Napędzona Arka. Wygrała 2. mecz z rzędu

5 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Nie tylko defensorzy Arki Gdynia mają powody do zadowolenia. Gdynianie wygrali w ekstraklasie po 8 kolejkach bez zwycięstwo. Mecz w Chorzowie już w 3. minucie gole otworzył Michał Marcjanik (w środku). W obronie poza nim dzielnie walczyli również m.in. Krzysztof Sobieraj (z lewej) i Adam Marciniak (z prawej). Nie tylko defensorzy Arki Gdynia mają powody do zadowolenia. Gdynianie wygrali w ekstraklasie po 8 kolejkach bez zwycięstwo. Mecz w Chorzowie już w 3. minucie gole otworzył Michał Marcjanik (w środku). W obronie poza nim dzielnie walczyli również m.in. Krzysztof Sobieraj (z lewej) i Adam Marciniak (z prawej).

- Zwycięstwo w Pucharze Polski nas napędziło - powiedział Michał Marcjanik, który w poniedziałek strzelił debiutanckiego gola w ekstraklasie. Arka Gdynia wygrała na zakończenie 18. kolejki w Chorzowie z Ruchem 2:1 (2:0). To pierwszy sukces żółto-niebieskich w ekstraklasie od 19 września. Zarazem dopiero drugie ligowe 3 punkty zdobyte na wyjeździe w tym sezonie. Poprzednio ta sztuka podopiecznym Grzegorza Nicińskiego i Grzegorza Witta udała się 20 sierpnia, który ograli w Warszawie Legię 3:1.

33 Hrdlicka – 15 Konczkowski, 39 Helik, 5 Kowalczyk, 21 Pazio – 4 Surma, 17 Urbańczyk – 16 Przybecki, 10 Lipski, 20 Ćwielong – 9 Arak
Sędziowie: Dobrynin (Łódź) oraz Boniek, Gajda
Widzów: 5 029
1 Steinbors - 2 Socha, 29 Marcjanik, 3 Sobieraj, 17 Marciniak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 21 Sambea, 25 Wojowski - 20 Hofbauer - 9 Abbott
  • 46' 9 Arak Zmiany 11 Niezgoda
  • 46' 16 Przybecki Zmiany 29 Mazek
  • 76' 4 Surma Zmiany 90 Visnakovs
  • 63' 9 Abbott Zmiany 22 Zjawiński
  • 79' 25 Wojowski Zmiany 7 Błąd
  • 86' 20 Hofbauer Zmiany 10 Szwoch
  • 48' Lipski
  • 3' Marcjanik
  • 20' Marcus karny
  • 31' Hofbauer
  • 73' Sobieraj

Poniedziałek zaczął się źle dla Arki. Klub znów został ukarany za derby. Tym razem wojewoda pomorski zamknął sektor "Górka" na najbliższy mecz, a goście do Gdyni nie będą mogli przyjechać w zorganizowanych grupach przez 3 spotkania

WIĘCEJ O KARACH WOJEWODY NAŁOŻONYCH NA ARKĘ

Arka przełamała się w Pucharze Polski. Teraz czas na pierwszą wygraną w ekstraklasie od 19 września i meczu z Cracovią (1:0)

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ ARKA-BYTOVIA. OCEŃ PIŁKARZY

Pytaliśmy Was, jaki skład powinna wystawić Arka na Ruch. Najwięcej wskazań było na to, że należy wymieszać "11" z Pucharu Polski i ekstraklasy. Tak też zrobił trener Niciński

TADEUSZ SOCHA: ZAISTNIELIŚMY. TRENER MA WYBÓR
w porównaniu z "11", którą wyeliminowała Bytovię są 2 zmiany. Wojowski (ARKA) zastępuje na lewym skrzydle pauzującego po czerwonej kartce Bożoka, a Sambea (ARKA) zajmuje miejsce Siemaszki
znów w 2 linii nie ma miejsca w wyjściowym składzie dla Szwocha. Jak informowaliśmy obecnie liderem tej formacji ma być Hofbauer (ARKA) i to nie tylko dlatego, że strzelił gola Bytovii

DOMINIK HOFBAUER: POTRAFIMY WYGRYWAĆ
Wywołaliśmy temat zmiany bramkarza Arki. 68 procent z Was uznało, że jest potrzebna. Dziś w żółto-niebieskich barwach po raz pierwszy w ekstraklasie Steinbors (ARKA). Łotysz już wygrywał w Chorzowie

