Rapid Wiedeń - Lechia Gdańsk 0:0 w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy

21 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Lechia Gdańsk w Wiedniu miała liczne wsparcie własnych kibiców i wywiozła z pierwszego spotkania z Rapidem bezbramkowy remis. Lechia Gdańsk w Wiedniu miała liczne wsparcie własnych kibiców i wywiozła z pierwszego spotkania z Rapidem bezbramkowy remis.

Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe z Rapidem Wiedeń 0:0 w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Przez większą część gry podopieczni Tomasza Kaczmarka bardzo dobrze i ofiarnie się bronili. Natomiast najlepszą okazję na gola miał jeszcze w pierwszej połowie Flavio Paixao. O tym, która z tych drużyn awansuje, dowiemy się 28 lipca, gdy o godzinie 19:45 rozpocznie się rewanż na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Bilety w cenie od 25 do 70 złotych są już w sprzedaży.

Burgstaller

Rezerwowi: 21 Unger, 25 Gartler, 8 Knasmullner, 13 Schick, 17 Dibon, 19 Solbauer, 20 Hofmann, 23 Auer, 34 Sattberger, 39 Kriwak, 77 Savić
Sędziowie: Masijew oraz Abdullajew i Talibow (wszyscy Azerbejdżan)

Paixao

Rezerwowi: 1 Buchalik, 83 Mikułko, 6 Kubicki, 9 Zwoliński, 10 Diabate, 11 Piła, 20 Conrado, 69 Biegański, 72 Koperski, 77 Neugebauer, 79 Sezonienko, 88 Kałuziński
  • 61' 27 Grull Zmiany 8 Knasmullner
  • 61' 22 Koscelnik Zmiany 13 Schick
  • 61' 14 Pejic Zmiany 34 Sattberger
  • 69' 41 Zimmermann Zmiany 39 Kriwak
  • 84' 7 Kuhn Zmiany 77 Savić
  • 65' 28 Paixao Zmiany 9 Zwoliński
  • 65' 33 Terrazzino Zmiany 88 Kałuziński
  • 65' 99 Durmus Zmiany 20 Conrado
  • 72' 4 Tobers Zmiany 6 Kubicki
  • 82' 17 Clemens Zmiany 79 Sezonienko
  • 18' Koscelnik
  • 24' Pejic
  • 4' Tobers

Lista miejsc, w których kupisz bilet na mecz Lechia Gdańsk - Rapid Wiedeń oraz przedsprzedaż internetowa

Zwycięzca dwumeczu Lechia Gdańsk - Rapid Wiedeń w 3. rundzie zmierzy się z lepszym w parze Aris Limassol (Cypr) - Neftci Baku (Azerbejdżan). Pierwszy mecz tych drużyn rozpocznie się o godz. 19:30

2. runda kwalifikacji Ligi Konferencji Europy - komplet wyników

drużyna, która zakończy udział w Lidze Konferencji Europy na 2. rundzie otrzyma od UEFA 350 tys. euro. Natomiast zwycięzca zapewni sobie 550 tys. i szanse na jeszcze wyższe wypłaty w kolejnych fazach rywalizacji

Ile Lechia Gdańsk może zarobić w Lidze Konferencji? Stawki UEFA za pokonanie poszczególnych rund, łącznie z kwalifikacjami

dziś mecz w Wiedniu, a za tydzień, 28 lipca o godz. 19:45 w Gdańsku. Lechia w pełni może skoncentrować się na tych spotkaniach, gdyż najbliższe spotkanie ligowe z Górnikiem Zabrze zostało przełożone

UEFA nałożyła na Lechię Gdańsk dwie kary. Czy są dotkliwe? Zagłosuj

nie ma przeszkód, aby w rewanżu zapełnić cały stadion, ale oczywiście w dużej mierze frekwencja będzie zależeć od wyniku, który padnie dziś w Wiedniu

