Asseco minimalnie gorsze w Radomiu

18 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Filip Matczak był najlepszym koszykarzem drugiej połowy meczu z Rosą. Niestety do ostatniej akcji starcia. Wtedy obrońca Asseco zaliczył stratę. Filip Matczak był najlepszym koszykarzem drugiej połowy meczu z Rosą. Niestety do ostatniej akcji starcia. Wtedy obrońca Asseco zaliczył stratę.

Koszykarze Asseco po raz trzeci grali w tym sezonie na boisku jednej z najlepszych drużyn PLK i ponownie przegrali przez nieudaną końcówkę. Złe decyzje świetnie dysponowanych wcześniej liderów Krzysztofa SzubargiFilipa Matczaka sprawiły, że Rosa Radom triumfowała nad gdynianami 70:67 (18:15, 16:16, 16:21, 20:15). Asseco miało piłkę na 10 sekund przed końcem starcia, ale drugi z wymienionych koszykarzy stracił ją na rzecz najlepszego obrońcy PLK poprzednich rozgrywek, Michała Sokołowskiego.

Callahan 21 punktów (3x3), Sokołowski 13 (2x3, 7 zb.), Bell 11 (1x3), Witka 6 (1x3), Jackson 2 oraz Zyskowski 8 (1x3), Jeszke 5 (1x3), Adams 4 (6 zb.), Zegzuła 0
Sędziowie: Liszka, Putyra, Tybor
Matczak 20 punktów (5 zb.), Szubarga 19 (5x3, 5 zb.), Szczotka 11 (1x3, 6 zb.), Żołnierewicz 5, Szymański 2 oraz Witliński 10 (8 zb.), Ponitka 0, Put 0, Czerlonko 0

W PONIEDZIAŁEK W HALI 100-LECIA ZAGRA TREFL SOPOT

W ostatnim meczu Asseco uległo na własnym boisku Kingowi Szczecin, choć mieli ponad 67 proc. skuteczności w rzutach za dwa

