Lotos Trefl przegrał gładko w Ergo Arenie

8 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk nie mogli uwierzyć, że przegrali mecz i często byli tego dnia bezradni. Na zdjęciu Paweł Mikołajczak. Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk nie mogli uwierzyć, że przegrali mecz i często byli tego dnia bezradni. Na zdjęciu Paweł Mikołajczak.

Po porażce przychodzi zwycięstwo, a potem znów przegrana. Według tego rytmu grają w tym sezonie siatkarze Lotosu Trefla. W piątkowy wieczór gdańszczanie srodze rozczarowali w Ergo Arenie. W spotkaniu z AZS Częstochowa byli faworytami, a ulegli 0:3 (21:25, 13:25, 23:25), trwoniąc pokaźną przewagę w pierwszym i trzecim secie oraz w kompromitującym stylu oddając drugą partię. Nie mogło to się inaczej skończyć, skoro żółto-czarni popełnili aż 24 niewymuszone błędy! Najmocniej rozczarowany był trener Radosław Panas, który w akademickich barwach jako zawodnik i szkoleniowiec spędził 13 lat.

Łomacz 4 punkty, Żaliński 11, Gawryszewski 7, Jarosz 10, Wierzbowski 4, Zajder 3, Rusek (libero) oraz Mikołajczak 1, Milczarek 2, Stolc 1, Stępień
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Maciejewski (Szczecin), Broński (Murowa Goślina)
Widzów: 3612
Kozłowski 2, Bąkiewicz 7, Vesely 6, Kaczyński 18, Murek 7, Marcyniak 7, Bik (libero) oraz Bednorz, Kaźmierczak 3, Kamiński 1, Buczek
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
LOTOS TREFL 21 13 23 0
AZS 25 25 25 3

POWIEDZIELI NA POMECZOWEJ KONFERENCJI PRASOWEJ:
Radosław Panas Radosław Panas

RADOSŁAW PANAS (trener Lotosu Trefla):
Rywalom gratuluję zwycięstwa, dobrego meczu. My zagraliśmy nie tak jak sobie zakładaliśmy. W pierwszym i trzecim secie, gdzieś do połowy było wszystko OK. Potem jeden, drugi przestój i cała nasza gra kończyła się. Pojawiało się zdenerwowanie, może złe emocje i jedna-dwie piłki decydowały, że następował na dobre przestój, a w konsekwencji porażka.

GRZEGORZ ŁOMACZ (kapitan Lotosu Trefla):
Gratuluję drużynie z Częstochowy, bo zagrali bardzo ambitnie i z wielką determinacją. A nam właśnie tego w tym spotkaniu zabrakło.

Marek Kardos Marek Kardos

MAREK KARDOS (trener AZS):
Gratuluję swojemu zespołowi, gdyż zagrał świetne zawody. Grał cierpliwie. Nawet jak przegrywał 5-6 punktami to utrzymywał taktykę konsekwentnie, wierzył, że będzie jeszcze szansa. Świetnie było popatrzyć na nich, że robią dokładnie to, co sobie ustaliliśmy. Oby tak dalej.

DAWID MUREK (kapitan AZS):
Gratulacje dla naszego zespołu, bo zagraliśmy naprawdę fajny mecz. Na takie spotkanie, przede wszystkim na dobrą grę czekaliśmy bardzo długo. Do tej pory graliśmy bardzo słabo, robiliśmy bardzo dużo błędów, które nie pozwalały nam na rozwinięcie się. W Gdańsku pokazaliśmy, że potrafimy grać i to pomimo nieobecności naszego najlepszego zawodnika, Miłosza Hebdy. Zagraliśmy z innym atakującym, co też przyniosło bardzo dobry wynik i efekt. Z tego wszystkiego się cieszymy. Wracamy do Częstochowy naprawdę szczęśliwy, bo moment, po trzech porażkach z rzędu był dla nas bardzo trudny. Myślę, że teraz kibice bardziej uwierzą w AZS, gdyż chyba gdzieś pomału nas skreślali.

