Rawlplug Sokół Łańcut - Trefl Sopot 81:74. Koszmar w czwartej kwarcie

mip.
1 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (20)

Żan Tabak w trakcie meczu z Rawlplug Sokołem Łańcut mógł mieć sporo pretensji do swoich podopiecznych. Żan Tabak w trakcie meczu z Rawlplug Sokołem Łańcut mógł mieć sporo pretensji do swoich podopiecznych.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z Rawlplug Sokołem Łańcut 74:81 (16:18, 17:20, 27:14, 14:29) w meczu 25. kolejki Energa Basket Ligi. Osłabieni żółto-czarni w czwartej kwarcie dali pokaz nieskuteczności i pozwolili wyrwać sobie zwycięstwo z rąk, choć po trzeciej kwarcie mieli 8 punktów więcej. Sopocianie nie wykorzystali okazji, by awansować w tabeli.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Suzuki Arka Gdynia 97:87. Przeczytaj relację, wystaw oceny zawodnikom i trenerowi

Sokół: Eads III 26 pkt (5x3), Sanders 16 (1x3, 15 as.), Kemp 9 (11 zb.), Thornton 4, Bręk 2 oraz Kołodziej 13 (2x3, 6 zb.), Szczypiński 5, Nowakowski 3 (1x3), Wrona 2, Struski 1

TREFL: Zyskowski 19 (3x3, 6 zb.), Radić 12, Pluta 3 (1x3), Moten 3, Kulikowski 0 oraz Freimanis 11 (3x3, 6 zb.), Jovanović 11 (1x3, 7 zb.), Gordon 10 (6 zb.), Kolenda 5 (1x3)

Koszykarze Trefla Sopot na mecz do Łańcuta pojechali w nietypowy sposób. Najpierw polecieli samolotem, którym z Gdańska dotarli do Krakowa, gdzie czekał na nich autokar do Łańcuta. W składzie zabrakło Garretta Nevelsa, Jeana SalumuCamerona Wellsa. Zadebiutował za to Serb Strahinja Jovanović.

W pierwszej kwarcie trwała wyrównana walka. Sopocianie zdołali odskoczyć na 15:10, kiedy to "trójkę" rzucił Jarosław Zyskowski. Później to jednak run 8:1 zanotowali koszykarze Sokoła, którzy po 10 minutach prowadzili 18:16. Warto dodać, że w 6. minucie na parkiecie pojawił się Jovanović, który premierowe punkty dla Trefla zdobył z linii rzutów wolnych.

Sprawdź, jak przed weekendowymi meczami wyglądała sytuacja w trójmiejskich klubach

Podopieczni Żana Tabaka prowadzenie odbili w drugiej kwarcie. Utrzymywali kilka "oczek" zaliczki aż do 19. minuty. Gospodarze w końcówce wykorzystali luki w obronie żółto-czarnych i do przerwy prowadzili 38:33.

Sygnał do odrabiania strat na początku drugiej połowy dali Jovanović z Zyskowskim. W 24. minucie Treflowi udało się ponownie wyjść na prowadzenie. Natomiast "trójki" Andrzeja Pluty, Rolanda Freimanisa i Zyskowskiego pozwoliły sopocianom na "odskoczenie" na 9 punktów, co było najwyższą zaliczką w tym spotkaniu.

Trefl Sopot - Enea Zastal BC Zielona Góra 81:90. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Na ostatnie 10 minut żółto-czarni wychodzili z prowadzeniem 60:52. Szybko jednak ekipa Sokoła doprowadziła do remisu, wykorzystując dużą nieskuteczność Trefla w ostatniej kwarcie. Sopocian ratowały tylko ofensywne zbiórki. Na niewiele się to jednak zdało, a katem został Corey Sanders, któremu w czwartej kwarcie wychodziło niemal wszystko. Wystarczy dodać, że Amerykanin w całym meczu zanotował aż 15 asyst! Ostatecznie Trefl przegrał 74?81.

Wyniki 25 kolejki

• Enea Zastal BC Zielona Góra - SUZUKI ARKA GDYNIA 97:87 (25:27, 22:23, 22:15, 28:22)
  • Rawlplug Sokół Łańcut - TREFL SOPOT 81:74 (18:16, 20:17, 14:27, 29:14)
  • BM Stal Ostrów Wielkopolski - PGE Spójnia Stargard 80:85 (25:24, 23:20, 21:22, 11:19)
  • Legia Warszawa - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 96:88 (24:19, 27:20, 26:19, 19:30)
  • Polski Cukier Start Lublin - Anwil Włocławek 70:81 (22:22, 14:18, 18:30, 16:11)
  • Śląsk Wrocław - Tauron GTK Gliwice 84:73 (16:26, 17:21, 21:16, 30:10)
  • King Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 88:81 (24:26, 23:19, 17:10, 24:26)
  • Arriva Twarde Pierniki Toruń - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 74:73 (25:20, 12:22, 21:13, 16:18)