Punkt uratowany w ostatniej akcji

Krzysztof Klinkosz
30 lipca 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera

Piłkarze Bałtyku w pierwszym meczu w tym sezonie przed własną publicznością szybko objęli prowadzenie, ale w doliczonym czasie gry to oni musieli gonić punkt. Gdynianie zremisowali z Ruch Zdzieszowice 2:2 (1:1). Nie było kompletu publiczności i gola w debiucie w biało-niebieskich barwach Piotra Włodarczyka.

Matysiak - Musuła, Martyniuk, Król, Filipiak - Jędryka, Noga, Dettlaff, Ziemak - Kudyba, Włodarczyk
Sędziowie: Lizak (Poznań)
Widzów: 1200
Feć - Kurc, Bachor, Bobiński, Drąg - Kasprzyk, Kapłon, Bukowiec, Kiliński - Buchała, Damrat
  • 47' Musuła Zmiany Loda
  • 66' Noga Zmiany Manelski
  • 74' Ziemak Zmiany Hirsz
  • 90' Filipiak Zmiany Byczkowski
  • 55' Kiliński Zmiany Bella
  • 68' Buchała Zmiany Juszczak
  • 80' Damrat Zmiany Rychlewicz
  • 90+3 Kurc Zmiany Rewucki
  • 12' Kudyba
  • 90+4 Byczkowski
  • 41' Buchała
  • 70' Bachor
  • 34' Włodarczyk
  • 73' Filipiak
  • 52' Buchała
  • 79' Bukowiec

