Gedania 1922 Gdańsk zamknęła kadrę. Niespodziewany kat w sparingu. Strzelił 5 goli

jag., mip.
27 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (30)
aktualizacja: godz. 13:10 (28 stycznia 2023)

Gedania 1922 Gdańsk

Mateusz Kuzimski (na zdjęciu) już w barwach Raduni Stężyca strzelił Gedanii 1922 Gdańsk 5 goli w sparingu. Mateusz Kuzimski (na zdjęciu) już w barwach Raduni Stężyca strzelił Gedanii 1922 Gdańsk 5 goli w sparingu.

Gedania 1922 Gdańsk zamknęła kadrę na rundę wiosenną w III lidze, włączając do niej czterech nowych piłkarzy. Nie uchroniło to jednak podopiecznych Krystiana Ryczkowskiego od zainkasowania po raz drugi tej zimy aż 7 goli w sparingu. Poprzednio ta przykrość spotkała ich w Gdyni w starciu z I-ligową Arką. Teraz ich niespodziewanym katem okazał się były napastnik żółto-niebieskich. Mateusz Kuzimski strzelił 5 bramek, a jego nowy klub, II-ligowa Radunia Stężyca triumfował 7:1 (2:0).

Aktualizacja, 28.01.23, godz. 13:10

Mateusz Kuzimski 3, 46, 50, 69, 75, Cezary Sauczek 40, Maciej Orłowski 90 - Bartosz Zalewski 63

Radunia (I połowa): Tułowiecki - Potrac, Baszłaj, Dampc, Nowicki - Prichna, Łuczak, Górski - Sauczek, Furtado, Kuzimski

Radunia (II połowa): Czajkowski - Rajski, Lejk, Rafał Kosznik, Straus - Deja, Toczek, Stępień - Jakubik, Zynek, Kuzimski (75 Orłowski).

GEDANIA (I połowa): Petza - Michalewski, Bąk, Flis - Kankowski, Sumiński, Zyska, Pogorzalski - Stawikowski, Niewiadomski - Zalewski

GEDANIA (II połowa): Cholewa - Flis (70 Bogdański), Bąk (70 Michalewski), Molga - Stawikowski (70 Pogorzalski), Zyska (70 Sumiński), Gorwa, Kankowski (60 Szymański) - Gajewski, Niewiadomski (60 Łazarski) - Zalewski (70 Waliszewski)

W swoim trzecim zimowym sparingu na wyjeździe zagrała z II-ligową Radunią Stężyca. Trener Krystian Ryczkowski przygotował dwie "11" i łącznie sprawdził w boju 18 piłkarzy. Nie zabrakło młodych wychowanków: Igora BogdańskiegoAleksandra Łazarskiego, którzy zostali włączeni do szerokiej kadry 1. zespołu. Zabrakło za to Jakuba Zielińskiego, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 15.

Już w 3. minucie Aleksander Petza musiał wyciągać piłkę z siatki, a po dograniu z prawej strony boiska pokonał go Mateusz Kuzimski, dla którego był to debiut w barwach Raduni. Przypomnijmy, że napastnik na początku stycznia rozwiązał kontrakt z Arką Gdynia.

Przeczytaj o odejściu Mateusza Kuzimskiego z Arki Gdynia

Pierwsza połowa należała do miejscowych, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i naciskali na gdańszczan. Ci próbowali się odgryźć za sprawą Artura StawikowskiegoBartosza Zalewskiego, ale nie znaleźli sposobu na skierowanie futbolówki do siatki. Zamiast tego po raz drugi ta znalazła się w bramce strzeżonej przez Petzę, gdy gospodarze po rzucie rożnym wycofali piłkę na 16 metr do Cezarego Sauczka, a ten mierzonym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie.

Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało tego, co wydarzyło się po przerwie. Radunia strzeliła aż 5 goli, z czego kolejne cztery Kuzimski, który hat-tricka skompletował już w 50. minucie. Gedania odpowiedziała w 63. minucie za sprawą Zalewskiego. Trzeba jednak przyznać, że znakomitą pracę przy tym golu wykonał Michał Gajewski, który przebiegł z piłką pół boiska i idealnie dograł do zawodnika, który w tym meczu występował na pozycji napastnika.

Jaguar Gdańsk - Gedania 1922 Gdańsk 1:4. Przeczytaj relację z poprzedniego sparingu

Jak się okazało, był to honorowy gol dla przyjezdnych. Taki obrót spraw był wynikiem zmian, które w przerwie przeprowadził trener Krystian Ryczkowski. Na boisku pojawili się młodzi zawodnicy, a na dodatek widoczne było zmęczenie, ciężkim tygodniem przygotowawczym. Wynik spotkania w 90. minucie ustalił Maciej Orłowski. Dla Gedanii była to druga porażka z zespołem z wyższej klasy rozgrywkowej. Przypomnijmy, że wcześniej przegrała ona z Arką Gdynia 3:7.