Jak, kiedy i po ile można kupić bilety na mecz Lechia Gdańsk - Rapid Wiedeń

upalnie w Wiedniu. W tej chwili termometry pokazują 31 stopni Celsjusza
Jak to obrazowo ujął David Stec: "Lechia nie może iść na otwarte noże". Trener Kaczmarek zabezpieczył zatem defensywę

Przeczytaj, co przed meczem Rapid Wiedeń - Lechia Gdańsk mówili David Stec i Maciej Kalkowski

jako defensywny pomocnik zagra Tobers, który wcześniej grał jako środkowy obrońca, ale ta pozycja nie jest mu obca, gdyż tak jest ustawiany w reprezentacji Łotwy

Wisła Płock - Lechia Gdańsk 3:0. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

w porównaniu z przegranym meczem w Płocku w "11" poza wspomnianą zmianą w ustawieniu Lechii, także 2 zmiany personalne. Stec (LECHIA Gdańsk) za Koperskiego (LECHIA Gdańsk), a Nalepa (LECHIA Gdańsk), który wraca na środek obrony, za Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk)

Przypomnij sobie, jak trener Kaczmarek tłumaczył porażkę w Płocku

zgodnie z zapowiedziami w kadrze meczowej jest Zwoliński, ale zaczyna mecz na ławce

Czy Łukasz Zwoliński odejdzie z Lechii Gdańsk?

Rapid w Lidze Konferencji Europy w tym sezonie jeszcze nie grał. 15 lipca męczył się w Pucharze Austrii z III-ligowym SK Treibach, wygrywając na wyjeździe 1:0 dopiero po golu Burgstallera w 94. minucie
w porównaniu z tym meczem trener Feldhofer w "11" na Lechię zostawił tylko 4 piłkarzy. Ponownie zagrają: bramkarz Hedl (Rapid Wiedeń), obrońcy Aiwu (Rapid Wiedeń) i Wimmer (Rapid Wiedeń) oraz wspomniany napastnik - Burgstaller, który jest jednocześnie kapitanem zespołu
jako że kapitanem Lechii jest Paixao, opaski w obu drużynach nosić będą napastnicy
w składzie Rapidu nie ma Demira, który jesień 2021 spędził na wypożyczeniu w Barcelonie
jest natomiast inny piłkarz wyceniany na 5 mln euro - Grull (Rapid Wiedeń)
portal transferowy transfermarkt.de szacuje wartość piłkarzy Rapidu na ponad dwa razy więcej niż Lechii. Wynosi ona około 31,5 mln euro

Przypomnij sobie, kto jest najdroższym piłkarzem Lechii Gdańsk?