wodzirej prowadzący doping na meczu celebruje podczas rozgrzewki siatkarzy 7. urodziny Treflika, czyli maskotki zespołu
na trybunach na razie mniej widzów niż podczas inauguracji tego sezonu w Ergo Arenie, wówczas Lotos Trefl wygrał z Transferem Bydgoszcz 3:1, oficjalna frekwencja prezentowana jest po zakończeniu drugiego seta
w towarzystwie Kazimierza Wierzbickiego, właściciela Trefla do hali wszedł Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. Na zagrywce Wierzbowski (LOTOS TREFL)
blok
1:0
Blok Żalińskiego (LOTOS TREFL)
punkt
1:1
zepsuta zagrywka Wierzbowskiego (LOTOS TREFL)
blok
2:1
Blok Zajdera (LOTOS TREFL) i Żalińskiego (LOTOS TREFL)
punkt
2:2
punkt
3:2
zbicie ze środka Gawryszewskiego (LOTOS TREFL)
punkt
3:3
druga zepsuta zagrywka, tym razem przez Jarosza (LOTOS TREFL)
punkt
4:3
zagrywkę zepsuł Kaczyński (AZS)
punkt
5:3
bardzo długa wymiana, po stronie gdańska atakowali po dwa razy Wierzbowski (LOTOS TREFL) i Jarosz (LOTOS TREFL), wreszcie udało się skończyć temu pierwszemu
punkt
6:3
skuteczne zbicie Jarosza (LOTOS TREFL)
punkt
6:4
3 zepsuta zagrywka po gdańskiej stronie, tym razem Żalińskiego (LOTOS TREFL)
punkt
6:5
w aut atakuje Wierzbowski (LOTOS TREFL), gdy dodamy, że jeden punkt był po odbiciu bloku gdańskiego piłki w antenkę, wychodzi na to, że Lotos punktuje i dla siebie i dla rywali
punkt
7:5
punkt
7:6
skuteczny atak Kaczyńskiego (AZS), chwilę wcześniej zagrywkę zepsuł Murek (AZS)
punkt
8:6
przerwa techniczna
8:6
przerwa techniczna po zbiciu Wierzbowskiego (LOTOS TREFL)
8:6
spiker wita przedstawicieli miasta panią Janczarek (sekretarz miasta) oraz panów Adamowicza (prezydent), Oleszka (przewodniczący Rady Miasta) i Trojanowskiego (dyrektor Biura ds. Sportu)
12:10
Blok Gawryszewskiego (LOTOS TREFL) i Łomacza (LOTOS TREFL)
15:10
AZS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Murek, wchodzi Bednorz.
punkt
15:11
punkt z zagrywki
15:12
Kaczyński (AZS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
16:13
druga przerwa techniczna z przewagą Lotosu Trefla po zagrywce Kaczyńskiego (AZS) w siatkę
17:15
5 zepsuta zagrywka w tym secie gdańszczan, pomylił się Gawryszewski (LOTOS TREFL)
punkt
17:16
błąd w przyjęciu Wierzbowskiego (LOTOS TREFL)
punkt
18:16
potężny atak Jarosza (LOTOS TREFL)
18:16
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łomacz, wchodzi Mikołajczak na zagrywkę
18:20
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wierzbowski, wchodzi Milczarek.
21:21
Blok Żalińskiego (LOTOS TREFL) na Bąkiewiczu (AZS)
21:25
Koniec pierwszego seta. Lotos Trefl przegrywa 0-1, mimo że w tej partii prowadził już 15:10, a goście po raz pierwszy korzystny dla siebie wynik osiągnęli przy 19:18
  • 25
do hali wjechali harleyowcy, oni też przyjechali na urodziny Treflika, który jeszcze w hali się nie pojawił, oficjalny powód to... korki
harleyowcy zostają w hali do końca meczu, spiker zachęca kibiców, aby robili sobie z nimi zdjęcia
Rozpoczynamy drugiego seta. W Lotosie Treflu jedna zmiana w "6" w porównaniu z początkiem meczu. Milczarek (LOTOS TREFL) gra w miejsce Wierzbowskiego (LOTOS TREFL)
punkt
1:0
punkt
1:1
Zajder (LOTOS TREFL) najpierw skutecznie w ataku, a po chwili zepsuł zagrywkę
1:2
Bąkiewicz (AZS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
5:7
piłka rzucona przez Łomacza (LOTOS TREFL)
punkt
6:7
było sporo chaosu z obu stron w tej akcji, najwięcej refleksu i sprytu na siatce pokazał Milczarek (LOTOS TREFL)
punkt
6:8
6:8
przerwa techniczna przy prowadzeniu AZS po ataku Kaczyńskiego (AZS), nie pomogła ofiarna obrona Jarosza (LOTOS TREFL), który próbował podbić jeszcze piłkę po stronie.... rywali
6:9
Marcyniak (AZS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
6:11
goście proszą o challenge, a sędziowie na razie zaliczyli punkt po ataku Jarosza (LOTOS TREFL)
punkt
7:11
punkt dla Lotosu, obraz telewizyjny nie przyznał racji gościom, którzy widzieli przejście linii środkowej Jarosza (LOTOS TREFL)
7:13
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Panas wykorzystał ostatni czas przysługujący mu w tym secie
punkt
7:14
w aut zaatakował Żaliński (LOTOS TREFL)
7:14
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żaliński, wchodzi Stolc to 20-latek
9:16
7-punktowa przewaga AZS po zagrywce w siatkę Jarosza (LOTOS TREFL)
9:16
pierwszy tego dnia występ formacji tanecznej, może on pobudzi miejscowych do lepszej gry?
punkt
10:16
zepsuta zagrywka Vesely'ego (AZS)
punkt
10:17
bardzo ładna kombinacja po stronie AZS, Kozłowski (AZS) wystawą "wyczyścił siatkę" i Kaczyński (AZS) atakował bez żadnej zasłony
punkt
11:17
punkt
11:18
coraz pewniej czuje się Kozłowski (AZS), tym razem punktuje po kiwce
11:18
robimy hałas - zarządza wodzirej, czy w ten sposób zdeprymowani zostaną akademicy?
12:21
AZS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Vesely, wchodzi Kaźmierczak, który w poprzednim sezonie grał w gdańskiej drużynie
12:21
przerwa w grze, bo są kłopoty, aby zapisać w elektronicznym protokole dokonane zmiany, sędziowie walczą z "elektroniką"
12:21
w odwrócenie losów tego seta zwątpił najwyraźniej i prowadzący doping, gdyż nie podrywa już kibiców to klaskania czy skandowania
12:22
punkt
12:23
z drugiej linii skutecznie Murek (AZS)
12:23
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milczarek, wchodzi Wierzbowski.
w przerwie witany jest Treflik, maskotka Trefla tego dnia obchodzi 7. urodziny
cieszą się najmłodsi kibice, którzy otoczyły Treflika i inne maskotki, które uczestniczą w urodzinach
urodzinowe marzenie Treflika: "wygrana Lotosu Trefla" - mówi jubilat, kibice zaproszeni zostali na urodzinowy tort
oficjalna frekwencja 3612 kibiców
Rozpoczynamy trzeciego seta. Gospodarze wracają do "6" z początku meczu. Na zagrywce Zajder