Rabita Baku pokonana w Ergo Arenie

1 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Zrozumiała radość siatkarek Atomu Trefla po wielkim zwycięstwie. na pierwszy planie Małgorzata Kożuch ściska się z Pauliną Maj, w tle od lewej: Corina Ssuschke-Voigt, Megan Hodge, Magdalena saad i Amaranta Navarro-Fernandez. Zrozumiała radość siatkarek Atomu Trefla po wielkim zwycięstwie. na pierwszy planie Małgorzata Kożuch ściska się z Pauliną Maj, w tle od lewej: Corina Ssuschke-Voigt, Megan Hodge, Magdalena saad i Amaranta Navarro-Fernandez.

O dużą niespodziankę postarały się siatkarki Atomu Trefla w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzyń. Sopocianki pokonały w Ergo Arenie Rabitę Baku 3:1 (22:25, 25:22, 25:20, 26:24). Rywalki to aktualne klubowe mistrzynie świata oraz drugi zespół Europy minionego sezonu! Do czołowej ósemki kontynentu awansuje ta drużyna, która wygra oba mecze. Jeśli w rewanżu, który odbędzie się 9 lutego w stolicy Azerbejdżanu, wygrałyby gospodynie, obojętnie w jakich rozmiarach, to wówczas drużynę lepszą w dwumeczu wskaże tzw. złoty set.

A.Glass, Hodge, Navarro Fernandez, Kożuch, Sieczka, Ssuschke-Voigt, Maj (libero) oraz Saad
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Gradinski (Serbia), Di Giacomo (Włochy)
Widzów: 4000
Żukowa, Starović, Krsmanović, Mammadowa, Osmokrović, Golubović, Majstorović (libero) oraz Rabadżijewa, Spicer, K.Glass
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
ATOM TREFL 22 25 25 26 3
RABITA 25 22 20 24 1

Trenerski dwugłos pomeczowy:
Alessandro Chiappini (Atom Trefl):
Po Pucharze Polski byliśmy bardzo smutni. Bałem się, czy tamta porażka nie zdekoncentruje zespołu. Tymczasem zagraliśmy nie ma 100, a nawet na 110 naszych możliwości. Oczywiście zdarzały się błędy, ale popełniliśmy ich mniej niż rywalki. Dziękuję za ten sukces zawodniczkom i swojemu sztabowi.

Zoran Gajić (Rabita):
Liczyliśmy na dużo skuteczniejszą grę. Jednak dzisiaj Atom Trefl był lepszym zespołem i zasłużenie wygrał.

