Radunia Stężyca - Bałtyk Gdynia 4:0. Nie zepsuli święta

26 czerwca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Radunia Stężyca - Bałtyk Gdynia 4:0 w ostatnim meczu grupy drugiej III ligi. Radunia Stężyca - Bałtyk Gdynia 4:0 w ostatnim meczu grupy drugiej III ligi.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Radunią Stężyca aż 0:4 (0:2) w ostatnim meczu grupy drugiej III ligi. Biało-niebiescy, którzy już wcześniej zapewnili sobie 6. miejsce w końcowej tabeli, nie zepsuli święta, fetującym awans do II ligi gospodarzom. Jerzy Jastrzębowski w drugiej połowie skorzystał z pięciu juniorów. Po spotkaniu dał podopiecznym urlopy do 8 lipca.

Retlewski 24, Kosznik 40, Stępień 74, Potrac 90+3

BAŁTYK: Bochiński - Nowicki (60 Jankowski), Lengiewicz Liberacki, Andryszak - Wołowski (81 Kośnik), Poręba - Gułajski, Kmiecik (60 Machol), Buławski (60 Ossowski) - Marczak (81 Szpucha)

Bałtyk Gdynia dostał licencję w drugim podejściu

Bałtyk Gdynia wziął udział w meczu, który zakończył rywalizację w grupie mistrzowskiej III ligi w grupie drugiej. Jednocześnie uczestniczył w święcie, jakie miało miejsce w sobotę, 26 czerwca w Stężycy w związku z awansem tamtejszej Raduni do II ligi. Żaden wynik nie mógł już zmienić miejsc w tabeli. Biało-niebiescy skończyli sezon na 6. pozycji.

Od początku przewagę osiągnęli gospodarze. Momentami procentowe posiadanie piłki ekipy Sebastiana Letniowskiego przekraczało 75. Tę przewagę Radunia udokumentowała golem w 24. minucie. Piłkę do siatki skierował Dawid Retlewski. Natomiast przed przerwą wynik poprawił Rafał Kosznik, były reprezentant Polski i piłkarz m.in. Górnika Zabrze czy Lechii Gdańsk.

Po zmianie stron golem Bałtykowi przypomniał się Radosław Stępień. Pomocnik zawitał do Gdyni wiosną 2012 roku, gdy to biało-niebiescy występowali w II lidze.

Bałtyk Gdynia - Radunia Stężyca 3:6. Przypomnij sobie relację z poprzedniego starcia obu drużyn

Jerzy Jastrzębowski próbował pobudzić podopiecznych do walki zmianami. Po godzinie gry wymienił jednocześnie trzech zawodników, a 81 minucie dokonał podwójnej roszady. Jednak zrywu jak w pierwszym tegorocznym meczu tych drużyn, gdy od 0:6 Bałtyk zdobył 3 bramki, nie było. Na domiar złego w doliczonym czasie gry na 4:0 dla Raduni ustalił rezultat zaledwie 17-letni Nikodem Potrac.

- Nie chcieliśmy zepsuć święta, czy festynu gospodarzom. A mówić poważne, to nasza postawa nie była fatalna. Traciliśmy niepotrzebne bramki, szczególnie w drugiej połowie, jak na przykład wówczas, gdy nasz stoper zaczął kiwać się we własnym polu karnym. Po przerwie Michał Marczak, czy Maciek Buławski mieli też okazje na bramki dla nas. Warto podkreślić, że po przerwie w naszym składzie było pięciu juniorów. Na tę chwilę musimy się cieszyć, że graliśmy w "8", bo na mierzenie się z takimi rywalami jak Radunia czy Świt, nie mamy po prostu drużyny - mówi nam Jerzy Jastrzębowski, trener Bałtyku.
Po zakończeniu meczu biało-niebiescy rozpoczęli urlopy. Trwać będą do 8 lipca.

22 Mieszko Gniezno 34 0 4 30 15:123 4
Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela została podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową.
W pierwszej gra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły mierzą się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie aż 10 zespołów, gdyż aż 3 drużyn z województw tworzących tę grupę (pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie) zostało zdegradowanych z II ligi (Olimpia Grudziądz, Błękitni Stargard, Bytovia).
Tabela wprowadzona: 2021-06-26

Wyniki 35 kolejki

• O miejsca 1-8
  • Radunia Stężyca - BAŁTYK GDYNIA 4:0 (2:0)
  • Pogoń II Szczecin - Elana Toruń 2:3 (1:1)
  • Polonia Środa Wielkopolska - KP Starogard Gdański 2:0 (0:0)
  • Świt Skolwin - GKS Przodkowo 3:0 (walkower, goście nie przyjechali na mecz)
  • O miejsca 9-22
  • Kotwica Kołobrzeg - Górnik Konin 3:1 (1:0)
  • Mieszko Gniezno - Pomorzanin Toruń 0:3 (0:1)
  • Flota Świnoujście - Jarota Jarocin 2:0 (0:0)
  • Unia Janikowo - Gwardia Koszalin 5:2 (2:0)
  • Unia Swarzędz - Nielba Wągrowiec 2:3 (0:0)
  • Bałtyk Koszalin - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)
  • Sokół Kleczew - Chemik Police 3:1 (1:0)