• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rajd na Orientację - Kaszubska Włóczęga

Kaszubska Włóczęga jest dzienną, turystyczną imprezą na orientację.

Termin i miejsce:

Sobota, 17 maja 2014 roku w Potęgowie.
Baza znajduje się w Ośrodku Centrum Przygody
Dojazd i powrót uczestników imprezy możliwy jest transportem organizatora lub własnym.
Niebawem na stronie organizatora zostanie opublikowana "mapka dojazdu".

Przebieg wszystkich tras ma charakter pętli, co umożliwia również dogodny dojazd samochodem na miejsce imprezy.

W tym roku, uczestnicy Kaszubskiej Włóczęgi, prócz tradycyjnych tras pieszych i rowerowej będą mieli do wyboru także trasę kajakową!

TRASY PIESZE (5 tras o różnym stopniu trudności):

TRASA ROWEROWA:

TRASA KAJAKOWA:

O co w tym wszystkim chodzi?

Każda z tras Rajdu na Orientację pt. "Kaszubska Włóczęga" zbliżona była swą formułą nieco do innych słynnych na Pomorzu imprez tego typu, jednak atmosfera jest tu zdecydowanie bardziej rodzinna niż wyczynowa. Organizatorzy pomyśleli również o weekendowych imprezowiczach i wszelkich śpiochach ustanawiając w miarę normalną godzinę startu. Zaś limitowany czas każdej z tras w sam raz dopasowany był do wybranego wariantu, tak by zbytnio się nie przemęczyć.

Zobacz migawki z poprzedniej edycji Kaszubskiej Włóczęgi i podejmij wyzwanie w tym roku!



Organizator:
Akademicki Klub Kadry GDAKK
WWW: Kaszubska Włóczęga.pl
FunPage: Kaszubska Włóczęga
e-mail: kaszubskawloczega@gmail.com

Regulamin Rajdu:


1. Kategorie startowe

Uczestnicy imprezy zgłaszają się i startują w zespołach jedno, dwu lub trzyosobowych. Dodatkowo na Trasie Mało Trudnej dopuszcza się również start w zespołach 5 osobowych. Wyjątek stanowi też Trasa Kajakowa - starty możliwe są w zespole 1- lub 2-osobowym. W każdym przypadku przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Minuty startowe zespołów są przydzielane w drodze losowania i ogłaszane przed imprezą. Dla tras pieszych i kajakowej długości tras podano w linii prostej pomiędzy punktami, z uwzględnieniem trudnych do przebycia przeszkód terenowych. Dla trasy rowerowej długość jest liczona po istniejących na mapie i w terenie drogach, ścieżkach i przecinkach. Na wszystkich trasach obowiązuje bezwzględny zakaz używania map innych niż dostarczone przez organizatora, elektronicznych krokomierzy oraz przyrządów do nawigacji satelitarnej, za wyjątkiem funkcji rejestrowania przebytej drogi (śladu, tracka) w celu wykorzystania tych informacji po zakończeniu Imprezy.

Trasy do wyboru:

TRASY PIESZE:

a) Trasa Bardzo Trudna TPBT: "Wciągająca gra" (ok. 18km)

Trasa bardzo trudna skierowana do osób z większym doświadczeniem, które już wcześniej brały udział w podobnych imprezach, a pojęcie azymutu nie jest im obce. Najdłuższa z dostępnych tras pieszych i najbardziej wymagająca. Punkty kontrolne rozstawione w trudno dostępnych miejscach, a na każdym kroku rozstawione są punkty stowarzyszone oraz mylne. Drożnia miejscami niepełna.

Mapa topograficzna, czarno-biała w skali 1:25 000, aktualność lata 60-te XX wieku.

b) Trasa Nawigacyjna TPN: "Bagienny azymut" (ok. 14km - optymalny wariant)

Trasa typu scorelauf o skróconej długości względem TPBT, ale o zwiększonym udziale nawigacji. Skierowana do osób doświadczonych, o bardzo dobrych umiejętnościach nawigacyjnych (marsz na azymut, wyznaczanie punktu na mapie za pomocą ekierki i przyrządu do pisania). Trasa składa się zarówno z punktów kontrolnych (PK) jak i punktów nawigacyjnych (PN). PN są to punkty, których lokalizację trzeba samodzielnie wyznaczyć za pomocą jednoznacznych wskazówek (azymut/odległość/itp.). Punkty zlokalizowane są w trudno dostępnych miejscach terenu (zawsze towarzyszą im punkty stowarzyszone i mylne). Treść mapy (głównie drożnia, ale wyłączając poziomice) jest zmodyfikowana tak aby skutecznie utrudniać uczestnikom odnajdywanie PK.