ASSECO ULEGŁO U SIEBIE KINGOWI
- Uprościliśmy niektóre sprawy, chodzi głównie o obronę i mam nadzieję, ze to pomoże - mówił ostatnio Przemysław Frasunkiewicz, trener Asseco
Rosa nie jest w tym sezonie w najwyższej formie, głównie przez występu w europejskich pucharach. W ostatnim spotkaniu niespodziewanie uległa na wyjeździe AZS Koszalin 62:63
W składzie klubu Radomia brakuje kontuzjowanego, podstawowego rozgrywającego Tyrone'a Brazeltona, który jest kontuzjowany. Amerykanin jest liderem drużyny pod względem średniej punktowej - 14,6
Przed spotkaniem z Asseco Rosa wypożyczyła do Startu Lublin Łukasza Bonarka, aby pozostawić w składzie do końca sezonu Jarosława Zyskowskiego (ROSA)
Goście zaczną tradycyjną piątką: 7 Szubarga (ASSECO), 8 Matczak (ASSECO), Zołnierewicz (ASSECO), 20 Szczotka (ASSECO), 19 Szymański (ASSECO)
Pierwsza piątka gospodarzy: 1 Callahan (ROSA). 14 Bell (ROSA), 24 Sokołowski (ROSA), 55 Jackson (ROSA), 8 Witka (ROSA)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Rosy
1'
Przy rzucie za trzy punkty faulowany Żołnierewicz
wolne (tylko 1 trafiony)
1'
[0:1] Tylko jeden rzut wolny trafia 28 Żołnierewicz (ASSECO).
1'
Żołnierewicz pudłuje trzeciego wolnego
za 2 punkty
2'
[2:1] 2 punkty spod kosza zdobywa Jackson (ROSA).
za 3 punkty
3'
[2:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 2 punkty
3'
[4:4] 2 punkty z półdystansu zdobywa Witka (ROSA).
za 2 punkty
4'
[6:4] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Bell (ROSA).
za 3 punkty
4'
[9:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Callahan. (ROSA).
za 3 punkty
4'
[9:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 2 punkty
5'
[9:9] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
za 2 punkty
6'
[9:11] Także 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
7'
[9:13] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
7'
Blok Witlińskiego (ASSECO) na Callahanie (ROSA)
za 2 punkty
7'
[9:15] 2 punkty z kontry zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
wolne (trafione oba)
8'
[11:15] Zyskowski (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
8'
[13:15] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Sokołowski (ROSA).
za 2 punkty
9'
[15:15] 2 punkty z półdystansu zdobywa Callahan. (ROSA).
za 3 punkty
10'
[18:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeszke (ROSA).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Asseco grało falami i było uzależnione od tego, co w ataku robi Szubarga (ASSECO). A jak już sobie wypracowało 6-punktową przewagę, to trener Frasunkiewicz zdjął rozgrywającego, a rywale zaliczyli serię 9:0
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Asseco
11'
Adams (ROSA) pudłuje oba rzuty wolne
12'
Szymański (ASSECO) blokuje Sokołowskiego (ROSA)
12'
[19:15] Tylko jeden rzut wolny trafia Adams (ROSA).
za 2 punkty
12'
[19:17] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
13'
[21:17] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Zyskowski (ROSA).
za 3 punkty
13'
[21:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 3 punkty
14'
[24:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sokołowski (ROSA).
za 2 punkty
14'
[24:22] 2 punkty po przechwycie i z kontry zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
15'
[24:24] 2 punkty po rzucie wysokim łukiem zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 3 punkty
15'
[27:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Callahan. (ROSA).
za 2 punkty
16'
[27:26] 2 punkty po rzucie z wyskoku zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
czas
16'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO).
za 2 punkty
17'
[29:26] 2 punkty z półdystansu zdobywa Callahan. (ROSA).
za 2 punkty
18'
[29:28] 2 punkty sprytnym rzutem zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
18'
[31:28] 2 punkty z kontry zdobywa Jeszke (ROSA).
za 3 punkty
19'
[34:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zyskowski (ROSA).
za 2 punkty
19'
[34:30] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
20'
[34:31] Tylko jeden rzut wolny trafia 19 Szymański (ASSECO).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Gdynianie starają się grac szybko jednak Rosa prezentuje bardzo dobrą obronę. Asseco musi się namęczyć, aby doprowadzić do dobrych pozycji rzutowych. Radomianie także mają problemy w ataku dlatego też mamy niski wynik
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie byli: Szubarga (ASSECO) 13 pkt, Callahan (ROSA) 10 pkt, Zyskowski (ROSA) 7 pkt, Szczotka (ASSECO) 6 pkt
Asseco trafiło 10 z 21 rzutów za dwa punkty, Rosa 8 z 23, za trzy Asseco 3/11, Rosa 5/12, w zbiórkach obie drużyny mają po 21, radomianie zaliczyli już 9 asyst, gdynianie 5
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Rosy
za 2 punkty
21'
[34:33] 2 punkty z kontry zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
22'
[36:33] Callahan. (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
23'
[36:35] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
23'
Blok Szymańskiego (ASSECO) na Jacksonie (ROSA)
24'
[36:36] Tylko jeden rzut wolny trafia 19 Szymański (ASSECO).
za 2 punkty
24'
[38:36] 2 punkty spod kosza zdobywa Sokołowski (ROSA).
za 2 punkty
24'
[38:38] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 3 punkty
25'
[41:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bell (ROSA).
za 2 punkty
25'
[41:40] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
26'
[43:40] 2 punkty spod kosza zdobywa Callahan. (ROSA).
za 3 punkty
26'
[43:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
27'
[45:43] Bell (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
27'
[45:45] 12 Witliński (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
28'
[45:47] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
28'
[47:47] 2 punkty z półdystansu zdobywa Bell (ROSA).
28'
[48:47] Tylko jeden rzut wolny trafia Zyskowski (ROSA).
za 2 punkty
28'
[48:49] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
za 2 punkty
30'
[50:49] 2 punkty dobitką zdobywa Adams (ROSA).
za 3 punkty
30'
[50:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Najpierw obudził się Matczak (ASSECO), który zdobył 8 pkt w tej kwarcie. Na jego trafienia odpowiedź znalazł Bell (ROSA). Później zza linii 6,75 trafił Szubarga (ASSECO) i gdyński klub wrócił na prowadzenie. Mecz cały czas jest bardzo szybki
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Rosy
31'
[51:52] Tylko jeden rzut wolny trafia Adams (ROSA).
za 2 punkty
31'
[51:54] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
32'
[53:54] 2 punkty z półdystansu zdobywa Callahan. (ROSA).
za 3 punkty
33'
[56:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Callahan. (ROSA).
czas
33'
33'
[58:54] Callahan. (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
34'
[58:56] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
36'
[58:58] Ogrywa pod koszem Witkę i 2 punkty zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
37'
[60:58] Sokołowski (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
37'
[60:60] 2 punkty po wejściu od końcowej linii zdobywa 8 Matczak (ASSECO) i do tego faul Witki
za 1 punkt
37'
[60:61] Rzut wolny trafia 8 Matczak (ASSECO).
37'
[61:61] Tylko jeden rzut wolny trafia Witka (ROSA).
38'
Przechwyt Matczaka (ASSECO) i faul niesportowy Bella (ROSA)
38'
[61:62] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Matczak (ASSECO).
38'
[61:64] 8 Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
38'
Przerwa na żądanie Kamińskiego (ASSECO) (ROSA).
czas
39'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO). 1 sekunda do końca akcji i 1 minuta 36 sekund do końca kwarty
39'
Po czasie sędziowie zmienili jednak miejsce wykonywania autu oraz okazało się, ze do końca akcji są 2 sekundy, dlatego też Frasunkiewicz dostał od nich kolejny czas, ale przy tym nie zmarnował następnego swojego. Przypomnijmy, że w drugiej połowie każdy z trenerów może wziąć trzy przerwy na żądanie
39'
Matczak (ASSECO) pudłuje z czystej pozycji
za 3 punkty
39'
[64:64] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Witka (ROSA).
za 3 punkty
40'
[64:67] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 3 punkty
40'
[67:67] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sokołowski (ROSA).
40'
Szubarga (ASSECO) pudłuje rzut za trzy
40'
Witliński (ASSECO) fauluje Callahana (ROSA), a ten dostanie dwa rzuty wolne - 10 sekund do końca kwarty
40'
[69:67] Callahan. (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
40'
Sokołowski (ROSA) zabiera piłkę Matczakowi (ASSECO), a ten fauluje rywala - 2,9 sekundy do końca kwarty
40'
[70:67] Tylko jeden rzut wolny trafia Sokołowski (ROSA), ale zbiera Witka
40'
KONIEC MECZU.
Asseco poszło na wymianę z Rosą, niestety w końcówce było mniej skuteczne od Rosy. Miało akcję na zwycięstwo, ale piłkę stracił Matczak (ASSECO), a zabrał mu ją najlepszy obrońca ligi w zeszłym sezonie Sokołowski (ROSA). To czwarta porażka z rzędu Asseco

