Rugbiści Ogniwa pokonali Arkę i zdobyli brąz

25 czerwca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Tak rugbiści Ogniwa świętowali 3. miejsce w ekstralidze.

Po 13 latach przerwy rugbiści Ogniwa sięgnęli po medal mistrzostw Polski. Na własnym stadionie przy ul. Jana z Kolna sopocianie pokonali w starciu o brąz ubiegłorocznego mistrza Polski - Arkę Gdynia 10:9 (10:6). Gospodarze zaliczyli dwa przyłożenia, "Buldogi" odpowiedziały trzema celnymi kopami z karnych. - Było to bardzo stresujące spotkanie tak dla mnie, jak i moich zawodników. Ogromnie cieszymy się - podkreśla trener zwycięzców, Karol Czyż.

Ogniwo Sopot - Arka Gdynia 10:9 (10:6)
Punkty dla Ogniwa: Grzegorz Szczepański 5, Wojciech Piotrowicz 5
Punkty dla Arki: Dawid Banaszek 6, Tomasz Stępień 3

OGNIWO: Wilczuk, Rau, Mokrecow (77 Wojtkuński) - A.Piotrowski, Zeszutek - Powała-Niedźwiecki, D.Kornath, Graban (78 Rogowski) - Szablewski - Piotrowicz - Najdul, Szczepański, Przychocki, Hodura (41 Davallet) - Żuk

ARKA: Bojke, Podolski, Bartkowiak - Perzak, Zdunek - Kwiatkowski, Grabowski, P.Dąbrowski - Szostek - Banaszek (41 Simionkowski) - Rakowski, Plichta, Zaradzki, Stępień - Sirocki

Ogniwo Sopot

Arka Rugby

RUGBIŚCI LECHII WICEMISTRZAMI POLSKI

Tuż przed meczem nad Trójmiastem przeszła burza. I nie chodzi o zwycięstwo reprezentacji Polski piłkarzy w 1/8 mistrzostw Europy, po rzutach karnych nad Szwajcarią. Na szczęście ulewny deszcz ustąpił i spotkanie mogło normalnie dojść do skutku.

Już w 1. minucie na listę punktujących wpisał się Wojciech Piotrowicz, który idealnie wykonał rzut karny. Gospodarze nie cieszyli się długo z prowadzenia. Dwie minuty później również skutecznie kopnął Dawid Banaszek (3:3). Na kolejne punkty trzeba było czekać blisko pół godziny. Prowadzenie Arce dał następnym trafieniem pomiędzy słupy Banaszek.

W pierwszej połowie doczekaliśmy się także przyłożenia. Ładne podanie Piotrowicza wykorzystał Grzegorz Szczepański. Po chwili asystent podwyższył i zrobiło się 10:6 dla Ogniwa. Na tym emocje sportowe w tym okresie gry praktycznie się skończyły.

Tuż przed przerwą kolanem w głowę został trafiony Banaszek. Rugbista długo nie podnosił się z murawy, na której środek wybiegł trener Arki Maciej Stachura. Domagał się czerwonej kartki dla zawodnika rywala. Jednak sędziowie ograniczyli się do sprowadzenia z boiska... szkoleniowca gości.

Banaszek co prawda podniósł się z boiska w momencie, gdy arbiter zakończył pierwszą połowę, ale na drugą już nie wrócił. Został odwieziony do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

RUGBIŚCI OGNIWA I ARKI TAK PRZED MECZEM MÓWILI O WALCE O BRĄZ

W drugiej połowie przewagę także stopniowo przejmowało Ogniwo. I choć po godzinie gry i celnemu kopnięciu Tomasza Stępnia, który zastąpił w tym elemencie gry Banaszka, zrobiło się tylko 10:9, to przez ostatnie 20 minut gry nikt nie zdobył punktów. Dzięki temu rugbiści Ogniwa mogli cieszyć się z brązowych medali.

- Było to bardzo stresujące spotkanie tak dla mnie, jak i moich zawodników. W końcu w ciągu ostatnich kilkunastu lat Arka przegrała raptem tylko dwa mecze o medale. Zostawiliśmy serce na boisku i ogromnie cieszymy się, że medale mistrzostw Polski ponownie pojawiły się w Sopocie - mówi trener Ogniwa Karol Czyż.
Ogniwo wygrało pierwszy od 2003 roku medal w ekstralidze rugby. 13 lat temu wprowadzono do niej system play-off, a sopocianie jako pierwsi w nim triumfowali. Łącznie w kolekcji mają 18 medali: 9 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe.

