Punkty Robert i "trójki" Jalcovej to za mało

21 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Nawet 27 punktów Geraldine Robert nie wystarczyło Lotosowi, aby pokonać Wisłę Can-Pack Kraków Nawet 27 punktów Geraldine Robert nie wystarczyło Lotosowi, aby pokonać Wisłę Can-Pack Kraków

Nie było niespodzianki w Gdyni. Koszykarki Lotosu nie potrafiły poprawić nastrojów sobie i kibicom po niepowodzeniach w Eurolidze. Podopieczne Javiera Fort Puente przegrały na własnym parkiecie w meczu ligowym z Wisłą Can-Pack Kraków 73:77 (24:21, 18:24, 9:17, 22:16). Gospodynie zbyt mocno oddały pole mistrzyniom Polski na początku meczu oraz w trzeciej kwarcie. Jeśli w miejscowych szeregach jeszcze przed końcem roku dojdzie do zmian kadrowych, choć Javier Fort Puente nie widzi takiej potrzeby, angaże mogą stracić Jolene AndersonInes Ajanović, a kto wie, czy przykra rozmowa nie czeka też Justyny Żurowskiej.

Jalcova 17 (5x3), Knezević 8, Henry 7, Anderson 4, Żurowska 2 oraz Robert 27, Plumbi 4, Kaczmarska 4, Ajanović
Sędziowie: Włodkowski (Wrocław), Zalewski (Poznań)
Widzów: 700
Powell 15 (2x6), Kobryn 15, De Mondt 11, Bjelica 8, Pawlak 12 (3x3) oraz Dabović 8 (2x3), Krężel 9 (2x3), Ujhelyi, Czarnecka.