Wyniki 11 kolejki

• TREFL SOPOT - PGE Turów Zgorzelec 75:73 (20:23, 14:19, 27:19, 14:13)
  • Rosa Radom - ASSECO GDYNIA 70:67 (18:15, 16:16, 16:21, 20:15)
  • TREFL SOPOT - Polfarmex Kutno 77:72 (22:19, 20:20, 19:15, 16:18)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 82:74 (19:20, 19:17, 20:23, 24:14)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - TBV Start Lublin 85:56 (24:14, 22:19, 20:10, 19:13)
  • Siarka Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 76:89
  • Polpharma Starogard Gdański - Miasto Szkła Krosno 85:71 (24:18, 18:23, 20:11, 23:19)
  • King Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 82:79 (20:15, 20:19, 15:20, 27:25)
  • Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin 79:68 (21:16, 10:19, 24:12, 24:21)

Opinie (23)

• (2)

Szkoda tej porażki ale jedziemy dalej.

• 14 7

• Dalej, tak samo ? Trzeba chyba wyciągnąć konserkwencje.

• 9 0

• jedziemy po kolejne przegrane końcówki
      co się dzieje z ta drużyną?
      tego się już nie da oglądać!

• 7 2

• (3)

Zawsze będę z wami chłopaki ale to już chyba jakieś fatum. Szkoda słów.

• (1)

Do trzech razy sztuka? Nie ma tak łatwo, znów przegrana końcowka.Po dobrej grze Mikołaja (staję się fanem tego zawodnika) Filipa,Krzysztofa znowu błędy w ostanich 2 minutach. Asseco dobrze się ogląda ale potrzebne są zwycięstwa. Drżyjcie Pierniki- na Was trafimy w nastepnej kolejce:)