W tym sezonie Ogniwo grało z Arką pięciokrotnie. Poza sobotnim starciem w tym roku wygrało wszystkie wcześniejsze mecze: 29:25 i 32:21 (u siebie) oraz 25:20 (na wyjeździe), a jesienią zdecydowanie lepsi byli gdynianie, którzy przed własną publicznością zwyciężyli 42:12.

- Był to bardzo emocjonujący mecz. Przegraliśmy go tylko jednym punktem. Nie załamujemy się. Wiemy, jaka była w naszym wykonaniu runda wiosenna. Czas pomyśleć o kolejnym sezonie - mówi Maciej Stachura, szkoleniowiec Arki.

8 Posnania

* Posnania nie przystąpiła do rundy wiosennej.

Tabela wprowadzona: 2016-06-26
  • FINAŁ
  • Budowlani Łódź - LECHIA GDAŃSK 17:10 (9:3)
  • Mecz o 3. miejsce
  • OGNIWO SOPOT - ARKA GDYNIA 10:9 (10:6)

• 9 0

• Jacy to zawodnicy.Kwiatek Sio Guga i kto jeszcze?

• (1)

Stachu zainwestuj w wychowanków lub starych Buldogów bo wujnia bedzie w kolejnym sezonie.
    Bojke, Rakowski, Podolski co to za pali-franki?

• 14 4

• Bojke to akurat wychowanek.

• 6 2

• młodemu szostkowi nawet tata sędzia nie pomógł mimo że tak wymachiwał łapami

• 14 2

• Panie Stachura nie czas na rozmyslenia o przyszlym,czas odejsc od koryta.. (2)

Obiektywny

• 17 6

• (1)

Popatrz kolego co Stachu zrobił i ile medali zdobył a wtedy mozna oceniac. Stachu jest trenerem przez kilkanascie lat .Zaczeło sie psuc od wiosny tego roku .Dlaczego Zarzad nie dokonał wzmocnien?Dlaczego nie było reakcji po kolejnych przegranych meczach?Tutaj trzeba szukac przyczyny.

• 11 6

• Bo zarząd sam biegał po boisku, a przynajmniej dwóch członków zarządu. Dlatego nie było reakcji. Siebie mieli ukarać? Odsunąć się mieli od gry i od kasy?
        Zresztą członkowie też nie grali we wszystkich meczach na wiosnę. Niektórzy z nich byli np. na urlopie w ciepłych krajach kiedy reszta drużyny grała ważny mecz derbowy.

• 5 0

• (4)

Brawo Ogniwo! Źenujące jest tylko to że na finałach zabrakło prezesa który ''debatuje'' w Gruzji o światowym rugby zamiast zakończyć sezon z zawodnikami w kraju...

• 16 5

• po co on tutaj? (1)

• 12 0

• Raczej, po co wogóle on ?

• 13 0

• (1)

Tak powinni przelozyc kongres bo Ogniwo gra.

• 7 3

• Oczywiście że nie. Przecież prezes powinien być na kongresie. Co tam finały w Polsce. Kongres to kongres, trzeba być. Liczymy się w końcu w światowym rugby.

• 6 4

• (2)

Pana prezesa nie interesuje Polskie rugby. Przecież ni się nie dzieje.

• 5 6

• Dzieje się ale w śliwce

• 14 4

• trener arki został były mlynarz

• 9 2

• Arka poczatek konca?

Obserwuje lige od wielu lat.W Arce regres nastąpił od początku tego roku.Z informacji na stronie wynikało ze został wybrany nowy Zarzad ktory mial wspaniale pomysly na rozwoj dyscypliny.Na forum krazyły informacje ze zawodnicy dostali podwyzki i oczekiwania wobec nich wzrosły.Okazuje sie ze byla to błędna droga.Kasa nie ma zadnego zwiazku z klasa sportowa w polskich realiach.Wyniki Arki to potwierdzaja.Oczekuje wraz z kibicami Arki wspolnego
    zebrania Zarzadu klubu celem przedstawienia aktualnej sytuacji i planow na przyszlosc. A moze trzeba zmienic Zarzad?