0'
Piłkarze obydwu zespołów już na boisku, gospodarze zostali przywitani okrzykiem "chcemy awansu, Bałtyku chcemy awansu". W wyjściowym składzie gospodarzy jest były reprezentant Polski, Piotr Włodarczyk, który debiutuje w biało-niebieskich barwach
1'
Pierwsza groźniejsza akcja w wykonaniu Ruchu, na szczęście goścom zabrakło precyzji w polu bramkowym Bałtyku.
2'
Szybka odpowiedź gospodarzy, Kudyba w polu karnym zgrywał piłkę głową jednak nie miał kto wykończyć akcji.
4'
Gospodarze w pierwszych minutach gry posiadają optyczną przewagę.
5'
Jędryka wywalczył rzut rożny
6'
Wykonanie kornera przez gospodarzy fatalne
8'
Po początkowych dynamicznych akcjach Bałtyku gra nieco uspokoiła się, toczy się w środku pola
12'
[1:0] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kudyba. Gdyński napastnk na kilku metrach wyprzedził obrońców Ruchu, wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił w długi róg do siatki.
14'
Bałtyk nadal w natarciu, tym razem Kudyba zagrywał z lewej strony pola karnego do Jędryki ale ten posłał piłkę nad poprzeczką.
16'
Noga chciał zagrać w pole karne ale nie zrozumiał się z kolegami i piłka padła łupem bramkarza gości
18'
Bałtyk nadal częściej na połowie gości
19'
Ziemak próbował szans zza pola karnego ale uderzył za słabo zbyt niecelnie
20'
Kudyba faulowany 3 metry przed polem karnym
21'
Z wolengo piłka zagrana do Włodarczyka ale jego silny strzał zablokowany przez wybiegających z muru gości
23'
Szarżujący Noga powstrzymany nieprzepisowo
25'
Jedna z nielicznych akcji gości, w p[olu karnym głowkował Buchała ale Matysiak pewnie złapał piłkę.
28'
Kolejna akcja Bałtyku, piłke tuz przed polem karnym otrzymał Włodarczyk, przytomnie wyłożył piłkę do Ziemaka ale ten za głęboko dośrodkował.
30'
Tym razem gospodarze złapani na spalonym
32'
Groźny strzał Drąga i Matysiak złapał piłkę na raty
34'
Włodarczyk pada w polu karnym gości, jednak sędzia uznaje, że symulował i karze go kartką.
34'
Żółtą kartką został ukarany Włodarczyk (BAŁTYK).
35'
Głębokie dośrodkowanie Ziemaka z wolnego ale Kudyba nie opanował piłki i wyszła ona za linię końcową.
36'
Akcja Ruchu zastopowana przez Filipiaka
37'
Damrat mimo asysty dwóch gdynian utrzymał się przy piłce i akcję gośc trzeba było przerwać faulem.
38'
Kurc z dystansu wysoko nad bramką Bałtyku
39'
Nieco chaotyczna akcja gdynian z łatwością przerwana przez gości.
40'
Włodarczyk nie doszedł do za głębokiego dośrodkowania z prawej strony boiska
41'
[1:1] RUCH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Buchała. Po rzucie wolnym piłka bezkarnie, wolno przeleciała obok obrońców gdyńskich, musnął ją Buchała wpadła do bramki Matysiaka przy prawym słupku
42'
Kudyba główkuje ponad bramką gości
45'
Sędzia doliczył 1 minutę do czasu gry w pierwszej połowie
45+1
Kolejna groźna akcja Ruchu. Po strzale Kilińskiego Matysiak wybił na aut.
45+1
Po rzucie rożnym gospodarze wybijają piłkę z własnego pola karnego
45+1
Koniec pierwszej połowy: Bałtyk - Ruch 1:1.
46'
Rozpoczyna się druga połowa meczu.
47'
Pierwsza po przerwie groźna akcja Bałtyku strzelał w dług róg Włodarczyk ale piłka nieznacznie minęła słupek
47'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Musuła, w jego miejsce wchodzi Loda.
49'
Piłka po raz drug w siatce Bałtyku ale wcześniej sędzia odgwizdał spalonego
52'
Żółtą kartką został ukarany Buchała (RUCH).
53'
Akcje znów toczą się głównie w środku pola, gra wyrównała się
55'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kiliński, w jego miejsce wchodzi Bella.
57'
Daleki przerzut w kierunku Włodarczyka ale gdyńskego napastnika ubiegli obrońcy rywali
59'
Bukowiec strzelał z dystansu ale obok słupka bramki Bałtyku
62'
Groźna sytuacja w polu karnym Bałtyku, strzelał Bella, Matysiak z trudem wybronił
64'
Nieporozumienie przy wyprowadzaniu akcji przez gospodarzy sprokurowało groźną sytuację. Z 20 metrów strzelał Buchała, na szczęście dla gospodarzy obok słupka
66'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Noga, w jego miejsce wchodzi Manelski.
68'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Buchała, w jego miejsce wchodzi Juszczak.
69'
Ruch w ataku, wywalczył rzut rożny
70'
[1:2] RUCH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bachor. Po rzucie rożnym piłka powędrowała w okolice prawego narożnika pola karnego, po centrze głową z bliska bramkę zdobył Bachor.
72'
Kolejny róg dla Ruchu, tym razem bez konsekwencji
73'
Żółtą kartką został ukarany Filipiak (BAŁTYK).
74'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ziemak, w jego miejsce wchodzi Hirsz.
76'
Manelski przeprowadził szybka akcje ale w ostatniej chwili został zastopowany
77'
Włodarczyk zamiast strzelać z dystansu próbował podawać i tylko rzut rożny dla gospodarzy
78'
Po kornerze goście wybijają piłkę
79'
Żółtą kartką został ukarany Bukowiec (RUCH).
80'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Damrat, w jego miejsce wchodzi Rychlewicz.
82'
Gdynianie nieco przyspieszyli w końcówce ale brakuje im precyzji
83'
Martyniuk powalony przy próbe zainicjowania kontry
85'
Goście wywalczyli rzut wolny na ok 25 m przed bramką Bałtyku
86'
Kasprzyk strzelał bezpośrednio z wolnego, piłkę złapał Matysiak.
87'
Goście spowalniają swoje akcje "pilnując" wyniku.
88'
Kolejny róg dla gości
89'
Po kornerze piłka powędrowała na długi słupek bramki Bałtyku, byli tam nieobstawieni rywale, jednak nie potrafili opanować piłki.
90'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Filipiak, w jego miejsce wchodzi Byczkowski.
90'
Sędzia doliczył 4 minuty do czasu gry w drugej połowie.
90+1
Kiks Martyniuka i z wyprowadzenia kontry nic nie wyszło
90+2
Bałtyk atakuje bez pomysłu, zbyt wolno
90+3
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kurc, w jego miejsce wchodzi Rewucki.
90+4
[2:2] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Byczkowski. Wprowadzony chwilę wcześniej Byczkowski po dośrodkowanu z rzutu rożnego strzela głową do siatki Ruchu zapewniając biało-niebieskim remis.
90+4
Koniec meczu Bałtyk - Ruch 2:2, sędzia nawet nie wznawiał gry.