na ostatnim treningu przed meczem nieszczęśliwie przewróciła się Ziętara (Lotos), gdyńska zawodniczka wyszła do prezentacji, choć jest na środkach przeciwbólowych, które mają łagodzić dolegliwości pleców
przed meczem prezes Mieczysław Krawczyk i wiceprezydent Gdyni Marek Stępa wręczyli pamiątkową paterę nowemu wojewódzkie pomorskiemu Ryszardowi Stachurskiemu.
1'
pierwsza piłka wyrzucona na środku boiska przez sędziów wygrana przez Kobryn (Wisła). Ona swego czasu grała w Gdyni podobnie jak inne wiślaczki, które są w składzie Pawlak, Leciejewska i Bjelica
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa Knezević (LOTOS).
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty zdobywa De Mondt (WISŁA).
za 2 punkty
2'
[2:4] 2 punkty zdobywa Kobryn (WISŁA).
2'
szybka zmiana na pozycji rozgrywające, Plumbi (Lotos) zmieniła Jalcovą (Lotos), która zanotowała dwie straty
wolne (trafione oba)
2'
[2:6] Bjelica (WISŁA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
wolne (tylko 1 trafiony)
3'
[2:7] Tylko jeden rzut wolny trafia Bjelica (WISŁA).
za 2 punkty
3'
[4:7] 2 punkty zdobywa Plumbi (LOTOS).
za 2 punkty
3'
[4:9] 2 punkty zdobywa Kobryn (WISŁA).
za 2 punkty
4'
[4:11] 2 punkty zdobywa Bjelica (WISŁA).
4'
tym razem Bjelica (Wisła) nie trafia w kontrze
za 2 punkty
5'
[6:11] 2 punkty zdobywa Żurowska (LOTOS).
5'
nieudany rzut Powell (Wisła) za trzy punkty, piłka opuściła boisko po górnej krawędzi tablicy
5'
czas dla trenera Fort Puente (Lotos). Gdyniankom w tym meczu przytrafiło się już pięć strat!
za 2 punkty
5'
[8:11] 2 punkty zdobywa Knezević .
5'
faul Bjelicy (Wisła), to pierwsze przewinienie wiślaczek w tym meczu, gdynianki przekroczyły przepisy trzykrotnie
za 2 punkty
6'
[10:11] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS) po przechwycie i kontrze
za 2 punkty
7'
[10:13] 2 punkty zdobywa Powell (WISŁA).
za 2 punkty
7'
[12:13] 2 punkty zdobywa Kaczmarska (LOTOS).
za 2 punkty
7'
[14:13] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS) po kontrze, wcześniej przechwyt Henry i asysta Plumbi
7'
czas dla Wisły, która po raz pierwszy przegrywała w tym meczu
za 3 punkty
7'
[14:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa De Mondt (WISŁA).
za 2 punkty
8'
[14:18] 2 punkty zdobywa Pawlak (WISŁA).
8'
drugi faul Bjelicy (Wisła)
8'
[16:18] Robert (LOTOS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
9'
[18:18] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS), była to kopia akcji sprzed kilkudziesięciu sekund z przechwytem Henry i asystą Plumbi
9'
[18:19] Tylko jeden rzut wolny trafia Krężel (WISŁA).
za 2 punkty
9'
[20:19] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS), mimo faulu, skrzydłowa gdyńska z radości aż... kopnęła w bandę okalającą pole gry
za 1 punkt
10'
[21:19] Rzut wolny trafia Robert (LOTOS). Na koncie Francuzki już 11 punktów!
za 2 punkty
10'
[21:21] 2 punkty zdobywa Krężel (WISŁA).
za 2 punkty
10'
[23:21] 2 punkty zdobywa Henry (LOTOS), która zebrała piłkę po niecelnym rzucie Knezević , mimo faulu De Mondt
za 1 punkt
10'
[24:21] Rzut wolny trafia Henry (LOTOS). 6 sekund do końca kwarty
10'
Henry zabrała piłkę Kobryn, ale rzut Plumbi (Lotos) nie zmienił już wyniku kwarty
Po pierwszej kwarcie Lotos prowadzi 24:21, mimo że inauguracyjne pięć minut, przegrane przez miejscowe 4:11 nie wróżyło niczego dobrego
11'
drugą kwartę rozpoczął Lotos
za 2 punkty
11'
[26:21] 2 punkty zdobywa Knezević (LOTOS).
12'
kolejna zbiórka Lotosu, już dziesiąta w meczu, w tym elemencie zdecydowana przewaga gdynianek, rywalki mają ich tylko pięć
za 2 punkty
12'
[28:21] 2 punkty zdobywa Plumbi (LOTOS).
za 2 punkty
12'
[28:23] 2 punkty zdobywa Powell (WISŁA) i to z faulem Knezević
za 1 punkt
12'
[28:24] Rzut wolny trafia Powell (WISŁA).
za 2 punkty
13'
[30:24] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS).
13'
czas Hernandez (Wisła)
13'
z trybun cały czas doping Klubu Kibica: gdyński Lotos"
za 2 punkty
13'
[30:26] 2 punkty zdobywa De Mondt (WISŁA).
za 3 punkty
13'
[30:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Powell (WISŁA).
14'
kolejną szansę dostaje Jalcova (Lotos), która fatalnie rozpoczęła mecz, Plumbi (Lotos) znów na ławce
za 3 punkty
14'
[33:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jalcova (LOTOS) w ostatniej sekundzie przysługującego czasu gdyniankom na rozegranie akcji
za 2 punkty
14'
[35:29] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS).
15'
kapitalny blok Henry (Lotos)
za 2 punkty
15'
[35:31] 2 punkty zdobywa Dabović (WISŁA).
za 2 punkty
16'
[37:31] 2 punkty zdobywa Jalcova (LOTOS).
16'
tym razem przechwyt Robert (Lotos), która sama chciała z piłką przebiec całe boisko, ale popełniła faul ofensywny, to już jej trzecie przewinienie, schodzi z parkietu, ma na koncie już 15 punktów
