• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rasmus Jensen 8. w SEC. Czy zostanie w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk, bo ekstraliga kusi?

Czytelnicy Trojmiasto.pl
2 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
aktualizacja: godz. 21:50 (3 września 2022)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Rasmus Jensen zdradził, że jego celem jest wygranie eWinner 1. ligi z Wybrzeżem i awans do PGE Ekstraligi. Rasmus Jensen zdradził, że jego celem jest wygranie eWinner 1. ligi z Wybrzeżem i awans do PGE Ekstraligi.

Rasmus Jensen zakończył 3. rundę SEC w Łodzi na 8. miejscu i awansował na tę lokatę awansował też w klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Europy. Ligowiec Lipca 2022 roku kuszony jest przez ekstraligę, ale chciałby znaleźć się tam ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. W wywiadzie, w którym Duńczyk odpowiadał na pytania czytelników Trojmiasto.pl, dowiecie się jeszcze m.in. o jego nadziejach związanych z debiutem w Grand Prix, które tory uważa za najcięższe oraz dlaczego po jego zwycięstwach na stadionie przy ul. Zawodników grany jest "Parostatek" Krzysztofa Krawczyka.Aktualizacja, 03.09.2022, godz. 21:50

W sobotni wieczór na łódzkiej Moto Arenie odbyła się trzecia runda Indywidualnych Mistrzostw Europy (SEC). Startował w nich kapitan Wybrzeża Rasmus Jensen. Duńczyk po dwóch rundach zajmował 9. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jensen zmagania rozpoczął od trzeciego i czwartego miejsca, choć w swoim drugim starcie jechał na drugim miejscu. Później udało mu się dwukrotnie dojechać do mety na drugiej pozycji, ale nie miał już szans na awans do biegu barażowego o przepustkę do finału. Na pocieszenie po doskonałym manewrze na pierwszym łuku udało mu się sięgnąć po zwycięstwo w biegu 20. Duńczyk ściganie zakończył z 8 punktami, co dało mu 8. miejsce w łódzkim turnieju.

Zawody padły łupem Janusza Kołodzieja, który też przewodzi w klasyfikacji generalnej cyklu. Jensen tymczasem zajmuje 8. miejsce. Ostatni turniej odbędzie się 23 września w czeskich Pardubicach.

Wyniki 3. rundy Speedway European Championship w Łodzi
1. Janusz Kołodziej (Polska) - 12+2 (1,1,3,2,2,3) - 1. miejsce w finale
2. Dominik Kubera (Polska) - 15 (2,3,3,3,2,2) - 2. miejsce w finale
3. Leon Madsen (Dania) - 15 (3,3,2,3,3,1) - 3. miejsce w finale
4. Patryk Dudek (Polska) - 9+3 (2,3,2,2,0,0) - 4. miejsce w finale
5. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 11+0 (3,1,3,1,3)
6. Kacper Woryna (Polska) - 10+1 (3,3,1,1,2)
7. Bartosz Smektała (Polska) - 8 (0,2,3,3,0)
8. Rasmus Jensen (Dania) - 8 (1,0,2,2,3)
9. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 8 (2,2,0,3,1)
10. Oliver Berntzon (Szwecja) - 7 (1,2,1,2,1)
11. Mikkel Michelsen (Dania) - 6 (3,0,1,1,1)
12. Dimitri Berge (Francja) - 5 (0,2,0,0,3)
13. Piotr Pawlicki (Polska) - 5 (2,1,2,t,0)
14. Adam Ellis (Wielka Brytania) - 2 (0,0,t,0,2)
15. David Bellego (Francja) - 2 (0,1,0,0,1)
16. Vaclav Milik (Czechy) - 2 (1,0,d,1,0)
17. Marcin Nowak (Polska) - 1 (1)
18. Jakub Krawczyk (Polska) - 0 (0)

Biegi z udziałem Rasmusa Jensena:
1. Madsen, Pawlicki, Jensen, Bellego
8. Dudek, Berge, Kołodziej, Jensen
12. Smektała, Jensen, Berntzon, Bewley
16. Kubera, Jensen, Lebiediew, Ellis
20. Jensen, Woryna, Michelsen, Milik

Czołówka klasyfikacji generalnej SEC po 3 z 4 turniejów
1. Janusz Kołodziej - 41 pkt
2. Leon Madsen - 40 pkt
3. Patryk Dudek - 35 pkt
4. Michelsen - 31 pkt
5. Bartosz Smektała - 26 pkt
6. Dominik Kubera - 21 pkt
7. Piotr Pawlicki - 21 pkt
8. Rasmus Jensen - 21 pktHenryk71: Przed Tobą jeszcze dwie rundy SEC w tym już 3 września w Łodzi. Jaki masz cel na ten cykl i jak zapatrujesz się na start z dziką kartą w Grand Prix w Vojens?