Pozostałe mecze 2 kolejki 2. Ligi gr. zachodniej:
Bytovia Bytów - GKS Tychy 0:4 (0:1), Miedź Legnica - Raków Częstochowa 2:1 (2:0), Zagłębie Sosnowiec - Energetyk ROW Rybnik 4:0 (2:0), Nielba Wągrowiec - Elana Toruń 1:2 (1:0), MKS Kluczbork - Tur Turek 0:2 (0:1), Jarota Jarocin - Chrobry Głogów 1:0 (1:0), Chojniczanka Chojnice - Calisia 2:1 (0:1), Czarni Żagań - Górnik Wałbrzych (przełożony na 10 sierpnia).

Opinie (90) ponad 10 zablokowanych

• Sędzia na siłę przedłużał spotkanie i fartem się udało zremisować! Ale słabo starsznie było (1)

• 29 16

• nic na siłę

Nie musiał nic na siłę przedłużać , bo wyglądało pod koniec meczu, że zawodnicy Bałtyku nie mają ochoty grać i godzina nic nie da. Ogólnie fart jak h... Włodarczyk nic nie pokazał, przy takim zaangażowaniu to pewnie się nawet nie spocił. 19 to nawet jednej piłki poprawnie nie zagrał i nie przyjął. Ogólnie o awansie można pomarzyć

• 7 3

• (1)

brafo bałtyk

• 9 10

• lecz dalej kompleksy. Moze jeszcze napiszesz cos ciekawego? podziel sie z nami swoja blyskotliwym umyslem...

• 5 0

• Całe spotkanie podsumouje ten wpis: 90+2 Bałtyk atakuje bez pomysłu, zbyt wolno (4)

z taką grą to nie walka o awans lecz o utrzymanie! Sporo dziś ludzi ale czemu znów zawyżają frekwencję? Po co?

• 21 12

• praktykę zawyżania frekwencji przecwiczyli wczoraj arkowcy w czasie meczu. (3)

najpierw mówiono o 5600, a potem o 6000 kibicach, ale gratulacje za remis z Piastem

• 7 6

• Mylisz się, frekwencja jest podawana za każdym razme po meczu na konfernecji na podstawie danych z bram wejściowych. Nikt tu (2)

nic nie może zawyżac bo wszystko jest liczone automatycznie

• 0 5

• (1)

g... prawda. Najpierw podano jakąs dokladna liczbe z kolowrotkow cos okolo 5653 czy jakoś tak, a potem w relacji napisano że przyszedł rzecznik arki i powiedzial ze jest ponad 6000.. smiech na sali. A tak smarowali artykuły na swojej stronie "jak to jest z frekwencją podczas meczów pewnego klubu z Gdyni..?" hahahaha

• 6 0

• masz rację, różnica kolosalna, ponad 4 razy mniej

• 0 0

• czy Bałtyk ma zgode na rozgrywanie imprezy masowej powyżej 999 osób? bo jesli nie to czemu wpisano frekwencje 1200? (8)

• 20 18

• No chyba nie mają też nie rozumiem po co zawyżają? Raz już zmienili frekwencje na niższą w póxniejszym czasie. Może to taki

zabieg marketingowy by pokazać że istnieją?

• 10 12

• mają zgodę

• 7 4

• Może i mają zgodę ale 1200 kibiców tutaj nie widzę! (4)

• 4 5

• Ja byłem i widziałem. Zyj dalej w swoim interenetowym swiecie podsród waszych 5000 małolatów :)

• 4 1

• tyle bylo (1)

macie filmik z meczu na youtube

• 4 1

• jak wpisuję na youtube Bałtyk Gdynia to wyskakuje mi Górnik Wałbrzych, o co chodzi ?

• 0 0

• haha jak zwykle konfidenci z arki beda pisal donos

• 5 3

• tyle bylo

• 3 1

• Zachowajcie spokój, jeszcze nie spadacie do okręgówki ;)

• 13 13

• Rewelacja na Bałtyku, Loda Loda na patyku (1)

j.w

• 30 9

• grał Loda, ale rewelacji nie było ;) szkoda że Benkowski na ławie.