PRZECZYTAJ CO PAVELS STEINBORS MÓWIŁ O SWOJEJ FORMIE, SPOTKANIU Z RONALDO ORAZ MECZU Z RUCHEM
blok defensywny Arki identyczny jak w meczu z Bytovią, a w porównaniu z ostatnią kolejką ekstraklasy i 1:5 w Krakowie w tej formacji pozostał tylko Sobieraj (ARKA)

TUTAJ WYWIAD Z KRZYSZTOFEM SOBIERAJEM
Rezerwowi Arki: 13. Jałocha, 7. Błąd, 10. Szwoch, 11. Siemaszko, 22. Zjawiński, 32. Stolc, 33. Zbozień
Ruch w porównaniu z ostatnim meczem z Jagiellonią, przegranym u siebie 1:2 - dokonał 2 zmian w ofensywnie. Nowi gracze to skrzydłowy Przybecki (RUCH) oraz napastnik Arak (RUCH). Co ciekawe latem obaj byli przymierzani do Arki. Pierwszym klub z Gdyni nie był zainteresowany, drugi odmówił żółto-niebieskim
rezerwa Ruchu: 12 Miszczuk (były bramkarz Arki), 8 Walski, 11 Niezgoda, 13 Moneta, 29 Mazek, 51 Grodzicki, 90 Visnakovs