• Pierwsze punkty Atomu

przed halą kilka osób pikietowało pod hasłem "Trefl - TAK, atom - NIE". Akcje przygotowała Pomorska Inicjatywa Antynuklearna. Rozdawano ulotki przeciwko rozwojowi w Polsce energii jądrowej
w wyjściowej "6" Atomu Trefla tylko jedna Polka - Sieczka, jest też oczywiście na libero Maj
2:0
mocny atak Hodge, to pomyślne rokowania na przyszłość, widać, że po lekkiej kontuzji Amerykanki z poniedziałkowego treningu nie ma ani śladu
5:3
Kożuch (ATOM TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
5:4
Blok Mamadowej na Ssuchke-Voigt
punkt
5:5
5:6
Mamadowa (RABITA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Pierwsze prowadzenie rywalek
punkt
5:7
5:8
Mammadowa (RABITA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
przerwa techniczna
5:8
Pierwsza przerwa techniczna. Atom Trefl przegrywa, bo stracił cztery punkty z rzędu, co doskonale widać na naszym "drzewku", w roli głównej Mammadowa, naturalizowała w Azerbejdżanie Ukrainka
11:13
po długiej wymianie punktuje Hodge (Atom Trefl )
13:14
kolejna pomyłka Rabity, Żukowa w aut, przyjezdne na razie nie grają wielkiej siatkówki, można z nimi powalczyć
14:17
w aut zaatakowała Ssuscke-Voigt (Atom Trefl )
18:21
gospodynie wzmacniają przyjęcie, weszła Saad za Kożuch (Atom Trefl )
punkt
19:21
wiele niedokładności z obu stron, przypadkowych piłek, ale szczęśliwie to wszystko zakończone dla miejscowych, gdyż ze środka przebiła się Navarro-Fernandez
20:23
Blok Ssuschke (Atom Trefl ) -Voigt (Atom Trefl )
punkt
20:24
Golubović po udanym ataku zdobyła piłkę setową
punkt
21:24
grę przedłuża zbicie Hodge (Atom Trefl )
  • 25
Rozpoczynamy drugiego seta. Obie drużyny w tych samych składach co na początku meczu
punkt
1:0
pierwszy punkt zdobyła Hodge (Atom Trefl )
3:2
Blok na atakującej z drugiej linii Kożuch (Atom Trefl )
5:5
kolejny błąd w rozegraniu Glass (Atom Trefl ) i Fernandez w trudnej sytuacji wyrzuciła piłkę w aut
5:6
Golubović (RABITA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Pierwsze prowadzenie Rabity w tym secie
6:8
Pierwsza przerwa techniczna. Bardzo podobny początek do pierwszego seta. Oby to były jedyne analogie, bo naprawdę przy ciut lepszej grze Atomu Trefl sopocianki stać tutaj na wygraną nie tylko w secie
9:8
Sieczka (ATOM TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Sopocianki odzyskały prowadzenie
punkt
10:8
Hodge (Atom Trefl ) poprawia wynik
czas
10:8
Przerwa na żądanie (RABITA). Słynny trener Zoran Gajić reaguje, bo jego drużyna straciła cztery punkty z rzędu, co doskonale widać na diagramie obrazującym przebieg seta
12:11
niewiele zabrakło Kożuch (Atom Trefl ), ale zamiast asa serwisowego był nieznaczny aut
12:11
podwójna zmiana w Rabicie, weszły dwie Amerykanki. Teraz po obu stronach siatki mamy zawodniczki o nazwisku Glass. Alisha rozgrywa w sopockiej drużynie, a Kimberly to przyjmująca Rabity
punkt
13:11
punkt
13:12
punkt
13:13
przekroczona linia trzeciego metra przez Kożuch (Atom Trefl )
punkt
14:13
teraz Kożuch (Atom Trefl ) dobrze z drugiej linii
blok
14:14
Co druga udana akcja Kożuch (Atom Trefl ), tym razem została zablokowana sopocka atakująca
16:15
Druga przerwa techniczna przy nieznacznym prowadzeniu Atomu Trefla po udanym zbiciu Sieczki (Atom Trefl )
18:16
drugi z rzędu udany atak Hodge (Atom Trefl )
punkt
18:17
blok
18:18
Blok zablokowana Ssuschke (Atom Trefl ) -Voigt (Atom Trefl )
punkt
18:19
kolejny błąd, trzeci z rzędu sopocianek, Hodge (Atom Trefl ) wyrzuciła piłkę w kontrze poza boisko
czas
18:19
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL ). Trener Chiappini musiał zareagować po tej serii błędów, przez to przegrywa się sety, bo na razie gra jest dość wyrówna, ale rywalki nie oddają za darmo punktów, co niestety zdarza się Atomowi Treflowi
