Radunia Stężyca - Lechia Gdańsk 1:4. Zaczęło się sensacyjnie, skończyło awansem w PP

19 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Łukasz Zwoliński (nr 9) i Kacper Sezonienko zaliczyli łącznie w spotkaniu z Radunia Stężyca 2 gole i 3 asysty. Łukasz Zwoliński (nr 9) i Kacper Sezonienko zaliczyli łącznie w spotkaniu z Radunia Stężyca 2 gole i 3 asysty.

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Radunią Stężyca 4:1 (2:1) i awansowała do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Zaczęło się sensacyjnie, gdyż od prowadzenia II-ligowca już w 4. minucie, ale skończyło się zgodnie z planem, czyli zasłużonym zwycięstwem drużyny z ekstraklasy. Najbardziej efektywnym piłkarzem biało-zielonych był Kacper Sezonienko, który przed przerwą zaliczył dwie asysty, a po zmianie stron golem ustalił końcowy rezultat. Kolejnego rywala w tych rozgrywkach podopieczni Marcina Kaczmarka poznają w piątek, 21 października w samo południe. O ćwierćfinał powinni zagrać około 9 listopada.

23 Sobków

Rezerwowi: 12 Czajkowski, 7 Sauczek, 14 Zynek, 15 Płotka, 18 Lipka, 20 Górski, 22 Potrac, 24 Rajski, 29 Surdykowski

Zwoliński

Rezerwowi: 12 Kuciak, 7 Gajos, 10 Diabate, 11 Piła, 25 Nalepa, 28 Paixao, 33 Terrazzino, 77 Neugebauer, 99 Durmus
  • 64' 5 Jakubik Zmiany 20 Górski
  • 64' 10 Stępień Zmiany 29 Surdykowski
  • 71' 6 Kosznik Zmiany 7 Sauczek
  • 60' 8 De Kamps Zmiany 7 Gajos
  • 60' 79 Sezonienko Zmiany 11 Piła
  • 60' 20 Conrado Zmiany 99 Durmus
  • 75' 6 Kubicki Zmiany 77 Neugebauer
  • 81' 9 Zwoliński Zmiany 10 Diabate
  • 4' Letniowski
  • 8' Kałuziński
  • 32' Zwoliński
  • 50' Pietrzak
  • 57' Sezonienko
  • 17' Kosznik
  • 25' Stępień
  • 63' Pietrzak
  • 78' Kałuziński

Pozostałe mecze 1/16 finału Fortuna Puchar Polski

Lechia Zielona Góra - Jagiellonia Białystok 3:1 (2:1)
Rekord Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 3:3 (0:0, 2:2), karne 11:12
Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
Stal Mielec - Piast Gliwice po dogrywce 0:3 (0:0, 0:0)
KKS 1925 Kalisz - Olimpia Elbląg 2:0 (1:0)
Górnik Łęczna - Korona Kielce 1:0 (0:0)
Wisła Płock - Legia Warszawa 0:3 (0:1)
Apklan Resovia - Cracovia 4:3 (2:3)
Sandecja Nowy Sącz - Warta Poznań 2:1 (1:0)
Motor Lublin - Zagłębie Lubin po dogrywce 1:0 (0:0, 0:0)

Relacja live 19 października to ma być wielkie piłkarskie święto dla Stężycy
trener Kaczmarek dokonał aż 7 zmian w "11" w porównaniu z meczem z Rakowem (0:3). W składzie zostali jedynie obrońcy: Abu Hanna i Pietrzak oraz środkowi pomocnicy: Kałuziński i Kubicki

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 0:3. Przeczytaj relację, zobacz video i foto oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

dziwi, że nawet w takim meczu szansy na poprowadzenie gry nie otrzymał Terrazzino. W "20" nie ma Clemensa, który został ojcem

Kto tłumaczył się z klęski Lechii Gdańsk z Rakowem Częstochowa, a kto nie przyszedł?

trener Jastrzębowski, który z Lechią zdobył Puchar Polski w 1983 roku, zapowiada cierpienie do końca roku, ale w meczu z II-ligowcem biało-zieloni muszą być faworytem