10 grudnia 2011 roku ostatniego gola w ekstraklasie strzelił Abbott (ARKA). Obecny napastnik Arki grał wówczas dla... Ruchu.
piłkarze wychodzą na prezentacje. Ruch na niebiesko. Arka żółte koszulki i getry, niebieskie spodenki
po losowaniu kapitanów Marcusa (ARKA) i Surmy (RUCH) drużyny zmieniają się stronami boiska
jak i poprzednie mecze 18. kolejki, także i ten poprzedzony jest minutą ciszy
1'
od środka rozpoczyna Arka
2'
pierwszy róg dla Arki, wywalczył go Marciniak (ARKA)
3'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcjanik. Bardzo dobre dośrodkownie z rogu Hofabauer. Michał ubiegł pilnującego go Araka i głową skierował piłkę do siatki tuż przy słupku
4'
dla Marcjanika (ARKA) to pierwszy gol w ekstraklasie w jego 13. występie w tej klasie rozgrywkowej
4'
Michał w ekstraklasie gra po raz pierwszy od 15 października. Potem przechodził rekonwalescencje po operacji wyrostka robaczkowego
7'
Arka kontroluje grę po zdobyciu prowadzenia. Nie daje się rozpędzić Ruchowi
9'
akcja Hofbauera (ARKA) tym razem prawym skrzydem. Minął Pazio (RUCH), ale piłkę zabrał mu wracający pomocnik Ćwielong (RUCH)
10'
złe zagranie Steinborsa (ARKA) przed swoim karnym. Na szczęście bez konsekwencji
12'
znów włączył się do ofensywy Marciniak (ARKA), ale tym razem piłkę po jego dośrodkowaniu wybił Pazio (RUCH)
13'
Surma (RUCH) pada w polu karnym Arki po starciu z Sambeą. Sędzia każe grać dalej. Sytuacja pewnie trafi do kontrowersji kolejki
14'
dobra interwencja Steinborsa (ARKA). Przechwycił piłkę zagrywaną wzdłuż bramki przez Przybeckiego (RUCH)
15'
Kowalczyk (RUCH) we własnym polu karnym przeciął podanie Sambei (ARKA) do Hofbauera (ARKA)
15'
teraz Kowalczyk (RUCH) ubiegł Abbotta (ARKA), do którego dośrodkowywał Marcus (ARKA)
17'
Arka zmusza Ruch do gry atakiem pozycyjnym. Sama ustawia pressing od połowy boiska
18'
Wojowski (ARKA) wywalczył róg
19'
po dośrodkowaniu z rogu Hofbauera (ARKA) zamieszanie w polu karnym
19'
karny dla Arki. Arak (RUCH) sfaulował Marcusa (ARKA)!
20'
[0:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus z karnego. Zmylony bramkarz. Pomocnik strzelił praktycznie w środek bramki, bramkarz położył się w lewą stronę
20'
to 7. gol Marcus (ARKA) w ekstraklasie, a 8. w tym sezonie, bo raz trafił też w Pucharze Polski, gdy Arka wyeliminowała w Zambrowie II-ligową Olimpię 1:0
21'
Arka na razie 100 procentowa skuteczność. 2 strzały, 2 gole. Ruch ani razu jeszcze nie uderzał w kierunku bramki gości
25'
i tak jak przy prowadzeni 1:0 Arka ustawia się do odbioru piłki od linii środkowej. Ruch zmuszony grać atakiem pozycyjnym. Dlatego też ma przewagę w posiadaniu piłki (52:48)
26'
róg dla Ruchu
26'
Marcus (ARKA) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Ćwielonga (RUCH)
28'
gdy tylko robi się trochę niebezpiecznie, Arka nie waha się faulować. Już 9 przewinień ze strony gości
29'
Abbott (ARKA), atakowany przez rywala, pięta wycofał piłkę do Hofbauer (ARKA) na środku boiska
31'
Żółtą kartką został ukarany Hofbauer (ARKA), który faulował Urbańczyka
33'
obraz gry bez zmian od czasu zdobycia pierwszego gola przez Arkę, czyli od 3. minuty. Gdynianie uważnie w defensywie, dobra organizacja gry z jej strony. Ruch w ataku pozycyjnym bez wyrazu
34'
Helik (RUCH) wybił piłkę po dośrodkowaniu Hofbauera (ARKA). Austriak dziś chętnie schodzi do prawego skrzydła i stamtąd szuka dogrania w pole karne
35'
Helik (RUCH) na wysokości pola karnego sfaulował Wojowskiego (ARKA)
36'
tym razem z wolnego dośrodkował Marcus (ARKA), a głową strzelał Hofbauer (ARKA). Uderzenie nad poprzeczką
37'
to 4. strzał na bramkę Ruchu, 2. niecelny. Ruch nadal bez uderzenia w kierunku bramki Arki
38'
dobre wybicie piłki Steinborsa (ARKA) poza własnym polem karnym
39'
Mrcus protestuje, ale sędzia dyktuje wolnego dla gospodarzy
39'
dobre piąstkowanie Steinborsa (ARKA) po dośrodkowaniu z wolnego Ćwielonga (RUCH)
40'
nie idzie Ruchowi w ataku pozycyjnym, więc Helik (RUCH) spóbował zagrania z pominięciem 2 linii, ale i ta piłka padła łupem Steinborsa (ARKA)
41'
Łukasiewicz (ARKA) wybił piłkę na róg
42'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Lipskiego (RUCH)
42'
znów kolegom w defensywie pomógł Marcus (ARKA). Kolejny róg dla gospodarzy
43'
zbyt mocne dośrodkowanie Ćwielonga (RUCH) z rogu. Piłka wyszła na aut z drugiej strony boiska
44'
niecelna główka Abbotta (ARKA) po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA)
45'
dobre dośrodkowanie Wojowskiego (ARKA), ale Abbott (ARKA) stracił piłkę w "16" Ruchu
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
wybita piłka na róg po dośrodkowaniu z wolnego Ćwielonga (RUCH)
45+1
rogu już nie będzie. Sędzia odsyła piłkarzy do szatni
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI W CHORZOWIE 2:0
Za nami bardzo dobra połowa dla Arki pod względem taktycznym. Gdynianie szybko zdobyli prowadzenie, a następnie poprawili na 2:0. Jednak krzywda w Chorzowie im się nie dzieje głównie dlatego, że są odpowiednio zorganizowani. Pressing ustawiają od połowy boiska, dobrze przesuwają się po boisku, wspomagają i wspierają. Gdy trzeba, nie wahają się przed faulem. Ruch zmuszony do gry w ataku pozycyjnym jest bezradny. Dość przypomnieć, że nawet nie oddał żadnego strzału w kierunku bramki Arki.
Gdynianie po przejęciu piłki starają się szybko organizować akcję ofensywne. Jednak brakuje w nich dokładności. Poza stałymi fragmentami gry zagrożeniem dla bramki Ruchu była już tylko główka Abbotta (ARKA).
Jeśli po przerwie obraz gry nie ulegnie zmianie, żółto-niebiescy powinni podążyć po 2 zwycięstwo w tym sezonie ekstraklasy na wyjeździe. Na razie wygrali tylko z Legią w Warszawie 3:1.
jedyne ligowe zwycięstwo Arki w tym sezonie miało miejsce 20 sierpnia. Gole Legii strzelali: Marciniak (ARKA) (dwa) i Marcus
(ARKA)

