze o puchar ligi, to możliwość dalszej gry, i nie "wygaszanie się"
    z rytmu meczowego przed wcześnie.
    Teraz czas, na odpoczynek i, równoległe, na sprawy administracyjne na kolejny sezon.
    A w elicie, pudło MP prawie ustalone.
    Pytanie, kto zajmie 3m-ce. A będzie to ciekawy pojedynek Kwidzyn vs. Puławy
    Pozostało trzymać kciuki za ambitnych kwidzynian.

• 13 0

• Dzięki za całokształt, bo nikt się nie spodziewał że zdobędziemy aż tyle w tym sezonie !!! Bo miejsce wyżej jak było zakładane i dodatkowo dwie ważne wygrane w Pucharze !!! Wypoczywać,nabierać sił i bez kontuzji do końca następnego sezonu i będzie dobrze :)

• 8 0

• WIELKI SUKCES (1)

Pierwszy sezon w zawodowej lidze i wynik, którego chyba nikt się nie spodziewał.
    Zostawiliście za plecami uznane marki ligowe.
    Brawo, brawo, brawo!!!
    Każdy mecz zagrany na pełnym zaangażowaniu i to że czasami nie wychodziło - taki sport.
    Super zawodnicy - tylko czekać jak zrobią kolejne postępy.
    Wybrzeże udowodniło że stawiając na szkolenie młodych zawodników można osiągnąć sukces.
    A te ostatnie mecze - prawdziwe szaleństwo!!!
    Oby sukces sportowy pomógł w przygotowaniu następnego sezonu.
    Chyba po raz pierwszy od dawna kibice i sympatycy Wybrzeża będą z niecierpliwością czekać na inauguracje nowego sezonu!!!
    Teraz pozostaje życzyć udanego odpoczynku po trudach zakończonego sezonu :-)

13.12 (nd) godz.16:00 Zagłębie Lubin typuj TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
25.11 (śr) godz.19:30 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 28:33 bez publiczności Piotrkowianin
15.11 (nd) godz.16:00 MMTS Kwidzyn 22:28 bez publiczności TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
11.11 (śr) godz.19:30 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 26:27 bez publiczności Stal Mielec
07.11 (sob) godz.13:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 29:25 bez publiczności Chrobry Głogów
31.10 (sob) godz.12:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 21:36 bez publiczności Gwardia Opole

14 MMTS Kwidzyn 8 1 1 0 6 198:223 5

Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.