Jerzy Jastrzębowski, który w 1983 roku zdobył Puchar Polski z Lechią Gdańsk, prognozuje na co powinni przygotować się biało-zieloni

tak zresztą zapowiada trener Kaczmarek, którego interesuje tylko zwycięstwo

Przeczytaj, jak zapowiadaliśmy mecz Radunia Stężyca - Lechia Gdańsk

Radunia, która w poprzednim sezonie jako beniaminek II ligi dopiero w barażach na rzecz Ruchu przegrała możliwość awansu do I ligi, teraz ma kłopoty. Po 15. kolejkach plasuje się dopiero na 13. miejscu
w Pucharze Polski Radunia pokonała Wisłę Puławy 3:2 i Wieczystą Kraków 2:0, ale w ostatnim meczu ligowym przegrała w Kaliszu aż 1:5. W porównaniu z tym ostatnim meczem trener Letniowski dokonał tylko trzech zmian. Do gry weszli: Nowicki, Stępień i Kosznik
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Radunia niebieskie stroje
losowanie stron kapitanów: Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) i Kosznika (Radunia Stężyca), który z Lechią zdobywał awans do ekstraklasy, a potem za kadencji trenera Nawałki zadebiutował w ekstraklasie
dotychczasowe wyniki w 1/16 finału Pucharu Polski:
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
1'
pierwsza akcja Lechii przynosi rzut rożny
1'
bez zagrożenia dla miejscowych po dośrodkowaniu Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
2'
rzut wolny dla Lechii niespełna 30 metrów od bramki
3'
z rzutu wolnego uderzył Pietrzak (LECHIA Gdańsk). Piłka (LECHIA Gdańsk) po głowach zawodników stojących w murze trafiła w ręce Tułowieckiego (Radunia Stężyca), który jest wychowankiem Lechii
3'
rzut rożny dla gospodarzy po błędzie Buchalika (LECHIA Gdańsk)
4'
[1:0] Radunia Stężyca STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Letniowski. Lechia zaskoczona po rzucie rożnym. Nikt nie potrafił wybić piłkę daleko od własnej "16". Kolejne dośrodkowanie Stępnia po zbyt krótkim wybiciu trafiło na głowę Letniowskiego, który umieścił piłkę przy lewym słupku bramki Buchalika
4'
"Lechia grać, kur... mać" - z gdańskich sektorów
4'
jeszcze sprawdza sytuację VAR
5'
gra wznowiona, gol uznany, pachnie sensacją w Stężycy, z drugiej strony kilka lat temu Lechia szybko przegrywała w Wejherowie 0:2, by wygrać 3:2
6'
rzut rożny dla Lechii
7'
i kolejny korner dla Lechii, ale też złe dośrodkowanie
8'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kałuziński. Akcja gdańskich młodzieżowców. Sezonienko z prawego skrzydła zagrał w pole karne, a tam Kałuziński miał dość czasu i miejsca, by poprawić sobie piłkę i celnie strzelić
9'
rzut rożny dla Lechii po akcji Conrado (LECHIA Gdańsk)
10'
tym razem zamiast Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska dośrodkowywał Pietrzak (LECHIA Gdańsk), ale też bez zagrożenia dla rywali
11'
cierpiał na murawie Kubicki (LECHIA Gdańsk), ale pozbierał się bez pomocy służb medycznych
12'
gra z przewagą Lechii, już 68:32 w posiadaniu piłki
13'
"Gramy u siebie" - skandują gdańscy kibice
13'
zbyt mocne podanie Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) w kierunku Zwolińskiego. Piłka (LECHIA Gdańsk) w rękach Tułowieckiego (Radunia Stężyca)
14'
na razie faulują tylko gospodarze, 4 ich przewinienia
15'
Tułowiecki (Radunia Stężyca) nogą wybił piłkę po zagraniu wzdłuż bramki Sezonienki (LECHIA Gdańsk). Próbował dobijać Conrado (LECHIA Gdańsk), ale piłka przeszła wysoko nad poprzeczką
16'
"W Wolnym Mieście Gdańsk..." - z trybun
16'
rzut wolny dla Raduni. Gospodarze grają z wiatrem, ale piłka bita przez Letniowskiego (Radunia Stężyca) nie doleciała w pole karne
17'
Żółtą kartką został ukarany Kosznik (Radunia Stężyca) po faulu na Conrado
18'
coraz większa przewaga Lechii, gra głównie na połowie miejscowych
18'
na spalonym Zwoliński
20'
Jakubik (Radunia Stężyca) ucierpiał w starciu ze Stecem (LECHIA Gdańsk). Pozbierał się przy pomocy kolegów
20'
gdy była przerwa w grze Zwoliński zbiegł do trenera Kaczmarka po wskazówki
21'
Bashlai (Radunia Stężyca) upominany przez sędziego po faulu na Conrado (LECHIA Gdańsk), ale tym razem jeszcze bez kartki
23'
24'
dobre rozegranie rzutu rożnego przez Lechię. Po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) było zgranie piłki głową, ale strzał Sezonienki (LECHIA Gdańsk) z 6. metra wysoko nad bramką