za 3 punkty
16'
[37:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dabović (WISŁA).
17'
Henry (Lotos) nie trafia spod kosza
17'
Kaczmarska (Lotos) wyrwała piłkę w obronie i była jeszcze faulowana przez Kobryn (Wisła)
za 2 punkty
17'
[39:34] 2 punkty zdobywa Anderson (LOTOS).
17'
[39:36] De Mondt (WISŁA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
18'
Czas dla Lotosu. 2:52 do przerwy
18'
nie trafił do kosza rzut Anderson (Lotos)
18'
pod gdyńskim koszem faulowana Kobry (Wisła), trzeci faul Knezević (Lotos)
18'
[39:37] Tylko jeden rzut wolny trafia Kobryn (WISŁA).
18'
spod kosza nie trafiła Żurowska (Lotos)
za 2 punkty
18'
[39:39] 2 punkty zdobywa Bjelica (WISŁA) po kontrze
19'
trener Fort Puente przygotował od razu dwie zmiany, na parkiet wracają zawodniczki obwodowe Kaczmarska (Lotos) i Plumbi (Lotos)
19'
w niedoczasie Plumbi (Lotos) rzuciła w kant tablicy
za 2 punkty
19'
[39:41] 2 punkty zdobywa Kobryn (WISŁA).
za 3 punkty
20'
[42:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jalcova (LOTOS).
20'
[42:42] Tylko jeden rzut wolny trafia Bjelica (WISŁA).
20'
zbyt szybki rzut Plumbi (Lotos), a przez to niedokładny
za 3 punkty
20'
[42:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Pawlak (WISŁA) na 6 sekund przed przerwą
20'
niecelna "trójka" Jalcovej (Lotos)
Koniec pierwszej połowy. Lotos przegrywa 42:45
21'
trzecią kwartę rozpoczęła Wisła
za 2 punkty
21'
[42:47] 2 punkty zdobywa Kobryn (WISŁA).
za 2 punkty
22'
[42:49] 2 punkty zdobywa Powell (WISŁA).
za 2 punkty
23'
[44:49] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS).
za 2 punkty
23'
[44:51] 2 punkty zdobywa Powell (WISŁA).
za 3 punkty
24'
[44:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Powell (WISŁA).
24'
Nie ma na co czekać, bo gdynianki nie potrafią zdobyć punktów. Czas dla Lotosu!
25'
Bjelica (Wisła) trzecie przewinienie
za 2 punkty
25'
[46:54] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS).
za 2 punkty
25'
[46:56] 2 punkty zdobywa Kobryn (WISŁA).
za 3 punkty
26'
[49:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jalcova (LOTOS).
za 3 punkty
27'
[49:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Pawlak (WISŁA).
za 2 punkty
27'
[51:59] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS).
28'
Ajanović (Lotos), która po raz pierwszy wyszła na parkiet w trzeciej kwarcie, miała pecha, gdyż rzucona przez nią piłka "zatańczyła" na obręczy, ale do kosza nie wpadła
29'
błąd 24 sekund Lotosu
za 3 punkty
29'
[51:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Krężel (WISŁA).
30'
Anderson (Lotos) też zza łuku, ale obiła piłka tylko po jej rzucie obręcz
Po trzeciej kwarcie Lotos przegrywa 51:62
31'
czwartą kwartę rozpoczął Lotos
31'
gwizdy publiczności i chyba uzasadnione, bo wydawało się, że Pawlak (Wisła) popełniła błąd połowy, ale sędziowie pozwolili wiślackiej rozgrywającej kontynuować akcję
za 2 punkty
32'
[53:62] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS).
za 2 punkty
32'
[55:62] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS) po asyście Jalcovej , a wcześniej niecelnym rzucie Krężel
32'
33'
błąd 24 sekund Wisły
za 3 punkty
34'
[58:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jalcova (LOTOS).
za 3 punkty
34'
[58:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Krężel (WISŁA).
za 3 punkty
34'
[61:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jalcova (LOTOS). To już piąta "trójka" Słowaczki
za 3 punkty
35'
[61:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Pawlak (WISŁA).
za 2 punkty
36'
[61:70] 2 punkty zdobywa Kobryn (WISŁA).
za 2 punkty
36'
[63:70] 2 punkty zdobywa Anderson (LOTOS).
36'
36'
nie trafia Anderson (Lotos)
za 3 punkty
37'
[63:73] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dabović (WISŁA).
37'
Czas dla Lotosu. Wisła zbyt łatwo trafia z dystansu
za 2 punkty
38'
[65:73] 2 punkty zdobywa Henry (LOTOS).
za 2 punkty
38'
[65:75] 2 punkty zdobywa de Mondt (WISŁA).
za 2 punkty
38'
[67:75] 2 punkty zdobywa Kaczmarska (LOTOS).
za 2 punkty
39'
[69:75] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS).
39'
czas Wisła. Do końca meczu 1:42
39'
[71:75] Henry (LOTOS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
faul Knezević (Lotos), czwarte jej przewinienie, do końca gry 50 sekund
za 2 punkty
40'
[71:77] 2 punkty zdobywa Kobryn (WISŁA) na 34 sekund przed końcem
40'
strata Lotosu i faul Plumbi (Lotos), już tylko 20 sekund gry pozostało
40'
Lotos przerywa akcje Wisły faulami, po kolejnym będą rzuty wolne Pawlak (Wisła)
40'
[71:78] Tylko jeden rzut wolny trafia Pawlak (WISŁA).
za 2 punkty
40'
[73:78] 2 punkty zdobywa Knezević (LOTOS).