punkt
19:19
atak po skosie Hodge (Atom Trefl )
20:19
punkt
20:20
wyrównała Mammadowa (Atom Trefl ), która chwilę wcześniej nie przyjęła piłki, szybka rehabilitacja
punkt
21:20
liderki obu zespołów biorą sprawy w swoje ręce, punkt Hodge (Atom Trefl )
punkt
22:20
wreszcie udało się zbicie Ssuschke (Atom Trefl ) -Voigt (Atom Trefl ) z obejścia
czas
22:20
Ostatnia przerwa w tym secie na żądanie (RABITA).
23:20
Hodge (ATOM TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Tej zaliczki na wygranie seta nie można zmarnować!
blok
24:20
Blok na K.Glass (Rabita). Piłka setowa dla Atomu Trefla!
punkt
24:21
Golubović (Rabita) przedłuża grę
24:22
czas
24:22
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL ), bo dwie piłki setowe nie zostały wykorzystane, ale będzie jeszcze trzecia, a potem, gdy będzie potrzeba to i czwarta
punkt
25:22
Sieczka (Atom Trefl ) atakiem z lewego skrzydła skończyła seta!
  • 25
Rozpoczynamy trzeciego seta. Atom Trefl w tym samym składzie co w dwóch poprzednich partiach. Rabita wróciła do ustawienia z początku meczu. Amerykanki wróciły na ławkę
blok
1:0
Blok na Starović (Rabita), choć sędzia zastanawiał się, czy ta piłka była w boisku, czy nie
punkt
1:1
punkt
2:1
skuteczny atak Hodge (Atom Trefl ), w dwóch pierwszych setach w ofensywie miała ponad 70 procent skuteczności!
4:3
szkoda, że Sieczka (Atom Trefl ) wyrzuciła piłkę w aut, bo była przepadła szansa, aby uciec na 5:2
punkt
5:3
punkt
5:4
punkt
5:5
kolejny błąd w ataku sopocianek, tym razem plas Kożuch (Atom Trefl ) z drugiej linii w siatkę
punkt
5:6
teraz Sieczka (Atom Trefl ) wyrzuciła piłkę w aut w kontrze, znów za dużo niewymuszonych błędów sopocianek, pozwalają wrócić do gry Rabicie, zamiast "dobić" dość przeciętnie dysponowane dzisiaj rywalki
6:8
Tradycyjnie w tym meczu na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie Rabity, ale w dużej mierze to zasługa błędów Atomu Trefla niż dobrej postawy przyjezdnych, wystarczy, aby gospodynie powstrzymały się od tych "prezentów", a gospodynie odzyskają przewagę
9:9
Blok Kożuch (Atom Trefl ) na Osmokrović (Rabita)
punkt
9:10
długa wymiana, niespodziewanie skończyła ją z drugiej piłki rozgrywająca Żukowa (Rabita)
punkt
10:10
punkt
11:10
Ssuschke (Atom Trefl ) -Voigt (Atom Trefl ) odzyskała prowadzenie dla sopocianek
12:11
Hodge (Atom Trefl ) jest zdecydowanie lepsza od Mammadowej (Atom Trefl ), atakująca rabity nie skończyła w ataku, a Amerykanka w odpowiedzi zdobyła punkt
13:11
Hodge (ATOM TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
14:11
kontrę skończyła Sieczkę (Atom Trefl )
14:11
zmiana rozgrywających w Rabicie, weszła Spicer (Rabita)
16:13
Druga przerwa techniczna po zbiciu Sieczki (Atom Trefl ), nastąpiło to co zapowiadaliśmy przy poprzedniej pauzie, sopocianki nie popełniają błędów i od razu to widać na tablicy wyników, gospodynie mają zdecydowanie lepszą ofensywę tego dnia niż rywalki
blok
17:13
Blok pojedynczy Navvaro Fernandez
punkt
18:13
Kożuch (Atom Trefl ) w ataku skutecznie, coraz swobodniej i bardziej efektownie grają gospodynie
punkt
18:14
punkt
19:14
20:14
Sieczka (ATOM TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
20:14
Przerwa na żądanie (RABITA). Jeśli trener Gajić teraz czegoś nie zmieni, to ten set też musi być dla Atomu Trefla
punkt
20:15
Mammadowa (Atom Trefl ) zdobywa punkt, ale nadal gra ona poniżej możliwości w ataku
21:17
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL ). Trener Chiappinii czujnie reaguje po stracie już dwóch punktów z rzędu
punkt
22:17