25'
Żółtą kartką został ukarany Stępień (Radunia Stężyca) po faulu przerywającym kontrę Conrado
28'
zbyt mocne podanie w kierunku Nowickiego (Radunia Stężyca). Od bramki zacznie Buchalik (LECHIA Gdańsk)
30'
69:31 posiadanie piłki na korzyść Lechii
30'
jedynak posiadanie nie przekłada się na sytuacje podbramkowe. Lechia na razie 3 strzały, w tym 1 celny. Radunia 100 procent skuteczności. 1 strzał, 1 gol
32'
[1:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zwoliński. Tak jak przy pierwszym golu atak Lechii prawym skrzydłem. Sezonienko wrzucił piłkę w pole bramkowe, gdzie Zwoliński ubiegł obrońcę i dołożył nogę do piłki, która musiała znaleźć się w siatce
32'
druga asysta w tym meczu Sezonienki (LECHIA Gdańsk)
34'
kolejny rzut rożny dla Lechii po akcji Sezonienki (LECHIA Gdańsk)
35'
poprzeczka ratuje Radunię. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) główkował Zwoliński
35'
Nowicki (Radunia Stężyca) nie utrzymał piłki w boisku. Od bramki grę wznowi Buchalik (LECHIA Gdańsk)
36'
zablokowany strzał De Kampsa (LECHIA Gdańsk) z dystansu
37'
dośrodkowanie Letniowskiego (Radunia Stężyca) prosto w ręce Buchalika (LECHIA Gdańsk)
38'
szybka odpowiedź Sezonieki, ale zakończona nieudanym zagranie w kierunku bramki Raduni
39'
niecelny strzał sprzed pola karnego Łuczaka
41'
akcja bocznych obrońców Lechii. Stec (LECHIA Gdańsk) z prawej strony "ściął" do środka i przekazał piłkę Pietrzakowi (LECHIA Gdańsk), ale kapitan w dniu dzisiejszym Lechii bardzo niedokładnie dośrodkował
42'
kolejne nieudane dośrodkowanie. Tym razem Conrado (LECHIA Gdańsk) za mocno i w aut zamiast do Sezonienki (LECHIA Gdańsk)
43'
rzut rożny dla Lechii po zablokowanym strzale Sobkowa głową
44'
Buchalik (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po rzucie rożnym rywali
45'
64:35 posiadanie piłki dla Lechii
45+1
do najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+5
Tułowiecki (Radunia Stężyca) złapał piłkę po strzale Conrado (LECHIA Gdańsk) z linii bocznej pola karnego
45+1
w walce o górną piłkę zderzyli się głowami Conrado (LECHIA Gdańsk) i Straus (Radunia Stężyca)
45+1
Strus wymaga pomocy medycznej
45+1
sędzia, nie czekając na efekt działań fizjoterapeutów, odsyła piłkarzy do szatni
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. RADUNIA STĘŻYCA - LECHIA GDAŃSK 1:2
Zaczęło się sensacyjnie, bo od gola II-ligowca i trafienia piłkarza wychowanego w Gdańsku - Letniowskiego (Radunia Stężyca), ale Lechia szybko opanowała w Stężycy sytuację. Po dwóch akcjach prawym skrzydłem Sezonienki (LECHIA Gdańsk) potrafiła zdobyć gole, które to ją wyprowadziły na prowadzenie. Dodajmy, że całkowicie zasłużenie, gdyż to Lechia prowadzi grę. Radunia próbuje zagrażać na razie Buchalikowi (LECHIA Gdańsk) głównie przy stałych fragmentach gry.
Gdy wiatr nie zmieni kierunku, to po przerwie Lechii powinno się grać łatwiej, gdyż podmuchy będą ich sprzymierzeńcem. Dla spokoju potrzebne jest podwyższenie prowadzenia, bo nawet przypadkowa bramka dla rywali może oznaczać kłopoty dla ekipy z ekstraklasy.
Conrado (LECHIA Gdańsk) na drugą połowę wychodzi w czepku z bandaży
Straus (Radunia Stężyca) obandażowane tylko czoło
46'
drugą połowę rozpoczęła Radunia
46'
obaj trenerzy w przerwie nie zdecydowali się na zmiany
48'
Tułowiecki (Radunia Stężyca) broni w sytuacji sam na sam ze Zwolińskim
50'
[1:3] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pietrzak. Dobry atak lewym skrzydłem. Zwoliński w polu karnym odegrał piłkę Pietrzakowi, który uderzył po tzw. długim rogu. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki
51'
przerwa w grze po odpalonej pirotechnice przez kibiców Lechii
54'
gra wznowiona
56'
rzut rożny dla gospodarzy
56'
niecelnie główkował Łuczak (Radunia Stężyca). Od bramki rozpocznie Buchalik (LECHIA Gdańsk)
57'
Relacja live [1:4] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sezonienko. Conrado zagrał z lewego skrzydła wzdłuż pola bramkowego, a zamykający akcję Sezonienko z bliska, już na pustą bramkę posłał piłkę do siatki
58'
trener Kaczmarek przygotowuje potrójną zmianę
59'
Stępień (Radunia Stężyca) spróbował uderzenia z przewrotki. Trafił w Abu Hannę (LECHIA Gdańsk)
60'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza De Kamps, w jego miejsce wchodzi Gajos.
60'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sezonienko, w jego miejsce wchodzi Piła.
60'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Durmus.
60'
zmiany w Lechii na środku drugiej linii oraz na obu skrzydłach
61'
Buchalik (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale sprzed pola karnego Stępnia
61'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) przekazał opaskę kapitańską Gajosowi (LECHIA Gdańsk)
63'
Żółtą kartką został ukarany Pietrzak (LECHIA Gdańsk) po faulu na Stępniu
62'
szykuje się podwójna zmiana w Raduni
64'
Radunia Stężyca przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jakubik, w jego miejsce wchodzi Górski.
64'
Radunia Stężyca przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Surdykowski.
65'
Buchalik (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę poza własną bramkę
65'
Buchalik (LECHIA Gdańsk) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego rywali
66'
Tułowiecki (Radunia Stężyca) złapał piłkę po uderzeniu z dystansu Gajosa (LECHIA Gdańsk)
68'
Zwoliński wykłada piłkę Durmusowi (LECHIA Gdańsk), ale piłkę po strzale z linii bramkowej odbił Dejewski (Radunia Stężyca)
69'
strzał Górskiego (Radunia Stężyca) z dystansu nad bramką
70'
dobra interwencja Buchalika (LECHIA Gdańsk), który poradził sobie z dośrodkowaniem
71'
Radunia Stężyca przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kosznik, w jego miejsce wchodzi Sauczek.
74'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Letniowskiego (Radunia Stężyca)
75'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubicki, w jego miejsce wchodzi Neugebauer.
76'
losowanie 1/8 finału Pucharu Polski ma odbyć się w najbliższy piątek, 21 października o godzinie 12. Natomiast mecze zaplanowane są około 9 listopada
78'
Żółtą kartką został ukarany Kałuziński (LECHIA Gdańsk) po faulu na Letniowskim
79'
10 strzałów Lechii, w tym aż 8 celnych. Radunia oddała 2 uderzenia w światło bramki Buchalika (LECHIA Gdańsk)
80'
po kontrze 4 na 4 rzut rożny dla gospodarzy
80'
po rozegraniu kornera przez Radunię niecelnie strzelał Łuczak (Radunia Stężyca)
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zwoliński, w jego miejsce wchodzi Diabate.
81'
Diabate (LECHIA Gdańsk) zagra w ataku
83'
po doskonałym podaniu Piły (LECHIA Gdańsk) Durmus (LECHIA Gdańsk) przegrał pojedynek sam na sam z Tułowieckim (Radunia Stężyca)
85'
część miejscowych kibiców opuszcza trybuny, zaczął padać deszcz, a na tutejszym stadionie kryta jest tylko jedna trybuna
86'
słupek ratuje Lechię po strzale Sobkowa (Radunia Stężyca)
87'
"Puchar jest nasz" - śpiewają kibice Lechii
90'
co najmniej 2 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Tułowiecki (Radunia Stężyca) szybciej przy piłce niż Diabate (LECHIA Gdańsk)
90+1
podanie w kontrze Diabate (LECHIA Gdańsk) za plecy Durmusa (LECHIA Gdańsk). Ilkay zdołał jednak strzelić, ale to uderzenie został zablokowane
90+2
niecelny strzał Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego
90+2
KONIEC MECZU. RADUNIA STĘŻYCA - LECHIA GDAŃSK 1:4
Lechia w drugiej połowie nie pozwoliła sobie na nerwy. Szybko podwyższyła wynik i pewnie kontrolowała grę do końca. sezonienko do dwóch asyst dołożył gola, a Zwoliński do bramki dodał asystę.
Biało-zieloni mogli nawet wygrać wyżej, gdyż sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali: Zwoliński i Durmus (LECHIA Gdańsk).
Radunia najbliżej powodzenia była po strzale Sobkowa, który trafił w słupek.
Losowanie 1/8 finału Pucharu Polski odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 12.

21:27 19 PAźDZIERNIKA 22

Lechia wygrała z Radunią Stężycą (4 opinie)

W środę, 19 października, drugoligowa Radunia Stężyca w meczu 1/16 finału Pucharu Polski podejmowała Lechię Gdańsk. Faworytami, mimo słabej postawy w ekstraklasie, byli oczywiście gdańszczanie. I choć już w 4. minucie stracili gola, to z roli faworyta wywiązali się na czwórkę. Wygrali pewnie 4:1 i awansowali do 1/8 finału. Zobacz więcej