TAK RELACJONOWALIŚMY ZWYCIĘSTWO ARKI W WARSZAWIE NAD LEGIĄ 3:1
dwie zmiany w przerwie w Ruchu. Trener Fornalik wraca do "11" z poprzedniej kolejki
46'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Arak, który miał "udział" przy obu golach dla Arki, w jego miejsce wchodzi Niezgoda.
46'
RUCH przeprowadza zmianę na prawym skrzydle. Boisko opuszcza Przybecki, w jego miejsce wchodzi Mazek.
46'
drugą połowę rozpoczął Ruch. Arka bez zmian w składzie
47'
Ruch atakuje od początku tej połowy
48'
wolny po faulu Sochy (ARKA) na Ćwielongu (RUCH)
48'
[1:2] RUCH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lipski. Do bramki było około 30 metrów. Pomocnik Ruchu dośrodkowywał z wolnego, ale nikt do niej nie doskoczył. Futbolówka odbiła się jeszcze od ziemi i wpadła tuż przy słupku bramki Steinborsa, który spóźnił się z interwencją
49'
kontra Arki, ale Wojowski (ARKA) faulował w "16" Ruchu
50'
po podaniu Hofbauera (ARKA) na spalonym Abbott (ARKA)
51'
przy stylu gry z kontry przydałby się Arce szybszy napastnik
52'
Arka musi uspokoić teraz grę, wrócić do tego co prezentowało przed przerwą, bo Ruch żywiołowo atakuje, dąży do wyrównania
53'
po dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA) Kowalczyk (RUCH) uprzedził Abbotta (ARKA) i wybił piłkę na róg
54'
bez zagrożenia dla Ruchu po dośrodkowaniu z rogu Hofbauera (ARKA)
56'
niecelny strzał z dystansu Pazio (RUCH)
60'
niecelny strzał Marcusa (ARKA)
61'
Niezgoda (RUCH) pudłuje z 12. metra po zgraniu piłki przez Ćwielonga (RUCH)
61'
to już 4 strzał Ruchu w tej połowie, gdy przed przerwą nie oddali żadnego
62'
Arka zbyt mocno się cofnęła
62'
rozgrzewa się Zjawiński
63'
ARKA przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
63'
to co pisaliśmy kilka minut temu. Arce jest potrzebny szybszy napastnik. Dostrzegł to też trener i stąd jest zmiana.
67'
kontra Arki zakończona niecelnym strzałem Hofbauera (ARKA)
69'
już 19 fauli Arki
71'
niecelny strzał Hofbauera (ARKA)
72'
Strzał Sambei (ARKA). Trafił piłką w... Hofbauera (ARKA)
73'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA) po faulu na Ćwielongu na wysokości pola karnego Arki
74'
po dośrodkowaniu z wolnego Lipskiego (RUCH) na spalonym Surma (RUCH)
75'
Ruch szykuje ostatnią zmianę, wejdzie kolejny napastnik
76'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Surma, w jego miejsce wchodzi Visnakovs.
76'
napastnik za defensywnego napastnika, co jasno pokazuje zamiary Ruchu. Ale to też szansa przed Arką, jeśli się obroni, może kontrować
76'
nieznacznie niecelny strzał Ćwielonga (RUCH) z woleja z 16. metra
78'
Arka ma jeszcze 2 zmiany. Warto z nich skorzystać, by oddalić grę od własnej "16", bo gdynianie cofają się zbyt głęboko
79'
kontra Arki. Na spalonym Zjawiński (ARKA)
79'
ARKA przeprowadza zmianę na lewym skrzydle. Boisko opuszcza Wojowski, w jego miejsce wchodzi Błąd.
79'
trener Niciński znów dodaje szybkości w ofensywnej formacji, a zatem próbuje wykorzystać okazje na kontrę. Wszedł skrzydłowy z nowym zasobem sił, w dodatku strzelec gola w derbach Trójmiasta
80'
pierwsza akcja Błąda (ARKA). Dobrze podał do Hofbauera (ARKA), ale Austriak nie opanował piłki w "16" rywali
82'
dobrze Socha (ARKA) w obronie. Przerywa kolejny atak gospodarzy
84'
strzał z dystansu Pazio (RUCH). Pewnie broni Steinbors (ARKA)
84'
Arka zbyt szybko traci piłkę. Przydałoby się dłuższe utrzymanie, by dać odpocząć defensorom
85'
Sobieraj (ARKA) mocno wybija piłkę w aut po dośrodkowaniu Konczkowskiego (RUCH), który po zejściu Surmy (RUCH) jest kapitanem
86'
róg dla Ruchu, ale bez zagrożenia dla Arki
86'
rozgrzewa się Szwoch
86'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Hofbauer, w jego miejsce wchodzi Szwoch.
86'
jak widać wszystkie zmiany trenera Nicińskiego dotyczą ofensywy
88'
Sobieraj (ARKA) padł na kolana, ale wybił piłkę po kolejnej wrzutce Ruchu
88'
Ćwielong (RUCH) próbował nastrzelić rękę Marcjanikowi (ARKA). Sędzia nakazał grać dalej
89'
3 minuty doliczone do 2 połowy
90'
Szwoch (ARKA) nieco utrzymał piłkę na połowie rywali, a potem jeszcze sfaulował
90+1
reprymenda Nicińskiego w kierunku Zjawińskiego (ARKA), który stracił piłkę tuż przy linii bocznej
90+1
kontra Arki 4 na 5. Urbańczyk (RUCH) zabrał piłkę Błądowi (ARKA)
90+2
teraz Zjawiński (ARKA) nie doszedł do piłki zagranej z pominięciem drugiej linii, wprost od obrońców
90+3
Steinbors (ARKA) doskonale obronił strzał Niezgody (RUCH). Ale gola by i tak nie było, bo sędzia odgwizdał spalonego
90+3
Błąd (ARKA) spudłował, choć strzelał z kilku metrów praktycznie na pustą bramkę! Doskonale piłkę rozegrali Szwoch (ARKA) i Sambea (ARKA)
90+3
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA W CHORZOWIE 2:1
90'
to pierwsza wygrana Arki w ekstraklasie po 8 meczach bez zwycięstwa. Gdynianie czekali na nią od 19 września
jednocześnie drugie wyjazdowe zwycięstwo w ekstraklasie w tym sezonie. Poprzednie było 20 sierpnia w Warszawie nad Legią (3:1)
W drugiej połowie Arka nie była już tak dobrze zorganizowana jak przed zmianą stron, gdy spokojnie rozbijała ataki rywali z dala od własnej bramki. W drugiej połowie Ruch szybko zdobył kontaktową bramkę, a łącznie oddał aż 7 strzałów. Natomiast gdynianie dopiero w ostatniej sekundzie mieli doskonałą okazję na poprawienie wyniku.
Dlatego bez nerwów się nie obyło, ale najważniejsze, że Arka skończyła z serią 8 meczów bez wygranej w ekstraklasie, oddaliła się od strefy spadkowej na 6 punktów i przesunęła się w tabeli na 9. miejsce. Za tydzień żółto-niebiescy będą u siebie potykać z liderem z Białegostoku.