w trudniejszym momencie piłka oczywiście do Hodge (Atom Trefl ), która obiła blok
punkt
22:18
punkt
22:19
kolejna dwa punkty uciekły, Kożuch (Atom Trefl ) zepsuła zagrywkę, a Rabadżijewa (Rabita) skutecznie z drugiej linii
24:20
Sieczka (Atom Trefl ), która wróciła po gry po zmianie z Saad (Atom Trefl ), zdobyła piłkę setową
punkt
25:20
rywalki wybiły piłkę po zagrywce Ssuschke (Atom Trefl ) -Voigt (Atom Trefl ) i set zakończony już przy pierwszym setballu
koniec seta
25:20
Koniec trzeciego seta. Atom Trefl prowadzi 2-1. Jeśli sopocianki nie będą popełniać błędów lub nie przebudzą się rywalki w ataku to ten mecz można skończyć w czterech setach!
  • 25
Rozpoczynamy czwartego seta. Atom Trefl bez zmian. Rabita zaczęła z Rabadżijewą i Spincer
2:3
Rabadżijewa (RABITA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
4:8
Blok na Ssuschke (Atom Trefl ) -Voigt (Atom Trefl )
4:8
Pierwsza przerwa techniczna, tak jak w poprzednich setach prowadzi Rabita, jednak teraz jest to niepokojące, bo Atom Trefl ma problemy w ataku, a rywalki zagrywkę kierują na Hodge (Atom Trefl ), która tym samym wyłączona jest ze zbić, gdyż ma problemy z odbiorem
punkt
5:8
wreszcie udało się wyprowadzić atak przez Hodge (Atom Trefl ) i jest oczywiście punkt
punkt
5:9
niestety Ssuschke (Atom Trefl ) -Voigt (Atom Trefl ) z obejścia w aut, na nic zdały się protesty Niemki, że piłka była w boisku
punkt
5:10
punkt
6:10
Starović (Rabita) pomaga Atomowi Treflowi, psując zagrywkę
7:10
Ssuschke -Voigt (ATOM TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
8:10
Blok Fernandez i Glass na Rabadżijewej (Rabita)
9:12
szczęście przy sopociankach, bo Rabadżijewa (Rabita) w prostej sytuacji wyrzuciła piłkę w aut
punkt
9:13
punkt
10:13
blok rywalek zdezorientowany, podbiły piłkę po ataku Kożuch (Atom Trefl ), ale zawodniczki Rabity zrobiły zwrot nie przez to ramię, aby podbić piłkę
punkt
10:14
punkt
11:14
punkt
12:14
Hodge (Atom Trefl ) zmniejsza straty, choć trenerzy Rabity protestują, sugerując, że piłka piłka w aucie
punkt
12:15
12:16
12:16
Druga przerwa techniczna, Atom Trefl w opałach, nawet w pierwszym, przegranym secie straty w tym momencie nie były takie duże, przede wszystkim sopocianki nie są już tak skuteczne w ataku jak w poprzednich partiach
12:16
wraca do gry Mammadowa (Atom Trefl ), która wcześniej nie była tak skuteczna jak zazwyczaj, to jedna z przyczyn kłopotów Rabity
15:17
Starović (Rabita) zatrzymała pościg sopocianek, miejmy nadzieje, że tylko na chwilę
punkt
16:17
punkt
17:17
mamy remis, skutecznie Kożuch (Atom Trefl ) w ataku z drugiej linii, a po chwili Spicer (Rabita) wpadła w siatkę
18:19
niewiele zabrakło, aby Sssuchke-Voigt (Atom Trefl ) zaliczyła asa serwisowego, ale był nieznaczny aut
20:21
po udanej kontrze Rabadżijewej (Rabita) wchodzi do drugiej linii Saad (Atom Trefl )
punkt
21:21
Kożuch (Atom Trefl ) wyrównała z prawego skrzydła
punkt
22:21
Ssuschke (Atom Trefl ) -Voigt (Atom Trefl ) skończyła bardzo trudną piłkę, Atom Trefl na prowadzeniu i trzy punkty od wygrania meczu!
22:23
nieporozumienie po stronie sopockiej, dwie nasze zawodniczki ruszyły do piłki i nie przebiły jej na drugą stronę, trzeba uspokoić nerwy
czas
22:23
punkt
23:23
Kożuch (Atom Trefl ) wyrównała
24:23
Kożuch (ATOM TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Piłka meczowa dla sopocianek!
punkt
24:24
Osmokrović (Rabita) z lewego skrzydła i gramy dalej
punkt
25:24
Osmokrović (Rabita) tym razem nie zdołała wyprowadzić ataku. Druga piłka meczowa!
punkt
26:24
Hodge (Atom Trefl ) skuteczny atak z drugiej linii!
koniec seta
26:24
Koniec seta i meczu. Atom Trefl sprawił, jeśli nie sensację, to na pewno niespodziankę. Sopocianki wygrały 3-1!