nie od dziś jednak wiadomo, że pieniądze nie grają
na stadionie dominują barwy białe i zielone, gdyż Rapid ma barwy zielono-białe. Lechia może liczyć na wsparcie swoich kibiców
piłkarze wychodzą na prezentację. Rapid biało-zielone pasiaste koszulki i białe spodenki
Relacja live Lechia w wyjazdowym komplecie stalowych strojów
mecz prowadzą arbitrzy z Azerbejdżanu. Nie ma VAR
1'
od środka mecz rozpoczął Rapid
1'
ostry faul na Gajosie (LECHIA Gdańsk)
1'
sędzia upomina, na razie ustnie - Oswalda (Rapid Wiedeń)
3'
zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Gajosa (LECHIA Gdańsk). Durmus (LECHIA Gdańsk) nie utrzymał piłki w boisku
4'
Żółtą kartką został ukarany Tobers (LECHIA Gdańsk) po faulu na Zimmermannie
4'
dziwna decyzja sędziego, faul był równie ostry jak chwilę wcześniej na Gajosie (LECHIA Gdańsk), ale wówczas kartki nie było
5'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po dośrodkowaniu Koscelnika (Rapid Wiedeń)
6'
rzut rożny dla miejscowych po interwencji Steca (LECHIA Gdańsk)
6'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę w aut, ratując Lechię od drugiego z rzędu kornera
7'
Stec (LECHIA Gdańsk) nabił piłką Burgstallera. Od bramki grę wznowi Kuciak (LECHIA Gdańsk)
8'
na razie optyczna przewaga Rapidu. Lechia czeka na rywali na własnej połowie
8'
Koscelnik (Rapid Wiedeń) zagrał między obrońców Lechii. Zimmermann (Rapid Wiedeń) źle przyjął piłkę i zdążył doskoczyć do niej Kuciak (LECHIA Gdańsk)
9'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął podania Grulla (Rapid Wiedeń) w kierunku Kuhna (Rapid Wiedeń). Znów piłka wrzucona za linię obrony Lechii
10'
w starciu z rywalami ponownie ucierpiał Gajos (LECHIA Gdańsk), ale znów bez konsekwencji dla Rapidu
11'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) bardzo dobrze podał do Paixao, ale Flavio nie oddał strzału. Kończy się rzutem rożnym
11'
po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska sędzia odgwizdał faul Paixao
12'
Lechia agresywniej w pressingu na środku boiska
13'
Lechia po przejęciu piłki stara się dłużej przy niej pozostać, ale na razie robi to głównie na własnej połowie
14'
zbyt mocne podanie Paixao w kierunku Terrazzino (LECHIA Gdańsk). Piłka wyszła poza boisko asekurowana przez bramkarza Rapidu
14'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) z trudem wybił piłkę poza bramkę po strzale Grulla (Rapid Wiedeń) sprzed pola karnego
15'
krótko rozegrany korner przez rywali nie zaskoczył Lechii
17'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę zbyt mocno zagraną przez Kuhna (Rapid Wiedeń)
18'
kolejna interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk), tym razem po zagraniu Pejicia (Rapid Wiedeń)
18'
"Lechia Gdańsk" - skandowanie z trybun
18'
Żółtą kartką został ukarany Koscelnik (Rapid Wiedeń) po faulu na Paixao
19'
obraz gry nie ulega zmianie, nadal częściej przy piłce Rapid
21'
oba drużyny na razie nie forsują tempa, to ułatwia Lechii rozbijanie ataków rywali
22'
posiadanie piłki 60:40 na korzyść Rapidu
22'
Burgstaller strzelił nad poprzeczką, a jego akcja zaczęła się od zabrania piłki przez Pejicia (Rapid Wiedeń) Tobersowi (LECHIA Gdańsk)
24'
Żółtą kartką został ukarany Pejic (Rapid Wiedeń).
24'
pomocy medycznej potrzebuje Gajos (LECHIA Gdańsk), który był znów faulowany
25'
Gajos (LECHIA Gdańsk) zostaje na boisku
25'
wielka szansa na gola. Strzał głową Paixao. Piłkę (LECHIA Gdańsk) odbił Hedl (Rapid Wiedeń). Akcja zaczęła się trochę przypadkowo, gdyż piłka wybijana przez obrońcę Rapidu trafiła w głowę jego kolegi. Przejął ją Durmus i po krótkim sprincie lewym skrzydłem wrzucił piłkę w pole bramkowe
27'
Durmus (LECHIA Gdańsk) uważał, że był faulowany, ale sędzia uznał, że nie było przewinienia Kuhna (Rapid Wiedeń)
28'
niecelny strzał z dystansu Gajosa (LECHIA Gdańsk)
28'
z uwagi na upał sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie przez piłkarzy płynów