• Ruch Chorzów - ARKA GDYNIA 1:2 (0:2)
  • Wisła Kraków - LECHIA GDAŃSK 3:0 (2:0)
  • Termalica Nieciecza - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
  • Legia Warszawa - Wisła Płock 2:2 (1:0)
  • Piast Gliwice - Korona Kielce 1:0 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)
  • Cracovia - Górnik Łęczna 1:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:1 (1:1)

Opinie (149) ponad 20 zablokowanych

• Gratulacje z Gdańska, (6)

• 167 13

• Gratulacje, (2)

od kibiców Gdańska.

• 96 3

• Wystarczy jeden krol wazeliny. Zajmijcie się swoim klubikiem.

• 7 46

• Pozdrawiamy gdańskich kibiców!!!!!!

• 43 1

• Nie potrzebujemy. Zajmijcie się sobą.

• 2 55

• fajnie że są jeszcze normalni kibice :) pozdro :)

• 17 0

• Duma rozpiera jak widzę 2 kluby z Trójmiasta w górnej części tabeli.

Gdzieś mam jeszcze zrzut ekranu tabeli ligowej, jak Lechia była 1, a Arka 3 :)
      Nie miałbym nic przeciwko, aby tak skończył się ten sezon.

• 8 0

• BRAWO ARKA

• 103 15

• Brawo ARKA !!! Całe Kaszuby są z WAS dumne !!!

• 130 20

• Lepiej wygrać brzydko niż pięknie przegrać:) (10)

Pozdro dla sąsiadów...otrzyjcie łzy...liderzy;)