Trasa dla osób z zamiłowaniem do nawigacji.

c) Trasa Trudna TPT: "Wstęga mokradeł" (ok. 14 km)

Trasa trudna w formie scorelaufu dla osób średniozaawansowanych, z "jakimś doświadczeniem", które startowały już w podobnych imprezach i orientują się w leśnym terenie, łącznie z umiejętnością marszu na azymut. Punkty kontrolne są zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach terenu (ustawione w miejscach charakterystycznych w rzeźbie terenu bez względu na stopień trudności dotarcia do nich), mogą towarzyszyć im punkty stowarzyszone. Możliwe nieliczne punkty zadaniowe. Drożnia pełna. Mapa topograficzna, czarno-biała w skali 1:25 000, aktualność lata 60-te XX wieku.


d) Trasa Mało Trudna TPMT: "To moje bagno!" (ok. 12km)

Trasa łatwa dla osób o niedużym doświadczeniu w InO oraz dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z mapą i kompasem. Wszystkie punkty to lampiony rozstawione w stosunkowo łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających poruszania się także po rzeźbie terenu. Lampiony będą tak obrócone, by nie zauważył ich przypadkowy przechodzień. Przy kilku punktach kontrolnych mogą być ustawione punkty stowarzyszone. Drożnia pełna.

Mapa topograficzna, czarno-biała w skali 1:25 000, aktualność lata 60-te XX wieku.


e) Trasa dla Weteranów TPW: "Śladami Gryfa Pomorskiego" (ok. 14km)

Trasa trudna dla osób z dużym doświadczeniem w InO. Wymagany jest chociaż jeden uczestnik +45 (urodzony przed 1970 rokiem), reszta uczestników zespołu nie musi spełniać tego warunku. Wszystkie punkty to lampiony rozstawione w zróżnicowanych lokalizacjach, wymagających poruszania się po rzeźbie terenu (możliwa wędrówka na azymut!). Będą występować punkty stowarzyszone, mylne. Cechą charakterystyczną TPW jest wydłużony limit czasu podstawowego. Drożnia pełna.

Mapa topograficzna, czarno-biała w skali 1:25.000, aktualność lata 80-te XX wieku


TRASA KAJAKOWA:

Trasa kajakowa TK: "Inwazja topielców" (ok. 15 km)

Trasa przeznaczona zarówno dla miłośników kajaków, jak i osób szukających w imprezach na orientację nowych wrażeń. Punkty kontrolne umieszczone będą przy brzegu oraz do 200 metrów w głąb lądu. Możliwe przenoski, pływanie w terenie bagnistym lub w wąskich kanałach. W wariancie podstawowym mapa może być lekko przekształcona, w wariancie zaawansowanym (dla chętnych - osobna klasyfikacja) silnie zmodyfikowana. Każdy zespół dostanie dwie mapy i w trakcie rajdu będzie mógł zdecydować o wariancie. Drożnia miejscami niepełna.

Mapa topograficzna, czarno-biała w skali 1:10 000, aktualność lata 60-te XX wieku.


TRASA ROWEROWA:


Trasa Rowerowa TR: "Po osie w czymś miękkim (tylko w czym?)" (ok. 100km)

Trasa scorelauf o punktacji wagowej dodatnio-ujemnej. Punkty kontrolne usytuowane wyłącznie w miejscach ciekawych krajoznawczo, tak, by możliwe było podjechanie rowerem w bezpośrednią bliskość punktu (ale niekoniecznie pod sam lampion). Możliwe punkty stowarzyszone. Mapa częściowo zaktualizowana (tzw. asfaltki). Trasa jest bezpieczna - omija wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie.
Drożnia pełna. Mapa topograficzna, kolorowa w skali 1:50 000, aktualność lata 60-te XX wieku.


2. Zgłoszenia przez Internet

Wcześniejsze zgłoszenia są możliwe jedynie przez formularz internetowy na stronie https://kaszubskawloczega.pl

UWAGA: zapisy rozpoczną 28 kwietnia 2014 i potrwają do 12 maja do 23:59 lub do wyczerpania miejsc.