30'
na spalonym Clemens (LECHIA Gdańsk)
31'
znów spalony, tym razem Paixao po długim przerzucie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
32'
rzut rożny dla Rapidu
32'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Burgstallera. Kolejny rzut rożny
33'
bez zagrożenia dla Lechii po rzucie rożnym Grulla (Rapid Wiedeń)
34'
doskonała kontra Lechii. Paixao pakuje piłkę do siatki, ale gol nie został uznany. Clemens (LECHIA Gdańsk), który podawał do Flavio, był na spalonym, gdy dochodził do piłki zagrywanej przez Tobersa
36'
Maloca (LECHIA Gdańsk) ucierpiał w starciu z Kuhnem (Rapid Wiedeń), ale już może kontynuować grę
38'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) faulowany na wysokości pola karnego przez Pejicia (Rapid Wiedeń)
39'
nikt z Lechii nie doszedł do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego przez Gajosa (LECHIA Gdańsk)
40'
czym dłużej trwa mecz, tym Lechia jest coraz groźniejszym rywalem dla Rapidu
40'
Stec (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Kuhna (Rapid Wiedeń)
41'
ponownie Lechia radzi sobie z dośrodkowaniem Grulla (Rapid Wiedeń) z narożnika boiska. Gospodarze sygnalizowali jeszcze zagranie ręką Tobersa (LECHIA Gdańsk), ale sędzia nie reaguje
42'
Stec (LECHIA Gdańsk) wygrał w obronie kolejny pojedynek z Grullem (Rapid Wiedeń)
42'
ten pojedynek wzniecił okrzyk "Lechia Gdańsk" w sektorze gdańszczan, który jest za bramką, którą obecnie zajmuje Kuciak (LECHIA Gdańsk)
44'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę przed "16", bo nadbiegał Burgstaller
45'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Pejicia (Rapid Wiedeń)
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
po rozegraniu rzutu rożnego przez gospodarzy sprzed pola karnego strzelał Koscelnik (Rapid Wiedeń). Uderzenie celne, ale lekkie i Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę
45+2
Zimmermann (Rapid Wiedeń) pada w polu karnym Lechii. Sędzia: gramy dalej
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. RAPID WIEDEŃ - LECHIA GDAŃSK 0:0
Rapid był częściej przy piłce, ale Lechia bardzo dobrze zagrała taktycznie i była bliższa objęcia prowadzenia. Najlepszą okazją na gola miał Paixao po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk), ale z bliska nie zdołał pokonać Hedla (Rapid Wiedeń). Flavio posłał także piłkę do siatki, ale wcześniej na spalonym był Clemens (LECHIA Gdańsk). Obie te akcje miały miejsce po wejściach z bocznych sektorach boiska.
Rapid "woził" się z piłką, ale robił to zbyt wolno, aby rozerwać dobrze przesuwających się w obronie gdańskich piłkarzy. Czujny był też Kuciak (LECHIA Gdańsk), który właściwie miał tylko jeden trudniejszy strzał, gdy uderzał Grull (Rapid Wiedeń)
w meczu Aris - Nefci po 34. minutach również bez goli
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składzie
48'
Durmus (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
49'
po strzale głową Tobersa (LECHIA Gdańsk) piłka spadła na górną siatkę bramki Rapidu, ocierając się o poprzeczkę. Będzie kolejny rzut rożny
49'
tym razem z narożnika boiska Pietrzak (LECHIA Gdańsk), poprzednio wrzucał Durmus (LECHIA Gdańsk)
50'
Hedl (Rapid Wiedeń) pewnie złapał piłkę po strzale głową Nalepy (LECHIA Gdańsk)
52'
po przerwie częściej przy piłce Lechia
53'
Zimmermann (Rapid Wiedeń) domaga się karnego, ale sędzia pokazuje, że wślizg Clemensa (LECHIA Gdańsk) był czysty
54'
paixao w pole karne do Gajosa (LECHIA Gdańsk), ale nieco za mocno
55'
Grull (Rapid Wiedeń) pokazuje, że był ciągnięty za koszulkę, ale sędzia odgwizdał faul Zimmermanna (Rapid Wiedeń) na Kuciaku (LECHIA Gdańsk)
56'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Pejicia (Rapid Wiedeń)
57'
na spalonym Zimmermann (Rapid Wiedeń)
58'
Paixao blisko przechwytu, ale Aiwu (Rapid Wiedeń) naprawił błąd kolegów z obrony
59'
niecelne uderzenie z dystansu Tobersa (LECHIA Gdańsk)
59'
