Punkty uciekły w ostatniej minucie

6 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku oddali pierwsze punkty na własnym boisku w II lidze. Po czterech wygranych gdynianie potknęli się na Jarocie Jarocin. Biało-niebiescy zremisowali 1:1 (1:0), tracąc gola w ostatniej minucie! Tego dnia mocną stroną podopiecznych Piotra Rzepki nie była skuteczność. Mimo to, że drużyna zanotowała awans o dwie pozycję w tabeli.

Nadolny 28 - Manelski 90 (wolny)

BAŁTYK: Chamera - Chorab, Granosik, Wasielewski, Kamiński - Drzymała, Pięta (64 Riebandt), Bielecki, Adamus (71 Szweda) - Kudyba (79 Hartman), Nadolny.

Mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych, ale gole padały nie wtedy, kiedy były ku temu wyborne okazje. Wręcz przeciwnie obie defensywy zostały zaskoczone po stałych fragmentach gry, w dość dziwnych okolicznościach.

Przed przerwą Bałtyk objął prowadzenie, bo Filip Kamiński tak mocno wrzucił futbolówkę z autu, że ta po odbiciu w polu karnym przelobowała bramkarza. Łukaszowi Nadolnemu w tej sytuacji pozostało tylko dostawić nogę, aby wpisać się na listę strzelców.

Jarocie wyrównanie przyniósł atak w ostatniej minucie. Goście zdobyli rzut wolny około 18 metrów od bramki po faulu Miłosza Bieleckiego. Maciej Manelski raczej dośrodkowywał niż strzelał, ale piłka odbiła się od nogi Bieleckiego i zmyliła Michała Chamerę. Niektórzy to trafienia zaliczają nawet jako samobójcze gdyńskiego pomocnika.

Tym samym gdynianie nie wygrali 23. meczu z rzędu u siebie w rozgrywkach ligowych, ale do 43. poprawili liczbę kolejnych spotkań, w których nie przegrali na własnym boisku.

W dodatku niespodziewane wyniki na innych stadionach sprawiły, że biało-niebiescy zdołali awansować na piąte miejsce w tabeli. Szansa na kolejną promocję nadarzy się już w najbliższą sobotę. 12 września Bałtyk zagra na wyjeździe (początek o 19.00) z wiceliderem - Zawiszą Bydgoszcz.

Tabela wprowadzona: 2009-09-06

Pozostałe wyniki 8. kolejki: Lechia Zielona Góra - Czarni Żagań 1:3 (0:3), Olimpia Grudziądz - Nielba Wągrowiec 2:0 (0:0), Unia Janikowo - Polonia Słubice 1:1 (1:0), Ślęza Wrocław - GKS Tychy 1:0 (1:0), Górnik Polkowice - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0), Ruch Radzionków - Zawisza Bydgoszcz 1:3 (0:2), Tur Turek - Raków Częstochowa 1:0 (1:0), Miedź Legnica - Elana Toruń 2:1 (2:1).

Opinie (65) ponad 10 zablokowanych

• BKS LECHIA GDAŃSK - SKS BAŁTYK GDYNIA - BRATERSKA SZTAMA (4)

RAZEM BĘDZIEMY NOWĄ JAKOŚCIĄ NA KIBICOWSKIEJ SCENIE POMORZA.

POZDROWIENIA DLA BIAŁO ZIELONYCH BRACI OD BOAŁO IEBIESKICH FANATYKÓW!!!!!