Wysokość opłaty wpisowej wynosi:

dla każdego uczestnika - 25 zł/os*

dla członków klubu AKK Gdakk oraz osób poniżej 15 roku życia 15zł/os*

dla uczestników aktualnej edycji kursu OT organizowanego przez AKK Gdakk 5zł/os*

*nie dotyczy to Trasy Kajakowej

Cennik dla Trasy Kajakowej opracowany zostanie wkrótce.

Osoby zapisujące się przez Internet opłatę powinny przesłać przelewem na konto:

Agnieszka Witowska
ul. Skarpowa 26/3
80-145 Gdańsk
45 2490 1044 0000 4200 5617 5412

W tytule przelewu prosimy koniecznie wpisać KW oraz podać numer identyfikacyjny drużyny oraz imiona i nazwiska członków zespołu, za których jest uiszczana opłata.

Identyfikator drużyny, niezbędny do dokonania przelewu, zostanie wyświetlony po udanej rejestracji. Zgłoszenie będzie ważne w momencie potwierdzenia się wpłaty wpisowego na konto. Można płacić za kilka osób jednocześnie.

Wpłata musi być zaksięgowana w ciągu 5 dni od momentu rejestracji, ale nie później niż we wtorek, 13. maja do godz. 23:59. W przypadku braku wpłaty, organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia drużyny z listy. Takie osoby będą mogły startować poprzez zapisanie się w dniu imprezy (o ile na trasach będą wolne miejsca), a ich opłata wynosić będzie 35zł/os. Należy zaznaczyć, że w przypadku Trasy Rowerowej, zapisanie się po 13. maja (lub brakiem zaksięgowanej do tego terminu opłaty) będzie skutkować otrzymaniem mapy czarno-białej (nie kolorowej).

Możliwy jest zwrot wpisowego, jednakże opłatę startową zwracamy wyłącznie przy rezygnacji do 10 maja 2014.

3. Zgłoszenia w dniu imprezy:

Zapisy w dniu imprezy będą prowadzone w bazie imprezy, pod warunkiem dostępności miejsc na poszczególnych trasach.

Opłata dla wszystkich osób (niezależnie od wieku, czy przynależności do klubu) zapisujących się w dniu imprezy wynosi 35 zł. Opłata wpisowa będzie pobierana w momencie zgłoszenia. Osoby zapisujące się w dniu imprezy będą miały przydzielone późniejsze minuty startowe. Prosimy o informowanie nas poprzez email (kaszubskawloczega@gmail.com) o przybyciu w dniu imprezy - osoby, które uprzedzą nas do dnia 16 maja o swoim starcie będą miały pierwszeństwo w zapisie na daną trasę (w stosunku do osób, które takiego emaila nie wyślą). Osoby, które wykonają przelew w dniach 15-16 maja proszone są o przyniesienie potwierdzenia przelewu.

Zachęcamy do wcześniejszego zgłoszenia się i jak najszybszej opłaty wpisowego.

4.Wyposażenie uczestników:


Zestaw niezbędny dla każdego uczestnika:

• obowiązkowo kompas, trwały środek do pisania (długopis),
• Trasa Nawigacyjna: ekierka
• Trasa Rowerowa: kask rowerowy (obowiązkowy!), własne rowery i narzędzia do ich naprawy.

5. Świadczenia startowe:

• komplet map i materiałów startowych dla każdego członka zespołu,
• karta do potwierdzeń punktów - jedna na zespół,
• słodki poczęstunek na starcie
• bigos na mecie
• herbata, kawa, woda mineralna i wrzątek do celów spożywczych w bazie imprezy
• teren Bazy do użytku podczas trwania imprezy
• dostęp do zaplecza sanitarnego na terenie bazy
• pamiątkowa naklejka
• dla wszystkich chętnych uczestników możliwe będzie potwierdzenie punktów do odznaki OInO, OTP, KOT.

Dodatkowo w bazie imprezy będzie możliwość wykupienia noclegu oraz obiadu w bufecie. Dla uczestników KW nocleg w pokoju/domku kosztować będzie 12zł (+5zł pościel) od osoby - rezerwacji należy dokonywać u właściciela obiektu w Centrum Przygody w Potęgowie

6. Nagrody:

• Symboliczne nagrody rzeczowe oraz dyplomy zostaną wręczone na zakończenie imprezy członkom najlepszych trzech drużyn na każdej trasie.