szykuje się potrójna zmiana w Rapidzie
60'
ofiarne interwencje defensorów Lechii po serii dośrodkowań
61'
Rapid Wiedeń przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grull, w jego miejsce wchodzi Knasmullner.
61'
Rapid Wiedeń przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Koscelnik, w jego miejsce wchodzi Schick.
61'
Rapid Wiedeń przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pejic, w jego miejsce wchodzi Sattberger.
63'
rzut rożny dla Rapidu, jeden z rezerwowych Schick (Rapid Wiedeń) będzie wykonawcą
63'
Burgstaller strzelał po dośrodkowaniu Schicka (Rapid Wiedeń) i pokazywał sędziemu, że Maloca (LECHIA Gdańsk) blokował ręką. Innego zdania był arbiter
64'
chyba piłkarze Rapidu tracą pewność siebie, skoro co chwila domagają się karnych
65'
trener Kaczmarek przygotowuje zmiany
65'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
65'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Terrazzino, w jego miejsce wchodzi Kałuziński.
65'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Durmus, w jego miejsce wchodzi Conrado.
66'
obaj zatem szkoleniowcy dokonali po potrójnej zmianie. Mogą zatem do końca meczu wymienić jeszcze dwóch zawodników
68'
po przerwie bez klarownych sytuacji strzeleckich z obu stron
69'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Kuhna (Rapid Wiedeń), a dobitka Burgstaller nad bramką
69'
po zejściu Paixao to Nalepa (LECHIA Gdańsk) jest kapitanem Lechii
69'
Rapid Wiedeń przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zimmermann, w jego miejsce wchodzi Kriwak.
71'
kończy rozgrzewkę Kubicki (LECHIA Gdańsk)
72'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tobers, w jego miejsce wchodzi Kubicki.
73'
"Lechia Gdańsk" - przebija się przez śpiewy miejscowych
73'
Hedl (Rapid Wiedeń) przejął piłkę po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk)
75'
zamieszanie w "16" Lechii. Kuhn (Rapid Wiedeń) nie zdobył gola, gdyż Kuciakowi (LECHIA Gdańsk) i Nalepie (LECHIA Gdańsk) pomógł Kałuziński (LECHIA Gdańsk), blokując Kriwaka. A wszystko zaczęło się od nieporozumienia Kuciaka i Steca, którzy nie przejęli piłki
75'
kwadrans przed końcem meczu kibice Rapidu wstają z siedzisk i dopingują na stojąco
76'
sędzia zarządza przerwę, aby piłkarze uzupełnili płyny
78'
Conrado (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do podania Kubickiego (LECHIA Gdańsk). Od bramki Hedl (Rapid Wiedeń)
79'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje po dośrodkowaniu Kriwaka (Rapid Wiedeń)
82'
ostatnie minuty to coraz większa przewaga Rapidu
82'
LECHIA Gdańsk przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Clemens, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
83'
Conrado (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut wolny na wysokości pola karnego. Faulował Schick (Rapid Wiedeń)
84'
nieudane dośrodkowanie Gajosa (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego
84'
Rapid Wiedeń przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuhn, w jego miejsce wchodzi Savić.
85'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przerzucił piłkę nad poprzeczką
85'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) ofiarnie po rzucie rożnym gospodarzy
86'
Schick (Rapid Wiedeń) wyrzucił piłkę poza bramkę Lechii
88'
o mały włos Maloca (LECHIA Gdańsk) nie zaskoczył Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Słowak złapał piłkę, której lot zmienił Chorwat
89'
Lechia wycofana całą drużynę na własną połowę
89'
Rapid gra na tzw. aferę. Dużo dośrodkowań, aby tylko piłkę zagrać w pole karne
90'
Conrado (LECHIA Gdańsk) niczym hokeista, zagrał na uwolnienie, czyli spod własnego pola karnego kopnął piłkę na połowy rywali
90'
aż 6 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
pomocy medycznej potrzebuje Sezonienko (LECHIA Gdańsk). W starciu z Oswaldem (Rapid Wiedeń) ucierpiało kolano gdańskiego młodzieżowca