Rasmus Jensen: W SEC chciałbym skończyć w czołowej piątce klasyfikacji generalnej. To będzie trudne ze względu na nieudany i pechowy w moim wykonaniu pierwszy turniej, ale nie zmieniam swojego celu. Zajęcie miejsca w piątce będzie ważne, abym automatycznie otrzymał kwalifikację do przyszłorocznego cyklu. Co do Grand Prix i startu z dziką kartą, chciałbym stanąć na podium.Młody kibic: Co uważasz o rozwoju żużla w Gdańsku? Czy uważasz, że za parę lat gdański zespół może sporo namieszać w lidze?

Odkąd jestem w klubie, zawsze zajmowaliśmy miejsca, dające awans do play-off. Można więc powiedzieć, że trzymamy pewien poziom, poniżej którego nie schodzimy. Naturalnie mam jednak nadzieję, że nasza drużyna będzie tylko silniejsza.

Kuba: Gdzie będziesz jeździł w 2023?

Mam nadzieję, że wystartuje w tych samych trzech klubach co w tym roku: Wybrzeże, Holsted i Dackarna. W kwestii Szwecji jeszcze czekamy z decyzjami.

Łukasz: Czy decyzja o pozostaniu w Wybrzeżu na sezon 2023 była trudna?

Tak, dużo myślałem o tym, aby przenieść się do ekstraligi, ale chciałbym wygrać eWinner 1. Ligę i awansować tam z Wybrzeżem.Pablo GKS-BKS: Czy wolałbyś w składzie na przyszły rok kolejnego Duńczyka, żeby mieć kolegę i niejako wsparcia rodaka czy jest Ci to obojętne? Kogo byś chciał w drużynie na przyszły sezon, z kim po prostu lubisz jeździć?

Nie ma dla mnie znaczenia czy to będzie Duńczyk. Ważne, aby był to ktoś z kim będę mógł swobodnie porozmawiać i się pośmiać. Przyjście Timo Lahtiego to naszej drużyny było mi bardzo na rękę, szybko złapaliśmy dobry kontakt.

Przeczytaj o wyczynie Jensena w Mistrzostwach Europy ParAdamm: Czy tory w Polsce są tak przygotowywane, że przede wszystkim liczy się na nich silnik a później zawodnik? Czy właśnie z tego też wynika różnica między e-ligą a 1. ligą. A więc szybszy dostęp do wszystkiego co nowe, lepsze, szybsze serwisy i większa "dbałość" o sprzęt dla e-ligowców jak 1. ligowców?

Nie chcę generalizować. Na pewno jest jednak w Polsce kilka torów, gdzie bardzo dużo zależy od silnika. Nie widzę w tym względzie różnicy jeśli chodzi o ekstraligę i pierwszą ligę. Oczywiście nie startowałem jeszcze na najwyższym poziomie w Polsce, ale jestem dość szybki jeśli chodzi o testowanie nowinek. Na początku tego roku sprawdzałem jedną z nowinek, co do ramy, ale nie przypadła mi do gustu.

Zawodnik

Rasmus Jensen

Rasmus Jensen

ur.
1993-10-16
waga
64 kg
wzrost
175 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Wojtas: Co się stało że na początku sezonu jechałeś kiepsko a chyba od 5 kolejki jeździsz jak ekstraligowiec?

Na początku sezonu miałem po prostu problemu z silnikami. Do tego doszły testy wspomnianej wcześniej nowinki, która mi nie przypasowała.Marta: Skąd pomysł na "Parostatek" Krzysztofa Krawczyka?

Po prostu lubię ją, brzmi zabawnie, gdy nie znasz języka polskiego.

Koksu: W którym kraju są bardziej wymagające tory? Polsce, Danii czy Szwecji?

Tory w Danii są najbardziej wymagające.

Sprawdź, jak Rasmus Jensen poradził sobie w lidze szwedzkiej i duńskiej w tym tygodniu?1962: Czy uważasz, że w Polsce zbyt często odwoływane są mecze, a tory muszą być przygotowywane na "gładki stół"? Czy uważasz, że powinno się podążyć drogą Szwecji, gdzie po opadach organizatorzy w krótkim czasie są w stanie przygotować tor do jazdy?

Pytanie o przygotowanie torów jest naprawdę złożone, nie chcę się mądrzyć. Zwłaszcza, że w Gdańsku nie przełożyli nam w tym roku ani jednego meczu z powodu opadów.

W Danii i Szwecji organizatorzy mają naprawdę dobry sprzęt do ściągania mokrej nawierzchni. Dużo do powiedzenia ma telewizja transmitująca zawody, a prace często zajmują sporo czasu, nawet jak masz dobry sprzęt. Dla przykładu ostatnie mistrzostwa Europy w Slangerup były opóźnione o trzy godziny, ale ostatecznie tor był lepszy niż kiedykolwiek tam zastałem. Na pewno nie jestem zwolennikiem pchania zawodników na tor na siłę, kiedy stan nawierzchni rzeczywiście jest do d....
Czytelnicy Trojmiasto.pl

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (81)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Filippo Xyz 16 35 81.3%
2. Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3. Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4. Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5. Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 .
2 .
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane