Gol kolejki pomocnika Lechii? Zagłosuj

Jacek Główczyński
10 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 13:47 (10 listopada 2016)

Rafał Wolski już w meczu 5. kolejki mógł zdobyć gola dla Lechii, ale wówczas piłkę do własnej bramki wpakował obrońca Korony Kielce - Radek Dejmek. Dlatego dopiero trafienie ze spotkania z Pogonią Szczecin piłkarz uznaje za debiutanckie w gdańskich barwach. Rafał Wolski już w meczu 5. kolejki mógł zdobyć gola dla Lechii, ale wówczas piłkę do własnej bramki wpakował obrońca Korony Kielce - Radek Dejmek. Dlatego dopiero trafienie ze spotkania z Pogonią Szczecin piłkarz uznaje za debiutanckie w gdańskich barwach.

Rafał Wolski strzelił pierwszego gola w barwach Lechii Gdańsk i od razu znalazł się w gronie kandydatów do bramki 15. kolejki ekstraklasy. - Tak długie oczekiwanie na to trafienie nie było łatwe, gdyż wiem, że oczekiwania wobec mnie były dużo większe i nadal pewnie takie są. Chciałem zagrać jak najlepiej i pomóc drużynie. Poniekąd to się udało, ale szkoda straconych punktów w meczu z Pogonią Szczecin - ocenia pomocnik, który wiosną dla Wisły Kraków uzbierał aż 13 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Jesienią ma ich tylko 4.

TUTAJ MOŻESZ GŁOSOWAĆ NA NAJŁADNIEJSZEGO GOLA 15. KOLEJKI I WESPRZEĆ RAFAŁA WOLSKIEGO

Jacek Główczyński: Czy to dodatkowy odpoczynek, który był związany z pauzą w ekstraklasie po 4. żółtej kartce, sprawił, że odzyskał pan dynamikę i polot w grze?

Rafał Wolski: Coś w tym jest. Na pewno mogłem spojrzeć z boku na to, co dzieje się w drużynie, a także na sam mecz. Szkoda, że akurat ta pauza wypadła na derby, ale cóż takie jest życie, sport. Na pewno mogłem trochę odpocząć. Może nie tyle fizycznie, co psychicznie. Po powrocie do ekstraklasy fajnie to wyglądało. Cieszę się, że moja gra wraca do normy. Tym bardziej, że nie występowałem na nominalnej pozycji. Miałem inne zadania niż zwykle. Jednak jestem profesjonalistą i jeżeli trener oczekuje czegoś ode mnie, to staram się to wykonać na 100 procent. Jeśli chodzi o atak trener zostawił mi swobodę poruszania się. Nie miałem tutaj ścisłych zadań, ale i w defensywie miałem swoje zabezpieczać.

RAFAŁ WOLSKI W EKSTRAKLASIE 2016
kolejno runda klub mecze bramki asysty kartki żółte/czerwone

Wiosna Wisła Kraków 14 4 9 3/0
Jesień Lechia Gdańsk 14 1 3 4/0

Jeśli chodzi o gola uderzył pan z pierwszej piłki w "krótki róg". Tak planował pan od razu wykończyć tę akcję, czy był też inny pomysł?

Byłem już w "16", tam nie ma co kombinować. Jak się nie strzela, to się nie zdobywa bramek. Dostałem dobrą piłkę od Kuby Wawrzyniaka. Fajnie mi ją wycofał na 12. metr. Dlatego nie zastanawiałem się, od razu uderzyłem. Szybko zdobyty gol na pewno dodał mi jeszcze większej pewności siebie, poprawił morale. Chciałem zagrać jak najlepiej i pomóc drużynie. Tak długie oczekiwanie na to trafienie nie było łatwe, gdyż wiem, że oczekiwania wobec mnie były dużo większe i nadal pewnie takie są. Jednak zawsze czułem wsparcie drużyny i trenera. Wierzyli we mnie, dawali szanse i chce się za to odwdzięczyć. Poniekąd to się udało, ale szkoda straconych punktów.

FRĄCZPERS OPOWIADA JAK ZABRAŁ ZWYCIĘSTWO LECHII: SUCHY, Z PIACHEM, NIE MOGŁEM PRZEMIELIĆ

Dośrodkowuje Rafał Wolski, strzela Milos Krasić

SŁAWOMIR PESZKO LIGOWCEM PAŹDZIERNIKA. MOŻESZ ZADAĆ PYTANIE SKRZYDŁOWEMU LECHII

Dzięki przerwie wróciła też precyzja przy stałych fragmentach gry? Niewiele brakowało, by miał pan z wolnego asystę, gdyż blisko gol był Milos Krasić?

Stałe fragmenty gry ćwiczę regularnie na każdym treningu, wykonuję wiele uderzeń i dośrodkowań. A to co potem widać na meczu to nie jest tylko kwestia treningu, a po prostu dyspozycja dnia. Przecież nagle nie można zapomnieć tego co się umie? Na pewno potrzebowałem trochę tego spokoju. Wyszło mi to na dobre także w tym elemencie. Przy tym wolnym aż dwóch naszych piłkarzy uciekło spod krycia i udało się dograć do Milosa. Szkoda, że nie było gola, podobnie jak w sytuacji, gdy Marco Paixao strzelił w słupek.

Jak tłumaczycie sobie sami to, że w kolejnym meczu zamiast poprawić wynik na 2:0 czy 3:0 wyciągacie rękę do rywali i pozwalacie im wyrównać?

Zgadzam się, że tak to wygląda. Na pewno podczas przerwy na reprezentacje trener zwróci nam na to uwagę. Strzelamy bowiem sporo goli, ale także dużo ich tracimy. Na pewno naszą grą zasłużyliśmy na więcej punktów niż ich mamy. W meczu z Pogonią też nie można powiedzieć, że nie walczyliśmy, czy nie stwarzaliśmy sytuacji. Okazji bramkowych było sporo. Skończyło się remisem, bo Pogoń nas uśpiła, albo sami się uśpiliśmy. Wydawało się, że wszystko kontrolujemy, a tym czasem na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy straciliśmy czujność.

NAPASTNIK Z DORTMUNDU NA TESTACH W GDAŃSKU. WZROŚNIE BAŁKAŃSKA KOLONIA W LECHII?