Pozostałe wyniki 14. kolejki:
ROW Rybnik - Artego Bydgoszcz 73:61 (20:13, 23:15, 7:14, 23:19), Energa Toruń - INEA AZS Poznań 69:38 (16:9, 22:7, 18:10, 13:12), Widzew Łódź - MUKS Poznań 51:57 (10:15, 10:18, 15:8, 16:16), KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Matizol Lider Pruszków 64:68 (12:28, 17:13, 15:16, 20:11), CCC Polkowice - ŁKS Siemens AGD Łódź (nie odbył się, goście nie stawili się na mecz), Tęcza Leszno - Odra Brzeg (przełożony na 25.01).

Opinie (30) 2 zablokowane

• hahaha (4)

jak mi przykro i to na oczach rekordowej liczby widzów - aż 700 osób widziało kolejną porażkę

• 13 23

• Ty nawet nie masz okzaji zobaczyc i dlugo nie bedziesz mial meczu na szczycie

• 13 4

• odezwał się mieszkaniec miasta, które ma pół hali. (2)

• 14 5

• (1)

ale te pół hali jest 2x wiekszy od twojego kurnika

• 5 8

• a po co nam większy? Starcza. Lepiej wygląda 1000/4500 niż 1000/12000, nieprawdaż?

• 9 2

• No to będą pożegnania... szkoda,że tak mało.

No to Jolene chyba w nowym roku nie zobaczymy,Ines już chyba przed tym meczem ostatecznie spisano na straty... Tylko jaki jest sposób na to,żeby razem z nimi pożegnano Mietka?Bo JEGO CZAS JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁ!Co dalej?! Czy usłyszymy,że miejsce tuża za pudłem jest sukcesem?A w przyszłym sezonie Krawczyk powie,że nie jest źle,bo zespół awansował do play-off FGE?Dość! Mietek,DO WIDZENIA! Czas na nowego prezesa!

• 11 6

• jednak trochę optymizmu

Lotos grał jak zwykle w tym sezonie czyli słabo.Przyczyny znane więc nie warto sie powtarzać.A dlaczego optymizn?Dlatego ,że ta liga jest w tej chwili b. słabiutka,najsłabsza od kilku lat.Naprawdę wystarczy niewiele ,żeby ją wygrać.Styczeń pokaże, czy Krawczyka jeszcze na coś stać.

• 9 3

• Czy Mietek nadal może ? (1)

Z takim trenerem nie może.No i z taką Anderson/5 eval/ czy Ajanovic.No i nie ma playa.Mietek ! Jak chcesz pokazać ,że nadal możesz to ZRÓB coś.Zacznij od trenera.A potem ta ANDERSON.

• 10 2

• proponuję kolejno: Mietek, Anderson i Ajanovic

Szkoda, że nie grała Ziętara (życzę szybkiego powrotu do zdrowia), ale skoro tak, to jak to możliwe, że jacyś kibice w ogóle ocenili jej występ (kiedyś ta opcja była blokowana w podobnych sytuacjach)?

• 6 0

• szkoda ledziuchow ! wracajcie na SPOJNIE !!!

• 4 11

• LOTOS - SROTOS

zaczyna się bagno robić w grach zespołowych na hali.
    Kosz piach w Gdyni niestety!!!!

• 6 7

• Moim zdaniem

Szkoda, że nie wpuścił kilku młodych, którym się chce. Na dziś to Robert potem długo nic potem Jalcowa i znów długo nic. Center poza uśmiechem straszny piach dzisiaj. O rozgrywaniu nie wspomnę:( Było widać zaangażowanie ale i przestoje, które w meczu z Poznaniem były zrozumiałe, a które w meczu z Mistrzem okazały się zgubne. Kilka posunięć coacha też niezbyt trafnych. Co do p. Justyny - to w Gorzowie coś grała ale u nas raczej ma niewielkie przebłyski przy jednak słabej grze przez pół sezonu. Koniec końcem moim dzieciakom się podobało i to najważniejsze - wszystkim zawodniczkom wesołych świąt :D

• 12 2

• (1)

mecz był niezły, ale nadal problemy z obroną. Gdyby nie dopuścić do tylu trójek Wiślaczek gra byłaby bardziej wyrównana.
    Piszecie wszyscy o Anderson, Ajanovic, nawet Henry, ale w ataku punkty miał kto zdobywać - defense!!! tego zabrakło, żeby wygrać z Wisłą.
    Mam nadzieję, że uda się trochę poprawić ten element po świętach. Euroliga praktycznie za nami, skupić się na lidze, a tu najważniejsze mecze u siebie.g