• 4.02: Wikęd Luzino (IV liga)
  • 11.02: KP Starogard Gdański (III liga)
  • 18.02, Elbląg, godz. 12: Olimpia Elbląg (II liga)

Przeczytaj, w jakich gdańskich klubach grał już wcześniej Marek Niewiadomski

- Kadrę na rundę wiosenną mamy zamkniętą - mówi nam Bartosz Dolański, dyrektor Gedanii 1922 Gdańsk.
Marek Niewiadomski został do końca sezonu wypożyczony z II-ligowego Stomilu Olsztyn. Marek Niewiadomski został do końca sezonu wypożyczony z II-ligowego Stomilu Olsztyn.
Do ekipy Krystiana Ryczkowskiego, która mimo że jest beniaminkiem III ligi, to od razu postara się wywalczyć awans do II ligi, ostatecznie dołączyło czterech piłkarzy.

Marek Niewiadomski bohaterem sparingu z Jaguarem Gdańsk. Sprawdź, ile strzelił goli dla Gedanii 1922

Zobacz jak Gedania 1922 strzeliła gola w sparingu z Arką Gdynia

Klub potwierdził to, o czym informowaliśmy wcześniej. Do końca sezonu wypożyczony został Marek Niewiadomski. W umowie transferu czasowego nie ma klauzuli o pierwokupie dla gdańskiego klubu, ale jednocześnie angaż 20-letniego pomocnika w II-ligowym Stomilu Olsztyn kończy się 30 czerwca.

Gedania 1922 Gdańsk - zmiany kadrowe zima 2023

Przyszli:
Artur Stawikowski (pozycja: obrońca, ostatni klub: Pelikan Łowicz, wolny transfer, kontrakt w Gedanii do 30.06.2023)
Marek Niewiadomski (pomocnik, Stomil Olsztyn, wypożyczenie, 30.06.2023)
Igor Bogdański (obrońca) i  Aleksander Łazarski (pomocnik) - obaj z drużyny juniorów

Odeszli:

Tymoteusz Suliński (bramkarz)
Dawid Król (obrońca)

Artur Stawikowski przeszedł do Gedanii 1922 Gdańsk jako wolny piłkarz. Kontrakt podpisał do końca sezonu 2022/23. Artur Stawikowski przeszedł do Gedanii 1922 Gdańsk jako wolny piłkarz. Kontrakt podpisał do końca sezonu 2022/23.
Jak informowaliśmy w styczniu Gedania 1922 testowało zarówno Marka Niewiadomskiego jak i Artura Stawikowskiego. Teraz gdański klub oficjalnie ogłosił pozyskanie także obrońcy. 24-latek, mierzący 180 cm przeniósł się do Gdańska jako wolny zawodnik, a zatem nie trzeba płacić za niego odstępnego. Kontrakt otrzymał do końca sezonu 2022/23.

Przeczytaj, jak Trojmiasto.pl informowało o piłkarzach testowanych przez Gedanię 1922 Gdańsk

Stawikowski zaczynał w Wiśle Tczew, a potem jego karierze piłkarskiej brakowało stabilizacji. Gdy w 2014 roku zamienił Gryf Tczew na rezerwy Lechii Gdańsk, to potem praktycznie co sezon lub rundę zmieniał klub. Kolejno występował w: GKS Przodowo, Concordii Elbląg, Wierzycy Pelplin, Gromie Nowy Staw, Warcie Gorzów Wielkopolski i Zniczu Pruszków i Pelikanie Łowicz.

Aleksander Łazarski Aleksander Łazarski
Lewy obrońca jak na III ligę jest już rutynowanym zawodnikiem, bo na tym szczeblu zaliczył aż 147 meczów, strzelił 4 gole. Na koncie ma również 8 meczów w II lidze.

Ponadto do kadry drużyny włączeni zostali dwaj piłkarze rocznika 2005, którzy dotychczas grali w drużynach juniorów lub rezerw. Igor Bogdański jest obrońcą, a Aleksander Łazarski ofensywnym pomocnikiem.

Igor Bogdański Igor Bogdański
Wszystkich czterech nowych zawodników trener Ryczkowski będzie miał do dyspozycji w sobotę, 28 stycznia. O godzinie 11 jego podopieczni zmierzą się w wyjazdowym sparingu z II-ligową Radunią Stężyca. Dla kibiców wstęp wolny. Transmisję z meczu będzie można śledzić także na kanale YouTube Raduni.

18 Unia Janikowo 17 2 4 11 17:34 10
Unia Janikowo wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi. Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek.
Tabela wprowadzona: 2023-02-25