stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rajd Pomorski pt. Kluka 2016

Rajd Pomorski "Kluka" jest największą imprezą turystyczno-rekreacyjną regionu, którego ideą jest integracja środowiska miłośników turystyki i krajoznawstwa połączona z promocją atrakcji województwa pomorskiego. Dodatkowo twórcy wydarzenia angażują do organizacji i działania grupy młodzieżowe, celem kształcenia przyszłych animatorów i przewodników turystycznych.

Tegoroczna XVII edycja odbędzie się w terminie 25-29 maja 2016 roku w powiecie kościerskim z bazą w gminie Lipusz a wytyczone trasy przebiegają przez obszary o urzekającym pięknie krajobrazu, przyrody i z ciekawymi obiektami architektury. Wieczorem, przy gitarze, ognisku i kiełbaskach można wymienić się wrażeniami z trasy, spotkamy ciekawych ludzi oraz poznamy miejscowy folklor. W czasie rajdu odbywać się będzie wiele konkursów z nagrodami.

Przebieg:

Kluka jest wydarzeniem skierowanym do miłośników aktywnego wypoczynku, zarówno rekreacyjnego jak i długodystansowego. Każdy dzień to szczegółowo zaplanowane trasy piesze, rowerowe czy kajakowe, zróżnicowane pod kątem długości i czasu trwania. Dodatkowo, organizatorzy opracowują trasy pod kątem odbiorców - dla dzieci, rodzin młodzieży i dorosłych. Nad przebiegiem rajdu czuwają doświadczeni przewodnicy oraz pasjonaci turystyki krajoznawczej.

Rajd Pomorski to nie tylko wędrówka, jazda czy pływanie, ale szereg imprez towarzyszących. Tradycyjnie odbywają się ogniska z poczęstunkiem i muzyką na żywo a także konkursy wiedzy krajoznawczej, bezpieczeństwa ruchu drogowego, marsze na orientację i gry terenowe. Podczas każdej edycji Kluki organizowany jest festyn turystyczny skierowany do społeczeństwa lokalnego, współorganizowany z władzami gminy.

Dojazd na miejsce rozpoczęcia Rajdu odbywa się komunikacją kolejową lub autobusową. Poza tym można dostać się tzw. "Klukobusem" - zamówionym specjalnie dla uczestników Rajdu autokarem.
Jako bazę Rajdu wykorzystujemy szkoły, w których nocleg odbywa się w salach lekcyjnych lub na sali gimnastycznej, na własnym sprzęcie (karimata, śpiwór). Dla zainteresowanych istnieje możliwość rezerwacji kwater prywatnych w miejscowości, w której jest baza Rajdu.

Wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie (udostępniamy czajniki bezprzewodowe i miejsce do przygotowania posiłku - stołówka) Organizatorzy każdego dnia wieczorem zapewniają ciepły posiłek przy ognisku (kiełbaska, bigos, grochówka, itp.) Często władze lokalne przygotowują poczęstunek np. ciasta, lokalne specjalności.

Kluka jest idealną okazją do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi w otoczeniu natury i przyrody. Organizatorzy zapewniają jednoczesną możliwość odpoczynku jak i aktywnego odkrywania przepięknych terenów naszego województwa.

Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej Rajdu Pomorskiego Kluka

Organizator Rajdu:

Oddział Gdański PTTK
Komendant Rajdu: Mariusz Albecki, mail: alpino1@wp.pl, tel. +48 505 085 902
Z-ca Komendanta Rajdu: Paweł Musiał, mail: pawel@esencja.net, tel. +48 601 863 050

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
08.04
King Szczecin
0:0 mecz odwołany
11.04
0:0 mecz odwołany
Anwil Włocławek
11.04
HydroTruck Radom
0:0 mecz odwołany
15.04
0:0 mecz odwołany
Stelmet Enea BC Zielona Góra
19.04
0:0 mecz odwołany
MKS Dąbrowa Górnicza
05.04
MKS Dąbrowa Górnicza
0:0 mecz odwołany
04.04
Enea Astoria Bydgoszcz
0:0 mecz odwołany
30.03 g.17.30
HydroTruck Radom
29.03 g.15.00
Legia Warszawa
24.03 g.20.30
Polski Cukier Toruń