• W przypadku ukończenia imprezy przez dwie lub więcej ekip z taką samą liczbą punktów karnych (dotyczy to wszystkich tras i miejsc nagradzanych 1-3), o tym która drużyna zajmie wyższe miejsce zdecyduje zadanie specjalne organizatora (szczegóły w dniu imprezy).

7. Postanowienia końcowe:

• Osoby niepełnoletnie w wieku 15-17 lat (skończone) startują i uczestniczą w imprezie tylko pod opieką osób powyżej 18 roku życia i muszą przed startem okazać oświadczenie podpisane przez obojga opiekunów prawnych oraz podpisane przez osobę pełnoletnia, która podczas marszu będzie ponosić za taką osobę odpowiedzialność.

• Osoby niepełnoletnie mające nieukończone 15 lat startują i uczestniczą w Imprezie tylko pod opieką swojego opiekuna prawnego. Muszą też przed startem okazać oświadczenie podpisane przez obojga opiekunów prawnych.

• Organizatorzy, w związku z turystycznym charakterem marszu na orientację, nie są zobligowani do zapewnienia uczestnikom profesjonalnej opieki medycznej oraz zwożenia uczestników z trasy, a na trasie rowerowej - pomocy technicznej w zakresie napraw rowerów. Zalecamy wzięcie niezbędnych Wam medykamentów oraz telefonów komórkowych w razie konieczności wezwania pomocy.

• W związku z powyższym, ewentualne ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków każdy uczestnik zapewnia sobie we własnym zakresie.

• Za szkody wyrządzone wobec uczestników imprezy przez osoby trzecie jak i odwrotnie Organizator nie odpowiada.

• Uczestnik, który nie zgłosił się na starcie traci prawo do opłaty startowej i świadczeń.
• Zgłoszenie w dniu imprezy nie gwarantuje pełnych świadczeń startowych.
• Uwagi i odwołania rozstrzyga Organizator imprezy.
• Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
• Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatorów. W sprawach spornych decyzja Organizatorów jest decyzją ostateczną.
• Nad przestrzeganiem regulaminu czuwają na terenie imprezy Sędziowie wyposażeni w odpowiednie identyfikatory. Sędzia w razie stwierdzenia łamania regulaminu może udzielić ostrzeżenia lub zdyskwalifikować dany zespół.

8. Zespół organizacyjny:

• Anna Dettlaff - Kierownik Imprezy
• Dominika Welz - Kierownik Bazy
• Piotr Bładzikowski, Mariusz Westa - Budowniczowie Trasy Bardzo Trudnej
• Jan Wruck - Koordynator tras, budowniczy Trasy Nawigacyjnej
• Monika Wróbel, Kamil Jachimowski - Budowniczowie Trasy Trudnej
• Anna Śliwińska, Dorian Apanel - Budowniczowie Trasy Mało Trudnej
• Marek Larczyński, Krzysztof Kostrzewa - Budowniczowie Trasy Weteranów
• Adam Żyliński, Tomasz Radzikowski - Budowniczowie Trasy Kajakowej
• Tomek Larczyński, Adam Piotrowski - Budowniczowie Trasy Rowerowej
• Agnieszka Witowska - Sekretarz ds. finansowych, fotograf
• Dorota Kuśmierczak - Sprawy związane z kajakami
• Tamara Kanecka - Kontakty ze sponsorami
• Paulina Kaniasty - Transport autokarowy
• Irena Ejsymont - Zaopatrzenie
• Karina Prączko - Zapowiedzi, relacje
• Agata Borkowska - opracowanie plakatu
• Dymitr Juszczuk - Administrator strony internetowej

Przeczytaj także

Opinie

30.03 g.13.00
Budowlani WizjaMed Łódź
30.03 g.15.00
Miedź Legnica
30.03 g.15.00
Elana Toruń
30.03 g.15.30
Orkan Sochaczew
30.03 g.15.30
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
24.03 g.16.00
Arged Rebud Ostrovia
24.03 g.14.00
Awenta Pogoń Siedlce
23.03 g.16.00
Juvenia Kraków
22.03 g.17.30
PSG Stal Nysa